Šta je novo?

Samsung Galaxy K Zoom

M8 je ovde opasan uljez.
 
Dobar test ali fali 808. Iz ovih semplova se jasno vidi koliko je 1020 ispod 808 u istoj rezoluciji. Jedva da je u nekim situacijama bolji od k zoom u nekim cak i losiji . A rezolucija je 34mp vs 15.1mp. Znaci vise nego duplo. Kod s5 odvrnuta gama pa su slike kao ostrije sa naglasenom crnom. M8 ko ne zumira slike i vrsi crop vrse posao i to jako dobro za svojih 4mp.
 
Samsung k zoom

Kad bude bio smartphone sa dobrom kamerom, a ne telefon sa praistorijskim sistemom i dobrom kamerom.

Ono što sam ti već jednom pisao...

Preteruješ. Hejtuješ za sve pare.
Po tebi ispada da pc star 5 god. nije više pc? Da Nokia 6630 nije pametan telefon Wtf?
U ovoj temi niko ne radi test "šta može Win8 spram XP", već kamere na mobilnim.


Pogledaću test kad dođem kući na pc.
Koji se bolje drži, 1020 ili k zoom?
 
Poslednja izmena:
Test je kao i svi drugi, pucanje na auto samo ima malo vise poredjenja/semplova od prosecnog mob.kamera testa na netu.
 
1020 je potvrdila ono o cemu sam i pisao. 34mp vs 15.1 kod zoom-a razlika je nikakva. Tj mizerna. Cak u nekim uslovima i bolja. A senzor je dosta veci. Jedino kome skidam kapu je 808 ostali su svi tu negde. Zoom ima prednost zuma i manuelnog podesavanja
 
Generalno u testu su sve android kamere osim M8 tu negde, 1020 se izdvaja u 5mpix modu (posebno za low light ali ne u svim primerima) a k zoom naravno ima najbolje zoom rezultate.
 
Poslednja izmena:
Mene stvarno iznenađuje ta 1020... Ja kad sam je probavao pravila je slične fotke kao 808, možda sam ja samo na brzinu isprobavao, auto shot, nisam bio temeljan.
 
Preteruješ. Hejtuješ za sve pare.
Po tebi ispada da pc star 5 god. nije više pc? Da Nokia 6630 nije pametan telefon Wtf?
U ovoj temi niko ne radi test "šta može Win8 spram XP", već kamere na mobilnim.

A ti ne bi pre uzeo dobru kameru losiju od 808 npr i Android, WP ili iOS znaci da mozes sve da imas u jednom uredjaju. Verovatno ne bi posto ispada tako kako pises i ti i Ed. Jbt ispada da se vracate 10 godina unazad i svaka stvar posebno da bude, jedan fotoaparat, jedan sistem (laptop ili tablet) jedan ipod/mp3... Ko to moze da nosi? Zato su i postali smartphone-i ono sto jesu, ultimativna sprava, da sve mozes da obavis na njemu, a ne da nosis celu artiljeriju sa sobom.

808 je sjajna kamera i ne mogu da poreknem, ali to je to od tog telefona.
 
^ Nekome je i to sto 808 nudi dovoljno da ga nazove smartphone-om, o tome se radi. Ok je da izneses svoje misljenje ali ovo sto ti ponavljas dosta cesto nema veze sa vezom nije 808 Nokia 105 sa PV kamerom.
 
Samo razvodnjavaš temu, ni jedan nisi imao da kažeš nešto iz iskustva, ne verujem ni da ćeš kupiti. Otvori temu koji je kompletniji uređaj da ne nosis laptop itd... Ovo je bio test kamera na mob. I za zoom ćeš tako reći slaba rezolucija, mali displej, procesor, 4k... Uvek ima nešto da se hejtuje.
 
ovo je k zoom tema, test je posebna :)
 
Na predhodnoj strani imaš link ka testu, koji je postavio @hsv.stoned. Taj test pominjemo, koji je poruzrokovao dalju diskusiju.
 
Morao je tu da uleti 808. Crop je radjen samo u full rez i na nekim slikama na pogresnom mestu. Ako vec forsiraju taj pv 5mp mogli su na svakom da postave 5mp pa crop tih slika. Tako bi bar ja uradio tj tako smo mi uradili :). 1020 mi nije jasan. Sta se tu desava sa 1/1.5 senzorom. Rezultati su krajnje cudni
 
ovog djilkosa je najbolje ignorisati, posto je jako ogranicen
 
To mi reče čovek sa drugim account-om, jer je jelte prvi odradio posao... Naravno svu pamet sveta si popio kad si kupio 808 i sad si opušteno u klasi sa Driver-om i Mr. BIG-om, možda čak i više znaš od njih o fotografiji.
 
To mi reče čovek sa drugim account-om, jer je jelte prvi odradio posao... Naravno svu pamet sveta si popio kad si kupio 808 i sad si opušteno u klasi sa Driver-om i Mr. BIG-om, možda čak i više znaš od njih o fotografiji.

Zbog tebe i takvih kao sto si ti. Provocira, pa ja nasednem, pa oni banuju, pa tebi lepo. Al nece vise...
 
A ti ne bi pre uzeo dobru kameru losiju od 808 npr i Android, WP ili iOS znaci da mozes sve da imas u jednom uredjaju. Verovatno ne bi posto ispada tako kako pises i ti i Ed. Jbt ispada da se vracate 10 godina unazad i svaka stvar posebno da bude, jedan fotoaparat, jedan sistem (laptop ili tablet) jedan ipod/mp3... Ko to moze da nosi? Zato su i postali smartphone-i ono sto jesu, ultimativna sprava, da sve mozes da obavis na njemu, a ne da nosis celu artiljeriju sa sobom.

808 je sjajna kamera i ne mogu da poreknem, ali to je to od tog telefona.

jer tako je rekao retardirani verge(kojima je 5S najbolja kamera na telefonima :D ) i to tako mora da bude, a što vlasnici 808 koji ga koriste svaki dan kažu drugačije to nema veze :)
 
K zoom Auto Mode
vxG9D0lT1guHFfP9eq11.jpg


K zoom Long exposure, 10s, ISO100
UWY2vz621n40A57Qk78V.jpg


K zoom High ISO3200, exposure 1.0s
SI3VT4O8exmxh89y6sXJ.jpg


crop
eMEzo02l3AT4IP11b43o.jpg
 
jer tako je rekao retardirani verge(kojima je 5S najbolja kamera na telefonima :D ) i to tako mora da bude, a što vlasnici 808 koji ga koriste svaki dan kažu drugačije to nema veze :)

Zato ti imas samo 808 i nemas XZU :p
 
XZU ne vučem baš stalno sa sobom(nisam zavisnik od Neta a ako mi baš hitno iskoči nešto da pogledam to može i 808 da mi završi), kad idem na trening izlet i slično sasvim dovoljna mi je 808, i kad bih morao stalno da nosim samo jedan telefon to bi sigurno bio 808, svakako XZU je mnogo komforniji od svih ostalih telefona u svemu onome u čemu je 808 loš
 
U lepo lepo.... Iz ruke predpostavljam?
 
OIS radi posao muški.
 
Al sam se ispalio, trebalo je u onoj drugoj temi, sorry :D
 
Pa sto obrisa post sad ispade da za svoju kazem dobra :)
 
e nisam razmišljao :D bolje da sam ispravio i rekao za tvoju da je dobra :D
 
Nazad
Vrh Dno