Šta je novo?

COOLPAD F1

1.U twrp u opciji mount obeležiš system pa onda probaš
2. Instaliraš preko YGDP tula sa promenom recovery u toku procesa da ne bi morao da rootuješ od početka
3.flešuj preko flash tula
 
Našao xp i probao preko ygdp. Završi cell 0, 100%, i onda tako stoji. Probaću da skinem neki drugi rom.
 
Hvala ti ali telefon će morati da me sačeka bar do sutra. Javljam šta sam uradio.
 
I sa romom sa ovog gore linka se desava isto. Cell 0 100% i onda stoji.
Nikako mi nije logicno da je telefon gotov jer i dalje ulazi i u twrp i u fast boot ali ne mogu da resim problem. Probao sam nesto sa flash toolom ali nisam uspeo da instaliram adb driver. Moze li to da se uradi sa telefonom koji je ugasen ili koji je stigao samo do rikaverija jer u uputstvu stoji da mora biti ukljucen debugging?
 
Kada stigne na 100 % onda otkači i upali mobilni.
Nađi coolpad download asistenta i preko njega ubaci novi rom
 
Stigne do 100% samo na onom cell 0. Probao i sa asistentom. On kao nesto odradi (krastavac sve je na kineskom osim reci ROM) i pojavi se neki smajli i nista. Kada upalim telefon on je zaglavljen na miui boot skrinu. Jedino (nekad sam mislio da je to dovoljno) moze samo da udje u twrp. Nemam pojma. Probacu na jos nekom kompu. Hvala na trudu.
 
Probaću sutra ponovo. Kod kuće imam win10 i na njemu ne mogu ništa. Izgubih silno vreme a kao ga bio prodao. Ako vaskrsne, ostavljam ga sebi a prodajem lumiu 640xl. Polako gubim strpljenje sa wp.
 
uploadfromtaptalk1448408485730.png ovo je ovaj miui 7 od grka ,ja naručio letv x600 ali kao dali mi tracking i nema ga nigde a kažu poslali ,na sajtu piše da jesu i kažu da se strpim .Čekam još neki dan i ako nema nigde tracking otkazujem i ostajem na ovom odličnom telefonu.
 
E krastavac Risto, možda stigne. Moja letva je sad u pošti, čekam da vidim hoću li se provući bez dažbina. F1 ide bratu i hoću da ga sredim, izbacim svo smeće koje se nakupilo mijenjanjem romova ovih godinu i kusur, i stavim AOSP neki. Nije zahtjevan korisnik a ja sam na miui-ju zadnjih pola godine. Sta mislite, AOSP što je preradio dakok je i dalje najbolje rješenje?
 
Probaću sutra ponovo. Kod kuće imam win10 i na njemu ne mogu ništa. Izgubih silno vreme a kao ga bio prodao. Ako vaskrsne, ostavljam ga sebi a prodajem lumiu 640xl. Polako gubim strpljenje sa wp.
Tako je meni crkao samsung galaxy, sve prodje flesovanje ali da podigne sistem nece nikako svaki put ostane logo i tu stoji, u servisu rekose da je crkla memorija na ploci i ja ga dadoh na reciklazu.
 
E krastavac Risto, možda stigne. Moja letva je sad u pošti, čekam da vidim hoću li se provući bez dažbina. F1 ide bratu i hoću da ga sredim, izbacim svo smeće koje se nakupilo mijenjanjem romova ovih godinu i kusur, i stavim AOSP neki. Nije zahtjevan korisnik a ja sam na miui-ju zadnjih pola godine. Sta mislite, AOSP što je preradio dakok je i dalje najbolje rješenje?
Ja vec neko vrijeme koristim maucat aosp i zadovoljan sam
 
Ja sam na tom Dakok AOSP-u. Sve radi, mozda nije napucan ROM, klasican android, ali je pouzdan i nema nekih velikih nedostataka.
 
Ima puno AOSP romova ali baš kao što su i napisali zadovoljni korisnici a310 v3 by Dakok i maucat su najbolji za svakodnevnu upotrebu, meni se opasno sviđao taj maucatov jer xposed i sve zezancije rade osim tog famoznog osvetljenja ekrana pri pozivu koji je po meni nedovoljan na suncu.
Meni žena zapela za f1 iako sam joj uzeo zopo color C pre neki mesec tako da zopo ide klincu.
Danas se tek pojavio status na Singapurskoj pošti i valjda će i doći,jedino taj osetljiv ekran na bilo kakav pad me nervira no videćemo.
MIUI7 će ostati na telefonu jer gospođa hoće srpski jezik .
 
