Šta je novo?

Mintpal

ledio

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2007
Poruke
741
Poena
319
Mintpal je trenutno najpopularnija menjacnica za kriptovalute,tako da treba da ima svoju temu gde bi mogli da svi zajedno pratimo kad je koji novcic aktuelan za trgovinu.Prekljuce je recimo pokrenuta lavina sa Crypt coinom tako da ko je primetio na vreme mogao je masno da se omasti :).
 
I dalje moze lepo da se trguje sa ovim crypt-om...non stop skace gore-dole...problem je samo dokad. :D
 
Poslednja izmena:
Bilo je relativno predvidivo,zato sam otvorio temu jer vise ociju bolje vidi :).Postoji na berzi info o obimu trgovine koji je bio svega par btc i odjednom krenuo da skace,na poolovima su se pojavili neki mnogo jaki kopaci,na vecini ostalih novcica zamrla trgovina itd....Treba pratiti,a ima ih mnoogo
 
Za mintpal obavezan plugin za auto refresh svakih ~30 sekundi, ako trgujete uzivo. A ovo zadnjih mesec dana je bilo lepe prilike za zaradu.. Ja sam ukljucio twitter notifikacije kad najavljuju da ce ubaciti novcic koji nije izglasan ponedeljkom.. Ti se pumpaju, a na onu foru ponedeljkom pucam vec drugu nedelju za redom.. Doduse sada zbog bugova menjacnice
 
Drugi put. Da vas pitam.

Da li bi vam znacio sajt/skripta gde vi mozete da unesete vreneski period i novcic a on vam izbaci koliko je novcica pridano i kupljeno za to vreme na menjacnici MINTPAL ?

P.S. trebao sam ovo vec da napravim ali nikako da uhvatim vremena od privatnih zajebancija i posla
 
Drugi put. Da vas pitam.

Da li bi vam znacio sajt/skripta gde vi mozete da unesete vreneski period i novcic a on vam izbaci koliko je novcica pridano i kupljeno za to vreme na menjacnici MINTPAL ?

P.S. trebao sam ovo vec da napravim ali nikako da uhvatim vremena od privatnih zajebancija i posla
Ja sam ti vec rekao da mene to zanima, znacili bi mi sad preko leta sigurno kad imam vremena za trgovinu. Sto pre odradis to bolje :)
 
Aktuelne vesti su da im je neko ukrao 8 miliona VRC. Po kursu u vreme kradje, to bi bilo reda 2 miliona $.

Posto je to ~30% ukupnih VRC novcica, izgleda da ce ubediti VRC developere da odrade hard fork i vrate na stanje pre te kradje. I oni sad strahuju od toga sto neko tamo moze da sahrani market u svakom trenutku.

U sustini, ili ce Mintpal biti pokraden kao i neke druge menjacnice i prihvatiti odgovornost ili nam sledi presedan u altcoin svetu.
 
ma puca novcic svakako, to je neminovno, poverenje pada u njega ovako ili onako. Mintpal je takodje izgubio na kredibilitetu sada!
 
Ispade da nema krstene menjacnice za alt-ove...ovo ce se desiti i Bittrex-u...pitanje samo dana...pojavom shitcoina i shitmenjacnica cela ova prica oko cryptovaluta postaje shit... covek je najvece zlo,sve je unistio...tako da ni ovo nece jos dugo trajati ako nastavi ovim trendom...
 
pa i u btc svetu je tako bilo, vecni rat ce se voditi jos vekovima :)
 
opušteno, to ionako ništa ne vredi :D

ostali coini su ok, povuci ih ako te je zent

2) We are currently processing withdrawals for all other coins.
 
ma redovno stanje sa ostalim conima, sve kao do sad
 
Sve je proslo ok za ostale valute ali Mintpal je pokazao da nije najsigurniji. Nebih ja tamo cuvao bas vece kolicine novcica. Ustvari, ja vise nigde nebih cuvao vece kolicine novcica al ajde.
 
MCX ubedljivo najsigurniji. Samo sto ga psiho ego nazi genije Real Solid drzi pa mu ljudi neveruju ionako. Plus ga mrzi da dodaje novice. Mintap je lagao da rade iz cold storage wallete , tim je jos veca ova prica danas...
 
Povukao sam BTC bez problema, lepo od njih što su lokalizovali problem. Taj fork je zbilja elegantno rešenje ako ga ugovore i ako su stopirali ostale menjačnice na vreme. Inače će biti double spend legalizovan za neke, a za neke money for nothing.
 
Neka rusi ali neka lopurde znaju da su dobile sipak pa makar shit coin pukao :)
 
A koja je poenta da trecina novcica bude ukradena? Taj novcic bi izgubio apsolutno poverenje i vrednost u rekornom roku. Ne opravdavam kojekakve forkove ali u ovom slucaju je fork daleko manje zlo od gubitka trecine novcica. Ja se trudim da gledam realno. Ljudi spasavaju sto se spasti moze. To jeste presedan ali ne mora biti losa stvar. Za mesec dva to ce se i zaboraviti.
Zbog takvih stvari bi sigurnost trebala da bude na prvom mestu, osim toga potrebno je jos menjacnica sa malo vecim obrtom. Ako svi novcici idu na jednu menjavnicu desava se upravo to sto se desilo.
 
Biće da su stake-ovali njihov čitav VRC (umesto da je u cold storage-u) pa je zato pao.
 
Poslednja izmena:
ma kakva elegancija

gde to ima da se prčka po blockchainu?
gde to ima da se reversuju transakcije?

taj fork ruši osnove kriptovaluta

inače ugovoreno je sve: www.vericoin.info/downloads/Statement.pdf


A sta predlazes?
Da ostave toliku sumu tamo nekom ko ce sutra da sahrani taj shitcoin i posto ne mogu da vrate vlasnicima ukradeno da kazu pojeo vuk magare.
Taj fork nista ne rusi jer taj shitcoin ce biti zaboravljen kao i ostali ali ce brlja koja se desila mintpalu da bude itekako zapamcena.
 
Poslednja izmena:
I to sto Paradigma kaze, nije tu samo pitanje novcica vec i fleke koja ostaje Mintpalu doveka. Ovako se to resava na relativno fin nacin. Ja sam ZA ako mene neko pita.
 
Nazad
Vrh Dno