Šta je novo?

Lenovo IdeaTab A7-40

Iborota

Cenjen
Učlanjen(a)
09.03.2011
Poruke
78
Poena
159
Procesor Quad-Core Cortex-A7, MTK 8121 1.3GHz
Radna memorija 1GB LPDDR2
Veličina ekrana 7"
Tip ekrana IPS
Rezolucija ekrana 1280 x 800 piksela
Kapacitet interne memorije 8GB eMMC
Memorijska kartica MicroSD do 32GB
Povezivanje Wi-Fi 802.11b/g/n, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.0, mikro USB (OTG), 3.5mm audio priključak
Podržani formati Aktuelni audio, video, foto i e-Book formati
Operativni sistem Android 4.2.2
Rezolucija kamere prednja: 2Mpix
Boja Crna
Baterija Li-Polymer 3450mAh (do 7.5 sati korišćenja Interneta)
Ostalo G-senzor, mikrofon sa redukcijom buke
Sim slot (internet kartica) Ne
GPS Da
Grafička kartica PowerVR SGX544
Masa 320 g
Neto/Bruto masa 320g/500g
Dimenzije 19.6cmx12.1cmx0.99cm
Garancija 24 meseci



Tražim trenutni best-buy pa bih rekao da ovaj šije Teslu a da može da se nosi i sa HD 7. Jedina mana koju vidim bi mu bila nedostatak zadnje kamere. Realno mi i ne treba, prednja je 2 2Mpix što bi trebalo da je dovoljno dobro za Skype.
 
Šije Teslu? Samo po kvalitetu i rezoluciji displeja. I možda kvalitetu izrade (nisam ga video uživo).
 
tesko da sije teslu
samo po rezoluciji,sto je corvus rekao

ti si ocigledno nesto pobrkao...kazes da moze da se nosi sa hd7....pa da skoro je identican sa hd7 koji pravi duplo losiji skor od tesle na benchmarksima
 
Procesor Quad-Core Cortex-A7, MTK 8121 1.3GHz


Tražim trenutni best-buy pa bih rekao da ovaj šije Teslu a da može da se nosi i sa HD 7. Jedina mana koju vidim bi mu bila nedostatak zadnje kamere. Realno mi i ne treba, prednja je 2 2Mpix što bi trebalo da je dovoljno dobro za Skype.

Jesi li gledao a8-50?
 
Ja ga kupio danas.I iskreno za ovaj novac I nije toliko Los.Uzeo SAM ga za klinca .kvalitet izrade nije Los ,ekran je solidan,sve u svemu sluzice.
 
Kupio ga i ja. Trebao mi je za ćaleta- za novine i Skype. Definitivno vredi uloženog novca. Prilično oštar prikaz slike, osvetljenje jako dobro, brzo otvara sve zahtevne sajtove, pristojan pinch to zoom, kamerica ok, mada sam iskreno očekivao malo više. Jedino kad pustim video boje mi deluju malo isprano. Baterija mu drži sasvim pristojno. Kad sam ga napunio 100 posto trajala mi je 2 dana kombinovanog korišćenja: 2 sata videa, možda sat, dva angry birds, real racing 3 i još par igrica, instalirao sam jedno 30-ak aplikacija i pričao sa mojima jedno 30 min na skype-u. Prijatno me iznenadila baterija.
 
Posle update-a na kit ket mi se desila čudna stvar. Imam 5 umesto 8 GB memorije. Lepo piše po stavkama za sistem oko 2, aplikacije oko 2, i oko giga slobodno. Da li se još nekom to desilo? Zna li ko kako da vratim 3 giga?
 
Hm, cudno. Nego, moze li da se rutuje?
 
Sigurno može. 99.99% će posao obaviti Towelroot i instalacija SuperSU.
 
Nemam problem sa memorijom (8 gb na 4.4) ali imam jedan takođe čudan. Status bar nikako nije transparentan, osim na fabrickom lenovo launcher-u. Čudno mi je i što je navigation bar transparentan. Nije neki problem ali mi nije jasno zašto..
 
Uzo ga moj otac prvenstveno zbog d3go. Proabo sam rr3 i izgleda kao da malcice laguje, ali kad se instalira rr3 graphic i namesti na low izgleda kad da tera 100 fps. Treba nesto da znam? Pise da ima neķi update od 9 mb, da instaliram?
 
To je neka sitnica popravljena, ne sećam se šta...
 
ljudi posle 3 dana, kao da je tac malcice oslabio, jel se to desilo nekom?
 
Posle pola godine ja prezadovoljan. Brz (za tu klasu) dobar ram menadžment, još da mi nije ispao jednom u autpbusu i da sad ne krcka u donjem levom uglu...inače, na nekoj akciji sam pokupio bluelight filter, namestio na 8% i mnogo mi je bolji prikaz sad jer malo koriguje temperaturu ekrana, pre toga nisam primetio koliko je hladan prikaz.
 
Vrlo dobar! Doduše, nisam zahtevan korisnik - multimedija, internet... Nedostatak - zadnja kamera, mada mi neka od 0.3Mpix baš i ne bi naročito koristila. Jedini problem je što mi memorijska kartica povremeno "iskoči", ali tome sam, po svemu sudeći, sam doprineo neopreznim rukovanjem. Baterija OK (isključio "BladeModeDetectService"). Update na Kit ket, kao i kasnije manji od oko 13MB, jednostavan bez ikakvih problema. Dvoumio sam se između njega i Acer Iconia One B1 730HD, ali nakon što sa oba imao u ruci i kratko isprobao, odlučio sam se za Lenovo (znatno laganiji, lepše leži u ruci, bolji prikaz) i mislim da nisam pogrešio. Sve u svemu, nakon 3-4 meseca korišćenja sam prezadovoljan. Odličan tablet za te pare.
 
Idi u podešavanja - aplikacije - pokretanje ili (svi programi) i tu možeš da ga onemogućiš (onemogući ili prinudno zaustavi). Nisam siguran tačno šta je, a pročitao sam mnogo tema gde ljudi postavljaju isto pitanje. Neki od odgovora su da je vezan za orjentaciju ekrana, ali mi se čini da nema veze sa tim. U svakom slučaju mi je kidalo bateriju, a nisam primetio da sam nešto izgubio onemogućavanjem ove aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno