Šta je novo?

Samsung Galaxy K Zoom

cudno mi je sto je inernet preko sbb bio uvek na svim fonima 10 x brzi nego na telenoru ! uzgred, kad dobijem mms, nemogu da otvorim dok ne ugasim wi-fi
bitange. ap. ti je cpu ,,temperatura'', na pley. stoji mi gore precica sa temp. ovaj moj fon izgleda da posle hard reseta, pocinje da se normalizuje. evo sad kad je ociscen, pokazuje da je aktivno 0.90 gb., za razliku od pre 1.35. Na antutu benchmark ap. pokazuje 36723 bodova. posto pise great, znam da je dobro, ostale pokazatelje nemam pojma sta znace.
 
A koje slovo ti stoji pored jačine signala? Jel E ili H?

Mms mora da se primi na mobilnoj mreži tu ništa nije čudno.

I kako ti znas da ti se telefon pregrejao? Tako što ti aplikacija javi? Ako telefon radi normalno i ne restartuje se zaboravi tu app.
Pošto vidim da ne poznaješ materiju...
 
Ti bolje da si kupio 808. K Zoom ne pravi dobre slike, ali ga ljudi biraju jer ima Android. Tebi Android ocigledno ne znaci nista, mogao si bar telefon sa dobrom kamerom da uzmes... Ovako si promasio sve -.-
 
pa nije loš K Zoom ako mu BAŠ treba zumiranje(tipa voajerisanje i to)...krastavac optika je optika
 
Za to se slazem. Ja bi ga kupio na keca da ima 1" senzor. Nije da mi treba nesto zoom, ali vise gotivim Android nego raspali MS i Nokiu.
 
A koje slovo ti stoji pored jačine signala? Jel E ili H?
I kako ti znas da ti se telefon pregrejao? Tako što ti aplikacija javi? Ako telefon radi normalno i ne restartuje se zaboravi tu app.
Pošto vidim da ne poznaješ materiju...
na Dorcolu uglavnom imam H i retko padne na edge, a za grejanje je prosto, bude bas vruc u ruci i stavim ga na prozor i gledam kako se hladi, tj. brojke se paralelno smanjuju. A sugestije tipa uzmi nokiju, koju mikrosoft gasi, http://www.personalmag.rs/mobile/microsoft-nokia-ide-u-istoriju/,
mi ne trebaju. mnogo sam mator i jako dobro znam sta znaci imati dobar fotoaparat stalno uz sebe i slikati svoju decu dok rastu, svakog momenta. eto to se sad postize sa jednim K. u moje vreme sam stalno drzao u dzepu mali aparat, zvali su se *****i, jer si imao samo da skljocnes. nisu imali nikakva podesavanja. slike su bile relativno dobre, al sad posle 30-40 godina mi se objasnilo sasvim zasto *****, sem recenog ? sve slike su danas crvenkasto-narandzaste. sto se tice androida, tu ste u pravu. gugl na pc-iju, android u fonu i mi vise nismo sami. kad telefoniram ili saljem poruku imam osecaj da sa na rezimu sa jos jedno hiljadu slusaoca, kao realiti audio sou. kad skinete neku aplikaciju, procitajte ono kad vam traze da prihvatite, sta pise? samo sto ne zahtevaju da mi se uvuku u gace. ruku na srce, pola podesavanja je ******, tj. nepotrebno. da ne spominjem uletanje azuriranja i ostalog, bez moje saglasnosti, a i reklame. pre kad sam imao badu, milina.
 
alo urednici, preteraste sa zvezdicama. sta da sam hteo da napisem naslov knjige dostojevskog; i.d.i.o.t. kako smo i zvali aparate ?
 
na Dorcolu uglavnom imam H i retko padne na edge, a za grejanje je prosto, bude bas vruc u ruci i stavim ga na prozor i gledam kako se hladi, tj. brojke se paralelno smanjuju.

Ako ti je 3G signal (H) na granici a očigledno jeste kad se prebacuje na 2G (E) logično da ti internet radi loše. Signal ne možeš nikako poboljšati jedino mozes izbrisati proxy i port u APN i onda kad imas 3G net ce raditi bolje nego sad.

Ali nisi odgovorio na pitanje kako znaš da se telefon pregreva? Koji su simptomi jel zapucava ili se restartuje ili šta? To što ti aplikacija javi okači mački o rep. Ako je temperatura procesora ispod 80°C nemas šta da brineš. Unistaliraj je pošto njom nerviraš sebe a i mene...

