Šta je novo?

Samsung Galaxy K Zoom

Ma RX-100 ako je kamera, ili QX-100 ako je za mobilni i kraj. Gledao sam ovaj novi Hasselblad nije mi dobro.
 
Pa jel oces fotografije bez suma, mora da se ode u deo stratosfere sto se tehnologije tice a bogami i kad su cene u pitanju :d
 
^ sam si okačio:
9724047315_052453f44c_o.gif


Meni je QX-100 super spravica, ali samo uz ok fon (može i S3, on pravi odlične fotke, nije jaka cena, ili nešto od lumia za tu cenu 720...), osloniti se samo na QX-100 ne bih. Nema blic, sada na leto kada obučete šorc i brutalku, pa nemam gde ni fon gde da stavim, a još da vodim računa o ovom trećem mudu (govorim za svakodnevno fotkanje). To mi nije praktično za nošenje, ko uvek nosi torbicu onda nema problem. Zašto bih ovo imao uz ok fon ili nešto drugo (sem što nema blic)? Hoćeš nešto da slikaš na brzinu, izvadiš i opališ, pošalješ viberom/what (ko šta koristi) jednim klikom (za to može da posluži S2, S3, 720, 4s....). A QX-100 dok izvadiš, povežeš... prođe me volja.

@hunder, vidim na oglasu je K, odlučio si da uzmeš QX-100 ili nešto treće?


ps. slika opservatorije sa predhodne stranice, malo je obrađena, nije no edit.
 
Poslednja izmena:
Pa sta ce ti ta budzevina kad imaš odličan camera phone?

Aj još jednom: imas sve u jednom uredjaju, imaš opticki zum 10 x i imaš xenon flash. Sta ce ti ta budzevina koja nema xenon flash? Nećeš valjda sve slike slikati sa stativom i bez blica? Šta ako treba nesto brzo da uslikas sa flashom kako ces to izvesti sa tom optikom? Uzimaš samo zato što ima veci senzor od K zooma?
 
Milijardu puta je bolji QX-100 od K Zoom-a, to nije jednostavno uporedivo, nije to "samo veći senzor" K Zoom je lošiji i od 808, a 808 je za dve dužine iza QX100. QX100 pravi skoro pa iste slike kao RX100, najbolji kompakt na svetu. Porediti solidan kamerafon i najbolji kompakt je smešno. QX100 i neki quad core dual sim kinez sa ekranom od 5" i ja srećan celi život :)
 
Pisao sam Hunderu. Ali vase pare vas izbor ali nikad ne bi nosio takvog Frankensteina u džepu ( torbici)....
 
Takav frankenštajn može da napravi slike da ti ne bude dobro.

Mada ću ja ako Nokia ne izbaci nešto bolje od 808 u naredne dve godine lepo full frame aparat u ranac i svuda sa mnom. Mnogo me pa zabole.
 
hunder nikako ne može da se skrasi :D
 
Obaram sve rekorde :p. K zoom mi je prirasto srcu i nerado cu ga dati al krastavac on mi je i otvorio oci. Jes da nisam totalni duduk poznajem neke osnove fotkanja ali manuel i podesavanja su me prosto kupila. Idemo malo vise. E sad sta je u pitanju...bicete obavesteni. Emix ako se lomis i nema dole k zoom imam ja rodbinu u Baru u šušnju moze da se nesto i zavrsi ;)
 
RX-100! hihi!

ali pazi, onda ispadaš iz priče za temu slike mobilnim telefonom :D a ako uzmeš QX100 onda može :D
 
Obaram sve rekorde :p. K zoom mi je prirasto srcu i nerado cu ga dati al krastavac on mi je i otvorio oci. Jes da nisam totalni duduk poznajem neke osnove fotkanja ali manuel i podesavanja su me prosto kupila. Idemo malo vise. E sad sta je u pitanju...bicete obavesteni. Emix ako se lomis i nema dole k zoom imam ja rodbinu u Baru u šušnju moze da se nesto i zavrsi ;)

