Šta je novo?

Wi fi problem

laki_777

Cenjen
Učlanjen(a)
09.02.2014
Poruke
20
Poena
154
Wi-fi radi na mom i bratovom lap topu bez problema, a kad hocemo da se povezemo preko telefona stoji pun signal i da je povezano ali internet ne radi ?
 
Funkcioniše li na nekom drugom telefonu?
 
Da dodam da slican problem imam i ja. U pitanju je hg530 a telefon nokia lumia 1520 (rm937 - HongKong). WiFi radi super sa svim ostalim uredjajima osim sa mojim telefonom. Preko telefona sam uspeo da se jednom povezem kada je radio normalno a svaki sledeci pokusaj je bio bezuspesan. Jedini nacin je da resetujem ceo ruter kako bi opet radio i sve tako u krug. Pokusavao sam da promenim podesavanja za country, channel, enkripciju i modulaciju i nista se nije promenilo. Isti takav problem sam imao sa Galaxy S3 mini telefonom. Jel imao neko da sad isti ili slican problem?
 
Imam ili sam imao, pošto sada radi OK, da kucnem u drvo, problem sa 1020 i Linksys 520 router-om.

Router imam sigurno 3-4 godine, možda i više, nisam siguran, svi uređaji koji se automatski kače na router, to rade godinama bez problema, menjao sam telefone i računare i svi rade OK, TV je takođe nakačen wifi-em i to radi bez problema, ali Lumia 1020 se nakači, i onda nakon x dana pokušava ( uzaludno ) i stoji u statusu connecting...

Jedino rešenje je kao što si rekao reset ili promena imena WiFi access point-a.

Da kucnem u drvo, poslednjih 20-ak dana radi bez problema, kači se OK, a na telefonu mi je developer preview, i svi poslednji update-ovi. Tako da možda je u nekom od update-ova rešen problem, pošto verujem da je do Win Phone-a, ne verujem da je do router-a.

Pozdrav,
 
Ja sam imao isti taj problem sa laptopom, i isto se resavao restartovanjem rutera, dok nisam stavio dd-wrt, od tad mi radi sve normalno
 
Ja imam problem sa mojim WIFI-em od SBB-a, na tabletu(Acer Iconia a-810) mi wifi uvek radi super, ali mi na telefonu(LG L7 II) ne radi kako treba...konektujem se bez problema ali nece da mi radi net, ALI kada ugasim tablet ili kad igasim wifi na tabletu onda mi na telefonu sve radi kako treba...kao da nece da podrzi 2 uredjaja odjednom, jel zna neko u cemu je problem?

Hvala!
 
Hajde kad' su vec svi floodovali thread sa svojim problemima i ja da postavim pitanje :)

Elem, konfiguracija sledeca, neko djubre od adsl modema od Euneta, lan kablom prikacen na DIR655 (n-ruter) na koji se posle svi uredjaji (tv, 2 telefona, ipad, media uredjaji, laptop itd itd) kace wifi-om.

Sve radi super, dok ne pocnu problemi :) Prvo bas dobro uspori net, a posle toga sledi ili stanje kada nema net-a ili kada postaje nedostupna cela mreza (ne mogu recimo da pristupim fajlovima na nas-u ili pc-u). U tom trenutku, ne mogu cak ni da pristupim ruteru preko 192.168.0.1 ni sa jednog uredjaja, nekada pomaze samo nasilni (cupanje kabla) restart.

E sad, kapiram da kada bi isao nekom analogijom, rekao bi da me je DIR655 izdao i da je vreme da ide u penziju.
Ali kako da budem siguran da ovaj eunet-ov modem ne pravi nikakav konflikt i da on nije uzrok svega :) Njemu sam ukinuo odmah wifi skroz, tako da samo kroz LAN salje net do DIR-a.

Da se gubi samo net, a da mreza ostaje funkcionalna, taj eunetov ruter bi mi bio prvi osumnjiceni, ali ovako, kada cela mreza puca mislim da taj njihov adsl model nema nist' s' tim? Ili pak gresim?
 
Taj eunetov modem je ujedno i wifi ruter? Ako je tako jel mozes da ga prebacis u bridge mode?
 
