Šta je novo?

Potrebna pomoc, odabir hladnjaka?

jovamanic

Poštovan
Učlanjen(a)
11.07.2014
Poruke
9
Poena
51
Zdravo svima,

Novi clan sam foruma, nadam se da sam nasao pravo mesto da potrazim pomoc.

ima procesor FX-8350 i bas se dosta greje. Stalno renderujem video klipove i procesor preko leta dostize i do 96, 97 stepena. Na njemu je hladjenje koje sam dobio uz njega jos kada sam ga kupio. Zelim da kupim novo hladjenje, pa sam zeleo da se posavetujem sa vama zato sto se ne razumem bas u hladnjake. Citao sam na forumima, a i ovde da dosta pricaju da je dobro RAIJINTEK Aidos, 92mm. Mene interesuje da li ko zna neko bolje hladjenje do 3000 dinara i da li hladnjak RAIJINTEK Aidos, 92mm moze da stane u moje kuciste? Kuciste je LC-POWER PRO-925B ? Hvala unapred! :)
 
Svaki 120mm kuler ce ti zavrsiti posao. Potrazi Cooler Master Hyper 212 EVO i slicno po oglasima, uklapa se u budzet.
 
Moraces da seces stranicu kucista da bi ti stao Hyper 212 EVo posto je on viskok 162mm, a na stranici proizvodjaca kaze da moze da stane hladnjak max visine 150mm i samo kuste je krs sto se tice hladjenja. Probaj da dodas dva vent od 80mm, jedan napred i jedan pozadi, ali oni ce slabo sta promeniti, moralo bi neko krsteno kuciste ako hoce bolje hladjenje, mada bi mogao da stane taj Rajintek ali ne znam kako ce se on pokazati kada se uhvati u kostac sa 8350.
 
Moraces da seces stranicu kucista da bi ti stao Hyper 212 EVo posto je on viskok 162mm, a na stranici proizvodjaca kaze da moze da stane hladnjak max visine 150mm i samo kuste je krs sto se tice hladjenja. Probaj da dodas dva vent od 80mm, jedan napred i jedan pozadi, ali oni ce slabo sta promeniti, moralo bi neko krsteno kuciste ako hoce bolje hladjenje, mada bi mogao da stane taj Rajintek ali ne znam kako ce se on pokazati kada se uhvati u kostac sa 8350.

Sa zadnje strane kucista imam ugradjen jedan 90 mm koji izvlaci vazduh, na bocnoj strani imam jedan od 120mm koji uvlaci i jedan koji izvlaci od 80 mm, dva na grafickoj i ovaj jedan na procesoru? Da li bi trebalo nesto da se promeni da bolje hladi procesor?
 
Aidos bi stao, ali problem je što se izgleda kod AMD-a montira tako da duva uvis, ne može se rotirati, a kod tvog kućišta je napajanje smešteno gore, tako da nije poželjno (negde sam pročitao da Raijintek na zahtev besplatno daje kit za montiranje kulera u oba položaja kod AMD-a, ali ne znam da li je istina i kako to ide).

LC-CC-120 je visine 152mm, a za tvoje kućište stoji max 150mm...

Mislim da ti se na ovo svodi izbor, pa neka neko upućen probere (mislim da se svi mogu rotirati):

http://www.itsvet.com/proizvod/lc-power-cosmo-cool-lc-cc-100/comp_comp_cooler/204/1782
http://www.itsvet.com/proizvod/xigmatek-loki-ii/comp_comp_cooler/706/1731
http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-hyper-tx3-evo-rr-tx3e-22pk-r1/comp_comp_cooler/54/1350
http://www.itsvet.com/proizvod/thermaltake-contact-21/comp_comp_cooler/49/1280
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se sto dizem temu iz mrtvih...naime dvoumim se izmedju LC-CC-120 i Raijintek Aidos pa me zanima sta bi ste preporucili od ta dva za A8-6600K? Visina nije problem, vazno je samo da sto bolje uradi posao kad im je vec cena slicna..
 
Lično bih se odlučio za Raijintek Aidos.
 
Zdravo svima,

Novi clan sam foruma, nadam se da sam nasao pravo mesto da potrazim pomoc.

ima procesor FX-8350 i bas se dosta greje. Stalno renderujem video klipove i procesor preko leta dostize i do 96, 97 stepena. Na njemu je hladjenje koje sam dobio uz njega jos kada sam ga kupio. Zelim da kupim novo hladjenje, pa sam zeleo da se posavetujem sa vama zato sto se ne razumem bas u hladnjake. Citao sam na forumima, a i ovde da dosta pricaju da je dobro RAIJINTEK Aidos, 92mm. Mene interesuje da li ko zna neko bolje hladjenje do 3000 dinara i da li hladnjak RAIJINTEK Aidos, 92mm moze da stane u moje kuciste? Kuciste je LC-POWER PRO-925B ? Hvala unapred! :)

Mnogo ti je jak cpu da bi ti bilo koji aftermarket cooler ispod 2000 ohladio njega.Moras uzeti makar aidos ali i to je pitanje da li ce ohladiti.ja bih isao na themis,themis evo,cm 212 evo.Jeste skuplje ali su ozbiljniji hladnjaci i miran ces biti...
 
