Šta je novo?

Najbolji / najjeftiniji VPS u svetu i kod nas

bgillegal

Čuven
Učlanjen(a)
14.08.2003
Poruke
851
Poena
620
Zanima me od ljudi koji koriste usluge VPS-ova, gde najcesce radite iznajmljivanje? Zasto bas tamo, itd?

Ganjam sto jeftiniji VPS koji ce da vrti CentOS koji ce da radi kao web server. Kasnije kako stvari pocnu da rastu voleo bih da na tom mestu imam mogucnost prosirenja, tipa dodam cpu, dodam ram, dodam hdd itd.
 
Imas na ovh.com za ~2 Eura, sa 1G rama.
Ja koristim za neke nebitne stvari i sljaka ko ludo ( za cijenu).
Nema prosirenja, ali za 2 eura...
 
Imaj u vidu da je VPS rjesenje koje "pije vode" do odredjene granice. Pogotovo ova rjesenja za 2eur..
Zato ti nije lose da uzmes 2 VPS-a, kod 2 provajdera.
 
Ima gomila toga po sličnim cenama, ja već duže koristim ovo, ovu opciju od 13,99/mesec, http://contabo.com/?show=vps , imam 10 naloga, radi već dugo savršeno, u početku je bilo nekih downtime perioda
 
Imaj u vidu da je VPS rjesenje koje "pije vode" do odredjene granice. Pogotovo ova rjesenja za 2eur..
Zato ti nije lose da uzmes 2 VPS-a, kod 2 provajdera.

Слажем се са тобом али да си погледао мало на сајту, видео би да нуде скалирање машине све до овога:
Kod:
$ 80 / mo

8GBMemory
4 CoreProcessor
80GBSSD Disk
5TBTransfer

Поготово што ћеш користити амазон Ѕ3 да чуваш слике које ти корисници подижу (ако имаш ту опцију). А ко год дође до тога да му је та машина изнад слаба, он ће лако да се снађе за комплетан физички сервер (или више комада истих). ;)
 
Да ли могу пронаћи бесплатан сервер на који могу да се лако накачим преко ссх и на који могу да подигнем апликацију? Значи основни линукс са пхп и mysql. Нешто као Amazon EC2, они имају бесплатно прву годину али нисам успео да се региструјем.
 
Nece ti niko dici besplatno server (a i zasto bi?), a najjeftiniji standardni VPS cini mi se da je DigitalOcean. Za DigitalOcean s'vremena na vreme imas voucher-e koji ce ti obezbediti par meseci za dz ili tako nesto...

Najblize besplatnoj VM sto imas je Koding web razvojno okruzenje koje ti pruza VM sa ssh pristupom za razvoj. "Catch" je sto ti je ta masina aktivna dokle god si ti ulogovan jer je namenjena za razvoj a ne za serviranje cega-god.
 
Претпоставио сам да је таква ситуација. Још увек ми није потребно да плаћам закуп сервера константно, али хвала на одговору.
 
Ja probao OVH najjeftiniji paket, i evo vec par meseci to radi super. Koristim PostgreSQL, MySQL, Nginx, ftp, ssh. Nema down-a, brzina i odziv stabilni. Za testiranje je super!
 
Jel može preporuka za neki Linux VPS, cena oko 20$ mesečno ? (PHP razvoj, nekoliko većih sajtova bi trebalo da se vrti na njemu)
 
Sve opcije su ti vec nabrojane u ovom threadu, na tebi je da izaberes i podelis utiske sa nama nakon nekog perioda...
 
Čisto da dodam, OVH jeste jeftin, ali ima užasnu tehničku podršku. Vrlo često se mail jednostavno ignoriše. Imaju na forumima dosta ljudi koje se žale na to, tako da ... ko voli, nek izvoli ...
 
