Šta je novo?

Sony Xperia M2

rm:a

Cenjen
Učlanjen(a)
07.09.2013
Poruke
141
Poena
170
Vidim da niko nije pokrenuo, a kako je dosta popularan medju Telenorovcima, onda je greota da nema tema za M2 :)
Ima li nekog voljnog ostavi koji utisak u vezi telefona? Nemoguce da ga niko nema... :D
 

Prilozi

  • m2.jpg
    m2.jpg
    75.8 KB · Pregleda: 525
Inace, mobilni je jako lep (bar na slikama). Pokusao sam i uzivo da se uverim, ali kad god odem u Telenor oni kazu da cim stigne neki primerak odma se proda :)
Atraktivan midrange, dobar procesor, ekran nesto slabiji (bar sto se rezolucije tice), kamera na papiru dobra - iskreno se nadam da pravi dobre slike, a sto mi je jako bitno, ima ga i u dual sim varijanti ;)
 
Poslednja izmena:
Prilicno je slab za ovu generaciju telefona - u rangu je Xperia C i slicnih prethodne generacije, mada ima SD400, a ne MTK, kao prosla generacija. Ali je i dalje samo 540p, i 1GB RAM-a. Ako je slican Xperia C, ili bolji, mislim da je odlican telefon u pitanju, samo je pitanje koliko stvarno vredi.
Telenor varijanta ne verujem da je Dual-SIM ikako.

Popularan je kod Telenorovaca jer je jedini telefon koji moze uz PiSL/XL paket da se uzme za manje nego sto kosta u oglasima, pa da ti paketi ne ispadnu mnogo skuplji nego kod konkurencije :D Mada vidim sada da je ux PiSXL 7000, a uz PiSL 13.000... bio je jeftiniji koliko se secam!
 
kamera na papiru dobra - iskreno se nadam da pravi dobre slike

Kamera je losa, stedeli su i na senzoru (mislim 1/4'') a i softver je los. Za cenu M2 od sony-a mogu da se kupi drugi modeli koji imaju bolju kameru ali i telefoni drugih proizvodjaca. To je u sustini jedina veca mana ovog telefona za ove pare.

Evo procitaj test http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m2-review-1083.php
 
Procitao sam ceo test na gsmareni, zamlacujem se s njima opasno, mada mnogo hvale samsung a njihova plastika je zalosna u odnosu na ostale vodece kompanije :D , verovatno im je stvarno lepo optimizovan softver i dobar hardver, prvenstveno kamere jer je uglavnom svima isti cip sa kvad-korom. LG G2 mini izgleda kao najbolja opcija u tom opsegu, ima bolju kameru od svih, cipset je tu i tamo slican sa konkurencijom. Kad sam ga drzao u ruci nije bio nista posebno, cak mislim da je i ono dugme pozadi za otkljucavanje lose resenje zbog neke zastitne maske ;)
 
Ma ne bih ja nista da imam s' Telenorom, znam da im je i single sim, kupio bih negde dual verziju na kupujem prodajem, mada kako stvari stoje, cekam LG G2 mini Dual :D
 
Nema to nekog smisla. M2 dual po oglasima je oko 200e. Za tu cifru ima i p780 a za malo vise i s3 dual. Oba su klasa iznad.
 
Nema to nekog smisla. M2 dual po oglasima je oko 200e. Za tu cifru ima i p780 a za malo vise i s3 dual. Oba su klasa iznad.


Ili možda Moto G 16Gb ako se već ide na android a i Htc u tom cenovnom rangu ima neke interesantne modele
 
Dual sim se svodi na Android. Ne znam nijedan wp dual sim da ima kod nas?
 
Pazi imam telefon već nedelju dana. Extra radi. Ne greje se. Ne baguje i ne laguje. Dva dana baterija sa skromnim korišćenjem. Tak tuk pogledam nešto na fejsu i netu. Extra radi ja sam oduševljen. Kamera katastrofa u odnosu pređašnjih uređaja koje sam imao npr samsung plastikaneri. Dizajn i kvalitet ozrade je za svaku pohvalu jer nakon plastike ovo je bomba. Uvek ima ono ali. Razlika je u klasi jer bukvalno sa galaxy s4 kada pređeš na ovaj uređaj pao si sa konja na magarca :)
 
Moje licno vidjenje stvari:
Mislim da si tresnuo sa konja na pitbula za fizikalca :) 540p ekran, PRILICNO tezak telefon, veliki bezeli (tipican problem Sony-a, mene licno mnogo nervira).

Da je jeftiniji, imalo bi smisla. Ovako, cena kao P780 - ni u cemu mu ne moze parirati. 720p ekran (P780), 4000mAh baterija! (i neverovatno optimizovan sistem, za razliku od vecina Androida, tako da mu baterija traje duze nego sto bi trajala na Samsungu), sofisticirana izrada...
Po meni telefoni iznad negde 180e nemaju sta da traze ako ne ponude nesto bolje od P780 (ne zato sto je sam model dobar, on je osrednji - vec zato sto je jeftin za svoju klasu), koji se nalazi za 200e.
Znaci, barem 1.5GB RAM-a, ili jaci CPU (1.6 pa nadalje), bolji GPU za video dekoding, bolji ekran, zvuk, kamera.

Imao sam Xperia C koji dan, pokusao sam da ga koristim bas - cigla naspram P780, preveliki, debeo telefon, ne moze stati u dzep. M2 je slican, milimetric manji:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6146&idPhone2=5541

P.S. Javite kakav je signal u M2. SXC je imao MTK cipset koji razbija kako dobro radi kod mene, iako je samo HSDPA (ne DC-HSDPA). (Mislim da je i P780 isto samo HSDPA, iako pise ponegde da je DC-HSDPA - nisam naisao ni na jedan rezultat preko 20Mbps da pokaze da jeste).
 
