Šta je novo?

Nexus 6

Ja ipak mislim jer ce sig biti na Nexus 6 ekran 2K, da ce baterija biti ista kao na Nexus 5 znaci losa realno, negdje sam procitao da ce kamera imati 13mpix tako da mislim da ce biti bolja.. Malo je off ali evo pogledaj.. https://www.youtube.com/watch?v=5BGQtfDZNt4 Odlicno je prosao, meni na Nexusu se pozadi jos ona plastika nije izgrebala niti sam imao bilo kakvih problema, a nemam ni foliju a na Z2 je izdrzljivija. Tako da ja u to ne bi ni sumnjao.
 
Hoce li Nexus 6 doci sa IPS HD ili AMOLED ekranom? Da li je poznata ta informacija?
 
Sve je to ako. Ja i dalje mislim da nexus 6 (nexus x) nece ni biti. Odmah cu da krenu onaj silver program

Evo ,sada pise da se novi nexus 9 tablet predstavlja 8 okt,ni slovo o nexus telefonu. Prosle godine prve slike su se pojavile i pre predstavljanja iphona 5s . sada ih nema nigde
 
A iskreno ja bi volio da krene taj silver program, neka kosta malo vise, ali da znam da ce kamera biti vrhunska rame uz rame sa ostalima, baterija isto, a da imam vanila android, a ne kao sad na Nexus 4 kamera me muci kao i baterija.
 
I ja baš razmišljam da ni na N6 možda vrijedilo preći ako bi prije svega imao osjetno bolju kameru i bateriju.
 
Koja Motorola, mislis Lenovo :d

Ja koliko znam Lenovo je kupio Motorolu ali oni i dalje drze taj brend Motorola, i izbacuju telefone sa imenom Motorola, tako da je i dalje to Motorola.
E sad sto ih je Lenovo kupio... to je druga prica jer Lenovo i dalje posluje kao samostalni proizvodjac smart telefona.

Eto neka bude kao sto sam tad kad su ih kupili nazvao: "Lenovorola" :d
 
Poslednja izmena:
Pa to da, ali nisu to vise Amerikanci.. Sad igraju uz Kineske narodne pesme :D
 
Meni sve ovo miriše na to da će Nexus X (6) da stvarno izađe sa ovim 2k displejem od 5.9", a da će uporedo da odrade refresh Nexus-a 5 (2014) sa više memorije i eventualno još nekim poboljšanjima (veća baterija) kao što su uradili prošle godine sa Nexus 7-com. U svakom slučaju biće zanimljivo. Ja čekam da zamenim moj vremešni Galaxy S2 pa ću ili uzeti N6 (X) kad i ako se pojavi a ispuni neka moja očekivanja, a ako ne taman će cena N5-ci da padne. :)
 
Po ovom sajtu kaze da je u pitanju True HD IPS+ 2k ekran u pitanju. Koliko je verovati ovom sajtu ne znam.
 
Gsmarena ? :)
Treba verovati bugarima,ali ove spec su izvadjene iz nekih benchmark testova,koji lako mogu da se photosopuju i nameste
 
U sustini nista. Samo su stali da ga proizvode sto je i ocekivano posle godinu dana. Mada i u ovom tekstu pise da se jos uvek nista ne zna.

Nexus x ili android silver ? To verovatno zna samo uzak krug ljudi u googlu
 
Kako god da se zove, bitno je kakav bude sa hardverom i cijenom.

Nego sad sam čitao o nekom kinezu THL 4400, ima 5" a bateriju od 4400 mAh, autonomija mu je odlična, košta manje od 200€. A velik 5". A ovi ostali kao ne mogu da stave takve baterije. Vjerovatno jačim modelima treba nešto više prostora za komponente ali valjda ipak mogu staviti jače baterije.

Nisam siguran da ću ganjati Nexus 6 jer imam Nexus 4 ali volio bih da N6 ili kako god se zvao prije svega ima bolju kameru i bateriju, bolje nego i na Nexus 5. Ako bi to dvoje bilo dosta dobro možda bih razmislio o zamjeni mog N4.
 
Vader: naravno da mogu da stave vecu bateriju ali nece,o tome ja pisem vec godinama! Stalno ponavljam primer motorole razer maxx koja je pre 3-4 god imala 3300mah bateriju,a sada izdaju novu moto x ******i sa mnogo vecim displejom i 2300mah baterijom!
 
^ lako je zakljuciti zasto je to tako.

Evo npr zamisli Nexus 6 za vrhunskim 5.x'' IPS ekranom, najboljom mogucom kamerom i kamkorderom (OIS + dobra stabilizacija), pa onda mocan cipset, 3Gb rama, dobar dizajn i premium izrada, podrska bar 2 godine i na sve to baterija 4000 mAh. To ne mora da bude Nexus, uzmi iphone, neki WP ili neki drugi android vise klase. Pa evo ja prvi da kupim tako nesto 3 godine ne bih pomislio da menjam telefon :d A najjace da je svima njima to u interesu.

Mada kada se pogledaju aktuelni androidi uopste nisu daleko od ovoga sto sam naveo.. imaju slabiju podrsku od nexusa, bloat ali zato imaju vrhunske ekrane, kvalitetne kamere, dobar hw i baterije su uglavnom 2800-4k mAh, neka bude 3000 mAh kao prosek za androide sa ekranom do 5,5''. To nikako nije lose, bukvalno moras bas da se izj...s pa da kupis android sa losom autonomijom.

E sad Nexus.. pa mozda je red da idu na 3000 mAh a da ekran ostane na 5-5,2'' najvise.
 
Ne znam zasto ali imam utisak da ce ekran bit 5,2 inca 2k rezulucija naravno IPS, baterija 2600mah, kamera 13mpix ili 10 cak. Zivi bili pa vidjeli.
 
Naravno. To su najblize spec ako uopste i izadje.
 
Ja bih radije 8 mpx ali kvalitetnu kameru i 3000 mAh nego 13 mpx i slabiju bateriju.
 
Dzaba mu sve to, ako mu dimenzije budu pre velike.
Ako bude veci od n5 nista od kupovine, bar za mene.
 
Nadam se da neće biti veći od 5.2"
 
Sa Nexus 5 mislim da niko nece zuriti sa prelaskom, ne vidim sta bi to moglo toliko da me privuce, domicemo updejt na Lion i dosta :)
 
Mozda napokon ubace dupli klik za otkljucavanje moba :) to moze da bude dobar razlog za prelazak na novi nexus ;)
 
Ma da, kljucna opcija bez koje ne moze da se zivi :)
 
Meni je to jedan od boljih "izuma" :)

Videcete kada jabuka to predstavi kao inovaciju za 2,3god. Ima da nastane ludnica..
 
Radije nek naprave krsteno power dugme nego to. Nisam toliko lijen da mi je tesko pritisnuti dugme :d
 
Nazad
Vrh Dno