Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 4

Ma meni stvarno duze traje, probacu jos jednom ali gotovo sam siguran :D
 
To jeste, Z3 dok napunim, osjedim ali zato zaboravim kad sam punio tel zadnji put.
 
Fast charge jedino kada nisam kući i treba mi na brzinu dopuniti bateriju :)
Sigurno je bolje obično mada nisam testirao...
 
E drugari situacija je sledeca. Nesto vise od 6h sota, ostalo je 10% baterije. Dakle potpuno normalno koriscenje bez bilo kakve stednje. Koristio sam bas dosta whatsapp, tapatalk, pretrazivac, fb i youtube. 20 minuta pozivi, sat vremena slusanja muzike. Nisam mnogo koristio 3g, nekih 3, 4 sata. Deluje mi dosta bolje nego kad je ukljucen fast charge. Moze sigurno 6h i 30 minuta sota da izgura, e sad uz 3g ako to bude nekih 4 i po, 5 sati onda je to sasvim zadovoljavajuce. E da, odigrao sam 4 partije slagalice, crtkao malo i u principu to je to od koriscenja. uploadfromtaptalk1432601161737.pnguploadfromtaptalk1432601166373.pnguploadfromtaptalk1432601170757.png
 
Kada je fast charging uklucjen odna je i fast battery drain uklucjen hehe :)
 
Za sledeći test nije loše probati da se preko USB kabla priključenog na računar napuni od od 0 do 100%, najverovatnije da bi to još više produžilo trajanje upaljenog ekrana. E sad ne bi bilo loše da donesemo zaključak da i onaj sa 4h upaljenog ekrana a i onaj sa 6-7h moraju ići na dnevno punjenje. Prema tome ne vidim svrhu razmišljanja o tome kako poboljšati neki statistički rezultat. Ja u taj meni za prikaz baterije nisam ušao ne pamtim od kad. Potpuno opušteno koristim telefon onako kako želim i kad je vreme za punjač priključim ga i to je to. Da li ga punio jednom ili dva puta u toku dana, zar je bitno. Bitno je da on mene služi kako treba i da sam gomilu poslova obavio sa njim i plus se i zabavio koristeći multimedijalni sadržaj na njemu. Po meni svrha njegovog postojanja i moje upotrebe je opravdana, ja zadovoljan. :) Ljudi, uživajte sa ovim vrhunskim uređajima i nemojte previše brinuti brigu oko baterije i kad tad se shvati da je to jednostavno tako trenutno, baterije ne prate razvoj ostale tehnologije. Evo jednog zanimljivog članka
http://www.politika.rs/rubrike/spektar/Nauka/Grafen-salje-bateriju-u-istoriju.lt.html

d8ee56da678f190406185819916f69da.jpg
 
Poslednja izmena:
Već sam pričao o grafenu... Genijalan je.. :) Vredi pročitati. Primene su ogromne,ne samo za baterije. Najjače je što su predvideli njegovo postojanje davno, ali nikako nisu mogli da izoluju grafen. Onda su dvojica naučnika uz pomoć selotejpa skinuli sloj sa grafita... :) Likovi su tako dobili nobela uz pomoć selotejpa... :D
 
Poslednja izmena:
Sad malo gledam ove slike sto ste postavljali. Po meni se ne moze porediti SOT recimo ako neko ima 4 SOT, a pri tome tel je +24h bez punjaca, a neko ima 6 SOT, a bez punjaca je 9h.
Znam da sam Z3 punio svako drugo vece i pri tome ostane 15-20%. Z3 koristim isto kao i Note 4 i Note 4 mi osjeto krace traje. A na gsm areni, battery rating kod Z3 85h a kod Note 4 90h. Pa me je malo bunilo to, jer kod mene vidno odstupa. Z3 mi je vidno duze trajao, em vremenski, em SOT.
 
Sad malo gledam ove slike sto ste postavljali. Po meni se ne moze porediti SOT recimo ako neko ima 4 SOT, a pri tome tel je +24h bez punjaca, a neko ima 6 SOT, a bez punjaca je 9h.
Znam da sam Z3 punio svako drugo vece i pri tome ostane 15-20%. Z3 koristim isto kao i Note 4 i Note 4 mi osjeto krace traje. A na gsm areni, battery rating kod Z3 85h a kod Note 4 90h. Pa me je malo bunilo to, jer kod mene vidno odstupa. Z3 mi je vidno duze trajao, em vremenski, em SOT.
Mozda ti je baterija pri kraju moj drugar isto je imao problem sa baterijom na note 4 i otisao kupio drugu sada mu je normalno 6-7 sati, i kod njega je bilo svaki dan max 4 sata pa je zaklucio da je baterija za smenu
 
Pa kad pre za smenu majku mu.... Inače krale, okle si?
 
Makedonije :) pa je smenio svaki je dan punio od kad je kupio telefon nije ga ostavio na miru
 
Pa onda će i novu isto tako....
 
Hehe to je bilo dok je imao merak da drnka bez prekida :)
 
cek bre, tel upaljen u 5-om mjesecu 2015. Kad ce prije vrisnut baterija?
Znaci meni on izgura dan i po, mozda bi i dva, ali pri tome mi je SOT 4-5h maks. Daleko od 6-7 pa i 8 SOT kako neki kazu da im ide.
 