Koliko je OVH đubre dovoljno je reći da 2x dobijem kod njih totalno nasumice različite IP adrese koje su banovane na većini email-spam servisa. Serveri su bili od 30€ mesečno, dakle nisu jeftini. Tehnička podrška im ne postoji i nemaju je. Klonite se OVH

Online.net je djubre pritom su lopovi, meni su uzeli na jednom dedi serveru 2x veću cenu za naredni mesec i pritom mi isključili dedi server jer su uvideli da sam "flood-ovao nekog" (po njihovim rečima kada sam pitao što server nije aktivan)... server tada nije ni bio aktivan odnosno ništa nisam instalirao na njemu stajao je prazan prvih 15 dana kada se taj kao flood desio, toliko o tome. Pisao sam im zahtev da je to lopovluk i da ću ih tužiti i da želim da raskinem nalog sa njima a oni mi mrtvi ladni kažu da mogu da mi ugase nalog ali samo ako im pošaljem POŠTOM (fizičkim) putem pismo/molbu. Lopovi neopevani ista francuska gowna kao ovi iz OVH-a, klonite ih se u najširem mogućem prostoru.

Jedini kod kojih sam ostao evo već pune 3 godine je Linode.com. Tehnička podrška nema prioritetne klijente, što pokazuje da vrednuje isto one koji plaćaju 10$ mesečno i one koji plaćaju 1100$ mesečno. Podrška odgovara inače za manje od sat vremena kada je gužva. Tolerišu kašnjenje u plaćanju od 10 dana, plaćanje je svakog prvog u mesecu (za prethodni mesec) ili plaćete po potrošenom satu isto vam dođe. Daju servere UK London(tamo imam dva servera), 4 različite lokacije u USA, Japan Tokijo.

Imao sam jedan test server na leaseweb (primera radi kompletan Debian mirror je smešten kod njih, takođe Benchmark je hostovan kod njih) i kod Linode-a mi je ping za 2/3 brži nego kod Holanđana.

Jednom sam imao problem sa procesorom na nodu i kontaktirao sam tehničku podršku i u roku od 15 minuta su mi uradili kompletnu migraciju na novi node i pritom mi nisu naplatili taj mesec kao izvinjenje jer je greška bila do njih (CPU pobrljavio pa pravio malo lagove), apsolutno ni jedan downtime za 3 godine nisam imao. Imaju najsavršeniji backup i rescue sistem koji sam ja video a video sam ih mnogo.

Svaka preporuka za Linode!
 
Ja evo da javim da sve vise projekata nam ide na digital ocean i radi za sada sve kao podmazano :)
 
OVH VPS (Classic) - Los support (kao sto svi znate), ektremno losi HDD & HDD r/w, stabilnost prilicno losa, virtualizacija OpenVZ.
Nesto bolji je OVH Cloud, bolja virtualizacija, bolji diskovi.

Digitalocean - Brzi serveri sa SSD diskovima, ipak bez DDoS protekcije, svaki DDoS ce rezultirati terminacijom servera. - Dobar za testiranje.
 
Šta bi preporučili za windows vps? Hostovanje .net aplikacija, dakle IIS, MSQL?
 
Jel imao neko iskustva sa contabo vps hostingom? Prilično lepu ponudu imaju, za 14 eura mesečno, 2 core i 6GB rama plus ssd, sa windows-om. Mora da nešto ne valja :=
 
Iz mog (ograničenog) iskustva sa njima rekao bih da su osrednji. Samo imaj na umu da ti dobiješ "SSD Boost" a ne SSD disk koji možeš da koristiš, a Windows se doplaćuje 6E mesečno.
 
Uzeo sam sad jedan mesec da probam, 14 eura sa windowsom.
 
Aha, ti si uzeo ovaj od 8E + 6E za win. Javi utiske. :)
 
Treba mi VPS za gaming... konkretno do skora sam koristio evoVPS (www.evovps.com/vps) i šljakao je dobro i što je mnogo važnije stabilno. Treba mi Linux i u principu 256MB RAMa mi je završavalo sve poslove oko tog servera.

Zanima me, da li mogu proći povoljnije od 5€/mesečno i da li se ovi serveri koji se spominju uopšte preporučuju za takvu upotrebu VPSa?
 
Nazad
Vrh Dno