Šta je novo?

Nexus 6

To on misli zbog toga sto se brzo razbataljuje power dugme na nexusima :(
Jel i ti imaš taj problem? Mene je to počelo zezati prije možda dva mjeseca, nekad je više izraženo a nekad malo ili čak nimalo, i baš nešto razmišljam eventualnoj prodaji N4 da bih uzeo N6 ali mi taj problem sa power dugmetom narušava taj plan, jer kako i za koliko da prodam N4 sa tim problemom :(
 
Nemam ja problem sa power dugmetom. Imao sam nesto ali je izgleda bilo softwareske prirode cim je nestalo sa promjenom ROMa.

Ne koristim mnogo power dugme, volim opciju TouchWake, ne DT2W.
 
Poslednja izmena:
Jel i ti imaš taj problem? Mene je to počelo zezati prije možda dva mjeseca, nekad je više izraženo a nekad malo ili čak nimalo, i baš nešto razmišljam eventualnoj prodaji N4 da bih uzeo N6 ali mi taj problem sa power dugmetom narušava taj plan, jer kako i za koliko da prodam N4 sa tim problemom :(
Pisao je Corvus čini mi se, lako se to rešava (popravlja)
 
Uh, nisam vidio, to piše na Nexus 4 temi?
 
Moze li neko objasnjenje za ovo? Sta treba uraditi da bi opcija TouchWakw funkcionisala(verovatno root, koji rom)? N5 je u pitanju.
Postoji odgovarajuća tema za Nexus 5. Ali da ti odgovorim - Touch2Wake ne radi dobro na N5 (za razliku od N4), zbog specifičnog hardvera. Troši previše baterije.
 
Da baš dosta srče baterije. Ja sam koristio jedan dan i onda sam isključio. Dok mi na nexusu 7 radi super, nista ne troši.
 
Vader: naravno da mogu da stave vecu bateriju ali nece,o tome ja pisem vec godinama! Stalno ponavljam primer motorole razer maxx koja je pre 3-4 god imala 3300mah bateriju,a sada izdaju novu moto x ******i sa mnogo vecim displejom i 2300mah baterijom!
Upravo tako. To sa baterijima I meni ide na nerve.
 
A izvor im je sajt u rangu kurira.. :) i dalje ne verujem da izlazi novi nexus telefon. Po meni nema logike da izbacuju 32bit telefon a android 5 ce se oslanjati na 64bit arhitekturu.

Cekaju se rumori sa pravih sajtova. Android police,gsmarena,droid life itd itd
 
Poslednja izmena:
Ovo za 5.9" displej je ******...mislim da su preterali. Ako bude tacno ovo za bateriju to je sjajna vest...a sto se tice dizajna, iskreno ne svidja mi se, pogotovo ne ovaj blic oko kamere. I ne svidja mi se sto ekran nije AMOLED. Na nekim telefonima sam video da mnogo bolje izgleda nego IPS ekran, i manje baterije trois(negde procitah, jer ne koristi pozadinsko osvetljenje....cini mi se da je samsung u nekoj kampanji poredio). A na dnevnoj svetlosti, kada je jako sunce izgleda super.
 
Sad sam čitao,priča se da Nexus 5 neće prestati da se proizvodi i da će se još prodavati nan Play storu...A Nexus X ce biti Googlov Phablet....
 
Izbace 64gb verziju n5 i eto podrske za n5 3god umesto 2 :)
 
to bi bilo i najbolje...realno ima dovoljno dobar hardver za duze staze.
 
Evo i sta kazu:

- Although this report should be taken with a few healthy fistfuls of salt, those specs mostly match up with previous leaks, which have pegged the same 5.9-inch display, and a design broadly inspired by the existing Moto X. A Nexus phablet would also make sense at this stage: the Nexus 5 is actually still a decent phone, and really doesn't need a like-for-like replacement, so a phablet to sit alongside the 5 in the Play Store (and challenge the iPhone 6 Plus) makes sense at this stage (although 9to5Google also speculates that we might see more than one Nexus device out of Moto). -
 
Sto se mene tice neka bude 5.9 inca ekran, ali sa minimalnim bazelima, ali neka ostave ekran na FullHD ali ne mora Nexus da prati trendove od 2K ekrana, mislim da ce kamera biti dobra i mozda baterija iznenadi, eto Note4 ima skoro iste spec i prakticki istu bateriju pa mozda konacno Nexus odusevi na tom polju.
 
Meni je skroz nerealno da bude 5.9". Ko još "skače" za čak 0.9" u odnosu na prethodni model? Mnogo je. A i većini potencijalnih zainteresovanih se ne bi svidjele te dimenzije. Ja ga ne bih uzeo ako bude toliki.
Realnije su "vijesti" da će biti 5.2".
Zadivljujuće je da se još ništa ne zna, niti ima kakvih slika, mislim da se prošle godine u ovo vrijeme dosta znalo o Nexusu 5.
Ima li potrebe za 3 GB RAM-a na telefonima? Ne gledam često zauzetost RAM-a na mom Nexusu 4 ali mislim da se vrti oko pa i manje od 1 GB, nisam siguran da je ikad bilo 1.5 GB pa mi 3 GB zvuči previše, ali dobro, kad neko stavi 3 GB moraju i stali, nema veze što nije potrebno, a rijetko se sjete da stave čestitu bateriju.
 
I dalje nema slike. 25 dana pred predstavljanje. Ovo su sve teska nagadjanja,cenim da ce svi da promase :)
Inace aparat mora da prodje fcc 3,4 nedelje pre predstavljanja tako da je racunica jasna.
 
Dakle, trend trpanje 16" i 150gb ram-a u telefone se nakon Samsunga, Apple, HTC-a nastavlja i sa Google-om....

Kakva ce tek kupovina da bude N5 ako se ove glasine obistine.
 
Što trpaš Apple u taj koš, oni uvek imaju i najmanje dijagonale, do sada, a uvek imaju i manje RAM-a od Androida.
 
Pa i mislio sam na dijagonalu kad sam njih napisao a ram-a im nedostaje vise nego ikad na zalost. Totalna suprotnost.
 
c3addbf17abfc4a04a1af97a2550df2f.jpg
 
Meni licno i ovaj g3 prevelik a kamoli ovaj shamu.
 
Ako je taj Shamu Nexus 6, onda prvi put moram da kazem da ce biti jako ruzan, inace meni su svi telefoni isti ( pravougaono ), :) ali ovo je bas ruzno
 
Ako i bude motorola to će 100% biti novi moto x sa 2k rezolucijom sa tim ogromnim ekranom. Po meni je to čudo ogromno, tu do 5.2 sa malim okvirom je prihvatljivo, sve preko toga za mene nije telefon.
 
Slika je verovatno fejk. To jest ko zna sta je to. Mozda onaj moto s koji je trebao da bude android silver
 
Nazad
Vrh Dno