Šta je novo?

Ulefone U5+

Altru

Slavan
Učlanjen(a)
30.12.2013
Poruke
4,379
Poena
335
kao što sam i obećao...ako se neko uopšte seća moja prvobitna zamisao je bila kupovina dogee dg550 telefona, ali kako je reč o uređaju koji je kasnio sa pojavljivanjem na tržištu, uzeo sam pare nazad i naručio ovaj telefon...za nekih 20-ak evra više dobio sam telefon koji ima octa cora procesor, 2gb ram/16gb rom, podršku za air gesture, kao i jaču bateriju od 2800mah, i što je posebno zamiljivo uz telefon stižu dve baterije...dogee ima 1gb rama i bateriju od 2600mah...telefon je na sebi imao fabrički zalepljenu zaštitnu foliju za ekran, a dobio sam i dve rezervne folije...ono što nisam očekivao, jer nigde kod prodavca ne piše, a ipak sam dobio uz telefon, jeste flip cover...beli, kao i telefon...

iako mi se dizajn dg550 možda i dalje više dopada, ulefone je zaista lep telefon...njegove dimenzije su manje više identične lenovo K900 telefonu, osim što je K900 naravno nešto tanji...dakle, ko god je držao u rukama K900 može sebi da dočara dimenzije Ulefone U5...telefon je izrađen od plastike, koja je matirana i vrlo prijatna na dodir. jedan od razloga što sam se odlučio za belu boju je što su na crnoj matiranoj podlozi ipak vidljivi otisci prstiju, dok je to kod belog telefona mnogo manje vidljivo. čitav oklop ima blago gumirani feeling...spojevi su dobri, deluje vrlo dobro urađeno, a vizuelno na prvi pogled podseća na mix nexus 5 i nokia lumia dizajna...ima i nekih suptilnih poteza u dizajnu...gornji i donji telefona imaju perforaciju iznad zvučnika i mikrofona, a tu vizuelnu liniju slede i tri soft tastera koji su takođe dizajnirani kao perforirani...

ekran je rezolucije 1280x720, i zaista nemam primedbi na kvalitet prikaza, osvetljenje, kao i na vidljivost napolju...pošto sad do skoro nosio galaxy nexus mogu samo sa njim da ga bliže upoređujem...ulefone je daleko bolji na suncu od nexusa, a ošrtina i uglovi gledanja su odlični...antutu pokazuje da ekran ima 320ppi, što je mislim sasvim ok...nijednog trenutka nisam pomislio da mi nedostaje full hd rezolucija...

utisak o radu je odličan, apsolutno nema zadrške i štucanja, telefon je lepo optimizovan za rad...stiže fabrički sa 4.2.2 verzijom androida, ali se na sajtu već nalazi 4.4.2 verzija, koja se na moju žalost mora instalirati manuelno...voleo bih da se najpre malo pozabavim kako da bekapujem sadašnju verziju roma, a onda ću najverovatnije ubaciti i kit kat...jedan od razloga za moju zadršku je i to što sam skoro siguran da ta verzija kit kata stiže sa gomilom bagova, pa mogu ipak malo da sačekam...

data protok naravno nije radio automatski, ali je nakon ručnog podešavanja parametara sve proradilo kako bi trebalo...wifi signal je definitivno bolji od galaxy nexus, bar po onome što pokazuje nivo signala...tamo gde nexus jedva ima signal ovaj ima dva ili tri podeoka...zvučnik je prejak i preglasan, to ću morati da smanjim...

kamerom se još nisam ozbiljnije pozabavio, jedino što sam danas bukvalno usput i na brzinu škljocnuo par puta na ulici, te slike sam ostavio u onoj drugoj temi...za bateriju još ne mogu ništa da kažem, jer je rano za neke utiske nakon samo jednog dana...te i još neke stvari ću dodati ovih dana, ako to nekog zanima...

