Šta je novo?

LG LB serija televizora sa DVB-T2 tunerom

A bilo bi dobro kada biste pre nego što postavite svoje pitanje, malo pogledali i prečešljali temu. Nekada imate odgovore i na istoj stranici ili samo par postova pre vašeg pitanja.
 
Za ovo "out of memory" jedino rešenje je izgleda vraćanje firmware-a na stariju verziju
(na nekom ruskom sajtu preporučuju 03.23.13) kod mene je v04.41.32 i dešava se povremeno. Poprilično iritantno.
 
To pri surfu vam iskace out of memory? Meni se to desilo par puta pri bezicnom strimovanju materijala preko serviia i to kod fajlova koji su teski 10+GB, pa sam kontao da mi je to problem do neta, a ne TV-a. Taj stariji firmver je bio na TV-u.
 
Za surf ne znam, meni se dešava kad strimujem sa računara. Dešava se i kad fajl ima 300mega i kad ima 30giga (tv je kablom prikačen na mrežu) .
 
Ljudi, moze li mi neko poslati broj na pp nekog od pouzdanih ljudi sa KP? Zavlaci me jedan vec nedelju ipo dana, trebao je najkasnije do danas da stigne LB650V ali to nikako da se dogodi... Ajde molim vas, nije problem i da je malo visa cena od ostalih, samo da je pouzdan i tacan... Iliti da ima na lageru. Unapred zahvalan :)
 
Imam blagu trilemu izmedju potpuno razlicitih modela iz LB serije. Naime, Tv bi uglavnom bio vezan na D3 uredjaj i povremeno gledanje 720/1080 filmova preko PC-a vezanog putem HDMI kabla. Razdaljina sa koje bi gledao je oko 3.5 metara. Razmatram trenutno tri modela: 47LB650V (560-590 eur); 49LB550 (470-510 eur) i 55LB5610 (630-700 eur). Koji bi bio vasa preporuka? Da li se vidi razlika izmedju 100hz i 500hz osvezavanja slike? Smart i 3D mi nisu bitni.
 
Idi u radnju i uporedi prikaz sa ekrana, sve drugo su pretpostavke.
 
Out of memory se meni desava kada god udjem na neki sajt gde ima vise nekih slika ...tu pukne uvek.
Probacu ovih dana da ga prebacim na onaj novi sistem sa nemackog sajta pa cu da vidim ima li pomaka prilikom surfovanja ...
 
Juče sam naručio još 4 para naočara sa ebay-a http://www.ebay.com/itm/1pcs-New-Circular-Polarized-Passive-3D-Glasses-For-HD-DVD-Movie-Game-Cinema-Use-/390847641939 , naravno nisu original LG, rizikovao sam 5.5 $ pa ćemo da vidimo šta ćemo dobiti, trebaće vremena da to dođe, kada dođe - javljam rezultate.

Gornja poruka je bila poslata 26.12.2014. Juče je došao paket sa naočarima, sve OK, naočare odlično rade, apsolutno nikakave razlike u gledanju 3D sadržaja nema izmedju njih i originalnih LG koje su došle uz TV.
 
g.pendula u mom postu #655 dao sam vam link upravo za taj MCI odn. freq. osvežavanja. Pogledaj i vidi tamo šta je u stvari prava freq.

Ako želite da kupite ove televizore onda bi trebalo da pratite i ovu temu (pa možda čak i mesec-dva pre kupovine) i sajtove koji se bave prodajom i vi da tražite pitanja a ne da mi za vas to da radimo.

Što se tiče dijagonale TV-a i daljine gledanja evo ti primer formule pa izračunaj:

d1f8529e7b700e54e6e7412e26c2690a.png
gde ti je VD: Daljina gledanja,
DS: Veličina Ekrana u "
NHR: Horizontalna rezolucija u px
NVR: Vertikalna rezolucija u px
CVR: Vertikalna rezolucija prikazanog video materijala (mala šala) ;)

E sad da ne biste ovo sve računali evo vam veze ka stranici gde imate kalkulator za proračun daljine gledanja u zavisnosti od dijagonale TV-a. Posle rečenice: "“I don’t like reading charts – just tell me what resolution I need” samo unesite veličinu ekrana i dobićete optimalne daljine gledanja za različite rezolucije.
 
Ljudi, jos jedno pitanje, posto mi TV najverovatnije stize sutra, zanima me kako i sta sa tim 3D prevodima? Hocu da skinem par filmova, da ga probam, a moji nisu neki znalci engleskog pa ono...
Gledao sam temu, ali nema konkretno, da li LB650V moze da pusti 3d prevod ako je na usb-hdd zajedno sa filmom u istom folderu ili ne? Posto ovde se obicno prica o streamovanju sa kompa.
I da, ako je film tipa 1920x1080 HSBS format, da li ce ga TV skalirati ili nece moci da ga pusti uopste, posto sam negde procitao da FullHD TVovi ne mogu da pustaju FullHD 3D?
Hvala unapred :)
 
Ma slobodno pusti ti te 3D filmove sa običnim srt prevodima, ništa tome ne fali. Ko ne zna neće ništa ni primetiti. Samo pazi da ti je naziv filma i prevoda isti a trebalo bi da pušta sve i još lakše ako puštaš sa fleš memorijskog stika ili sa externog HDD-a. Pušta normalno te formate, ono HSBS ti znači Half Side-By-Side (960x1080).
 
