Šta je novo?

Samsung Galaxy K Zoom

hunder

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2008
Poruke
4,506
Poena
450
Posto ne nadjoh temu red bi bio da se postavi nova.
Jako malo testova ima po netu pa me zanimaju vasa misljenja
Ubacio sam ga u listu pozeljnih kamera telefona :) pa se lomim...

Spec su standarno dobre i ima full manuel mod sa sve SS.
wp_ss_20140620_0002.png
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima sony 1/2.3'' senzor, dosta rucnih podesavanja, 10x opticki zoom, dobru optiku, xenon.. ovo je najbolji android kamera fon. Ne znam kako radi OIS tj kakva je stabilizacija videa. Boje su realnije nego na S5 (zbog senzora). Fotografije koje pravi nisu mnogo bolje od Z2/S5 mada sam video semplove sa pocetnom verzijom softvera, ne znam kako je sada. Ali zato ima solidan 10x zoom. Odavno sam sve to gledao, probacu da se setim gde sam nasao te semplove i poredjenja.
 
Ako neko moze da prebaci ovo u prvi huderov post.

gsmarena_001.jpg

24be47fdaa13f3efd39d665fefaa7be3.jpeg

411ddc600f4e4eac7658846d01752d84.jpeg

Prvi testovi sa foto semplovima

http://hi-tech.mail.ru/review/Samsung_GALAXY_K_Zoom-rev.html
http://mobile-review.com/review/samsung-galaxy-k-zoom.shtml

https://www.flickr.com/photos/samsungcamera/sets/72157644385910726/with/14058985155/ Sad sam proverio exif, fotoografije su obradjene u lightroom-u sto se i vidi. Nisu sve ali vecina je obradjena sto se vidi po bojama pre svega.

https://www.youtube.com/watch?v=FFfpcmXAWp0&feature=youtu.be

Samsung Galaxy K Zoom Key Features:


- 3G Network: HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

- 4G Network: LTE 800 / 850 / 1800 / 2100 / 2600

- Micro SIM

- Connectivity: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Dual Band, Wi - Fi HotSpot, Wi - Fi Direct; Bluetooth v4.0 With A2DP, MicroUSB v2.0, USB Host And NFC

- GPS With A-GPS Support And GLONASS

- Dimensions: 137.5 x 70.8 x 16.6 mm

- Weight: 200 Grams.

- Display 4.8" Super Amoled HD (~306 Ppi Pixel Density) With Corning Gorilla Glass 3

- 8 GigaBytes Memory Internal (MicroSD Up To 64 GigaBytes)

- 2 GigaBytes Ram

- CPU Samsung Exynos 5260 Hexa Core "1.3GHz Quad Core + 1.7GHz Dual Core Processor" (SemiConductor Technology 28 nm)

- GPU Mali-T624 (Quad - Core Graphics @533 MHz)

- Android 4.4.2 (KitKat)

- Office Document Editor (Word, Excel, PowerPoint And Reader PDF)

- Camera 20.7 MP With OIS And Xenon Flash

- CamCorder FullHD 1080p @60 FPS

- 2 MP Front Facing Camera For Video Chat And CamCorder FullHD 1080p @30 FPS (Stereo Sound Rec)

- TV Out (ViaMHL A/V link)

- Dropbox (50 GB Cloud Storage)

- SNS Integration

- Active Noise Cancellation With Dedicated Mic

- Standard Battery Li-Ion 2430 mAh

- Available In Black White And Blue Colors

Technichal Specifications Digital Camera Galaxy k Zoom:

