Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Izgleda da nije još niko. A za taj HEVC, ako i ne bude mogao da pušta povezaćemo preko HDMI direkt na GPU pa ćemo tako gledati. Šta da se radi. Ja ne mogu svake dve godine da kupujem novi TV.
 
Za HEVC treba jaci hardver, softver je tu najlakse doraditi. Ako postojeci hardver ne moze da izgura HEVC video onda nece ni raditi update za njega. Ja znam kada se pusti na kompu koliko mi samo 1080p HEVC video pojede procesor (RAM i ne toliko), a evo vec skoro godinu dana samo HEVC filmove/serije i skidam. Sa brzinom 10Mbps epizoda 720p stize za 2-3 minuta.
 
Pa to i jeste pitanje, da li dual core procesori koje LG ugrađuje u ove televizore jesu dovoljno jaki da puštaju HEVC. Makar 720p, ne mora 1080p. :D
 
Jel se mogu na 42LB671v povezati bluetooth slušalice ? Koliko sam shvatio da on ima BT modul u sebi.

Nisam našao ništa u uputstvu o tome a bilo bi zgodno kada bi moglo...
 
Nešto si ti pomešao, nemaju televizori te serije ugrađen BT modul.
 
Što je babi milo...Našao sam u korisničkom uputstvu za TV specifikacije bežičnog modula (LGSBW41) koji ima BT pored WiFi i pomislio sam da je to ugrađeno u TV, a to je izgleda nezavisni modul koji se kupuje za TV koji nemaju WiFi..

Pored toga bio mi je sumnjiv i Magic Remote tj. nisam bio siguran da li radi na WiFi ili na BT, pa sam pomislio da je BT...

Znači za sluške ili mi treba jedno 10m kabela da ga provučem oko lajsni ili da kupim BT audio transmiter, kao ovo: http://www.ebay.com/itm/TS-BT35F03-...t-TV-MP3-AP-/121706272959?hash=item1c564258bf
 
Pa da, verovatno. Pogledaj i kod Kineza na Aliju. Možda je jeftinije, bar zbog isporuke, ako ništa drugo.
 
Opet pitanje je da li ce da radi...
Znam da na LG radi samo LG wifi dongle (usb stap za wifi konekciju) a slicno je i sa drugim proizvodjacima, mora njihova kamera, njihovo sve jer sa drugim uredjajima nece da radi...
Ne kazem da mozda nece ali imaj prisutnu svest da mozda i nece raditi...
 
Ovaj uredjaj nema veze sa nikakvim interfejsima na TV-u, jednostavno spojiš izlaz za sluške na TV-u na njega i on će preneti na BT. Što se njega tiče možeš ga spojiti na walkman od pre 30 godina i isto će tako raditi.
 
Evo i zvanično oko upgrade na WebOS v2.0 za modele iz 2014, izgleda da je dan "D" 21.09:

http://www.prnewswire.com/news-rele...er-even-more-choices-and-speed-300135634.html

Owners of webOS 1.0 TVs who have the automatic update option enabled will receive the upgrade automatically. If automatic update is not enabled, users will receive a pop-up message on their screen to guide them through the easy upgrade process. LG's 2014 Smart TV series that will receive the update are: LB6300, LB6500, LB7100, LB7200, UB8500, UB9200, UB9300, UB9500, UB9800, EC9300, EC9700 and EG9700.

Ovo me samo zanima, gde moj 42LB671v spada ? Jel ima negde relacije izmedju istočnoevropskih modela i modela za SAD i zapadnu EU. Znam da se na LG UK taj model ne može naći...
 
Tvoj spada u LB6700 s'tim sto imas modele koji imaju v umesto zadnje nule sto znaci da ima dvb-t2 tjuner... Moj je 42lb650v... Cudi me da nema lb6700...
 
Poslednja izmena:
Što se tiče softvera, 650v i 671v su praktično identični,uvek je isti fajl za flash išao i na jedan i na drugi TV, kod mene je samo dodat 3D i Magic Remote. Videćemo šta će da bude 21.09.
 
i 650v ima 3d...a magic remote mozes dokupis.
 
Da, u pravu si, pobrkao sam drugarov 630v i 650v. Znači da su u principu identični televizori u različitim kućištima...
 
Za verzije lb630-lb870 je isti fw.

Jel neko ubacivao ove nove v5 beta verzije fw?
 
znači ja na 580v mogu da ga du... jeli tako
 
Pa pise lepo samo za televizore sa webOS... Tvoj ima netcast ili kako se vec zove...
 
Web os 1.0 koliko znam LB580V
 
Koliko sam ja razumeo, dobicemo na ubrzanju uredjaja ili sta ?
Sta konkretno donosi WebOS 2.0 ? Gledao sam neki review na youtube, ali sem nekih promena u dizajnu ne primetih neke nove funkcije ili slicno ...
 
Jel koristi neko SBB-ov D3cam na LB650v ili 630, 670? Kakvi su utisci i brzina prebacivanja kanala u odnosu na risiver?
 
Ja ga koristim na LB700V i brzina prebacivanja je sporija nego na risiveru. Posebno na HD kanalima. Čak bih rekao primetno sporije.
 
Meni na lb580v brže prebacije na camu nego na risiveru i izgleda mi i da je slika malo bolja a možda sam utripovao. Ali za brzinu prebacivanja mi izgleda brže. Mada laga ima a na camu i na risiveru.
 
Znaci jedino neka proba pre potpisivanja ugovora. Nemam potrebe za naprednim funkcijama risivera tj. ne koristim ih i da nisu ispeglali softver verovatno bi presao na cam samo zbog jednog daljinca.

Trenutno korektno radi prebacivanje kanala na d3v2.0, da radi onako kako je radilo do skoro, presao bi sigurno na cam, ovako se jos premisljam.

Hvala na odgovorima.
 
Pa ja sam cam uzeo radi starijih članova domaćinstva kojima je upotreba risivera svemirski teška. Ako nemaš takve potrebe uvek je risiver bolji izbor a to za napredne funkcije (ne reci dvaput).
 
Meni na lb580v brže prebacije na camu nego na risiveru i izgleda mi i da je slika malo bolja a možda sam utripovao. Ali za brzinu prebacivanja mi izgleda brže. Mada laga ima a na camu i na risiveru.

Slika je definitivno bolja
 
@Goxy
To je otprilike ta situacija, ali nije pod moranjem prelazak na cam. Uglavnom retko vidim da se koristi bilo sta od dodatnih funkcija.

Ako je risiver primetno bolji pri prebacivanju kanala, pogotovo HD i ako biram izmedju brzeg prebacivanja i jednog daljinca, ipak bi se zadrzao na brzem prebacivanju kanala.
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam uzeo cam ostavio sam i risiver. Risiver koristim za 72h unazad i za vod tj hbo od a za ostalo sve što je direktno gledam preko cam-a
 
Imate jednu kod karticu pa je saltate po potrebi ili za Risiver ne treba kartica? Vi na sbb ili ?
Moze neka slika tih risivera, link neki...
 
Nazad
Vrh Dno