Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Drugari, trebala bi mi pomoc oko 42LB620v. Kada pustam neke filmove, nece da mi pusta zvuk. Slika radi normalno, ali zvuk ne. Otisao sam na sajt proizvodjaca da vidim da li ima firmware update, ali ne postoji. Moze li ovo nekako da se resi, i kako? Mogu li nekako da azuriram firmware ako TV nije smart. Nema u opcijama nigde mogucnost za to.

Hvala unapred
 
Aj otvori taj film na računaru i kopiraj media info da vidimo o čemu se radi. Meni do sad jedino nije hteo da pušta zvuk koji je u FLAC formatu.
 
Pa verovatno nece da pusta filmove sa DTS. Modeli koji ne pustaju DTS su: LB450B, LB55**, LB56** i LB620V ostali modeli pustaju. Inace generalno mislim da LG ima najbolju mutimedijsku podrsku, pusta sve zivo cak sam video da ovi skuplji podeli pustaju i HEVC (X265)
 
Novi firmware je dostupan (v 4.45.25) od juce. Jel ima neki link da se vidi change log, sta je reseno, unapredjeno?
 
Ono što sam ja primetio na 4.45.25 je da su zvuk vratili na normalu, jer na prethodne 2 verzije sam provalio da normalan program ( bilo koji kanal preko SBB-a ili film/seriju preko dlna ) sam morao da gledam tako da mi TV bude pojačan barem na 35, dok se sada stanje vratilo na normalu pa program gledam tako što je TV pojačan na 10-15.

Pozdrav,
 
ja do sad nisam mogao da pustam youtube preko browser i ostale sajtove sa flash playerom i video sadrzaje,sa ovom 4.45.25 verzijom se sve promenilo,televizor dosta brze radi i kroz meni i brze se pali,pusta flashplayer sadrzaje na primer na http://www.dailymotion.com/ preko web browser a u pitanju je LG42LB671V kupljen kod madjara.
 
Pa nije flash podržan još uvek
 
Mala pomoć da ne listam u nazad da li znate kako da podesim naziv kanala na lg 42 650lb tv-eu. Svašta isprobao i ništa mi ne pada na pamet. Uopšte ne mogu da se setim kako sam stavljao nazive kanalima.
 
Mora ručno, snimiš podešavanja programa na flash i središ preko nekog text editora. Bila je i nekakva aplikacija, al mislim da ne radi.
 
@Bachi na ovom ruskom sajtu kažu da (konkretno LG LB563v) su modeli iz ove serije dobili podršku za H.265 kodek, kao i za USB 3.0 i HDMI 2.0. A i ovde to ponavljaju da serija LB6300 već ima ugrađen dekoder.
 
Poslednja izmena:
Ako je tako, onda super. Moram negde da nađem neki h.265 film pa da probam, pa javljam rezultate.
 
Drugari jurio sam model 42LB671V ali nikako da ga nadjem kod madjara, pa me interesuje imate li kakvu preporuku za neki slican model iz novije serije? Kako se kotira 42LF652V? Da ne pisem sta mi treba, sve sto ima LB671V, smart, 3d itd... Hvala unapred
 
Ovo je baš friško, mislim da su počeli da se prodaju kod nas tek mesec-dva...Po karakteristikama to bi trabalo da je to, to im je najbolja serija (LF65..) sa FullHD panelima za ovu godinu sa WebOS 2.0, iznad njih počinju UHD TV. http://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1427260185

Koliko je taj model kod madjara ?

Možeš i kontaktirati naše LG predstavništvo sa ovim pitanjem, da vidiš šta oni kažu.

Poređenje ta dva modela, ima nekih nedoumica ali mislim da je zbog drugačijeg naziva nekih opcija:

http://www.lg.com/rs/compare/compare.lg?category=/rs/televizori

Vreme je da se otvara nova tema: LG LF serija televizora sa WebOS 2.0...
 
Poslednja izmena:
Nisam dobio konkretnu cifru, ali mi je receno da ce biti "povoljni" sta god to znacilo. To sam dobio kao zamenski predlog za ovaj model od strane prodavca, pa rekoh da proverim prvo da li vredi ici na tu opciju ili ne. Kontaktiracu coveka da vidim koja ce cena biti obzirom da je takva prica, tj da je pandan ovom LB671V modelu. Gledao karakteristike ali nisam nista preterano zakljucio pa rekoh da priupitam sta i kako :)
 
Danas sam dobio i instalirao novi update LG 04.45.25, ali ne mogu da nađem changelog.

Zna li neko koje su izmene?

