Šta je novo?

Najbolji / najjeftiniji VPS u svetu i kod nas

Zasto ne nesto poput digital ocean onda? :)
 
Ili OVH, imaš VPS za 3.5$ mesečno sa SSD-om, jedino ako ti nije malo 10GB diska...
 
Pa problem je što nisam baš u materiji, pa pitam da li je to u principu "to" :)

Što se tiče prostora, koliko sam ja upućen, server sam po sebi ne troši ništa - služi za razmenu text poruka i za spajanje igrača, kasnije se igra P2P metodom tako da je saobraćaj minimalan.

Naleteo sam i na ovo, deluje mi još i najpovoljnije, jel imao neko iskustva sa njima:

http://www.prometeus.net/site/vz-vps-pro.php

I još jedno laičko pitanje - kada kupim VPS i hoću da podignem neki sajt vezan za server, da li kupujem i dodatni hosting ili samo domen?
 
Poslednja izmena:
Lepo je kada se ljudi sami obeleže - taj Prometheus je izgleda fina mami-para s obzirom na odgovor koji sam dobio od njihove "skilled and friendly" tehničke službe:

Hello!

I am afraid you need a managed solution as I see your technical knowledge is extremely limited. We presume our customers know what they are doing, but in your case this is not true and you will be hacked very fast and the IP used for illegal activities.

Thank you!

John

Ne znam da li pogrešno razumem, ali meni je ovo na granici ničim izazvanog napušavanja sa namerom da izvuče dodatne pare a ne tehničke službe...
 
U njihovom je interesu da im IP ne bude blacklistovan mada nigde nisam video takve kontrole, ali sudeci po tome sta pises definitivno bih ti savetovao da nadjes nekoga ko ce ti pomoci oko konfigurisanja samog servera.
Takodje ne gledaj sta je jeftinije vec sta mozes da nadjes i za koje pare - moze neko imati server za $0.1, ali to ne znaci da ces dobiti hardware resurse koje napisu, da ce imati dobar uptime, da ce stabilno da radi, da je protok ka i od njega ok... Mnogo je tu faktora u igri...
 
Zapravo server kada se pokrene, i nema šta na njemu da se konfiguriše a da je bitno za stabilnost, protok, bezbednost.

Nije komplikovano, za server postoji upustvo i zapravo više je "muke" bilo oko pripreme VPS (bile su mi potrebne neke ranije verzije instalacija pojedinih aplikacija za Linux a ne najnovije) nego podizanje samog servera. Ali i uprkos tome što sam se tad po prvi put susreo sa Linuxom (sreća pa sam kao mali koristio DOS), završio sam u roku od par sati.

Nije mi namera da nadjem najjeftinije moguće, zapravo jako mi je bitan uptime i stabilnost. Ali s obzirom da server troši minimalno, imam utisak da možda mogu da pronadjem nešto osetno jeftinije na godišnjem nivou od ovoga što sam trenutno plaćao.

Ponadao sam se da će taj Prometeus da bude zgodan jer nude 384 RAM za 18€ godišnje, ali, malo su me odbili svojim načinom komunikacije.
 
Poslednja izmena:
Lepo je kada se ljudi sami obeleže - taj Prometheus je izgleda fina mami-para s obzirom na odgovor koji sam dobio od njihove "skilled and friendly" tehničke službe:



Ne znam da li pogrešno razumem, ali meni je ovo na granici ničim izazvanog napušavanja sa namerom da izvuče dodatne pare a ne tehničke službe...
Kopiraj nam sta si im napisao. Iz njihovog odgovora ne moze da se zakljuci da li paze na svoje korisnike i IP adrese ili zele da ti prodaju managed usluge.
Ja sam vise puta klijentima preporucio da uzimaju managed kad zaista ne znaju sami da izadju na kraj.
Vezano za IP, nikad do sada mi niko nije tako nesto rekao.
Uglavnom, svuda imas ToS, i kao novog korisnika niko te ne optuzuje za nista, sto je naravno normalno. Prekrsis ToS, idu obavestenja, suspend, itd.
 
