Šta je novo?

Lg L70 ( D320N)

Hm, ja se nadao može nekako jednim klikom, bez kačenja na komp :)
 
Probas kingroot, ne mozes da pokvaris telefon. Ako ne moze da rutuje taj model izbacice ti poruku i to je to. Imas i skriptu za prebacivanje na supersu. Za brisanje aplikacija koristi Titanium Backup.
 
Što bih prebacivao na taj SuperSu? Što da ne ostane rutovanje pomoću kingoroota?

Zašto brisati aplikacije pomoću Titaniuma? Ne može standardnom metodom, iz samog Androida?

Uh, al sam n00b na kvadrat :D
 
Da ti olaksam, prvo proveri koju verziju firmware ima. Izgleda da te one click root metode ne rade na 10e i novijim. Pa ces morati kacenjem na komp.
 
Što bih prebacivao na taj SuperSu? Što da ne ostane rutovanje pomoću kingoroota?

Zašto brisati aplikacije pomoću Titaniuma? Ne može standardnom metodom, iz samog Androida?
Mogu da ponovim ova pitanja? :)

Inače, softver je 10b
 
1.Ne moras
2.Mozes da probas, ako ne uspe nece da se zapali telefon, vec ce samo da izbaci da je neuspesno.
3.Ne moras bas preko titaniuma, ali mislim da ne moze standardnom metodom zato sto su aplikacije postavljene kao sistemske, pa ces morati preko nekog programa.
 
Poslednja izmena:
Jedino root Explorer pa da ih ručno brišeš iz sistemskog app foldera...
 
Ok.

Još jedno pitanje: kako da isključim opciju da se kamera uključuje na "Volume Down" kada je telefon zaključan?

Na mom LG Spiritu to se podešava ovde: Settings > General > Shortcut Key, ali to ne mogu da nađem na L70 :(
 
Sasvim sam zadovoljan ovim telefonom, meni je primarno da radi i da ima vezu.

Čitajući ovde, malo sam se poigrao i rootovao telefon pomoću KingoRoot
nabacio CM12 na SD karticu, postavio reboorte ali

kod pokušaja da pristupim kartici piše mi da kartica nije mountovana ...

Da lito znači da nije otkljucan bootloader?


Možda je glupo pitanje, ali meni koristan odgovor.
 
E sada sam nešto stvarno ***o,

ovde sam pitao nešto

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?329479-Lg-L70-(-D320N)&p=4369178#post4369178

i kako nije stigao odgovor počeo sam sa da čeprkam po Netu i po ovom uputstvu

http://www.mycity.rs/Android/Otkljucavanje-bootloadera-LG-L-70-D320N.html

1. prvo bekapovao laf.img i boot.img na svoj racunar

2. zatim krenuo da otključavam bootloader izborom opcije
Z.ZA AUTOMATSKO OTKLJUCAVANJE BOOTLOADERA

pratio uputstvo i ušao u fastboot sa porukama o greškama:

fastboot ........
[700] ... nisam uspeo da snimim niti zapamtim sav sadrzaj ali se radi o nemogucnosti da se na nekoj adresi nesto odravi
[710] ....
[730] ...

Napomena: svo vreme je telefon uredno detektovan, a posle mog 2. koraka viša NE.

Zatim nije hteo da bootuje nikako

Zatim sam pritiskom na Vol+ ušao u Instalaciju Firmware-a, i pomoću aplikacije LGMobile Support Tool pokrenuo Download potrebnoga i njegovu instalaciju na fon i posle dvadesetak mituta uspelo je da se vrati u normalno neotkljucano stanje (bootloadrea).
Svo vreme instalacije firmware-a u donjem levom ćošku telefona stajalo je crvenim slovima ROOTED.

Sad je pitanje da li sam ja nesto ubrljao ili je uputstvo neodgovarajuce za ovaj uredjaj?
 