od, recimo, mana, mogao bih da navedem prilično plitak power taster...no, kako imam flip cover, ne verujem da ću često morati da ga koristim...zvuk u slušalici prilikom razgovora je vrlo čist...u prvom trenutku sam pomislio da je možda nešto tiši za moj ukus, ali tu je već problem zbog specifično postavljenog otvora za zvuk...traži malo navikavanja oko optimalnog položaja...senzor blizine je dosta osetljiv, čak i previše, ali u podešavanjima postoji mogućnost kalibracije i time ću morati da se malo poigram...


sve u svemu, mislim da je na kraju ispalo dobro što je dogee bio neozbiljan, jer mi se čini da je ovo svakako bolja kupovina za neznatno veću cenu...tu sam ako vas nešto zanima...
 
Poslednja izmena:
ja na alij nalazim da je rez ekrana 5.5 Inch Capacitive Touch Screen,960*540 ? ti pises da je hd ? negde postoji greska :D
 
Model u5 je prošlogodisnji, imao je quad core procesor i rezoluciju koju ti navodiš... Ovo je novi model u praktično istom kućištu, zato i nastaje zabuna... Ni sam više ne znam tačnu oznaku, negde stoji u58, negde u5+ a nalazio sam i u5 pro...
 
Možeš li, molim te, da daš link ka toj temi gde si postavio fotografije slikane ovim telefonom?

Edit: Okej, sad sam tek video da si editovao svoj raniji post u temi "Kineski manje poznati brendovi" i da si tamo postavio fotografije.
 
Poslednja izmena:
telefon i flip cover...ImageUploadedByTapatalk1403682223.827480.jpg
 
Poslednja izmena:
nakon par dana mogu reći da sam vrlo zadovoljan...baterija je nakon prvog punjenja izdržala 27 sati, od toga oko 6 sati screen on time-a...i to u danu kada sam instalirao i podešavao gomilu aplikacija, obavljao pozive i obične i preko vibera, slao poruke, itd...wifi je definitivno jači od galaxy nexusa, sada maltene u svakom ćošku stana imam skoro pun signal...spoljašni zvučnik sam morao da smanjim ispod maksimuma...što se tiče gps-a, nisam ga nikad nešto ni koristio, ali skinuo sam program gps test i probao na prozoru da vidim šta se dešava...pokazuje za prvi fix ponekad 13 sekundi, pa 7, pa 2 sekunde, preciznost 13 feet-a...



evo još nekoliko slika od danas....
 

Prilozi

  • IMG_20140626_112644.jpg
    IMG_20140626_112644.jpg
    1 MB · Pregleda: 276
  • IMG_20140626_112948.jpg
    IMG_20140626_112948.jpg
    1 MB · Pregleda: 257
  • IMG_20140626_113029.jpg
    IMG_20140626_113029.jpg
    1.2 MB · Pregleda: 256
  • IMG_20140626_120247.jpg
    IMG_20140626_120247.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 241
  • IMG_20140626_132857.jpg
    IMG_20140626_132857.jpg
    1 MB · Pregleda: 216
juče sam malo čačkao gps i pucaju mi google maps...sad ne znam jel to zbog gps ili zbog mapa? skinuh za probu waze i on radi ok, ali google mape puknu čim mu zadam neku rutu i pritisnem kreni...kako da ustanovim u čemu je problem?

imam gps test program, mogu li sa njim nekako da proverim jel sve ok sa gps-om u telefonu, kako uopšte da proverim da li postoji neki gps bug?
 
Sa GPS Test programom proveriš koliko brzo pronađe položaj, koliko je kvalitetan signal, preciznost i sl. A Google maps možda baguje, probaj da nađeš neku stariju verziju pa ubaci.
 
izgleda da mape definitivno baguju...ubio sam apdejt i sad rade normalno...
 
Poslednja izmena:
uploadfromtaptalk1403995984718.jpg

Screenshot trajanja baterije, urađen kad je ostalo još 9 posto baterije..
Screen on time 5 sati i 45 minuta...
 