Napisao sam im ovo:

Hello,

Please bear in mind that my knowledge of VPS is limitted. I am able to set it up and run it down, but I'm not very "into" whole idea so I apologize if I say something confusing :)

issue #1: I'm looking for annual VPS package and need help with deciding what package I actually need.

I was using EVOVPS 1 package before: http://evovps.com/vps and was very satisfied with it. If I recall, I think it was Debian 7 as OS.

Now I would like to setup a gaming server, and here's short documentation about it: https://sites.google.com/site/fiveservercom/linux-unix-howto

If I got it right, I think that your VZ3 Pro would be enough? My server mostly uses as host for connecting two player and exchanging text messages, everything else is going P2P so it's a very low traffic. And, since it's Balkan-based Italian server seems to be very good.

And not sure if you have an option for that, but could I ask for trial period of couple of days just to check if everything is okay?

issue #2: I would like to setup this: https://github.com/IkeC/evo-league . It looks like this: http://www.pesgate.com

Now, beside domain, do I need to purchase hosting or I could host this on VZ3 Pro? If I need anything else is there some bundle for my usage?

Thanks!

Ukratko - pitao sam ih ono što mi nije bilo najjasnije a to je:
- da li je VZ3 Pro paket koji odgovara mojim potrebama
- da li nude trial period za testiranje servera
- i generalno pitanje - ako pazarim VPS, da li na njemu mogu da podignem sajt ili za to treba poseban hosting (za domen mi je jasno da mi treba) - nisam imao prilike da podižem sajt na VPSu pa sam hteo da proverim.

Sve u svemu, razumem ja njegovu zabrinutost, ali način na koji je odgovorio a da se nije ni potrudio da odgovori ni na jedno pitanje koje sam postavio me navodi na kinesko poslovanje kad ih pitaš "ima li zime?": - ima, tlista pedecet!

Uz naravno bespotrebno prozivanje - ako kažem da sam već držao server koji hoću da podignem kod tebe, kako mogu da budem "extremely limited" i da sam customer "koji ne zna šta radi". Sve i da jesam, ne pričamo o mojim sposobnostima već o tvojim uslugama. A nisam te pitao za managed service niti bilo gde na tvom sajtu stoji ponuda za tako nešto.

Ne pogadja ovo toliko moj ego koliko me je iziritirala drskost sa kojom se bez ikakvog povoda obraća.
 
Poslednja izmena:
Ja lično bi ih zaobišao, ovo deluje veoma neozbiljno.

Makar ti bio i totalno tehnički nepismen (a iz tvojih poruka ne bih rekao da je tako) njihovo je da ti u najgorem slučaju predlože da bi možda bilo bolje da platiš i tehničku podršku koja će ti konfigurisati server, i da ti kažu da će svaka maliciozna aktivnost sa te IP adrese dovesti do suspendovanja usluge.

Van toga, uopšte nije na njima da pretpostavljaju, a kamo li da tvrde, koliko je neko tehnički stručan ili ne, i da li će mu server biti hakovan...
 
Upravo sam to i uradio, odgovorio, prosledio njihovoj sluzbi da su izgubili korisnika koji je hteo da zakupi server na 2-3 godine zbog tehnicke podrske i zatvorio ticket.

U medjuvremenu sam zakupio arubacloud.com ali izgleda da ni sa njima nece biti nista bolje - salju password na mobilni broj a ja evo vec 20 sati cekam da mi taj broj stigne.

Na kraju cu verovatno uzeti neki hetzner ili digital cloud a ovi jeftini neka se teraju u 3 lepe.
 
Ti manji provajderi su uglavnom lutrija, može da se desi da sve bude odlično, a može da bude i dosta problema.