Napisao je vec da je eunetovom modemu iskljucio wifi.

@DaPimp I iz opisa a I iz svog iskustva s DIR-635 mislim da je problem u njemu. Za moj ne postoji drugi firmware ali mislim da bi tebi moglo da bude resenje ddwrt. Ne postoji cini mi se nista sto nisam probao da resim taj problem ali nisam uspeo - kada sam juce procitao tvoj post pomislio sam da je nesto u vezi samog dlink firmware-a, nekog feature-a koji je poceo da bude destruktivan ...a posto sam u logovima pronalazio puno blokiranih upita I sa IP samog provajdera pa cak I ako je iskljucen firewall I ako sve razlabavim, to mi je dalo ideju da iskljucim (po defaultu ukljucenu I korisnu) opciju nevidljivosti za ping. Nisam siguran da li je resenje I da li je samo splet okolnosti ali danas imam znatno manje pucanja wifi-a, mozda tri za ceo dan. Da, posto ta pucanja bivaju najcesca ujutru, meni je ovaj moj rezon bio logican - kao da me ruter stiti od precestih upita tako sto prosto iskljuci wifi ...dok ne dozivim demanti verovacu da sam na pravom tragu a ti probaj ovo, ko zna mozda I jeste pravi put.
 
Taj eunetov modem je ujedno i wifi ruter? Ako je tako jel mozes da ga prebacis u bridge mode?

Mogu da ga prebacim u wifi bridge mode, ali verovao ili ne, Dir655 nema opciju da radi i kao wds (wifi) repeater.
Preko kabla i jesam u bridged mode-u zakacen za dir655

Napisao je vec da je eunetovom modemu iskljucio wifi.

@DaPimp I iz opisa a I iz svog iskustva s DIR-635 mislim da je problem u njemu. Za moj ne postoji drugi firmware ali mislim da bi tebi moglo da bude resenje ddwrt. Ne postoji cini mi se nista sto nisam probao da resim taj problem ali nisam uspeo - kada sam juce procitao tvoj post pomislio sam da je nesto u vezi samog dlink firmware-a, nekog feature-a koji je poceo da bude destruktivan ...a posto sam u logovima pronalazio puno blokiranih upita I sa IP samog provajdera pa cak I ako je iskljucen firewall I ako sve razlabavim, to mi je dalo ideju da iskljucim (po defaultu ukljucenu I korisnu) opciju nevidljivosti za ping. Nisam siguran da li je resenje I da li je samo splet okolnosti ali danas imam znatno manje pucanja wifi-a, mozda tri za ceo dan. Da, posto ta pucanja bivaju najcesca ujutru, meni je ovaj moj rezon bio logican - kao da me ruter stiti od precestih upita tako sto prosto iskljuci wifi ...dok ne dozivim demanti verovacu da sam na pravom tragu a ti probaj ovo, ko zna mozda I jeste pravi put.


Ni za moj ne postoji drugi firmware, tu sam gde sam :)
Nazalos' moj dir je V3 i nije kompatibilan sa nijednim open source fw-om.

Mozes li da mi kazes putanju do te opcije, posto nisam siguran da je nalazim :)

Ja cu problem resiti (nadam se) tako sto sam porucio TP-Link Archer C7 (jer su mi kod kuce sad skoro svi uredjaji wifi 11AC kompatibilni.) A dok on ne stigne, moram da se borim sa ovim prekidima i ne nerviram se :) Ako nastavi i sa novim ruterom isto da se ponasa, idem u Eunet da im se nagovorim svasta :)
 
Ne ne ne, ne zneam da li me razumes...taaj eunetov ruter prebaci u bridge mode (iskljuci mu rutiranje, wifi..sve...pretvoris ga u obican modem), na njega zakacis taj dlink wifi ruter i konfigurises ga...jer ako oba uredjaja, i taj eunetov modem i tvoj ruter rade u ruter modu moze da dodje do double nat-inga i da prave problem sa uredjajima...samo pitam da li je to mozda slucaj?
 
