Šta je novo?

HG531 V1 problem

schnappy

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2010
Poruke
1,057
Poena
200
Pozdrav,

potpisao sam ugovor kod telekoma, i dobio sam ovaj modem. E sad, kako treba namestiti ili dali je uopste moguce podeliti internet preko LAN kabla sa jos 2-3 racunara?
 
Interfejs ni blizu nije kao na gore navedenom modemu, pogotovo u network mapping opcije...

hg531 v1.jpg
 
logika ista... u istoj bridz grupi treba da bude PVC gde je internet i LAN portovi koje hoces. Verovatno vec stoje portovi 1 i 4.

Taj port mapping koji ti gledas je port forwarding :(
Pogledaj pod Basic da li imas advanced podesavanje za LAN/VLAN... To se tu nalazi...
 
Pos Basic/LAN imam samo ove opcije: DHCCP, DHCPv6, Server SLAAC

I ne znam zasto ali uvek izbacuje me sa bencha, moram svakih pet minuta ulogovati....
 
Da ne otvaram novu temu!

Isti model modema/ruera je u pitanju. Do skoro je bio stari 520s koji je riknuo pa su ljudi iz Telekoma to zamenili sa modelom iz naslova. Brzi na je bila iz kamenog doba 1.5/256 dok nisam potpisao nov ugovor na 10/1. Tu je nastao problem sve lepo radi neko odredjeno vreme i onda mi samo izbaci poruku limited connections i zuti znak uzvika. Na telefonu pak ne mogu uopste da dobijem vezu(IP) sve dok fizicki ne iskljucim/ukljucim ruter. Najveci problem sto je ruter kod mojih koji su u drugoj kuci tako da kasno uvece nemam mogucnos da dodjem do rutera. Ima li neko neko resenje vezano za ovaj problem?
 
podešavanje lan.PNG

Evo kako sam ja omogućio da mi i LAN 2 bude za Internet

Inače, što se tiče ovog rutera i ja imam problem sa wi-fi a i majstori iz Telekoma koji su mi ga doneli u zamenu za Pirelli su mi rekli da ovaj ruter ima problem sa wi-fi ...
Osim toga, izgleda ima problem i sa umrežavanjem računara sa Windows 8.1 jer se jednostavno ne vide po imenu u mreži, samo se mogu pronaći direktno kucanjem IP adrese ...
 
Ja imam problema sa ovim modemom i Windows File Sharingom...naime koristim program SyncMe da bih prebacio fajlove sa telefon na PC (i obrnuto), ali od kako sam prekljuce dobio ovaj modem, telefon jednostavno ne vidi PC,a ni sa drugog PC-a ne mogu da vidim ovaj PC...ne pomaze cak ni kad u SyncMe ukucam tacan IP kompa... A do pre neki dan je sve normalno radilo sa drugim modemom :/
 
EDIT : Problem resen, nije uopste bilo do modema vec do Windowsa koji je iz nekog razloga iskljucio File Sharing kad sam prikopcao novi modem.
 
da li za njega postoji change ip skript za jdownloader kao za stare? stari ne radi.
 
I mene zanima da li moze neko da napravi skriptu za promenu ip za jdownloader
 
Nazad
Vrh Dno