Šta je novo?

Lg L70 ( D320N)

MrtavOzbiljan

Poštovan
Učlanjen(a)
01.07.2014
Poruke
5
Poena
51
Rešio sam da kupim novi telefon. Ovaj mi se dosta svideo. Čini mi se da je bestbaj u svojoj klasi. Košta oko 130-140 eura u radnjama. Molim svakog ko je imao (ima) ovaj telefon ili ga je koristio, neka ovde iznese svoje mišljenje.



Detaljne specifikafije (GSMarena):

GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - all models
3G Network HSDPA 900 / 2100
HSDPA 850 / 2100 - D320F8
SIM Mini-SIM
Announced 2014, February
Status Available. Released 2014, April
BODY Dimensions 127.2 x 66.8 x 9.5 mm (5.01 x 2.63 x 0.37 in)
Weight 124 g (4.37 oz)
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 800 pixels, 4.5 inches (~207 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection Corning Gorilla Glass 2
LG UI v3.0
SOUND Alert types Vibration, MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
MEMORY Card slot microSD, up to 32 GB
Internal 4 GB, 1 GB RAM
DATA GPRS Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Class 12
Speed HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP
NFC Yes
USB Yes, microUSB v2.0
CAMERA Primary 5 MP, 2592 х 1944 pixels, autofocus, LED flash/ 8 MP (D320F8 model)
Features Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama
Video Yes
Secondary Yes, VGA
FEATURES OS Android OS, v4.4.2 (KitKat)
Chipset Qualcomm MSM8210 Snapdragon 200
CPU Dual-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPU Adreno 302
Sensors Accelerometer, proximity
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
Browser HTML
Radio FM radio
GPS Yes, with A-GPS support and GLONASS
Java Yes, via Java MIDP emulator
Colors White, Black
- SNS applications
- XviD/MP4/H.264/H.263 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Photo viewer/editor
- Document viewer
- Organizer
- Voice memo/dial
- Predictive text input
BATTERY Li-Ion 2100 mAh battery
Stand-by Up to 420 h (2G) / Up to 460 h (3G)
Talk time Up to 6 h (2G) / Up to 8 h (3G)
 
I ja ga merkam. Ekran uopste nije los, uprkos rezoluciji. Samo mi se izgled ne dopada. Vagam izmedju njega i Moto G, G je malo skuplji, ima bolji ekran i bolji softver, mada, i hardverski je jaci, ali sa fantomskom garancijom. Opet, L70 mozes naci uzet preko operatera sa garancijom...ne znam, imam jos mesec dana da vagam :)
 
Ovaj uredjaj ne poseduje senzor ambijentalnog osvetljenja. Nekome je to bitno, nekome ne.
 
Pa da. Sta mislite da li da ga kupim, trebalo bi da kupujem telefon za 2 nedelje?
 
Ako ti ne smeta sto ces rucno da podesavas osvetljenje, ako te ne zanimaju custom romovi, ako ga nadjes za male pare i najvaznije, pogledaj ga npr. u VIP-u da li ti se svidja, jer dzabe ako ti se ne svidja.
 
Rucno podesavanje osvetljenja i nije neki problem. Da li poseduje senzor blizine ? Neki jeftiniji galaxy ga nemaju i to zna da bude iritirajuce
 
koliko ima na raspolaganju od tih 4gb ? osecam ne vise od 2.. ja mu to vidim kao najvecu manu
 
Pa citao sam nekom sajtu da neke aplikacije mogu biti instalirane na sd karticu.
 
Google je stavio odredjene zabrane za snimanje aplikacija na sd karticu na Kitkat-u, tako da ako ne planiras da rootujes telefon, 4gb memorije stvarno moze postati problem.
 
Pazi, ima ga moj drugar, uzo ga za 135 e na kp. Za te pare super radi. Ja vozim jos uvek s2 po performansama su blizu. I ekran mu je ok. Jedino mi se ne svidja izrada. Jako jeftino izgleda ona zadnja plastika. Inače dosta brze radi od onog samsunga core.
 
Kupili ga moji i ja burazeru za rodjendan. Evo mojih utisaka:
Ekran - ok, nista posebno, primete se pikseli kad se pojaca osvetljenje na max, dok kad je smanjeno jako lepo izgleda. Dijagonala super za kuckanje, mnogo manje pravim greske u odnosu na moju lumiu 525.
Kamera - po meni ispod proseka, moglo je to bolje.
Dizajn i kvalitet - telefon bas lepo izgleda uzivo. Mane su te sto je poklopac jako tanak i sto je ceo fon "mekan", jako lako ce ti se javiti dublje ogrebotine ako ti padne u stranu (vec je uspeo to brat da odradi). Znaci obavezno u silikon ga staviti.
Software - lepo radi, nemam primedbi, definitivno bi vise jeftinijih telefona trebalo imati kit kat.
 