Pogledam kad budem bio pri kompu...ako neko ne reši problem u međuvremenu :)
 
Da to bi trebalo da je to...pise ovde http://www.farside.org.uk/200903/ipoeoatm

For DSL routers, ‘bridge mode’ commonly refers to switching off the router part of your combined DSL-modem-and-router, leaving it as a DSL-modem-and-bridge.

Dakle prebaci ga u bridge, iskljuci mu wifi i iskljuci dhcp, nakaci tog Dlinka i konfigurisi ga za mrezu, ukljuci wifi, dhcp i sve sto treba...podesi opsege IP adresa, subnet, DNS...itd. pa onda vidi hoce li biti problema sa uredjajima, ako ih ima onda je negde kvar, dal' do Dlinka ili ADSLa to ces videti menjanjem Dlinka pa ako i drugi ruter ne radi, onda je ADSL...ali prvo ovo uradi ako vec nisi..

Bitno je samo da eliminises double nat-ing, tj. da ti i adsl i dlink rade rutiranje u mrezi
 
Odradio.
Za sada sve sljaka, ali tek je proslo 10ak minuta :) Cekam prvi break down pa da se bacim na citanje log-ova :)

Edit: Sada ne mogu da pristupim eunetovom ruteru preko IP-a, verovatno to tako i treba jer on sad ni nema nikakvu funkciju :)

Blocked incoming TCP packet from 157.55.130.173:40021 to 213.198.203.252:63126 as FIN:ACK received but there is no active connection
Blocked incoming TCP packet from 173.45.120.200:80 to 213.198.203.252:63277 as FIN:ACK received but there is no active connection
Blocked incoming TCP packet from 173.194.69.188:443 to 213.198.203.252:54828 as FIN:ACK received but there is no active connection
Blocked incoming TCP packet from 157.55.130.173:40021 to 213.198.203.252:63126 as FIN:ACK received but there is no active connection
Blocked incoming TCP packet from 64.40.9.6:2133 to 213.198.203.252:62891 as PSH:ACK received but there is no active connection
Blocked incoming TCP packet from 173.45.120.200:80 to 213.198.203.252:63279 as FIN:ACK received but there is no active connection
Blocked incoming TCP packet from 157.55.130.173:40021 to 213.198.203.252:63126 as FIN:ACK received but there is no active connection
Blocked incoming TCP packet from 173.194.69.188:443 to 213.198.203.252:54828 as FIN:ACK received but there is no active connection
Blocked outgoing TCP packet from 192.168.1.7:63169 to 173.194.113.184:443 as ACK received but there is no active connection
Blocked incoming TCP packet from 157.55.130.173:40021 to 213.198.203.252:63126 as FIN:ACK received but there is no active connection
Blocked incoming TCP packet from 64.40.9.6:2133 to 213.198.203.252:62891 as FIN:pSH:ACK received but there is no active connection
Blocked incoming TCP packet from 157.55.130.173:40021 to 213.198.203.252:63126 as FIN:ACK received but there is no active connection

Ovo iznad log dok ne ubacih Eunet DNS-ove

A ovo ispod kad ih ubacih :)

Issuing request for offer for INTERNET PPPoE Session
Above message repeated 1 times
Offer of service open.telekom.rs accepted for INTERNET PPPoE Session
Offer received for INTERNET PPPoE Session, service offered is open.telekom.rs from brasgub (00308811D1B3)
Discovering PPPoE servers for INTERNET PPPoE Session
Trying to establish INTERNET PPPoE connection
Attempting to start always-on WAN connection
Bringing up WAN using PPPoE
WAN interface cable has been connected
LAN interface is up
LAN Ethernet Carrier Detected
Device initialized
Wireless schedule init
No Internet access policy is in effect. Unrestricted Internet access allowed to everyone

Sto ce reci, da pre nego sto ubacih dns, svaki tcp request je blokirao, a 90% iz log-a iznad se odnosilo na skype :)
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da moze da mu se pristupi preko njegove IP adrese, to ne bi trebalo da utice....ako sve radi zapamti korake kako si dosao do toga pa probaj da resetujes ADSL na fabricka podesavanja pa vidi da li mozees da mu pristupis..naravno povezi PC direktno na njega