Sta mislite, da li ce dobro da hladi ovaj hladnjak moj procesor fx 8350 COOLER MASTER Hyper TX3 EVO RR-TX3E-22PK-R1 ?

U prvom odgovoru koji si dobio, sve ti je rečeno - minimum 120mm će ti raditi posao ;)

Traži Cooler Master Hyper 212 EVO ili Xigmatek Gaia II ili neki drugi 120mm hladnjak - sve ispod toga je preslabo za to što ti treba :trust:
 
XIGMATEK Dark Knight II neverovatan kuler,znam da ga nema kod nas i da je prilicno visok,ali isto tako neverovatno hladi....
Cooler Master Gemin2,drzi mi e8600 na 30 stepeni konstantno u ovim vrelim danima,u biosu podesen na silent i AS 5 pasta.
Na trecem racunaru imam Zalman CNPS10X Extreme,za nijansu losiji od CM , ali lepo radi posao,crn kao i Xigmatek,jedino mnogoo komplikovan za ugradnju.
 
XIGMATEK Dark Knight II neverovatan kuler,znam da ga nema kod nas i da je prilicno visok,ali isto tako neverovatno hladi....
Cooler Master Gemin2,drzi mi e8600 na 30 stepeni konstantno u ovim vrelim danima,u biosu podesen na silent i AS 5 pasta.
Na trecem racunaru imam Zalman CNPS10X Extreme,za nijansu losiji od CM , ali lepo radi posao,crn kao i Xigmatek,jedino mnogoo komplikovan za ugradnju.
Nazalost nema ga kod nas tako da nista od njega, a po testovima je kao sto vidim slican CC-120.

@Masinac

Ja se tu nebih razmišljao, lc-cc-120 ima veći ventilator a i testovi kažu da hladi bolje od aidos-a.

Hvala obojici na savetima, ubedili ste me , uzecu CC-120 :D ..jel mu pasta cemu ili da odma narucujem drugu?
 
Ne razumem se. Mogu da ti otkucam specifikacije sa šprica ako ti nešto znače:
Thermal Conductivity: 4W/mK
Thermal Impedance: <0,185'C-in2/W
pa ti uporedi sa onim što bi ti koristio.

Ja sam kod sebe stavio Cooler Master IC Value V1 zato što mi je već bila načeta, ali LC ima bolje specifikacije od CM:
Thermal Conductivity >1.85 W/m-K
Thermal Impedance <0.201'C-in2/W
 
Ne znaci mnogo ali vec su neki clanovi rekli da je dobra, a sada i ti kazes da je bolja od te CM, pa cu verovatno nju staviti, lako se kasnije zameni ako ne bude dobra. Hvala.
 
Kupi i stavi Noctua NT-H1 i spric dugo traje, bar 10 nanosenja. Mnogo dobro radi posao i posle godinu i po pecenja na Phenomu II 955BE je i dalje bila laka za skidanje i vlazna. A ako hocemo extremno Coollaboratory Liquid Pro ili Ultra, samo da se ne stavlja na aluminijum.
 
NT-H1 sam trazio prosle nedelje i nisam uspeo da je nadjem, mozda je u medjuvremenu i stigla. Ali, slobodno mozes da uzmes Prolimatech PK 1 pastu, 300 dinara je tuba od 1 grama, a u rangu je sa MX-4 i NT-H1.
 
e vala ako stavi coolaboratory na LC pa ja stvarno onda nemam komentar.

inace i ja da potvrdim da nista toj pasti ne fali.
Hahahaha :D NT-H1 ima da se nadje u Atomu ili mozda u Duocomu, evntualno Monitor.
 
Hahahaha :D NT-H1 ima da se nadje u Atomu ili mozda u Duocomu, evntualno Monitor.

Zvao si telefonom da proveris, ili pricas napamet da imaju. U Atomu mi je receno da nemaju NT-H1 i da ce dobiti mozda za 10 dana, ove ostale firme nisu imale takodje. U Srbiji postoji pravilo da sve sto vidite na sajtovima, pre nego odete do radnje, proverite informaciju telefonom. Ali, to nije poenta. Ono sto je vazno da, kome je potrebna dobra pasta, moze za 300 dinara da kupi Prolimatech PK 1 i da ne ceka da stigne Noctua NT-H1 za 590 dinara.
 
Moze i Caolgate da posluzi, razlika je samo 18C u prvih sat vremena :)
 
Ja sam to gledao sa sajta. Naravno uvek treba proveriti telefonom.
 
Nece uopste biti noctua paste.Isto tako su i meni pre nekih 2 nedelje rekli bice za 2-3 nedelje ali od toga nema nista,kupujte ono sto trenutno ima na trzistu nemojte cekati nema potrebe.
 
ljudi tx3 hyper evo ili LC-Power LC-CC-120???
 
Nazad
Vrh Dno