Poslednja izmena:
A zasto ga nema na pandawill-u?
 
nisam ni gledao pandawill pravo da ti kazem...ali mi je cudno da ga nema, onako na prvu loptu...sad cu bas da bacim pogled...zaista ga nema, imaju samo stariji model ulefone u5...nemam pojma kakva je njihova poslovna politika i zasto nemaju neke modele...jeste se relativno skoro pojavio na aliju, ali opet, ponuda je vrlo slicna...
 
Poslednja izmena:
pošto se često pominje da mtk ima probleme sa gps-om, može li neko da mi rastumači ovaj screenshot, šta on pokazuje, jel mu gps radi dobro ili ne? uradio sam ga sinoć pored prozora, a mogu naravno da uradim i jedan kad izađem napolje...

Screenshot_2014-07-03-00-11-08.png
 
Ne pokazuje nista. Ustvari, pokazuje da je fiksiro 11 od 13 satelita koliko vidi. Al opet, to je manje bitno. Dal dobro radi ili ne, saznaces kad ga budes koristio na duzem putu. Tad ces najbolje videti koliko brzo lokuje u pokretu, koliko cesto gubi signal i kako se menja preciznost u toku putovanja.

Moj stari alcatel je super fiksiro iz mesta, al gubio je ko lud na duzim putovanjima. Jednostavno pukne i nece ponovo da fiksira dok se ne parkiram i stanem. Zatim, desavalo se da se odjednom preciznost smanji na 50-70m i da pokaze da sam u ulici pored, ili prekoputa.
 
Moze na pm link od prodavca od kojeg si kupio fon?
 
Poslednja izmena:
i ovaj telefon ima scheduled power on & off...šta on zapravo gasi (i pali) kad se podesi na gašenje/uključivanje u određeno vreme, i da li korišćenje te funkcije uopšte produžava trajanje baterije?
 
sad sam slučajno ustanovio da se pojavio razvodnjeni model , koji se takođe prodaje kao ulefone u58 i po istoj ceni kao moj primerak...ali, umesto 2gb rama ima 1gb rama i umesto 1280x720 ima 960x540 rezoluciju...sve drugo je ostalo isto, ali su te dve bitne stavke malo pokvarili, tako da pažljivo gledajte karakteristike ako se neko odluči za kupovinu...
 
^Da, zato sam i odustao od njega, jer ima raznih modela i svega svacega, nema dovoljno ocena za nijedan model, nema ga na drugim sajtovima,... :) Zato su u igri drugi modeli, npr: Elephone P2000 :)
 
Šta je skromni Ulefone za giganta Elephone :D
 
igrao sam se malo sa rutovanjem...odradi ga framaroot za sekund...pokusavao sam zatim da namestim wake to unlock, tacnije neku verziju da ukljucujem ekran kao na lg telefonima tapkanjem po ekranu, ali nece...izgleda da imam pogresan kernel...instalirao sam i exposed...posto to nisam uspeo da namestim sad me zanima sta da radim sa ovako rutovanim telefonom, sta jos tu mogu da uradim sto je dobro i korisno? ne bih nesto menjao romove, ali bih rado iskoristio neke prednosti rutovanog telefona...?
 
Ili menjas rom ili xposed, trece nema. :)
 
Sadašnji benchmark rezultat sa novom antutu verzijom...uploadfromtaptalk1410038328064.jpg
 
ima li nekoga ko popravlja kineske telefone u beogradu, pretpostavljam da sada već postoje neki koji se time bave? može kontakt i na pm...moj telefon se zabrljavio, najpre nije reagovao touch i to samo kad se upali ekran, a onda sam probao da mu ubacim kit kat i tu je nestala slika sa ekrana ( ali svetle recimo soft tasteri)...sad više ne znam jel softver ili hardver u pitanju, ili oboje?
 
Nazad
Vrh Dno