Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 4

Samo se ti nadaj :)

Cekajuci s6 i m9 ;)

Edit: sve cestitke samsungu na displeju. Steta sto prodaja nece ispratiti ovaj odlican uredjaj,jabuka ih je pojela..
 
Poslednja izmena:
Eto. Konacno niko nema pravo da kaze da je sAMOLED loše kalibrisan i da boje šljašte. Ali i onako i na starim sAMOLED-ima su ti što hejtuju mogli da nameste Cinema mode i dobiju puno realnije boje od onih napucanih.
Ali verovatno je bilo teško ući u podešavanja i kliknuti na cinema mode - lakše je hejtovati.
 
^ti modovi i kalibracija na S3/S4 uopste nisu dobri kao na S5/N4 (pa i note 3), ovo sa novim amoledima je znacajno unapredjenje i tesko da moze mnogo bolje od toga (od N4).
 
Poslednja izmena:
movie na s3 je sasvim prihvatljiv. možda ako ga meriš nekim skalamerijama ima odstupanja ali na oko su boje normalne.
 
Merim ocima, pored dobrog lcd-a s3 i s4 amoledi deluju prenapucano sta god da im uradis sa tim modovima a bela vuce u sivo-zeleno ali dobro, da ne idemo u off.. bitno je da N4 displej kida.
 
Nema sta, ovaj 2k amoled je najbolji displej na svetu ili diplomatski receno u top 3, nadam se da ce amolede istog kvaliteta spustiti i na dijagonale 4,7-5,2'' tj da ce izbaciti S6 mini verziju koja ce stvarno biti manja verzija S6 a ne kao do sada.

Ja bih radije onaj displej sa ajfona sestice. Vise podseca na SAMOLED bez mana te tehnologije, nego sto SAMOLED u Note 4 podseca na IPS po tacnosti boja.
 
Ja bih radije onaj displej sa ajfona sestice. Vise podseca na SAMOLED bez mana te tehnologije, nego sto SAMOLED u Note 4 podseca na IPS po tacnosti boja.

Ja bih i jedan i drugi ekran a ne smetaju mi ni ostali IPS, od raznih androida do L1520 kao ni amoledi od N3-S5 pa do N4. Bitno je da su to odlicni displeji.

Ali ako se ide do sitnih detalja najbolji na trzistu su IPS/Amoled sa IP6/+ i N4 mada vise cekam da vidim N4 displej nego ove sa ajfona jer su vec i 5/5s/5c imali slicne ips samo fizicki manje a ovo je ipak najbolji 2k amoled koji jos nisam video.

[YOUTUBE]vqverrOVjTs[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Stigao u Gigatron na Banovom Brdu Note 4 beli a pošto sam imao priliku da ga uporedim sa crnim moram reći da mi je crni sto puta lepši. Isto kao i kod Note 3-ke crni je bar po mom mišljenju dosta lepši.
 
Ovo je bukvalno Juzna Korea i Kina.
Telefoni se tek od pre par dana isporucuju u USA (Verizon tek od danas), UK i ostalim zemljama. U mnogim jos nisu ni dostupni nazalost.
 
mali off
moram napisati u at&t radnji neki dan razgovor, kratak, kako je tekao:

ulazi lik sa drugarom i kaze: "dosao sam da narucim iphone 6 "
att: jesi video samsung note 4, novi model? i pokazuje mu note 4 ...
lik: gleda,gleda... i kao komentar kaze ima metalni ram, hm !?...
att: trebalo im je 5 godina da ga naprave i ugrade (ironicno onako) - (misleci na metalni ram)
lik: aha .... kad si rekao da stize mi iphone ? (bla bla tece dalje prica oko njegovog iphona itd )

ima ljudi ovde sa samsunzima ne mozes reci da nema, ali kad je iphone napravio lep i funkcionalan fon samsung je bio plastikaner i nista specijalno,
svi kupili iphone i nastavili da koriste svaki sledeci model, aplikacije kupuju i gomilaju se, sad i kad im se svidi na prvi pogled neki samsung
jednostavno tesko im pada da naprave prelaz, ili bace, kao i sam prodavac u att, komentar trebalo im 5 god da naprave to (vec u startu ti sam kaze uzmi iphone,
prvi macici se u vodu bacaju...) preskocicu sad, mozda za dve godine bude nesto od njih

ovo je samo moj slucajan primer od neki dan...ali ima ih dosta vidi se po tome kad prodjes pored radnje i vidis gde najvise ljudi stoje (svi su kod iphona)...
ja sam bio vec gotovo da porucim ip6 (imao cak i neki 200$ kupon) i ipak odlucio da vidim note 4 uzivo i taj metalni okvir je napokon dao telefonu totalno drugaciji osecaj u ruci....tako da mislim da ce baterija u korist note 4 presuditi (ganjam google maps manje vise gde god krenem)
 
mene iskreno zanima kako bi se grejao/ponasala baterija ako bi se recimo malo duze koristio sa tim "hack"om i lozio na 515cd/m2?
 
pa kao i na svakom telefonu koji svetli 500+ nits.
 