P.S. Sad sam probao da pustim x265 i neće. :(
General
Unique ID : 202277217174789297043119526549178125700 (0x982D2CCA56640552AD776148EB698D84)
Complete name : D:\Net\Download\Frozen.Fever[2015]CAM.x265-HEVC[Eng]-Junoon\Frozen.Fever[2015]CAM.x265-HEVC[Eng]-Junoon.mkv
Format : Matroska
Format version : Version 4 / Version 2
File size : 21.3 MiB
Duration : 7mn 16s
Overall bit rate : 410 Kbps
Movie name : Frozen Fever -JunoonTorrents.com
Encoded date : UTC 2015-03-19 17:01:31
Writing application : mkvmerge v6.9.1 ('Blue Panther') 32bit built on Apr 18 2014 18:15:44
Writing library : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.1

Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 7mn 16s
Width : 856 pixels
Height : 376 pixels
Display aspect ratio : 2.25:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 29.970 fps
Title : JunoonTorrents.com
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : HE-AAC / LC
Codec ID : A_AAC
Duration : 7mn 16s
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz / 24.0 KHz
Compression mode : Lossy
Delay relative to video : 31ms
Title : JunoonTorrents.com
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Text
ID : 3
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : JunoonTorrents.com
Default : Yes
Forced : No
 
Poslednja izmena:
Pa lako je nadograditi softver ali za HEVC je potreban jaci hardver, da li je to izvodljivo sa postojecim hardverom u TV-u to je znak pitanja. Ono sto sam video da proslogodisnji televizori iz UB serije svi imaju podrsku za HEVC.
 
Ma dobro, za sada je to nebitna stvar, ali za par godina kada sve bude izlazilo u x265 formatu, biće problem. :(
 
Evo iz prve ruke kako stojimo sa servisom "mađarskih" televizora u garantnom roku kod nas.

Ukratko: sve fercera super. :)

Duža verzija:

TV odjednom više nije mogao da se upali. U pitanju je model 32LB650V (tast kupio na osnovu moje preporuke od "Mađara" - pa sad vidite ozbiljnost situacije LOL).

Garancija mora biti "LG Electronics Magyar KFT" i apsolutno nema nikakvih problema da prihvate popravku u garantnom roku.
Zvao sam prvo LG Serbia i dali su mi kontakt i adresu centralnog servisa (Ignis) koji je negde na Vidikovcu, ulica Ratka Mitrovića 137. A to se posle ispostavilo kao netačno, jer se servis preselio u Radničku ulicu - ne znam tačno koji broj, jer nisam ja lično nosio TV, ali to se može saznati od ovih iz Ignisa.
U svakom slučaju profi je servis, uredno sve preuzeli i kontaktirali nas u roku od 2 sata gde su konstatovali da je naponski modul "otišao" i da je potrebno od 5 do 7 radnih dana da deo stigne i da ga ugrade. U prošlu sredu TV ostavljen, u petak nas zvali da ga preuzmemo. Super. :)

Postavili su jedno pitanje da li je TV kupljen od "Mađara", jer ako jeste može da se desi (a naravno ne mora) da je TV nabavljen pre 6 meseci i bio na " lageru" kod "Mađara" i onda posle u korišćenju još toliko i nekad se desi da je praktično garancija istekla.
Ovde to nije bio slučaj. Cenim da se to više dešava sa starijim serijama gde su neki primerci ostali dugo ne prodati.

Eto, to je to otprilike, ako nekog zanima.

Cheers!
 
Zvao sam prvo LG Serbia i dali su mi kontakt i adresu centralnog servisa (Ignis) koji je negde na Vidikovcu, ulica Ratka Mitrovića 137. A to se posle ispostavilo kao netačno, jer se servis preselio u Radničku ulicu - ne znam tačno koji broj, jer nisam ja lično nosio TV, ali to se može saznati od ovih iz Ignisa.

E bas me iznenadili ovi slepci iz LG Srbija pa ni tacnu adresu ne umeju da daju. Ja sam do sada u zivotu kontaktirao samo jednom korisnicki servis Telekom Srbija i cak 3 puta LG (za jednu istu stvar i ponovo nisam dobio normalan odgovor vec dvosmislen) i sve mi se cini da ovi iz LG Srbija primaju platu samo da bi pod*ebavali kupce.
 
Imam LG 42LB580V i na svim kanalima koje gledam preko SBB D3 risivere i onih 16 DTV zvik je OK, međutim na nekim koje nekad gledam analogno, a ovo je prvenstveno izraženo kod RTS1 moram da pojačam na max 100 da bi su normalno čulo. Nije RTS1 jedini ima ih podosota ali samo kada se gledaju analogno. Ni bih se čudio da mi na drugim TV-ovima - Panasonic plasma i Sony Led LCD zvuk u ovim situacijama nema problema. Zadnji firmware instaliran, zvi+uk na standard, probao sam svakakva podešavanja.
 
Meni je jačina zvuka neujednačena bilo da zvučnike zakačim na TV ili na d3. Tako da će biti da je to d3 uređaja ili samih kanala.
 
I ja bih rekao da je do kanala, pošto je npr. na Pinku super a i na B92 je jako tih kao i na RTS-u. Da mi je tako i na drugim uređajima bilo bi do kanala ali ako što rekoh nije. Preko D3 zvuk je čist i dovoljno glasan i nema nikakvih problema, ali to je zato što risiver ima svoj podešavanja i tek malo zavisi od podešavanja na TV-u.
 
poz, imam android telefon i skinuo sam LG webos remote controler inace mi je TV Lg LB 650V i molim za preporuku za neki remote koji ima i tastaturu na telefonu da mogu da kucam ko covek a ne da nabadam onim roze kursorom....
 
Nazad
Vrh Dno