Hvala, ne odusevljava me K Zoom, a i ne kupujem koriscene telefone. :D
 
Obaram sve rekorde :p. K zoom mi je prirasto srcu i nerado cu ga dati al krastavac on mi je i otvorio oci. Jes da nisam totalni duduk poznajem neke osnove fotkanja ali manuel i podesavanja su me prosto kupila. Idemo malo vise. E sad sta je u pitanju...bicete obavesteni. Emix ako se lomis i nema dole k zoom imam ja rodbinu u Baru u šušnju moze da se nesto i zavrsi ;)

Kupi foto i ne razmisljaj. Pored njega kupi neki telefon (bilo android/ios/wp) i uzivaj. Posto ti se sve vise dopada fotografija i "slikanje" to je najpametnije. Nisu za tebe te kamera igracke, prerastao si ih :D
 
Ja digitalac imam, tj. kucni je.

Nisam ga uzeo u ruke ko zna od kad.
 
pa dobro, to je kao k zoom otprilike :)
 
Takav frankenštajn može da napravi slike da ti ne bude dobro.

Mada ću ja ako Nokia ne izbaci nešto bolje od 808 u naredne dve godine lepo full frame aparat u ranac i svuda sa mnom. Mnogo me pa zabole.

Svestan sam toga ali onda vama očigledno treba neki običan smartphone i DSLR.
 
Ma da imam viska para nebih ni razmisljao sta? K zoom je stvarno ispunio sva moja ocekivanja. Jako lepo radi on i 99% ljudi ce biti extra zadovoljno sa njim. U dzepu uvek imas extra smartphone i dobru kameru sa optickim zoomom i xenonom. A dslr tu dodje za namensko slikanje.
 
Pa ti stvarno predje sa kompakt/mirrorless resenja na dslr :) Znaci Canon/Nikon, zbog isplativnosti svega a i kvaliteta. Mislim da je Can. bolja opcija, uglavnom ima malo jeftinije objektive..
 
Jos uvek je u razmatranju :). Ako mi ne iskoci nesto povoljno mozda i ostanem na zoom-u. Nadjem canon 600d za 270e dogovorim se sa covekom da se vidimo prekosutra posto sam radio a on u medju vremenu prodao. Vise rec ne vredi ni pisljiva boba...
 
Meni je dslr nezanimljiv, nemam nista protiv, ne daj boze ali ja licno mislim da ga ne bih koristio i iskoristio, ne znam mozda pricam napamet jer nisam imao nista svoje a da je kvalitetnije i skuplje. Ali za sad su mi mnogo zanimljivije kamere na telefonima i da izvucem iz njih sto vise mogu, to je prosto polje na kojem se desava najveci napredak trenutno i meni je sve to jako zanimljivo, dslr nije. Sama pomisao da treba nesto toliko tesko i veliko da vucem sa sobom me odbija.
Na kraju da sam stvarno zainteresovan uzeo bih ga do sad ali (na srecu) nisam. :D
 
Poslednja izmena:
Ja ako prelomim uzecu neki full frame. Cisto da me mine zelja. Ali sedece kuci i bice mi ga zao. U sustini ja nikad necu ni iskoristiti njegov potencijal, posto ja ne slikam pokretne mete u low light, gde full frame blista.
 
Najbolje je imati sve, i vrh kompakt za dzep i dslr sa dosta opreme a i dobru kameru na telefonu :) Al to kosta ko bubreg :d
 
Najbolje je ne upuštati se previše :) Kad se jednom zaneseš onda gotovo. Posle gledaš ljude koji su srećni slikama sa SGS2 i bude ti žao.
 
Ponekad pozelim da sam jedan od tih. Da ne vidim razliku izmedju aparata. Da mi divx bude vrh. Da mi 800x480 rezolicija bude wooow. Olaksao bi sebi dosta... zanimljivo je da oci kad jedanput vide nesto lepo posle same traze da ponove vizuelno :)
 
Nazad
Vrh Dno