Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Jedino da jedno od podesavanja slike podesis za tu namenu (kontrast, osvetljenje i sl.).
 
Postoji li opcija na LG LB650V teveu da isključimo/zatamnimo ekran dok slušamo na njemu muziku preko Youtube-a? Naime, želeo bih da pustim preko njega neku muziku uveče, pred spavanje, ali ne bih da pritom svetlost ekrana šljašti u mraku.
Na LF652V moze, verovatno je isto i za LB seriju. Ides napredna podesavanja/slika/usteda energije/ekran iskljucen.
 
Јел пробао неко h265 кодек на 652v? У једном опису сам прочитао да подржава HEVC а капирам да је то исто!?
 
Да, нисам био прецизан, мислио сам на, LF серију.
Негде сам у карактеристикама прочитао то за HEVC
 
Да одговорим сам себи,
најпроблематичнији h265 фајл који сам имао отвара без проблема :)
uploadfromtaptalk1461426597422.jpg
 
Пар питања,
1. Ону локализацију, на којој земљи држите? Видех на YouTube да саветују на USA да се држи, као тад има највише апликација међутим ја не видех Америку у опцијама.
2. Колико сам схватио Plex нема за webOS 2.0, шта користити за стримовање са компа?
3. Шта има од корисних апп? Нешто ми мршаво изгледа тај LG store, постоји ли нека опција за Gmail?
4. Да ли може да се направи да паљење спољног уређаја, везаног HDMI-јем, одмах пребаци ТВ на тај улаз (као што ми је било на старом ТВ-у?

Не знам, очекивао сам буљук апликација као на првим Самсунг смарт телевизорима, да ли не умем да претражим или је то то?
Има ли неки форум са детаљним описима опција ових телевизора?
 
1. Ja drzim na UK
2. Ima plex, mada meni dosta bolje radi klasicna lg aplikacija (smart share, kako se vec zove). Samo na racunaru instaliraj neki dlna server. Mezzmo, twonky ili nesto slicno.
3. Kako mrsavo? Imas skoro sve moguce aplikacije vezane za multimediu. Google movies, youtube, plex, spotify, netflix... Problem je sto vecina ne radi u nasoj zemlji. Za gmail jedino da probas preko browsera.

Za opis nisam siguran, najbolje da pitas ovde sta te zanima.
 
Au al su ga zakomplikovali, presao na UK, ne mogu da apdejtujem app, ne gadja se vreme, adresa, morao da menjam. Nadjem Neki PlayZ, kao zamena za Plex i radi sa Pleks serverom. Cena 3 funte. Ajde platicu, kartica ili PayPal... za obe krene da mi trazi adresu, bla, bla i ja reko dovidjenja.
Nema sad klasicni LG Content Store nego nesto DANAS (verovatno Today) pa tek u njima LG Store. Reko da probam te filmove koji se nude u danas kad pali neki Wuaki.tv... i opet prc, zao mi je u vasoj zemlji ne radi...

Plex inace nisam nasao. Koji ti webOS koristis? Ja nasao da za 1.0 postoji tj radi Plex a za 2.0 ne?

Instalirao sam Serviio server i ok, za sada radi. Ne znam koliko kosta posle dve nedelje.
 
Poslednja izmena:
WebOS 2 ili 2.1, imam zadnje zvanicno azuriranje v5.00.55.

Kad promenis region, mora samo drugi acc posto su nalozi vezani za regione. Vremensku zonu i sl. podesavas kako hoces. Plex je bio 100%, provericu jos kasnije kad budem kuci.

Meni je serviio los, nesto titlovi nisu radili kako treba. Bolji ti je mezzmo ili twonky. Mezzmo je kompleksniji, ima brdo opcija, a twonky vise spartanac. Al radi perfektno.

