Šta je novo?

Sony Xperia M2

Deluje malo bolje na Kit Katu na tvom primerku.Aj bas okaci jos koju sliku kad budes mogao.

Evo, danas posle posla bilo suncano, pa sam usput do kuce udario par shotova..

sve je na Auto, i sve na prvu bez ponavljanja...


resize sam uradio na 1280x720... ako hoces neku da okacim u full fotmatu, javi.


tIujj3e.jpg


SYUHUOO.jpg


s2eBNMQ.jpg


4T7P6My.jpg


*direkt u sunce
jet6Wq2.jpg


KRetI4d.jpg


aVyt3vB.jpg


q3faREy.jpg


2feKWoV.jpg
 
@2saint ,bravo majstore,to je to...odlicne slike,svaka cast,vidno je poboljsanje.Znaci vredi da uzmem ponovo M2 :) a da ne budem opet neke ludacke srece da dobijem falicnu kameru.
 
Ako vec hoces takav fon bolje nadji Aqua verziju jer ima bolji IPS, mat umesto glossy zadnje strane i naravno IP68, kao i Z3 serija.

Saint, ako te ne mrzi postavi sve ovo na flickr ili bar na dodaj jer oba ne menjaju velicinu fajlova, ne kompresuju nista pa da se proceni sirov kvalitet. Ovako na prvi pogled fotografije deluju zivo i dosta dobro mada se vidi da su preterali sa ''ostrenjem'', vide se artefakti i sum na nebu. Ali za ovu klasu moze da prodje, definitivno, posebno ta nova verzija zbog boljeg ekrana i zastite od vode koju nema nijedan telefon iz te klase.

I da, mislim da je ovo kamera sa 1/4'' senzorom, kao kod nokie L520 npr, tako da i ne moze da se ocekuje mnogo vise..
 
Poslednja izmena:
Pazi, ja sam sada skroz zadovoljan sa kamerom, onaj neki odvratni efekat pre je kvario situaciju totales...za ovaj midrange fon, sad je na mestu.

generalno, mislim da je ovo maximum koji mogu da ocekujem od kamere sa toliko fizicki malom optikom....

Ono sto mi je bitno - boje su lepe i prirodne, dobro se bori sa jarkim svetlom, a u mracnim prostorima nema usporavanja.
 
Sa ovakvom kamerom meni je M2 najbolji midrange fon od svih telefona,(tj od svih sonija posto nijedna druga marka ne dolazi u obzir)Mada nisam jos prodao ni ovaj sto imam tako da ne znam jos sta cu raditi,uskoro izlazi Z3,Zdvojci ce pasti cena...
 
@2saint

kako ti dobro umeš da slikaš

bravo
 
Dobre su slike i na full crop,to sam ocekivao.
 
Ovo je bolji kvalitet fotografija nego u starijim verzijama softvera, definitivno. Prakticno svi testovi su odradjeni sa starim sw i moze da se vidi koliko su ove saintove fotografije bolje.
 
Zapazanja posle prelaska na KitKat:

- nemam vise bug kada back button ne radi...
- kamera je znatno bolja, kako zadnja tako i prednja.
- walkman aplikacija je po defaultu neka stara verzija, nema play folders i slicno... Update kaze da nema nova verzija... morao sam "rucno" da nadjem noviju verziju i instaliram.
- imam problem sa proximity senzorom, cesto mi se pali/gasi ekran u toku razgovora... nisam skinuo fabricku foliju sa ekrana, ali kao da je jedan kraj te "rupice" kod senzora blizu ruba folije... Ali na testu se pokazuje kao OK.
- (Ovo je bilo i na jelly bean) ne znam koji je to tacno senzor, ali onaj sto koristi "metal detector" i kompas znaju cesto da zaglave, primetim da kompas ne radi, a metal detektor ode na ~400 i tako drzi sve vreme.. probao restart, ovo ono,... nista ne pomaze... tek kad sam uradio par "osmica" sa telefonom, kalibrise se, i sve OK.
 
Dobro je,vidi se poboljsanje kamere u svakom slucaju.
 
Posle ažuriranja Androida sim kartica nije prepoznata.Vadio sam karticu resetovao telefon..nema pomoći.Molim pomoć!!
 
Taj problem se javlja kod nekih M2 primeraka.Treba da izadje ako vec nije izasao update koji resava taj problem.Mozes da probas da flesujes neki drugi firmver,ja sam ostavio link ka njemu tranu/dve unazad ili da vratis na 4.3
 
Ljudi aj proverite koja vam je verzija softvera kad ste presli na KK.
Meni je kao i na zvanicnom Sony sajtu tj. 18.3.C.0.37,ali na jednom drugom sajtu procitah da lik ima 18.3.C.0.39...,sto znaci da je novija ispravka,ili je on pogresio. ;)
 
Uzeo sam telefon u subotu i odmah apdejtovao. Verzija mi je 18.3.C.0.39
 
Prodao sam moj M2 koji je imao losu kameru,ali mi se toliko svidja telefon i kad sad video Saintove fotke na kitkatu da razmisljam ponovo da ga uzmem.Ne znam sta da radim,nesto sam gledao i ZR model...
 
Ljudi aj proverite koja vam je verzija softvera kad ste presli na KK.
Meni je kao i na zvanicnom Sony sajtu tj. 18.3.C.0.37,ali na jednom drugom sajtu procitah da lik ima 18.3.C.0.39...,sto znaci da je novija ispravka,ili je on pogresio. ;)
(Telenor) Pojavio mi se OTA 18.3.C.0.40 (39 nisam imao, 37 je bila verzija do sada..) nesto solidno skida, videcemo o cemu se radi kad instaliram, ali po svemu sudeci radi se o 4.4.4
 
Poslednja izmena:
M2 se pokazao odlicno kod tebe,kamera kod tebe je odlicna,plus fon ima dobru bateriju,zvuk...
 
Nazad
Vrh Dno