Šta je novo?

iPad Air 2

drgonzo

Slavan
Učlanjen(a)
17.12.2006
Poruke
3,724
Poena
435
U moru maketa ajfona 6, pojavile su se i vrlo kvalitetne makete nove generacije iPad Aira:
iPad-6-Air-2-Dummy-02.png

iPad-6-Air-2-Dummy-01.png

više slika i detalja na:
http://www.mactrast.com/2014/06/all...ockup-shows-touch-id-recessed-volume-buttons/
http://9to5mac.com/2014/06/17/photo...pad-air-show-recessed-volume-rocker-touch-id/
 
Ово са макетама стварно измиче контроли..
 
Свако ко има 3д штампач је почео да ”ради” за Apple...
 
Mogli bi da dodaju i neku novu mogucnost, osim poboljsanja procesora i touch ID (kao sto se najavljuje). Recimo, neku napredniju tehnologiju za crtanje olovkom (za sada su sve polovicna resenja). Mozda neki senzor/kameru poput kinecta i sl. Meni ce dobro doci softverski update koji ce doneti split screen, ali nije lose ni da se hardverski unapredi.
 
Touch id, jedino.
 
Touch id, jedino.

Ako je samo to, ne moraju ni da ga izdaju. Ja se nadam da ce iPad konacno moci da se koristi za crtanje. Ima velikih problema sa olovkama jer su senzori za dodor na svakih valjda 4mm (ako ne gresim) i linije budu jako iskrzane dok se povlace polako. Ima jos gomila problema vezanih za crtanje, sto je velika steta zbog dobrih aplikacija kao sto je Procreate.
 
Si video onaj klip gde crtaju freeman-a u procreate-u? Ne videh neki problem?
 
Ocekuje se da air 2 bude jos tanji sa 2 gb rama i touch id. Spominje se i bolja kamera al to je nebitno
 
Si video onaj klip gde crtaju freeman-a u procreate-u? Ne videh neki problem?

Ima dosta problema za malo ozbiljnije crtanje. Pogotovo to vijuganje ako sporo crtas liniju. Mozes da probas i sa prstom. Ako poprave malo stvari rado bih kupio novi Air. Cintique ce uvek biti bolje resenje, ali ipak je ipad mobilniji.
 
Event ce biti 16.10. :)
 
Izašao je Air 2: http://www.apple.com/ipad-air-2/
Uglavnom je sve poznato, tanji, A8X, unapređena kamera, wifi, touch id...
Najzanimljiviji detalj je skok u performansama u odnosu na prethodnu generaciju. Još nema nikakvih rezultata benchmarka, ali izgleda da će A8X doneti drastično unapređenje performansi u odnosu na A8.
Poređenja radi, za A8 su rekli da će doneti 25% bolje CPU i 60% GPU performanse u odnosu na A7, za A8X najavljuju 40% brži CPU i 250%(!!!) brži GPU. Ovo je očigledno odgovor na nVidiin Tegra K1.

Verge hands on:
[YOUTUBE]38rSZIcpp5Q[/YOUTUBE]

CNET hands on:
[YOUTUBE]tfMpS0rtjYg[/YOUTUBE]
 
Naravno ista je rezolucija kao i pre, logican potez. Iskreno ne znam ni sto bi iko ocekivao vecu rezoluciju, ovo je optimalan ppi za toliki uredjaj.
 
još jedan hands on:
[YOUTUBE]SJ6WKDLkrx0[/YOUTUBE]