* Optical Assembly: Samsung Lens (24mm in 35mm equiv.)
* F-Number: f/3.1 (Wide Angle) And f/6.3 (Telephoto)
* Focal Length: 4.40mm - 44mm (35 mm film equivalent: 24 - 240 mm)
* Focus Range: 10 Cm - Infinity
* Iso Sensitivity: 100 - 3200
* Shutter Speed: Max - (16s) / Min - (1/2000s) Evo jedan sempl sa SS 16s, iso 100
* Image Stabilization: Yes (Optical Lens)
* Zoom: 10x Optical Zoom
* Continuous Shot: 3 FPS
* Features Digital Camera: Touch Focus - Manual Focus - Face Detection - Smile Detection - Panorama - HDR And Geo - Tagging
* Flash: Led (3rd Generation) And Xenon (3rd Generation) sempl sa xenonom i iso 200
* Reach In Shooting Of Flash: Up To 6 Meters
* AF Light: Yes (Led 3rd Generation)
* ISP: Fujitsu M10MO
* Image Sensor: CMOS BSI SONY EXMOR RS IMX220
* Format:1/2.3"
* Surface: (6.17mm x 4.55mm)
* Pixel Size: 1.2 Microns
* Total Pixel Are Used: 5248 x 3936 - 20.7 MP
* Maximum Effective Pixels Resolution: 5184 x 3888 For (4:3)
* Other Features: Dual Shot And Simultaneous HD Video And Image Recording

Technichal Specifications Digital Camcorder Galaxy K Zoom:


* Maximum Resolution Digital Camcorder: FULLHD 1080p (1920 x 1080)
* Quantity Frames Per Second During Recording Of Video: 60 FPS
* Recording Codec Used To Do Video: MP4
* Video Bit Rate: 28.1 Mbps
* Recording Audio Codec Used To Do Video: AAC Stereo
* Audio Bit Rate: 256 Kbps
* Audio Sampling Rate: 48.0 KHz
* Light Assist For The Record Video: Yes (Single Led 3rd Generation)
* Features Digital Camcorder: Optical Video Stabilization And Continuous Autofocus
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
teško se može dobro stabilizovati video samim OISom, steadycam je ipak keva :) mada opet je bolje nego bez stabilizacije
 
imam s4 zoom i normalno da mi zinulo dupe kad sam video K. prodacu ga i kupiti k, ili cu doplatiti. duplo je tanji. nisam neki strucnjak, ali sama kamera mi je skoro ista kao kod mene, zoom.
takodje mi se svidja sto je ekran veci, 4.8. kad se setim prvih komentara na veeeeeelike ekrane od 5 inca. he, he.
 
Ljudi jel vidite vi koliko je mali senzor na ovom cudu. To je bre duplo manje nego na 808- nedopustivo. Fizika uvek pobedjuje.
 
nije duplo nego oko 4 puta ako računamo površinu :) al je optički zoom dobar adut, teoretski sa 10x zoomom možeš da uslikaš neku polupanoramu koja će biti bolja nego slika sa 808 bez zooma, jeste da će trebati sat vremena za sliku al dobro :D
 
duplo, mislio sam po dijagonali. optički zum je zakon, plače mi se kad vidim kako su zeznuli sa tako malim senzorom.

41MPix sa 10x optičkim zumom, optičkom stabilizacijom i 1" senzorom. KAD ĆE VIŠE?!?!?!?!?! sve nam na kašičicu daju, ako nešto naprave kako teba, drugo zeznu. kao da mamlazi rade tamo. prosto mi neverovatno za te ogromne kompanije kako su glupi ljudi.
 
Moraju nešto da zeznu, zašto bi kupio sledeći model? :)
 
41MPix sa 10x optičkim zumom, optičkom stabilizacijom i 1" senzorom. KAD ĆE VIŠE?!?!?!?!?!

Tako nesto moze da ''napravi'' samo kompanija koja inace ne proizvodi digit.kamere :) Znaci za sada samo Nokia jer imaju tradiciju kamera telefona (ostali koji ne proizvode fotoaparate nemaju znanje, tehnologiju i ostalo) a na taj nacin ne pucaju sebi u nogu.

Sony RX seriju sa 1'' senzorom i odlicnim opstim kvalitetom prodaje po visokim cenama jer ne postoji manji a bolji fotoaparat sa tolikim senzorom, konkurencija prakticno tu (u takvom obliku, dzepni kompakt 1'') skoro da ne postoji. I zasto bi oni sad gurali pricu sa 1'' senzorom u telefonu kad su i dalje na vrhu sa 1/2.3'' i imaju jednu od 3 najbolje android kamere? I ja bih voleo da nije tako ali ne vredi..

