Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

milirad

Slavan
Učlanjen(a)
06.04.2005
Poruke
603
Poena
320
Evo otvaram ovu temu za novu seriju LG televizora zato što merkam da na jesen kupim jedan 47" TV (najverovatnije 47LB731v), pa da se ne mešamo sa ostalim televizorima jer je neko stavio primedbu tamo. Dakle ovi televizori su sa tjunerima koji će moći da reprodukuju DVB-T2, signal koji je naša država prihvatila kao standard.

Vidim (pišu ljudi u drugoj temi) da su neki primetili da se na ekranu zadržavaju jedno vreme odrazi prethodne slike (npr. menija), pa me interesuje da li je to samo pojedinačan slučaj ili je to neka serijska greška?
 
Poslednja izmena:
već sam napisao tamo da kod mene nema toga, TV je manje-više nonstop uključen, i za sada za ovih malo više od mesec dana nikakvih anomalija.
TV sam podesio na UK (kao i DNS-ove) tako da mi rade Netflix, BBC Player, BBC Sport etc.
Slika preko DVBt2 je sasvim OK
 
Imam LB650V i potvrdjujem da nema nikakvog urezivanja prethodne slike. Jedino sto mi smeta u odnosu na LA660S je sto je promena kanala jos sporija ( nisam verovao da je to moguce ali eto ) a glavni hit je to da kad upalis tv kanale prvih pola minuta (otprilike ) mozes da menjas samo sa +/- na cifre reaguje tek posle. Nekih drugih zamerki nemam niti sam video neke druge anomalije.
 
Kakav je kvalitet slike i kakve su " brze scene " odnosno sport i slicno ?
 
Mene najviše brine kod nove LB serije tamnije fleke u ćoškovima zbog direct led tehnologije,a ostali bugovi u softweru će se ispraviti narednim updateom.Kakva je refleksija ekrana na LB seriji,jel veća ili manja nego na LA seriji?
 
Poslednja izmena:
već sam napisao tamo da kod mene nema toga, TV je manje-više nonstop uključen, i za sada za ovih malo više od mesec dana nikakvih anomalija.
TV sam podesio na UK (kao i DNS-ove) tako da mi rade Netflix, BBC Player, BBC Sport etc.
Slika preko DVBt2 je sasvim OK

Ajde otvori prozor od podesavanja, ostavi tako nekih 5 min i restartuj TV. Dok dize sistem pogledaj gornji levi cosak pa javi rezultate.
Meni se na LB731 smartshare oslika posle par min i ostane linija na sred filma, ali nestane posle par min.

Nego jel neko uspeo da potera plex na web os?
 
Gledam eurosport sa ogromnim logom po 5 sati, Tour De France, i ništa se ne dešava, ali ok, isprobaću i ovo tvoje
 
Isprobao, ništa se ne vidi
 
Koji model imas? Gde si kupio? Posalj mi na PM. Tnx
 
Poslednja izmena:
Model 42bl671, kupljen pre mesec i po u Neptunu
 
Evo slike



Ostavim smartshare na par min, i kad pustim film ostanu one linije na ekranu narednih par min.

Probao sam i neke druge modele LB serije ista prica.

Mozda toga nema posle 30 dana :)
 
Ja vidim i da se providi "SMART TV" ima i nešto ispred, verovatno LG. Ne samo te linije.
 
Kako ste podesili Black Level?

Kod mene:
SD kanali na High
HD i Full HD na Low

Kad stavim Low na SD kanale slika bude jako tamna i cudna.
 
A koliko se uopšte dobija naočara uz ovu seriju? Znam da se uz LA seriju dobijalo po 5 komada a nigde nisam video koliko uz ovaj. Vidim da se dele neki "low cost" mobilni.
 
Uz LA je išlo šest komada(4+2). Mislim da je isto i za ovogodišnje modele.
 
meni uz 47LB650V islo jedan par 3D cvika.