Edit: Nesto sam permutovo, imam webos 1.4
 
Poslednja izmena:
Пар питања,
1. Ону локализацију, на којој земљи држите? Видех на YouTube да саветују на USA да се држи, као тад има највише апликација међутим ја не видех Америку у опцијама.
2. Колико сам схватио Plex нема за webOS 2.0, шта користити за стримовање са компа?
3. Шта има од корисних апп? Нешто ми мршаво изгледа тај LG store, постоји ли нека опција за Gmail?
4. Да ли може да се направи да паљење спољног уређаја, везаног HDMI-јем, одмах пребаци ТВ на тај улаз (као што ми је било на старом ТВ-у?

Не знам, очекивао сам буљук апликација као на првим Самсунг смарт телевизорима, да ли не умем да претражим или је то то?
Има ли неки форум са детаљним описима опција ових телевизора?

Izbog aplikacija je katastrofa.

Ja za plex koristim Xplay. Plaća se, ali možeš da probaš trial verziju ima da se skine sa foruma, 14 dana. Imaj u vidu da se taj trial podiže sa fleške i da je drastično sporiji od aplikacije sa storea, ali za probu je korektan. Ta aplikacija dobija updatove za razliku od ove koju spominješ i koja nije updateovana od 2014
 
Е до ја.а! Ја очекивао store бар ко WM :)
Ништа, остаје ми да уживам у прелепом (и великом) екрану...
имам пристојан Андроид бокс који ће задовољити остале потребе.
Да, умало да заборавим H265. Телевизор га пушта без муке док се бокс мучи, само Коди може некако да се избори с'њим. Ето, у синергији (вау) раде ко Доха.


(Који форум за тај Xplay?)
 
Е до ја.а! Ја очекивао store бар ко WM :)
Ништа, остаје ми да уживам у прелепом (и великом) екрану...
имам пристојан Андроид бокс који ће задовољити остале потребе.
Да, умало да заборавим H265. Телевизор га пушта без муке док се бокс мучи, само Коди може некако да се избори с'њим. Ето, у синергији (вау) раде ко Доха.


(Који форум за тај Xplay?)
https://forums.plex.tv/discussion/168315/xplay-webos

Meni je smešno što se sve to zove smart tv, a mogućnosti ne samo LGa već i drugih su prilično sakate.

Ljudi se kod telefona od 0.1 inč dijagonale bune za sve i svašta, ali im je ok da im tv od 2m ne podržava nikakav multitasking...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Citam u komentarima da LG 32LF561v daje prevelik info panel na vrhu ekrana prilikom promene kanala. Da li je to tacno i da li moze da se iskljuci/skrati/smanji?
 
Ta ista na Aliexpresu duplo jeftinija.
Gyroscope Fly Air Mouse C120 Wireless Game Keyboard Android Remote Controller Rechargeable 2.4Ghz Keyboard for Smart Tv Mini PC
http://s.aliexpress.com/vYFVJvuM
(from AliExpress Android)

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Narucio ovaj daljinac i stigao juce, razocarenje...
Mislim daljinac ima finu zavrsnu obradu, vrlo je mali i kompaktan ali na mom Lb650V funkcionise samo funkcija ziroskopskog misa I TO RADI STVARNO PRECIZNO I FINO, nista vise... Kao takav nije bas upotrebljiv jer da bi pozvao aplikacije treba ti regularan daljinac, da bi samnjio i pojacao ton takodje, sto je jos razocaravajuce je da nece da kuca tastatura DALJINCA na TV-u, NA KOMPU SVE RADI REGULARNO...
Ide na prodaju ...
 
Citam u komentarima da LG 32LF561v daje prevelik info panel na vrhu ekrana prilikom promene kanala. Da li je to tacno i da li moze da se iskljuci/skrati/smanji?

Evo kako to izgleda, AFAIK ne postoji opcija da se smanji/iskljuci.

15lFxiq.jpg

Meni info nije uopste prevelik, toliki je i na Samsung seriji...
 