Poslednja izmena:
Hvala ljudi. Imao sam maucat a dakokovu verziju nisam probao pa rekoh da pitam. Ovi tvoji Risto vjerovatno imaju lošiji dogovor sa kirurskom službom što dostavlja SG pošti pakete kad se toliko oduži. I mene brine ekran jer ne pazim mnogo. Uvjek zato imam onu najružniju silikonsku, debelu masku. Sad ću morat malo da pazim
 
Javi kako si prošao i čekam te na temi letv x600.
Problem je dok dođe a onda da te ovi naši poreznici ne ošišaju više nego što treba
 
Tako je meni crkao samsung galaxy, sve prodje flesovanje ali da podigne sistem nece nikako svaki put ostane logo i tu stoji, u servisu rekose da je crkla memorija na ploci i ja ga dadoh na reciklazu.

Da, to su simptomi, ista priča je bila i na mom Hongmi-ju.
 
@bakara i mitar
Kad budem imao vremena još malo ću da probam pa šta bude. Nekako mi izgleda da još nije sve gotovo jer ulazi u recovery (iako to nije od neke pomoći). Da li je i kod vas mogao da uđe u (custom) recovery?
Bila bi gre'ota. Dobar telefon.
 
Kod mene je ulazio i u sistem, ali ništa nije mogao da upiše u memoriju, probao sam da ga flashujem pomoću flashtool, uradi flash, navodno uspešno, i kad ga restartujem, opet sve isto, prikazuje isti nepročitan mail svaki put, bukvalno ništa nije mogao da upiše u memoriju. Dok jedan dan nije skroz riknuo. Loš NAND, nije samo problem jeftinih Kineza, i Galaxy S3 je npr. imao veliki problem sa tim.
 
Mirise na takvo nesto. Hvala. Malo cu se jos igrati pa javljam da li je i kod mene isti slucaj.
 
Jedino da ti nisu drajveri dobri
https://www.dropbox.com/sh/60zzso83l3ge9sv/AABb9OI--lNOH7jL8gFPwfBIa?dl=0 instaliraj sva Ova tri drajvera,restart kompa pa probaj opet

Ja izgleda ne znam da instaliram ove drivere. Ok, instaliram onaj setup.exe i krenem pdanet ali mi on trazi da ukljucim debbuging, sto sada naravno ne mogu. U device menadzeru se ponekad na kratko pojavi ono mtk6xxx ali bukvalno na dve tri sekunde kada povezem telefon. Probao sam tako da instaliram ovaj vcom ali mi kaze da ne nalazi bolje drajvere.
Znam da sam kada sam imao zopo isto tako morao da lovim po device menadzeru da bih instalirao drajver. I to je moglo sa telefonom iz kojeg je izvadjena baterija.
 
@bakara i mitar
Kad budem imao vremena još malo ću da probam pa šta bude. Nekako mi izgleda da još nije sve gotovo jer ulazi u recovery (iako to nije od neke pomoći). Da li je i kod vas mogao da uđe u (custom) recovery?
Bila bi gre'ota. Dobar telefon.
Da, i moj je ulazio u recovery, prolazio flesovanja i sve, al da krene da radi nece oa nece...
To je za kantu, 90% jer da nije vec bi proradio.
 
@ironmanbg:
Ja ne znam o cemu ti pises ali veze nema sa Coolpadom, kao prvo ovo su KORISNICKA portovanja Androida kako bi prilagodili svako kako voli, a kao drugo kako nemaju svoje nego tudje uzimaju, sta je Cool UI ako ne njihov proizvod?

P.S. Da ne zaboravim, jel moze da se iskljuci automatski update, svake noci mi oko 2 krene update, odmah fail, sigurno zbog root-a koji sam uradio (bezveze sto nema "fabricki"), i zamrzne tako, strah me da mi ujutru nece zvoniti alarm i da necu primati pozive/poruke, sta uraditi?
Gledao sam inace po podesavanjima svuda ali izgleda da sam corav kod ociju ili stvarno ne moze da se onesposobi naknadno, a kao kroz maglu se secam da sam pristao na regularne apdejte...
 
Poslednja izmena:
Tačno tako i coolui je izuzetan ali na žalost više je okrenut ka Kineskom tržištu i to npr: nisu sve aplikacije prevedene,prelom texta u porukama nije prisutan već prilagođen Kini a ima i split screen kao npr S4note odličnu kameru ...Nekima ne smeta to što je više i kineski(što on i jeste)A neki ubacuju custom romove koji su prilagođeni njihovim potrebama.
 
Trenutno sam na MIUI 6 ROM-u i pojavio mi se problem sa android.process.media procesom. Naime kada god ka uključim aplikaciju muzika prikaže se obaveštenje da je proces zaustavljen. Nakon toga obaveštenje mogu samo da potvrdim i da se aplikacija isključi. Šta mi je činiti?
 
Jel si probao wipe cache i dalvik cache da obrises?
 
Nazad
Vrh Dno