Da ali kome jos treba tako jako osvetljenje na duzi period.. mislim jedino mi pada na pamet situacija kada se telefon duze koristi na jakoj dnevnoj svetlosti, surf, kamera, gps.. ali s'obzirom da je note poslovni phablet pre svega sumnjam da ce cesto biti u tom rezimu upotrebe. Jako osvetljenje brze topi bateriju na svim telefonima, to je cinjenica. Ali kapiram da ce ogromna vecina N4 i slicnih uredjaja biti koriscena sa osvetljenjem 100-300 cd/m2 i eventualno do 400 nitsa neki kraci period a tada je autonomija N4 i slicnih odlicna. E jedino sto taj senzor sam odvrne osvetljenje.. valjda moze nekako da se ogranici.
 
Poslednja izmena:
Ja kad stavim Tab S na 100%, to ne moze da se izdrzi.
Ja stvarno ne znam koliko je to nitsa, dakle nemam pojma ali bukvalno przi oci. Posebno u mraku ili pod vestackim osvetljenjem.
 
@hsv to imaš već duže vreme na Samsung telefonima kad uključiš autobrightness, imaš slider od - 5 do +5 koji je praktično offset u odnosu na ono što on po defaultu postavi za osvetljenje (kada stoji na 0). Ti možeš da ga držiš i na -5 i tada će svetleti skroz tamno (a opet automatski regulisati pri promenama spoljnog osvetljenja).
 
Meni se nekoliko puta desilo da sam bunovan nocu odvrnuo xp displej na 900+ cd/m2 i to je nesto sto bez ikakvog zezanja moze da osteti vid, bukvalno je bio ovaj fazon http://youtu.be/3y3DwC-fph0?t=6s :d

A inace naravno da displeji treba da imaju bar 350-400 cd/m2, cisto za neke situacije i krace koriscenje (npr fotografisanje/bilo kakav pregled na planini, na snegu ako je suncan dan, tu je bas potrebno jako osvetljenje displeja) tako da je 400+ nitsa svakako prednost na svim telefonima mada vidiljivost ne zavisi samo od toga ali nema veze.
 
Poslednja izmena:
pa kao i na svakom telefonu koji svetli 500+ nits.

imas svega par telefona sa tom rezolucijom i uglavnom se nenormalno greju pri tom osvetljenju

nisam video kako izgleda n4 display uzivo (i ne sumnjam u kvalitet s'obzirom koliko ga hvale)
ali g3 se opasno zameralo zbog tako slabog osvetljnja (koje je pritom jace nego ovo kod n4)
mada ,ako je dovoljan taj broj od 300 i kusur onda who cares about numbers :)
 
Pa jesi procitao da N4 ima nacin da aktivira 500+ nitsa kada je to potrebno, uz to ima takvo staklo i visok kontrast da je vidljivost odlicna cak i na osvetljenju slabijem od 500 cd/m2.
 
Ispljuvao crnja exynos verziju. Mozda mu je zapao falican mob.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da se Exynos verzija ne slaže sa US LTE mrežama najbolje, pa ubija battery life.
 
Ma ta prica korejska verzija i mreze u usa je za neuke ljude..nije valjda kupio model koji ne moze da koristi usa mreze ? (Mada mozda i jeste jer je polunoob) Pa pola mobova ovde kupljeno preko ns dilera su za trziste koreje. I dalje mislim da je imao falicni model.
 
Poslednja izmena:
@Gizmo odlican test, nista previse opsirno, realno i sazeto ono najbitnije. Posebno mi se svidja izdvojeno:

Napokon S-AMOLED o kakvom smo sanjali - tačne boje u Basic režimu, odlična dubina crne boje i ogromna rezolucija

Kralj sintetičkih testova, ali munjevit ne samo na papiru, već i u realnom korišćenju

Kapa dole Samsungu - jedna od najboljih, ako ne i najbolja kamera na Androidima!

Exynos 5433 Octa Core rešenje uz odlične performanse nudi i fenomenalnu autonomiju zahvaljujući povećoj 3220 mAh bateriji. Uz neko normalno korišćenje i srednje osvetljenje zaista možete očekivati da vam Note 4 ponudi čitava dva dana bez punjenja. Nedavno smo počeli da testiramo autonomiju na fiksnom osvetljenju od 250 cd/m2, što je oko 80% na slajderu kontrole osvetljenja, gde smo većinom surfovanjem ostvarili rezultat od 8 sati i 17 minuta uključenosti ekrana, unutar 13 sati i 45 minuta od skidanja sa punjača. Note 4 zaista ima izvanrednu autonomiju. Treba pomenuti i opciju brzog punjenja, koja dozvoljava da bateriju napunite od 0 do 50% za samo 30 minuta, što je zaista odlična stvar ukoliko trebate da izađete napolje a kritični ste sa baterijom.

:happy: :)
 
Nazad
Vrh Dno