Što se tiče većih i ozbiljnijih provajdera, oni koje sam ja do sada koristio i sa kojima imam (manje-više) pozitivna iskustva, a tebi bi verovatno odgovarali, su OVH, Hetzner, LeaseWeb, Edis...
 
... a tebi bi verovatno odgovarali, su OVH, Hetzner, LeaseWeb, Edis...

Ukoliko možeš, trudi se da izbegavaš OVH ako uzimaš cloud/vps/dedi za manje od 10-20€ mesečno jer u 80% slučajeva ćeš dobiti IP adresu koja je blacklistovana na bar 50% sajtova. Takođe ne računaj na njihovu podršku uopšte, bilo koji problem da ti iskoči, čak i da ti crkne HDD.... rešiće ti to "kroz par dana" i posle "100h moljenja, kukanja i plakanja preko tiketa".

Što se tiče Hetzner i Lease.... oni su ti klasika, sve radi 1/1.

Najbolje bi bilo da ovde napišeš koliko možeš mesečno da izdvojiš para za server pa ćeš dobiti konkretan odgovor, jer Najjeftiniji/Najbolji ne postoji, postoji samo Najskuplji/Najbolji.
 
Slažem se, OVH zaista ima užasnu podršku za te jeftinije servere, iako ni tu nema pravila i ponekad mi se dešavalo da odgovore u roku od sat vremena, a ponekad nakon 2 dana.

Čini mi se da je u poslednje vreme bolja situacija, tako da mi deluje da ipak rade na tome, ali u nekim slučajevima ti može biti bezbolnije da u slučaju hardverskih problema zakupiš novi server (naravno ako nemaš neke bitne podatke na disku), nego njih da čekaš za rešenje problema. Na sreću ovo se ne dešava često, ali svakako treba uzeti u obzir pri odlučivanju.

Sa druge strane, ovo za blacklistovane IP adrese mi se do sada nikada nije desilo, niti znam nekoga kome se desilo...
 
Uzmi intovps.com neces se pokajati. Vec 6 godina sam kod njih, ubedljivo najbolja tehnicka podrska za unmanaged VPS. Nikad nisam cekao duze od 10 minuta da mi odgovore na ticket.
 
Malo su skupi za ono što nude. Hetznerovi vServeri su jeftiniji, a nude više, a pritom su jako pouzdani.
 
Slazem se da su malo skupi, jedina prednost je sto imaju Hypanel.
Desavalo se da imam 4000~5000 poseta u nekom momentu, server se preoptereti, a imam samo 1gb ram-a. Lose je sto nemam mogucnost da dokupim jos 512mb~1gb, vec samo da predjem na duplo skuplji paket. Ranije su imali addon upgrade.

Razmisljao sam i o DigitalOceanu i Hetzneru. Koji OS imas tamo? Centos sa Cpanelom ili Ubuntu/Debian s nekim free panelom poput ISPConfig3?
 
Nemam ikakav panel, sve radim preko shella. :) Vrtim Debian 8 sa nagios/check_mk, ownCloud, nginx, MariaDB 10.1, Squidom, OpenVPN serverom, itd.
 
Aha, pretpostavljam sad da ti VPS ima drugu namenu i da ne prodajes reseller pakete/pruzas hosting usluge, jer kako ce onda klijent da pristupi ako nema bilo kakav panel? Ispada da na kraju radis sve sam rucno u ssh-u, i dodavanje mejlova/mysql baza i sl. To prolazi kod manje zahtevnih klijenata. Ja imam takve, i mozda se ugledam na tebe i instaliram Ubuntu/Debian i sve vaznije daemone koje si naveo, naravno nginx umesto apache-a. Panel mi je veoma bitan, ali ovde ga niko ne spominje, ni Webmin, VestaCP niti ISPConfig3 kao alternativu Cpanel-u. Trazio sam u searchu foruma i vrlo mi je cudno sto nema nista.