Imam Android TV Boks koji je vezan na LG50LF652v. Boks je dobar ali nedovoljno za h265 kodek. Sa druge strane TV ga zvace bez ikakvih problema.
Filmove inace skidam na Boksu pa mi je smor da ih prebacujem na fles pa bodem u TV. Sa kompa sam taj problem resio preko Serviio (kad Plex nema za WebOS 2) i reko daj da vidim sta ima za android od servera (za Boks). Onako na slepo prvi mi naleti Pixel Media Server i to radi bas lepo ali ima jedna sitnica. Ako pustam film u MKV formatu titlovi se vide samo koji su u kontejneru. Ako je spoljni fajl (kao kod avi, mp4) onda ga TV ne vidi. Za mp4 i avi radi, samo mkv + spoljni prevod ne!? Jel ima neko neki bolji predlog za server, sto prostije i sa sto manje manipulacije da radi?
 
Ja koristim BubbleUPnP za stream sa telefona na tv. Probacu sutra dal se vide titlovi.
 
Ok hvala. Samo pogledaj, zanima me eksterni titl u kombinaciji sa .mkv koji ima već upakovane svoj(e) titlove.
 
Ko ne zna, ima nova LG tv plus andriod apk na google play, koja od telefona pravi magic daljinac, ujedno može biti i lanser aplikacija koje su na tv-u i kontrolu televizora (menjanje kanala, ton). Probao i fino radi.
 
Ko ne zna, ima nova LG tv plus andriod apk na google play, koja od telefona pravi magic daljinac, ujedno može biti i lanser aplikacija koje su na tv-u i kontrolu televizora (menjanje kanala, ton). Probao i fino radi.

Ajd daću joj još jednu šansu. Pre je bila užasno bagovita i bacala FCove... Smešno je i tužno koliko je loša bila i po funkcionalnosti i stabilnosti. Da ne pričam o tome što na marketu imaju više aplikacija.

Btw ova verzija traži dozvolu da poziva? Ah taj Android...
 
Ko zna sta si ti pre instalirao. Ja koristim zvaničnu aplikaciju već više od godinu dana i nikad fc nit sličan problem.
 
Takođe, nikada niti jedan problem
 
Zanima me da li ima neko iskustva sa ova dva modela LG televizor 43UF778V i LG televizor LED LCD 43UF680V? Ako ima pisite jer se dvoumim izmedju ova dva modela. Ovaj prvi ima magicni daljinski a ovaj drugi nema. Ne znam za koji da se odlucim.
 
Zanima me da li ima neko iskustva sa ova dva modela LG televizor 43UF778V i LG televizor LED LCD 43UF680V? Ako ima pisite jer se dvoumim izmedju ova dva modela. Ovaj prvi ima magicni daljinski a ovaj drugi nema. Ne znam za koji da se odlucim.

Ovaj prvi je puno bolji,ali za UHD tv 43" je premali,uzmi bar od 49"
 
Pošto mi se menjao kablovski provajder, ubacivan je i CA modul trebao sam preskenirati kanale. Sve je to prošlo OK ali me izuzetno nervira sporo raspoređivanje kanala kada ih slažeš u Program Manageru (TV je 42LB671v, poslednji zvanični firmware, 5.0.40 ili tako nešto). Ajde da pokušam sa ChanSortom ( https://github.com/PredatH0r/ChanSort ), lepo izvezem kanale na USB, sortiram, namestom, snimim ponovo na USB i vratim na TV....Katastrofa, sve se sje*alo, nema više digitalnih kanala. Morao sam da skeniram sve iz početka. Neće da upali da mu vratiš originalni fajl pa da se vratiš na situaciju pre.

Sada čitam ovaj članak: https://github.com/PredatH0r/ChanSort/wiki/LG izgleda da ima neki specilni zahtevi pri radu sa LG...

Jel neko uspeo sa ChanSortom da edituje listu kanala i vrati uspešno u TV (za LB seriju) ?
 
Nazad
Vrh Dno