Moja jedina veca primedba su refleksije ali se polako navikavam. Pogresno sam ocekivao mat panel kao kod lcd monitora ali ovo je blago matirano crno ogledalo.
I metalni ram iako je matiran isto daje refleksije prema svetlu. Dvoumio sam se izmedju ovog modela i plazme TX-P42ST60E otprilike za istu cenu i na kraju mislim da je dobro ispalo jer bi sa plazmom uz svu poznatu gnjavazu koju ona povlaci imao jos vece refleksije a na ovom je SBB SD slika ispala dosta preko mojih ocekivanja. Iako mi smart nije bio uopste bitan posle pregleda nekih HD youtube snimaka promenio sam misljanje.

Ovo mi je prvi big TV tako da sam generalno laik. Digitalnu jos nisam uveo tako je ovo sve sa kablom koji mi je bio i za staru cevku koja je crkla pred sam kraj svedskog prvenstva. HD filmove nisam jos skidao i pustao kao ni 3D materijal.

Posto sam stigao da odgledam finale u Brazilu moram priznati da je blago primetan DSE kada se pogled fokusira na teren ali zato je sad Tour de France na Eurosport SD mnogo dobar. Primedba za fudbal: postoji gomila podesavanja ali meni je cackanjem samo uspelo da pokvarim sliku tako da se za sada drzim standardnih sport postavki.

Kacio sam ga na komp da bi probali malo lol i skylandere i nema nekih primedbi na kasnjenje mada priznajem da nisam neki zahtevni igrac.

Da i nisam jos poslozio kanale. Ovako automatski poslozeni saltaju se brzo sto mi je isto bitno i nadam se da se to nece usporiti. Kada se pali onda mu samo treba malo vise vremena da postane operativan. Ide samo klasican daljinac koji mi u ruci na dodir ostavlja utisak jeftine plastike. Voleo bih da probam ovaj magicni pa ako je kvaliteniji uzeo bih ga dodatno. Gledam sa rastojanja od 1m do 3m.
 
ja sam dio dva komada uz LB671
 
Takođe 2 kom

Nego da li iko ima digitalnu televiziju ? Ja imam cudnu pojavu "gubljenja kanala" ... recimo posle automatskog skeniranja nestane po koji kanal sa spiska... recimo kanal 36 i 37 .. i samo ponovnim skeniranjem se vraca....
 
Kako pustate filmove direktno sa kompa kad nema podrsku za plex? Nisam uspeo naci neki program da radi... Bas mi nedostaje PLEX :D
 
radi serviio savršeno, i ne treba bilo kakva instalacija na tv-u
 
Probao sam Serviio, ali kad odem na device connector nema TV-a... Koja je fora?
 
Namestio sam.
Proradilo preko wireless-a, a sad radi i preko LAN-a.
 
Jel neko uspeo da namesti plex da prikazuje titlove.

Ako jeste, kako je to uspeo, a takođe me interesuje i serviio, da li on pušta titlove ili ne?

Pozdrav,
 
i Plex i Serviio znaju da sa nekim Klientima ne rade Ok,bar sto se tice titlova...konkretno nemam tvoj Tv(vec Philips)i nisam uspeo da podesim za titlove,iako oba servera dobro rade sa mojim Tv-om....onda sam otkrio UMS(Universal Media Server)i sa njim gde god sam probao,rade titlovi,mozda nije nasminkan kao Plex,ali zavrsava posao....Plex koristim iskljucivo u kombinaciji sa AndroidTV,tu radi savrseno....
probaj,pa javi ako zapne...mozes da menjas velicinu fonta,encoding,boju....
a imas ovde tabelu,koja je razlika izmedju par popularnih Servera...
http://www.universalmediaserver.com
2mxikcj.png
 
Poslednja izmena:
Probao sam UMS i nije los, radi super i ima brdo opcija. Nego kako da namestim prevod :) Ako nije problem da okacis podesavanja za prevod i ako ima jos nekih caka. Tnx
 
nisam sad kuci,a necu iz glave....nema nekih Caka posebnih....podesis velicinu fonta,boju,i vozi...
negde sam o tome pisao,stavljao i fotke,ali nema sanse da se setim gde i kojoj temi...
 
Sve radi super, ali nema prevoda :( Nista probacu kasnije da cackam.
 
Nece direktno da pusti prevod krastavac. Moze samo da zalepi prevod, ali to radi ocajno i slika bude losa.
 
Nazad
Vrh Dno