Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

Kako se pokazao 42LB561V? Gledam da kupim nov TV, tacno je proslo 3 godina od kako sam kupio Samsung UE32D5000 i sa njim sam prezadovoljan, pored odlicne slike, 2 usb-a, 4 hdmi-a, nijednog trenutka se nije desilo da mi ne procita neki film u mkv formatu i da ne pusti titl.

Menjam TV zbog veceg ekrana i zbog T2 tjunera. Ovaj model LG-a mi se nekako uklapa, kod njega mi ije bitno da lepo cita mkv format i titlove?!
 
Koliko ja vidim, a imam LG 50LB671v već 2,5 meseca nećeš imati problema sa čitanjem mkv i srt formata, dok za ostale vrste subtitlova nije dobar, pogotovo preko mreže.
 
MPC-HC + HDMI je keva za sve probleme. Plejeri na TV uređajima i taj "smart" su i dalje daleeeko od mogućnosti najjeftinijeg HTPC uređaja.
 
Uzeh 32lb650v, za sad ok. Crna odlično izgleda, uglovi gledanja takođe odlični. Jedina zamerka njegov player, već 2 puta mi je izbacio "out of memory" prilikom streaminga sa računara.

Povezivanje sa računarom je extra i uz odgovarajući player sve ide extra. Njegov interni player nisam ni koristio

Na koji player misliš?
 
Već sam napisao da njegov ne koristim. Povezao sam pc i koristim pot player. Najbolja kombinacija za 3d i ostale hd filmove.
 
Računar i tv su ti spojeni sa hdmi kablom? Ja sam mislio da koristiš neki alternativni player na tv-u.
 
Ma jok. Daleko je to od funkcionalnog. Ništa bez pc+tv kombinacije
 
Znam, al problem je kad nisu u istoj prostoriji i kad ti treba 15-20m kabla.
 
Gde ima za 1500din 20m? Gledao sam na par mesta i bio je 5000,6000.
 
15m 1500din ja kupio na kp
Pogledaj malo možda neko prodaje korišćen.
 
Ne znam kakvih problema imate sa internim plejerom i memorijom. Ako vam je puštanje filmova primarno, ne odustajte od Serviio, koji radi kod mene savršeno, i to preko wifi, baš kao i interni plejer.
 
Ma ubogi dual i smešna količina memorije su "problem", kako kome.
 
Pa može da pomogne neka fleška od 64GB (ili externi HDD) da se proširi memorija a usput možeš i da snimaš na njoj sa Time machine.



Ja lično sam povezao TV sa Apacerovim MMHD playerom (AL 670), kojeg imam od ranije, a njega sa LAN kablom (15m) na ruter. Na računaru samo šerujem foldere koje hoću da gledam/slušam i to je to, pušta sve.
 
Poslednja izmena:
Ni ja za ovih pola godine nisam naišao ni jednom na takav problem.
 
Ni ja za ovih pola godine nisam naišao ni jednom na takav problem.

Pa da li ti uopšte gledaš FullHD 3D filmove sa 3D subtitlovima? Ako ih gledaš i nemaš problema, onda si stvarno sretnik ili si sve podesio kako treba pa bi onda bilo lepo od tebe da podeliš sa nama podešavanja Serviia i TV-a. Koji je TV u pitanju?
 
Full hd 3d ne podržava ni jedan osim ovih 4k. Ne mešajte 1080p half sbs i full sbs gde je rezolucija 2 puta veća.
 
Trebala bi mi mala pomoc,ako ko zna.Posjedujem 47 lb 650 tv i imam jedan problem,televizor mi non stop sam zatamnjuje sliku
,znaci gledam kanal,a on sam zatamni sliku,ne znam iz kog razloga.Da napomenem da je ugasen tru motion.
 
