Šta je novo?

Gugl Karton (Google Cardboard)

jole99

Poštovan
Učlanjen(a)
05.11.2013
Poruke
164
Poena
69
Mozda promasujem forum, ali ovo mi izgleda jako zanimljivo. Za one koji ne znaju, ovo je Google-ova jeftina verzija "Oculus Rift-a" predstavljena na Google I/O 2014. Zanima me da li je neko napravio svoj "DIY" VR Headset od kartona i da li je probao Cardboard aplikaciju? Meni licno na Asus MeMO Pad HD7 tabletu aplikacija jako slabo reaguje na rotaciju tableta, jako laguje i cesto crashuje.

Vise na: g.co/cardboard
 
Poslednja izmena:
nisam probao ali mi deluje zanimljivo. uspeo si da nadjes sve delove za projekat? gde si nasao sociva?
 
Da, cena je korektna. Javi utiske kada budu stigle. :)
 
Pa kamera je valjda senzor pokreta. Kada pomeras glavu, pomera se i slika i opcije
 
Ne. Za praćenje pokreta se koristi žiroskop.
 
Ima i na ebay i aliexpresu raznih modela , posebno su zanimljivi oni koji poseduju traku za iza glave, što pretvara kartonsku kutiju u svojevrsnu masku za ronjenje po virtuelnom svetu :cool:
 
Meni ovo deluje kao odlicna opcija za ostecenje vida.
 
Ja ovo moram da naručim :D Jade subtractor javi kad stigne da vidimo da li je to to. Za filmove se ubilo.
 
Meni ovo deluje kao odlicna opcija za ostecenje vida.
Slazem se ali wtf. Pasce smanjenje osvetljenja ispod minimuma sa screen filter npr. Siguran sam da je stvar odlicna za ono za sta je i namenjena, prvi dozivljaj VR za vecinu sveta (i da developeri krenu jace sa aplikacijama za VR). mene vise zanima kako bi bilo odgledati obican film. ako valja ekstra, ako ne, bar ce par dana bude odusevljavajuca igracka kome god pokazem. za 5$... ko ga j... kad je beg bio cicija :)
 
Poslednja izmena:
Ako se polaže dobar za gledanje običnih filmova onda je to pun pogodak!
 
Nisam pametan. Kući gledam 37" sa skoro 4 metra i kada uzmem telefon (lg g2) da ga "poklopim" preko tv-a to mu dođe 20ak cm dalje od očiju nego što regularno držim telefon. Ispadne da bi trebalo da mi je komfornije da gledam film na telefonu nego na tv-u!?
Ovde je podeljena slika + sočiva, blizu je ekran ali oči gledaju pravo, jbmliga videćemo.
 
Sigurno da je lose za oci da nesto svetlo tako blizu. Sa slabijim osvetljenjem boje nisu tako lepe. Tu su i brze promene ambijenta koje ce izazivati bljeskove jer je to jedini izvor svetla.
Siguran sam da ce jako brzo (uz jos malo podrske) ovo biti sjajan doživljaj i must have stvarcica, ali preterana upotreba nikako ne moze biti dobra
 
Isto kao što je preterana upotreba milion drugih stvari štetna.

da naravno, ali ipak nisam mislio na preterivanje tipa 12h dnevno. da budem iskren, i 2-3h dnevno mi deluje puno za oci. pogotovo sto svi mi buljimo i u monitore dosta sati.
poneki film tu i tamo i mozda neka serija, ali licno cu se jako truditi da ogranicim ovo na par sati nedeljno.


btw, sta nfc moze da radi u cardboardu? na pandi imaju 2 verzije. jedna ima nfc i ona je skuplja i kosta 10$. mogu samo da pretpostavim da je taj nfc zapravo samo tag koji bi mogao da aktivira app onog momenta kada se tel ubaci u slot.
verzija od 5$
 
btw, sta nfc moze da radi u cardboardu? na pandi imaju 2 verzije. jedna ima nfc i ona je skuplja i kosta 10$. mogu samo da pretpostavim da je taj nfc zapravo samo tag koji bi mogao da aktivira app onog momenta kada se tel ubaci u slot.

Ovo.
 
Када стигне неком, пренесите утиске овде :) размишљам и ја да наручим
 
Ajde ne zezaj. 5$ na Pandi. Meni su danas poslali ko zna kada će doći.
 
Ма немам тренутно картицу за интернет плаћање, па да знам да ли да се цимам по њу :)
 
Sledecu nedelju ce carboard na pandi kostati citava 4$ (bice i 3$ za prvh nekoliko kupaca, ali na to ne treba racunati.). To je onaj osnovni model bez uputstva, a ne onaj sa nfc.
 
Jel stiglo nekome sa pandavila? Meni još nije. Naručio sam oko 20. avgusta. Nešto mi sumnjivo, na paypalu vidim transakciju, a na pandavilu kao da nisam ni naručio.
 
Stiglo je meni pre desetak dana, kada ga koristim treba mi dosta da se naviknem i moram dosta da se napregnem (ne da kenjam nego oči da napregnem ;) ) izgleda da mi ne odgovara razmak između očiju.

Što se tiče samog kartona ok je i lako se sklapa, moraću da skinem neki 3d film da probam. Ima dosta nekih funkcija u aplikaciji ali nisam stigao da isprobam.
 
Nazad
Vrh Dno