U stvari probaj da povezes PC direktno na njega pre reseta pa vidi da li mozes da mu pristupis...ako mozes onda je problem u subnetu mislim (vidi da li su i DLink ruter i ADSL u istom subnetu i da im se ne preklapaju IP adrese)
 
Adsl modem/router - 192.168.1.1
dlink - 192.168.1.2

Probao sam i sa modemom na 0.1, ali isti djavo. Ponadah se da ce biti bolje, ali opet je pukla dva tri puta mreza u ovih par sati. Brze se vrati ili se ja tripujem, ali opet puca s vremena na vreme.

Hvala tebi na strpljenju i savetima :) Ali izgleda da kod mene nesto ne valja. Probacu da zamenim oba rutera, od euneta da uzmem skroz novi, a ovaj sto sam porucio, kada dodje, da zameni dlink
 
Poslednja izmena:
Pa ako puca mreža dok je adsl u bridge modu onda moze da bude da je do hardvera...proveri svakako i sa drugim modemom pa vidi kako se ponasa :)
 
...Mozes li da mi kazes putanju do te opcije, posto nisam siguran da je nalazim...
Opcija je ovde:
untitled.png


ali i sam sam odustao od toga jer u stvari nije bila rešenje već mi je samo malo zamazala oči. Inače ja od svoje sumnje ne odustajem, verujem da je firmware razlog a u njemu neka od naprednih opcija ...istražujem a obavestiću te ako nađem stvarno rešenje.
 
To mi nije zakaceno. Ali kako god, za sada radi dobro sa ovim sto mi je zechs predlozio. Ali nije mi jasno zasto ne mogu da pristupim eunetovom ruteru, jer kolega zechs kaze da bi moralo da moze da se pristupi :) No dobro, videcu ...
 
Hej DaPimp, citao sam malo po netu i nisam bio u pravu...ipak kada je modem u bridge modu ne moze mu se pristupiti preko rutera..bas ima gomila tema o tome na netu...ima nekih neortodoksnih resenja ali zahtevaju kupovinu switcha i sl. Mada ako budes hteo da pristupis tom adslu samo ga direktno povezi na racunar i resetuj ga po potrebi ako nece da prikaze login stranu(pretpostavljam da ima negde na sebi malo dugme za reset koje ili pritisnes rukom ili ciodom ako je uvuceno)...ako ti za sada sve radi kako treba ja tu ne bih nista dirao :D
 
Poslednja izmena:
Ni ja nist' ne diram :) Bez prekida evo vec dva dana :p
Sad mi dodje zao sto narucih ovaj 5ghz ruter :) Ali dobro ... nekako ... gledam u buducnos' :)
 
Da ne otvaram novu temu.
Uselio sam se u nov stan, sbb je internet, ima ruter ali ne znam sifru. ima li nacina da se nekako konektujem? znam za resetovanje rutera ali ne znam dal cu umeti posle da namestim sve sto treba nakon toga da bi radio, odnosno siguran sam da necu umeti
 
Pa jedino da pitas tog ko je postavio sifru za sifru :D
 
Ima i fabricko resetovanje rutera, zavisi od modela, drzis reset dugme 15 sec obicno i nema sta da podesavas wireless ce ti biti otvoren i to je to.
 
@zechs, dugo je trajalo :) Jutros se probudim, nemam net, ne mogu da pristupim d-linku preko ip adrese, iskljucim ga iz struje, ukljucim, sve se vrati u normalu :)
Tako da ... D-Link je uzrok svih problema, siguran sam u to :)
 
Heh bar nisi narucivao onaj ruter za dzabe :D Ali deluje svakako kao problem sa ruterom...koji je taj novi koga si narucio?
 
U jeee ko neki transformer :D Ja bih iskreno isao ponovo na neki Linksys ili Netgear ili kombinaciju Ubiquiti router+ap (mnogo skuplje ali ne bih zalio novce :D)
 
Od silnih antenica ima da ocelavis kad krenu da zrace :p I ja sam za neki Linksys, nekako sa njima nikad problem :) tako da +1
 
Nazad
Vrh Dno