Verovatno ti je uključena "ušteda energije".Idi na settings/slika/ ušteda energije/isključeno.krastavac, meni mi je na srpskom, pa zato ovako pišem, ali je suština tu.:D
 
Pogledat cu posto nisam kuci,ali sam sve one opcije tru motion i slicne prebacio na off
 
Ako ste se pitali koja vam je stvarna frekvencija osvežavanja ekrana (refresh rate, kod LG-ja su ga marketing lisice prekrstile u MCI) evo vam veze ka tabelama sa pojašnjenjima i za LG i za Samsung a i za ostale poznatije marke.
 
Poslednja izmena:
Trebala bi mi mala pomoc,ako ko zna.Posjedujem 47 lb 650 tv i imam jedan problem,televizor mi non stop sam zatamnjuje sliku
,znaci gledam kanal,a on sam zatamni sliku,ne znam iz kog razloga.Da napomenem da je ugasen tru motion.

Verovatno ti je ukljuceno automatsko podesavanje osvetljenja
 
Možda uzmem Lg Smart Tv pa da pitam vas koji imate Lg. Da li postoji neka aplikacija za stream filmova i serija, kao sto postoji za XBMC?
 
Imam ja par pitanja i za ovu temu ...Kupio sam nedavno 42LB671v za moju sobu, dobio sam ga na 04.30.16 verziji softweara...koja je najnovija verzija i da li raditi update...niko nije izneo neke konkretne utiske o novim verzijama softweara.

Da li se nekom desava da po paljenju tv-a, isti ne "prima" komande daljinskog nekih 20-30 sec , posle toga sve radi normalno ?
Dalje, prilikom surfa imam problem da mi veoma cesto izbaci "out of memory" i restartuje mi broswer ...mnogo,mnogo nervira, da li neko zna sta bi moga da bude problem? Odmah da napomenem da sem youtube i nemam nikakvu drugu aplikaciju sa store-a
Da li je moze time machine da radi i na usb ili mora na eksterni hd , imam usb od 16 gb pokusao sam ali izbacuje mi obavestenje da mi treba eksterni hd.
Da li je moguce ubaciti neki "online player" ili kako da ga nazovem, kao sto je XBMC ???

Takodje posto sam u potrazi za novi tv u dnevnoj sobi, planiram isti model ali 55" ...sad ima li svrhe cekati ovih mesec dana i neke nove modele (doduse matorcima bas gori pod nogama oni bi ovih dana po tv) ili uzimati odmah lb671 ?
 
Da li se nekom desava da po paljenju tv-a, isti ne "prima" komande daljinskog nekih 20-30 sec , posle toga sve radi normalno ?

To je tako, treba malo vremena da se softver TV-a digne.

Dalje, prilikom surfa imam problem da mi veoma cesto izbaci "out of memory" i restartuje mi broswer ...mnogo,mnogo nervira, da li neko zna sta bi moga da bude problem? Odmah da napomenem da sem youtube i nemam nikakvu drugu aplikaciju sa store-a

Out of memory se dešava ponekad, nema pravila u kojoj aplikaciji i kada, ovo je brljotina LG-a, možemo samo da se nadamo da će nekim firmware-om biti ispravljeno.

Da li je moze time machine da radi i na usb ili mora na eksterni hd , imam usb od 16 gb pokusao sam ali izbacuje mi obavestenje da mi treba eksterni hd.

Time machine ne radi sa USB stikovima, piše ti u uputstvu, zahteva HDD.

Da li je moguce ubaciti neki "online player" ili kako da ga nazovem, kao sto je XBMC ???

Bilo bi lepo ali od toga nema ništa. Ne verujem da postoji i jedan TV sa ovim aplikacijama, za to moraš imati ili PC ili Android player ili tako nešto što podržava XMBC.
 
Meni ovaj web os je jedan od najvecih promasaja. Ej android stikeri od 50e jedu evo njihovo s.anje za užinu. Pa što ne iskoriste tako nešto kad vec valjaju priču o multimediji na tv. Vidim philips poceo android da stavlja na tv. Koja revolucija j.bote. pa frizideri 2godine unazad imaju displeje sa androidom.
 
Nazad
Vrh Dno