Poslednja izmena:
Sta mislite hoce li izbaciti lolipop za l70?(stock mislim)
 
Da,i ja sam to kontao,steta ali dobro,ni nema lolipop nesto preterano bitno,kitkat je sasvim solidan kad se zanemari ona *****ska zabrana za aplikacije da zvrljaju po sd. Jel neko rootovao+koristi link2sd da prosiri internal?
 
Kod mene na 5.1.1 ne radi link2sd (radi aplikacija, ali nicemu ne sluzi), za kitkat ne znam, mada je moguce da je ista situacija...
 
Gde bas ubode L80 :d da je u pitanju L70 ili L90 bilo bi mnogo lakse....za L80 nisam ni siguran da postoji lolipop....

P.S. Na L70...

995de4855489af9aba80fd08bf90d138.jpg
 
Poslednja izmena:
Da citiram sebe u drugoj temi:

Preporucite jedan od proverenih nacina kako da mi aplikacije a posebno igrice budu kompletno zapamcene na sd. Ili dajte neki link gde je objasnjena ta tema. Na guglu ima dosta odgovora sto starih sto novijih, na benchmark forumu pretraga nedaje nijedan konkretan odgovor, mada sumnjam da ga nema.
Konkretno deca ubacila neku igru, ja prebacio na sd, ali podaci su sada preko 700 mb (angry birds epic), i sacuvani su u naravno telefonu. Telefon LG L70 D320 4GB, ostaje mu oko 1.5 GB prostora za sve aplikacije i igre.

Da li ovo mogu resiti naravno rutom, i xposed modulom (ako moze pozeljan link i tutorial za xposed instaler). Ukoliko je moguce izbegao bih rizicnije procese. Do sada sam samo rutovao telefone, slab sam sa engleskim, pa su mi xda ili android forumi prilicno konfuzni sa prevodiocem.
 
Mislim da ti je za ovo dovoljno da rutujes telefon,instaliras link2sd i napravis particiju na sd kartici. Bar je tako bilo na mom proslom telefonu,proces je prilicno jednostavan pa kontam da bi i ovde funkcionisao.
 
Da li postoji mogucnost da za ovaj fon bude lolipop bez roota i svega ostalog?
 
Nema zvanicnih informacija ali po slobodnoj proceni-95% su sanse da ga nece biti.
Usput,jel iko ima problema sa "back" tachom?
 
Jeli se dešava nekome da ovaj telefon samo ispadne iz mreže i ne može da se ponovo nakači do restarta?
 
Jedno pitanje za iskusnije na androidu. Sestra ima Lg L90, pre 3 dana sam ubacio Lolipop posle toga hard reset posto nije resetovan oko 1 god. Sve preko wifi nista nije rootovano, android radi za 10-tku. E sad joj se desava da pri otkljucavanju se telefon iskljuci, nikad u toku rada. Jel imao neko nesto slicno?
 
Žena mi ima ovaj telefon i pre neki dan ga dekodira sa vip mreže. Ubaci mts karticu i sve šljaka ali nikako ne može da se nakači na data internet. Kod ikonice za signal ne stoji ništa (E, H+, 3G). Gledao sam u opcijama i sve je u redu koliko se razumem. Šta može biti problem? Da li ima veze sa dekodiranjem?
 
Treba da se ubace setovanja za Acces point od MTS, verovatno je telefon setovan za VIP...Idi u podesavanja, pa u podesavanjima mreze imas Access point pristupne tacke...Edituj vec postojecu za MTS ili dodaj novu za MTS.

Sent from my RN3 Pro
 
Aha, bio sam ušao tu i piše "nema APNs". Režim mreže mi stoji GSM/WCDMA (atomatski) i to je čekirano, a ispod stoji WCDMA i GSM. Kod mrežnih operatera stoji MTS RAT:WCDMA i MTS RAT:GSM, ako hoću ručno i ima automatska opcija za odabir.
 
Nazad
Vrh Dno