Jednostavno ni sony ni samsung nece ozbiljno da ugroze prodaju svojih kompakt kamera koja i onako opada vec neko vreme. I ovo sto su izbacili na neki nacin ugrozava najjednostavnije P&S modele jer Z2/S5/K Zoom imaju odlican kvalitet fotografija za snapshotovanje i 4k video koji je mamac ma kupce (a i kvalitet je odlican), sve to u dzepu uz android smartfon. K Zoom je otisao jos jedan korak ispred jer ima i 10x opt.zoom, xenon, skoro sva rucna podesavanja koja su potrebna na kompaktu.
 
duplo, mislio sam po dijagonali. optički zum je zakon, plače mi se kad vidim kako su zeznuli sa tako malim senzorom.

41MPix sa 10x optičkim zumom, optičkom stabilizacijom i 1" senzorom. KAD ĆE VIŠE?!?!?!?!?! sve nam na kašičicu daju, ako nešto naprave kako teba, drugo zeznu. kao da mamlazi rade tamo. prosto mi neverovatno za te ogromne kompanije kako su glupi ljudi.

ja ih kapiram jer morala je težina da ostane prihvatljiva za telefon, mada i tih 200 i kusur grama je preteško...kad bi stavili sve to što si ti pomenuo otišao bi na 300, cigla je stigla :)
 
Ma neka je cigla, imao bi jedan uređaj kompletan. Opet je lakši nego da nosiš dva :)
 
to je istina, al ti opet završava stvari napola u odnosu na kombinaciju 808/1020 + Android tablet/phablet (koji ima Full HD ekran i jak hardver)
 
ma ja sam to shvatio i tako sam uradio. 808 za slikanje/pozive/poruke/whatsapp/navigaciju. sve ovo radi perfekt. a za čitanje/internet/igre android tablet sa rezolucijom 2500x1600 i vozi. ne mož sve u jednom...
 
Do jaja :) Po mom misljenju najbolja-najkompletnija kamera na android telefonu (pa Z2 i za nijansu iza S5). Ipak znace xenon i opt. zoom a i vise rucnih podesavanja.

Posle kamere testiraj i zvuk preko slusalica, ovo je exynos model sto znaci da ima wolfson i bas me zanima da uporedis sa M8, bar na osnovu secanja.
 
Poslednja izmena:
Bacio sam prvo poredjenje u 1020 temi,pogledaj pa iznesi misljenje
 
cestitam, da te dugo i lepo sluzi!
 
Hvala. Ponovo mi se vraca osmeh na lice
 
Jel bi mogao da uradis SS kakvih sve podesavanja ima u kameri?

Da vidim prvi put kako to lepo izgleda na androidu, pa da valjda docekamo ta podesavanja sledece godine :)
 
Čestitam još jednom.
Ovako bi trebalo da izgleda meni:
samsung-galaxy-k-zoom.jpg


A pod manual me zanima šta sve ima :)
 
Ako dxo bude testirao mislim da ode k zoom na vrh :) A i realno bolji je od S5/Z2 za ono sto sam naveo iznad.

Izgleda da uz novi android i nove telefone na jesen stizu i dodatna rucna podesavanja mada mislim da ce opet iskulirati xenon i vece senzore, sve po pola koraka pa dok na kraju ne budu imali izbora za jedno 2-3 godine pa mozda naprave nesto kao 808 samo jos bolje.
 
Joj milineeeeeeeeeee! Manualna podesavanja, dobra kamera i ANDROID :smoke:
 
Eto, sad mozes da se zezas sa SS, blendom, ISO.. kapiram da ces brzo uci u fazon i da ces napraviti bolje low light fotografije nego sa one 2 nokie :)
 
E to bogami nece moci sa tako malim senzorom...

Physics allways wins...
 
Physics allways wins...

Nije samo senzor physics ;) A i mislio sam na one primere koje je vec postavio i gde su se 1520/1020 iznenadjujuce lose pokazale, ne mora to nista generalno da znaci ali vec je napravio bolju fotografiju sa k zoom u slicnim uslovima/slicna scena.
 
Nazad
Vrh Dno