Šta je novo?

HP 1020 tačkice sa leve strane

Nesapancevo

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2009
Poruke
47
Poena
304
Pozdrav, dobio sam ovaj stampač, koji je dugo stajao. Uzeo sam novi toner i radi super. Ali sada je problem sto sa leve strane sirine 1cm ostavlja tragove u vidu "neprobušenih rupica", kao da na nekom roleru sa te strane ima neke prljavstine . Ja sam ga cistio ali ocigledno ne dovoljno dajte neki savet...
Hvala unapred
 
Ako tackice nisu na ketridzu onda su na fjuzeru (termo folija - valjak ...).
 
Da, najverovatnije je tu. Taj deo stampaca iznad fusera je bio najprljaviji, pa je vervatno mnogo prljavstine proslo do njega. Koliko je komplikovano skinuti ga i ocistiti?
 
Taj je vrlo sličan mom 1300 (čak i isti drajveri), meni je bio otišao teflonski sliv na fjuzeru i vrlo je teško doći do njega. Pola štampača mora da se rasklopi, bolje ostaviti pravom serviseru da to uradi. Kad to ode ostavlja štrafte ne rupice. Tebi je verovatno otišao valjak na jednom mestu pa ne može da se naelektriše i onda toner ne lepi na nekom mestu. Valjak nesme da se dira rukama ili čisti krpom. Možda je nekome prošao papir sa masnom mrljom ili nešto upalo. Nema tu popravke, može samo da se menja valjak što se verovatno isplati pošto je to odličan, poluprofesionalan štampač.
 
Ti si shvatio da ostaju crne tackice od tonera. Ne. Nego bele , blago ostecenje papira, kao kad praznom hemijskom olovkom pritiskas papir. vidljivo je samo pod odredjenim uglom. Dakle, kvalitet stampe je besprekoran, toner zalepljen 100 %. Shvatio sam da mi to uopste nece predstavljati problem, tj.koristicu ga tako. Ne treba mi za neko ekstra stampanje, nego za neku skriptu, seminarski i slicno...:)
 
Mislio sam da su to rupice u štampi, ne na papiru, u smislu bele rupice u crnoj štampi.
 
Ako je bilo koji valjak ili brisac, doctor blade ostece moze da dovede do rupica ili linija po kopiji. Najcesce to bude OPC ili corona valjak na toneru. Malo mi je tesko da to bude fuser jer on ne nanosi toner nego ga pece.
 
Nazad
Vrh Dno