A ljudi ti preporučuju Nokiu posto android je previše komplikovan i previše slobodan za tebe. Treba ti nešto ograničenije. Bez uvrede ali delujes mi kao čovek koji bi skinuo aplikaciju sa playstore-a koja se zove Solar charger samo zato što piše da će ti puniti bateriju na telefonu ako ga staviš na sunce. Piše i na tarabi...
 
na Dorcolu uglavnom imam H i retko padne na edge, a za grejanje je prosto, bude bas vruc u ruci i stavim ga na prozor i gledam kako se hladi, tj. brojke se paralelno smanjuju. A sugestije tipa uzmi nokiju, koju mikrosoft gasi, http://www.personalmag.rs/mobile/microsoft-nokia-ide-u-istoriju/,
mi ne trebaju. mnogo sam mator i jako dobro znam sta znaci imati dobar fotoaparat stalno uz sebe i slikati svoju decu dok rastu, svakog momenta. eto to se sad postize sa jednim K. u moje vreme sam stalno drzao u dzepu mali aparat, zvali su se *****i, jer si imao samo da skljocnes. nisu imali nikakva podesavanja. slike su bile relativno dobre, al sad posle 30-40 godina mi se objasnilo sasvim zasto *****, sem recenog ? sve slike su danas crvenkasto-narandzaste. sto se tice androida, tu ste u pravu. gugl na pc-iju, android u fonu i mi vise nismo sami. kad telefoniram ili saljem poruku imam osecaj da sa na rezimu sa jos jedno hiljadu slusaoca, kao realiti audio sou. kad skinete neku aplikaciju, procitajte ono kad vam traze da prihvatite, sta pise? samo sto ne zahtevaju da mi se uvuku u gace. ruku na srce, pola podesavanja je ******, tj. nepotrebno. da ne spominjem uletanje azuriranja i ostalog, bez moje saglasnosti, a i reklame. pre kad sam imao badu, milina.

Ja ti zato i kazem da uzmes Nokiu jer pravi bolje slike od K Zoom?
 
pa lici mi na razgovor gluvih. ocegledno da ovde nema vlasnika K sem mene. lepo kazem da je glupo kupovati nokiju, koje vise nema. to je isto kao kupovati trabanta ili stojadina. meni je trebao savet nekog strucnijeg da mi objasni kako da se manje greje. u pocetku sam rekao da je sporo skidao sa interneta i blututa. i da ne ponavljam, sad je bolje, posle hard reseta, a posto sam imao galaxy s4 zoom, sada k, ostajem pri samsungu, boljih mobija sa kamerom nema !
 
necu vise da trosim vreme. jedino mi nije jasno sta ces na ovom naslovu kad reklamiras druge brendove.
 
Ako si ti zadovoljan sa K Zoom to je najbitnije. A cim si ga kupio posle S4 Zoom znaci da ''radi posao'' i da ti treba android kamera a ne samo kamera po cenu os-a. Jos ako koristis i opt. zoom onda i nemas drugi izbor.
 
Poslednja izmena:
Kolika je realna razlika kvaliteta slika na K Zoom i L1020? Da li je neko uporedjivao ova dva modela? Opticki zum ne racunam, znaci slike bez zuma.
 
Onda nije velika razlika? Ili jeste :D ? Da li K Zoom ima ista manuelna podesavanja kao i 1020, ili mu nesto fali?
 
Ima sva manuelna podesavanja plus podesavanja otvora blende pa mozes da slikas vodopade i sl po danu sa produzenom expozicijom. Ja mislim da je kompletniji od 1020. Ali ovi fan.... koji imaju 1020 reci ce ti da je 1020 najbolji telefon ikada u celom univerzumu...
Imas posebnu temu k zoom vs 808 sto smo ja i hidro radili pa prosudi o kvalitetu da li ti zadovoljava potrebe.
 
Video sam slike, i cini mi se da na slikama koje pravi k zoom ima malo vise suma. Telefon hardverski jeste jaci, to stoji. Da li ima nekih nagovestaja da li ce sa ovim 5.0 androidom kamera biti jos malo poboljsana, ili je ovo maksimum ove kamere? Koliko je jak ksenon, da li je slabiji od onog u 1020?
 
Poslednja izmena:
Ksenon je extra. A sum krastavac ima ga ipak je to mali senzor. A sto se tice da poboljsa kvalitet 5.0 tesko. Mozda ubace raw i to je to.
 
Nema led blic, vec ono crveno svetlo kao kod SE K800, jel? Posto je sada malo ispod 300e u vecini poznatijih firmi, i jos sa dve godine garancije, nije uopste losa kupovina.
 
Da ima red light za fokus. Koji je extra brz. Videces tel je mrak pogotovo sto volis da slikas macro a tu je vrhunski.
 
za makro nema bolje pogotovo za te pare :)
 
Gledao sam danas u Gig****** K Zoom, i nekako mi deluje jeftino i plasticno u odnosu na 1020.
 
1020 ima dosta bolji senzor, ali kome treba zoom, tu Samsung nema alternativu. Moja žena je posle S4 Zoom uzela 1020, i mislim da će uskoro da prelazi ipak na K Zoom.
 
ti ale kupi k zoom pa menjaj sa zeljkom :)
 
EDIT:Hahah, pogresno sam razumeo :D Ne kupujem polovne telefone, pa makar bili stari 5 dana.
 
Poslednja izmena:
zeljko hoce k zoom, ti hoces ispravnu 1020. ti kupis k zoom k menjas za njegovu 1020. barem si siguran da radi :)
 
Na jednom forumu pise, da tek posle zumiranja slike, nestaje zamucenje sa leve strane. Da li je moguce da ovako nesto dopuste?
 
Nazad
Vrh Dno