Telefon uzet pre 6 dana i juce se na prednjoj kameri pojavila fleka
DSC_0010.JPG
Nema fizickog ostecenja , radjen reset telefona, probano sa drugom market kamerom ali fleka je i dalje tu... izgleda da je do vga kamere.
 
Poslednja izmena:
Meni to lici kao da je upala neka prljavština izmedju kamere i stakla. Jesi probao da malo prodrmas telefon?
 
Elem posle slanja u servis problem se resio sam od sebe... fleke vise nema. U servisu kazu da su videli fotografije koje sam ostavio u telefonu ali da prlikom njhovog testiranja fleke vise nije bilo.
Tako da je sada sa kamerom sve u redu. Ne kontam sta je moglo da bude, valjda se nece ponavljati...
 
Poslednja izmena:
Ja sam gledao na netu neke testove i kamera po danu ume da napravi dobre slike,za razliku od testa na gsmareni.Ekran je sasvim solidan koliko sam video iako je 540p.
Anyway,narucio sam ga za drugi telefon i sutra tj danas mi stize nov iz vipa,sim free za 180 evra.Mogao sam za malo vise para da ganjam polovan XZ,ali nesto me je privuklo ovom telefonu :)
Ipak tu je Z1 kao primarni i XT koji cu da menjam sa M2 :)
 
Evo malo benchmarka sa M2 samo mislim da Antutu moze jos bolje. ;)

uploadfromtaptalk1406996514305.jpg
uploadfromtaptalk1406996540242.jpg
 
Sta reci za ovoliko trajanje baterije? :) Jos sam razgovarao oko 1h

uploadfromtaptalk1407322203759.jpguploadfromtaptalk1407322212043.jpguploadfromtaptalk1407322218752.jpguploadfromtaptalk1407322224846.jpg
 
Sto se baterije tice, Sony odlicno odradi taj srednji i slabiji segment.
 
Ali ipak mi nije jasno,67h sa 9h upaljenog ekrana,neverovatno :)
 
Sto se baterije tice, Sony odlicno odradi taj srednji i slabiji segment.

I ranije su telefoni iz nizih klasa imali dobru bateriju (tipo i slicni) a ovi skuplji i bolji relativno kilavu ili prosecnu za taj period 2011-2013. Sada imaju dobre baterije u skoro svim klasama (XZU je samo prosecna ali i dalje jaca od G3/N5 npr). Z2 baterija kida sto se ne moze reci za XZ od pre samo godinu i po dana.

M2 bi bio super fon da ima manje bezele i da nisu onako sramotno osakatili kameru. T2 ultra ima za 3 klase bolju.
 
@blue moon

Potrošio ti je 3% baterije za 9 sati? Ništa sumnjivo...
 
@hsvstoned sve da jeste,ali ja ovoliko nisam izvukao ni sa Z1 koji ima znacajno jacu bateriju..mozda zato sto je nov telefon,ko li ce ga znati :)
I tacno,sve je dobro na ovom telefonu sem kamere,bukvalno sve..mozda malo poprave kvalitet fotki kroz softverske nadogradnje,ali tesko...

@ljubanve na M2 tako prikazuje ,ali to nije tacno naravno.Na XC isto prikazuje u procentima recimo 4 posto iskoriscenosti,a imao sam 8h screen on.
 
Poslednja izmena:
@blue moon

Hteo sam da kažem da nema šanse da je tačno i da može toliko da izvuče screen on time-a.
Na tom telefonu jeste baterija odlična ali ne baš toliko. Da si skroz smanjio pozadinsko osvetljenje i da nisi koristio telefon za razgovore pa bi možda i mogao da izvučeš toliko.

Nešto se tu zabagovalo...
 
Ima bug u ICS/JB/KK koji ne prikazuje izgleda SoT potrosnju (kao % celokupne potrosnje), tako da ovo ne vredi gledati (mislim ne vredi misliti da je samo 3%).
meni se to desava na svakom telefonu, mada retko.
 
Kako samo dobar zvuk ima M2.Na mojim Creative EP-480 zvuk razbija,kvalitet i glasnoca na visokom nivou. ;)
 
Sto se tice baterije...

unnamed.jpg




Inace, krenuo je update na 4.4.2. samo jos kod nas nema ...

Koliko sam pogledao na jednoj stranici, kamera je sada znatno poboljsana (hvala bogu da su iskoristili potencijal)

wpid-wp-1408423475651.jpeg


wpid-wp-1408423481473.jpeg


wpid-wp-1408423488484.jpeg


wpid-wp-1408533653636.jpeg
 
Poslednja izmena:
Izgleda da su stvarno sredili kameru.
 
Mogli su da postave u punoj velicini al dobro, svejedno se vidi da je kamera bolja. Ne znam ni zasto su izbacili telefon sa onako unakazenim softerom kamere, svi testovi su odradjeni tako i to ostaje na netu, za ovo poboljsanje 90% potencijalnih kupaca nece ni saznati, videce te stare lose semplove i bataliti kupovinu mozda samo zbog toga. Stvarno su re.tardirani

Sad vidim da su izbacili i verziju sa IP58 sertifikatom i boljim IPS ekranom, jos jedan dokaz da su ograniceni, M2 je i trebao da se pojavi u ovom izdanju.

[YOUTUBE]f3Kc4jiFEtI[/YOUTUBE]
 
Nazad
Vrh Dno