^ cista ''fizika'', Z3 ima 5.2'' 1080p displej a N4 2k 5.7'', 3100 vs 3220 mAh. Ima tu razlika u potrosnji IPS-a i amoleda, S801 i S805/Exynos-a ali je tu Z3 na kraju ipak u prednosti.

A ljudi nemojte se uzdati u te tupave gsm arena testove autonomije, mislim da trenutno od najpoznatijih sajtova imaju najsmesnije testove trajanja baterije, kao da ih rade blic ili kurir, na tom su nivou :) Nije mi jasno kako ne promene konacno nacin testiranja i rangiranja, jeste da bi onda ostali bez ogromne baze podataka i bez materijala za poredjenje, morali bi da krenu od nule ali bolje i to nego ovi podaci bez veze sa mozgom i cuveni endurance rejtinzi :d
 
Poslednja izmena:
Hvala na savjetu, mene je bas to bunilo, prekleti test sa gsm.... :)
 
Sad malo gledam ove slike sto ste postavljali. Po meni se ne moze porediti SOT recimo ako neko ima 4 SOT, a pri tome tel je +24h bez punjaca, a neko ima 6 SOT, a bez punjaca je 9h.
Znam da sam Z3 punio svako drugo vece i pri tome ostane 15-20%. Z3 koristim isto kao i Note 4 i Note 4 mi osjeto krace traje. A na gsm areni, battery rating kod Z3 85h a kod Note 4 90h. Pa me je malo bunilo to, jer kod mene vidno odstupa. Z3 mi je vidno duze trajao, em vremenski, em SOT.
Moguce da je svetlina ekrana jaca na note telefonu. Primetio sam da z3 drasticno smanjuje sot povecavanjem brajtnesa!!
 
^ pa naravno da je tako, posebno kad predje 400 nitsa, npr N4 u zatvirenom prostoru ima max. osvetljenje oko 350 cd/m2, na jakom suncu malo preko 500 cd/m2 dok Z3 ima retar.dirano regulisano osvetljenje pa je ekran taman do nekih 50-60% a na max. sija 630 cd/m2 :)

Hvala na savjetu, mene je bas to bunilo, prekleti test sa gsm....

Ma svi testovi po netu su tu cisto da imas neku preCtavu o trajanju baterije i da se vidi kakav je koji telefon u istim uslovima. Ali sve te epske autonomije padaju u vodu na raspad domacim 3G mrezama, pa jos kad upalis sinhro. jako osvetljenje.. vidjao sam da i ljudi sa OPO/Z2/Z3/G2 izvlace jedva 4-4.5h sot za 24h hc upotrebe a naravno ko nije zahtevan korisnik napucace i preko 10h sot pri slabom osvetljenju displeja.
 
Poslednja izmena:
Ne znam drug ali meni se cini da auto osvjetljenje mnogo bolje radi na Z3. Na Note 4 mi u stanu potpuno ugasi svjetlo, pa moram rucno da podesim na 25-30, dok je Z3 to radio automatizmom. Optrilike je i on u stanu automatski drzao na 25-30%, tako da tu razlike nema. Razlika je upravo u ovome 5.7 naspram 5.2, octa core vs quad. Tako da to dodje tu negdje...
A sto se tice vidljivosti na suncu (napolju), moje misljenje je da Note 4 nema sta da trazi pored Z3. Mnogo citljiv ekran po suncu ima Z3.
 
Poslednja izmena:
Ja sam okacio rezultate i pre i posle iskljucivanja fast charge opcije. Telefon je koriscen od ujutru do kasno u noc. Isti servisi, a duze je za vise od sat vremena. Znaci da tu nesto ne stima. Jos sam vise koristio 3g juce kada je rezultat bio bolji. Ali dobro, kako god ja je svakako vise necu koristiti osim kad je hica.
 
Nešto ti ne radi ok senzor za auto osvetljenje...

Cim dodje u kontakt sa svjetlom on se pojaca. Z3 i kad je u mrklom mraku nije gasio osvjetljenje, dok mi Note 4 gasi, eventualno drzi na 5%. Nekako mi je prestedljiv :)
Evo sad sam na poslu, prozor, neonke i drzi auto na oko 40-50%. Tu nije problem, radi super. I napolju je ok. Samo je za moj ukus pretaman u mracnijum prostorijama i mraku.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma.. :D Nisam imao Z3 tako da ne znam... U odnosu na moje stare telefone, osvetljenje je ekstra... [emoji3]
 
Instaliraj Lux autobrightness i podesi sam auto osvetljenje kako želiš.
 
Kako i da testiras note 3/4 nikad ne sme da bude ispod 5/6 sati evo i 7 neka bude tako da 4 saati screen je slabo i to mnogo
 
Pa kontam da moze da dobaci 5 SOT ali pri tome treba uzeti cinjenicu da je +30tak sati bez punjaca. Mozda bi i mogao nabiti 6h SOT stim da bi bio 8-9h bez punjaca.

Sad trenutno mi je 14h bez punjaca, ekran je radio 45m, i imam jos 80% baterije. Ekran mi je oko 40-50% osvjetljenja.
 
Poslednja izmena:
Ja obrisao Viber posle dugo nećkanja - bukvalno guta bateriju, spor je i pun bloata...

Kontam da WhatsApp dolazi preinstaliran tako da je sigurno mnogo bolji + je brža aplikacija!
 
Poslednja izmena:
I ja bih isto ali čini mi se da većina ljudi kod nas koristi viber...
 
Nazad
Vrh Dno