Da li Hetzner pruza DDoS zastitu? Pre 2.5 meseca imao sam DdoS napad. VPS mi je bio nullroute-ovan cak 48 (!) sati sto je realno katastrofa zbog klijenata. Ajd da je 24 sata pa da razumem.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko koristiš VPS/Cloud/dedi/šta_god za sopstvene potrebe tipa blog, portal, držanje foruma... apsolutno ti ne treba nikakav panel za administraciju, sve možeš brzo da uradiš i preko ssh-a nije problem nikakav ja tako godinama radim.

Medjutim ako se baviš preprodajom hostinga onda da, moraš zbog klijenata imati neki licencirani panel da valja.
 
https://contabo.com/?show=vps evo da vam preporucim ovo koristi par ljudi za iptv streaming i sve radi kako treba tako da bi trebalo i za gaming najzanimljiviji je 1 server 8evra al kad se odbije vat izadje oko 6.5 do 7evra jer ima 6gb rama i mislim da je solidan za neki osrednji sajt
pozdrav
 
Ja imam takvo katastrofalno iskustvo baš sa tim Contabo serverom. Jako nizak I/O, loš bandwidth, baš krš.

I naravno, za preprodaju hostinga treba imati nešto tipa cPanel, a meni je ovo za lične potrebe.
 
Hetzner VPS-ovi su skroz solidni :)
 
Aha, pretpostavljam sad da ti VPS ima drugu namenu i da ne prodajes reseller pakete/pruzas hosting usluge, jer kako ce onda klijent da pristupi ako nema bilo kakav panel? Ispada da na kraju radis sve sam rucno u ssh-u, i dodavanje mejlova/mysql baza i sl. To prolazi kod manje zahtevnih klijenata. Ja imam takve, i mozda se ugledam na tebe i instaliram Ubuntu/Debian i sve vaznije daemone koje si naveo, naravno nginx umesto apache-a. Panel mi je veoma bitan, ali ovde ga niko ne spominje, ni Webmin, VestaCP niti ISPConfig3 kao alternativu Cpanel-u. Trazio sam u searchu foruma i vrlo mi je cudno sto nema nista.

Da li Hetzner pruza DDoS zastitu? Pre 2.5 meseca imao sam DdoS napad. VPS mi je bio nullroute-ovan cak 48 (!) sati sto je realno katastrofa zbog klijenata. Ajd da je 24 sata pa da razumem.

Ja koliko se nesto secam Hetzner nema bas neku DDoS zastitu i na prvi znak DDoS-ovanja iskljucuje DDoS-ovani server...
 
https://arubacloud.com
Ovde imate vps za 1e mesecno koji radi sasvim ok posto ga licno koristim
https://dataspeex.de 4e 3meseca inace ovo nije reklama oba servisa korstim kao rdp i rade za sve pare odlicno tako da govorim na osnovu licnog iskustva
Pozdrav
 
dataspeex ne uzimajte nesto im ne rade serveri vps je crko u nedelju i od tad nema odgovora pokrenuo sam dispute na paypal da vrate pare videcemo kako ce napreduje
pozdrav
 
Pregledao sam malo ovo što se pisalo ovde. Meni sad treba neki ozbiljan VPS tj možda dedicated server. Aplikaciju koju radimo, trenutno držimo kod nekog provajdera u Švedskoj. To košta oko 250eura, tu imamo procesor intex xeon e5-2650 v2 2.6 GHz, 2 jezgra, 8 giga rama, windows server 2008, sql server 2008. Da li ima nešto slično po nižoj ceni, bitno je da je pozdan, da ima dobru podršku i da je u Evropi? Test server za istu aplikaciju je na contabo serveru, i radi duplo sporije.
 
Managed ili unmanaged?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pa šta znam, može i unmanaged.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Mislim da predjem na Contabo, treba mi drugi VPS. Neke preporuke?
Kakav je OVH sada?
 
Nazad
Vrh Dno