Poslednja izmena:
Ljudi, jos jedno pitanje, posto mi TV najverovatnije stize sutra, zanima me kako i sta sa tim 3D prevodima? Hocu da skinem par filmova, da ga probam, a moji nisu neki znalci engleskog pa ono...
Gledao sam temu, ali nema konkretno, da li LB650V moze da pusti 3d prevod ako je na usb-hdd zajedno sa filmom u istom folderu ili ne? Posto ovde se obicno prica o streamovanju sa kompa.
I da, ako je film tipa 1920x1080 HSBS format, da li ce ga TV skalirati ili nece moci da ga pusti uopste, posto sam negde procitao da FullHD TVovi ne mogu da pustaju FullHD 3D?
Hvala unapred :)
Pored naziva filma sto ja nisam znao da bi video ispravno ispisana slova ćč moraš kada pustiš film u opcijama (prsten na upravljaču na dole ) i videćeš skroz desno dole kružić (opcije) izaberi sub setup i tu izaberi latin2. I nakon toga trebalo bi da vidiš prevod ok.
 
Jel ima neko ideju zašto kad pustim film u 1920x1080 rezoluciji tv doda crne margine gore i dole (aspect ratio je podešen na 16:9)? Steam-ujem sa računara preko lan kabla, zanimljivo je da se dešava samo kod remuxa od 25-30giga, dok manje fajlove pušta normalno. Menjao sam aspect ratio na tv-u na zoom i original, al margine su uvek tu.
 
U kom formatu ti je fajl kad mu pogledas details? Retko je film 1080
 
Kad idem details na fajl nema nista pametno



Ovo je info iz media info aplikacije

Kod:
General
Unique ID                                : 186607514965117065839982946185316030672 (0x8C634CD2D2A3D033A1F5333BBD7258D0)
Complete name                            : D:\p2p\Redirected.2014.Blu-ray.REMUX.1080p.AVC.DTS-HD.MA 5.1.RoSubbed-playBD\Redirected.2014.Blu-ray.REMUX.1080p.AVC.DTS-HD.MA 5.1.RoSubbed-playBD.mkv
Format                                   : Matroska
Format version                           : Version 4 / Version 2
File size                                : 20.8 GiB
Duration                                 : 1h 39mn
Overall bit rate mode                    : Variable
Overall bit rate                         : 30.1 Mbps
Encoded date                             : UTC 2015-01-23 06:18:30
Writing application                      : mkvmerge v7.0.0 ('Where We Going') 64bit built on Jun  9 2014 15:16:27
Writing library                          : libebml v1.3.0 + libmatroska v1.4.1
DURATION                                 : 01:33:41.593000000
NUMBER_OF_FRAMES                         : 1074
NUMBER_OF_BYTES                          : 25173
_STATISTICS_WRITING_APP                  : mkvmerge v7.0.0 ('Where We Going') 64bit built on Jun  9 2014 15:16:27
_STATISTICS_WRITING_DATE_UTC             : 2015-01-23 06:18:30
_STATISTICS_TAGS                         : BPS DURATION NUMBER_OF_FRAMES NUMBER_OF_BYTES

Video
ID                                       : 1
Format                                   : AVC
Format/Info                              : Advanced Video Codec
Format profile                           : [email protected]
Format settings, CABAC                   : Yes
Format settings, ReFrames                : 4 frames
Codec ID                                 : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration                                 : 1h 39mn
Bit rate mode                            : Variable
Maximum bit rate                         : 34.0 Mbps
Width                                    : 1 920 pixels
Height                                   : 1 080 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate mode                          : Constant
Frame rate                               : 23.976 fps
Standard                                 : NTSC
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0
Bit depth                                : 8 bits
Scan type                                : Progressive
Default                                  : Yes
Forced                                   : No
Color primaries                          : BT.709
Transfer characteristics                 : BT.709
Matrix coefficients                      : BT.709
Color range                              : Limited

Audio
ID                                       : 2
Format                                   : DTS
Format/Info                              : Digital Theater Systems
Format profile                           : MA / Core
Mode                                     : 16
Format settings, Endianness              : Big
Codec ID                                 : A_DTS
Duration                                 : 1h 39mn
Bit rate mode                            : Variable
Bit rate                                 : Unknown / 1 509 Kbps
Channel(s)                               : 6 channels
Channel positions                        : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate                            : 48.0 KHz
Bit depth                                : 16 bits
Compression mode                         : Lossless / Lossy
Language                                 : English
Default                                  : Yes
Forced                                   : No

Text #1
ID                                       : 3
Format                                   : UTF-8
Codec ID                                 : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info                            : UTF-8 Plain Text
Title                                    : Romanian
Language                                 : Romanian
Default                                  : Yes
Forced                                   : No

Text #2
ID                                       : 4
Format                                   : PGS
Muxing mode                              : zlib
Codec ID                                 : S_HDMV/PGS
Codec ID/Info                            : The same subtitle format used on BDs/HD-DVDs
Language                                 : Dutch
Default                                  : No
Forced                                   : No

Menu
00:00:00.000                             : en:Chapter 1
00:06:19.128                             : en:Chapter 2
00:16:40.749                             : en:Chapter 3
00:33:58.077                             : en:Chapter 4
00:43:34.445                             : en:Chapter 5
00:51:34.216                             : en:Chapter 6
01:05:25.212                             : en:Chapter 7
01:19:35.520                             : en:Chapter 8
01:33:57.840                             : en:Chapter 9
 
Da li se zna kada izlazi 2015. serija?
 
Jedino sto nisam stavio punu slovnu oznaku,ali mislim da ona ne menja bas stvari.
LG 47lb650v
I ima DVB-T2 tjuner.
 
Koja je zadnja verzija softvera za lb670v? Moja je 03.23.38 i nikak9 mi netade nasa slova u prevodu, probao sam da stavim i latin2 ali ne pomaze.
 
Nazad
Vrh Dno