Ja ga imam vec 2-3 meseca uzeo sam ga za 14 500 nov imam i pisanu garanciju ,al sam izgubio racun pa me zanima dal ce da uvaze ako mu nesto nedaj boze bude ?
Za sada radi potpuno dobro ,premda mi je ovo prvi smart fon pa tako ne bih mogao da ga uporedim sa nekim drugim modelom ..
Net otvara jako dobro ,zoom dobar , nekada zna da uspori kada otvorite gomilu aplikacija ,ali u sustini glatko radi,baterija vuce jedan dan uz aktivno koriscenje,kamera je solidna obzirom na cenu ,fizicki je stvar ukusa ,ali se meni bas svidja ,jako je lagan ,lepo lezi u ruci ,ona plastika iza se uopste ne masti niti ostavlja tragove ..
Za te pare se ocekuje da ne budete previse zahvtevan kupac ,a ubedjen sam da je u tom cenovnom rangu 1-3 najbolje kupovine tako da moje sve preporuke .
 
Da li je neko probao cyanogen mod za tel? Vidjao sam neke ROM-ove po netu, ali vidim da se neki ljudi zale, ako ste probali, dajte po koji utisak.
 
Da li je neko probao cyanogen mod za tel? Vidjao sam neke ROM-ove po netu, ali vidim da se neki ljudi zale, ako ste probali, dajte po koji utisak.

Daa. Trenutno mi je CM 11 . Trenutno najstabilnija verzija za ovaj telefon. Perfektno radi,kamera je malo losije rezolucije(Al' na ovom telefonu kamera nije nikakva inace) i najveci problem sa romom jeste sto bateriju jede bukvalno. Kroz 5-6 sati koriscenja isprazni se. Kad kazem koriscenja mislim udjem po nekad na net,i saljem poruke. To bi bilo to.
 
Da li moze neko da mi kaze kako da rootujem lg l70. Pokusavao framaroot i par programa sa youtuba ali ni jedan ne pali nazalost :(
 
Neko? Nije valjda da niko nije radio root na l70??? :)
 
Ja sam rootovao preko towelroota. Samo googlaj i skini apk sa neta na fon.
U aplikaciji tri (ili više) puta "klikneš" na welcome to towelroot "v3" i uneseš 1337 0 0 0 4 0 to je meni radilo, ali ne znam da li radi na najnovijoj verziji softvera, nisam radio update jer se gubi root.
 
Radi do verzije 10d na 10e neradi towelroot. Vip ima 10a ja sam u slobodnoj prodaji dobio verziju 10d
 
Ja imam l70 uzet u vipu u septembru i towel root mi ne radi nazalost. Nisam znao da je toliko komplikovan za rootovanje. Ima li jos neko neku ideju?
 
Jesi probao towelroot sa izmenom "koda" kao sto sam okacio pre par postova, inace ne radi pa default-u


Ako to ne radi, onda googlaj, naleteo sam na par metoda po forumima ali me je mrzelo da se cimam posto su bile malo komplikovanije.
 
Promenio kod i opet nista nazalost. Ma googlao i ja. Treba da se kaci na komp, intalira nesto, menja u podesavanjima. Pokusacu ti kad imam vise vremena
 
Evo šta je baterija :)
 

Prilozi

  • 20150326_213009.jpg
    20150326_213009.jpg
    128.2 KB · Pregleda: 139
  • 20150326_213018.jpg
    20150326_213018.jpg
    204.9 KB · Pregleda: 139
  • 20150326_213023.jpg
    20150326_213023.jpg
    179.8 KB · Pregleda: 146
Da li neko zna hoće li biti Lollipop za ovaj model? Imam LG l80, pa predpostavljam da ako bude za l70, da će biti i za l80...
 
Poslednja izmena:
Za sad samo za L90.
Do sad ni jedan telefon sa 4 giga memorije nije dobio lolipop,a mislim da ni neće.
 
Poslednja izmena:
Ja otkljucao bootloader,rutovao i ubacio CM12 (5.0.2 android) i za sad radi perfektno.... :D
 
Nazad
Vrh Dno