ne znam koliko ste ispratili jednu vest koja nas u ovom trenutku ne dotiče. Vezana je za iPad Air 2 LTE za US i UK regiju, koji umesto sa slotom za sim karticu dolazi sa Apple sim karticom:
http://www.theverge.com/2014/10/16/...-from-multiple-wireless-carriers-with-one-SIM
Apple je prvi donosio promene vezane za sim kartice (prelazak prvo na mikro, a potom i na nano sim kartice) i na kraju su iste uvek postajale standard.
Razlog je uvek bio veličina i mogućnost da se prelaskom na karticu manjih dimenzija uštedi dragocen prostor u uređajima koji bi se mogao upotrebiti za druge komponente.
Ovog puta, Apple sim kartica ima drugačiju namenu: mogućnost da se odabere internet provajder čije će se usluge koristiti direktno iz menija uređaja i bez ubacivanja i menjanja kartica.
Kakve će ovo imati implikacije? Već su počele pretpostavke da ćemo u budućnosti imati npr ajfon bez sim kartice, sa spiskom dostupnih operatera koji imaju ugovor sa Apple-om i na čijim će se mrežama moći koristiti telefon:
http://www.theverge.com/2014/10/16/6990525/the-sim-card-is-about-to-die
U suštini ovo bi Apple-u u budućnosti moglo omogućiti veliki uticaj nad operaterima.
Ako se to desi, za nas ovo neće predstavljati problem, jer su naši operateri konačno sklopili ugovore sa Apple-om, ali npr u zemljama čiji operateri nemaju Apple telefone u ponudi, njihovi korisnici neće moći prosto da ubace sim karticu u telefon jer - slot za sim karticu neće ni postojati i takvi telefoni će biti uneupotrebljivi na njihovim mrežama.
 
Dobro si to opazio.

Ja bih definitivno voleo da kada odem u inostranstvo ne moram da kupujem karticu, vec da izaberem iz liste (kao WiFi sto biram), platim (Apple pay) i to je to.
 
najavili su i cijene ipad minija,
mini 1 = 249$
mini 2 = ~300$...

ne zanima me ni 2 ni 3, nego mini 1, da li imate predstavu koliko to moze biti u Svajcarskoj?
i sad kad se kupujen nov mini 1, da li dolazi sa aktuelnim ios-om ili stock koji je imao kad je izasao?
jos jedno pitanje,
ako dolazi sa ios 6, da li se upgrade nudi na ios7, pa na ios8, ili odmah sa 6 na 8?

hvala
 
najavili su i cijene ipad minija,
mini 1 = 249$
mini 2 = ~300$...

ne zanima me ni 2 ni 3, nego mini 1, da li imate predstavu koliko to moze biti u Svajcarskoj?
i sad kad se kupujen nov mini 1, da li dolazi sa aktuelnim ios-om ili stock koji je imao kad je izasao?
jos jedno pitanje,
ako dolazi sa ios 6, da li se upgrade nudi na ios7, pa na ios8, ili odmah sa 6 na 8?

hvala



Zasto bi uzimao mini 1 kad je razliak u ceni mizerna, a dobijas jako jako mnogo sa iPad mini 2 koji je trenutno best buy!

Inace ne znam odakle ti iOS6, bice svima iOS8 eventualno za zaostale modele iOS 7
 
^ +1

Prvi mini je drasticno losiji. Ima mislim CPU iz ipada2 a razlika u ceni je mizerna. Da ne pominjem retina ekran kod novih.
 
kakva zver od procesora :zgran:
pritom je ovo cpu benchmark, gde su obećali "samo" 40% bolje performanse (a vidimo da je 68% brži), a u GPU segmentu (gde još nemamo rezultata) su obećali "ubrzanje" od 250%!!!!
50% bolji multi core rezultat od fenomenalne Tegre K1 u Nexusu 9... nikad dominantniji u odnosu na android konkurenciju :zgran:
 
Po geekbenchu i par drugih crossplatform testova, ipad air 2 je svega 20% sporiji od aktuelnog macbook air-a! Gpu performanse su odavno vece. Ozbiljan soc, kompleksniji od desktop procesora (3 milijarde tranzistora). Sta sve ovo znaci za lake mac prenosne racunare, videcemo
 
Intel ce sa broadwell-om jos malo da pobegne u odnosu na a8x, ali vec sredinom 2015. nas ceka A9 za koji kapiram da ce biti isti ili slican u odnosu na A8X, dakle tripple core, ali izradjen u 14nm kako bi mogao da se koristi i kod iPhone 6S i 6S Plus. Sasvim je moguce da ce zato i u iPhone 6S staviti Full HD ekran. Mada mozda i nece, Apple je to
 
Nazad
Vrh Dno