Šta je novo?

COOLPAD F1

veljkoka

Slavan
Učlanjen(a)
15.07.2009
Poruke
2,558
Poena
275
Pre par dana sam dobio ovaj uredjaj, posle par dana koriscenja red je da dam kratak opis, u slucaju da je neko zainteresovan za ovaj telefon, a i ovo moze da bude mesto gde mi, vlasnici ovog telefona, mozemo da na jednom mestu postavimo sve sto je bitno i korisno, jer je ona tema o Kineskim telefonima suvise obimna i ima dosta modela, pa je tesko koncentrisati se bas na jedan model.

KVALITET IZRADE- Jako dobar, plastika od koje je izradjen telefon odaje utisak kvaliteta, malo je deblja, pa nema nikakvog ugibanja, vec odaje utisak cvrstine i kompaktnosti, svemu tome doprinosi i solidna zavrsna obrada, a moram da napomenem i da sve lepo naleze, nema nikakvih zazora izmedju ledja i kucista telefona. Imao sam problema da uopste skinem poklopac, jer ima vise zabica koje bas cvrsto vezuju telefon sa poklopcem. Svidja mi se i sto plastika nije glossy, vec je nesto izmedju glossy i mat, da se tako izrazim,pa ne ostaju otisci prstiju. Telefon nema nekih suvisnih detalja, minimalisticki je odradjen, postoji mali logo sa zadnje strane i to je to. Sa leve strane su volume tasteri, sa desne taster za paljenje i otkljucavanje telefona, kvalitetno su uradjeni, nemaju praznog hoda i nisu previse "mekani".sa gornje strane je 3,5mm ulaz, sa donje strane mini usb ulaz, nema poklopac, recimo da bi to mogla da bude neka zamerka proizvodjacu, jer ulazi prasina.
Telefon solidno lezi u ruci, zbog debljine plastike malo je tezi, i bas odaje utisak kvaliteta i robusnosti, meni se to konkretno svidja. Pozadi je beo, sa prednje strane je crne boje, misim da je to za sada jedina kombinacija boja WCDMA verzije.

EKRAN- Po meni najaci adut ovog telefona,perfekcija, sada ce neko sigurno reci nije full HD, to se apsolutno ne primeti, balans boja je izuzetan, boje su prirodne, zasicene. Ekran je ostar i ima dobar kontrast. Uporedjivao sam ga sa S4, LG G2, apsolutno ne zaostaje sto se kvaliteta prikaza tice. Toch screen radi perfektno, izuzetno je osetljiv i reaguje i na najmanji dodir.Milina pisati poruke na njemu, jer je i precizan. Touchpad tasteri su takodje osetljivi i sto se tice ekrana nemam nikakve zamerke. Nema potrebe da nesto detaljnije opisujem, jer je u ovoj cenovnoj klasi ovo najbolji ekran koji sam ja do sada video. Osvetljenost drzim na oko 40%, i to je sasvim dovoljno. Dakok je pominjao da se svetlost ne rasporedjuje sasvim ravnomerno i da je to vidljivo kod prikaza bele boje, ja stvarno nisam primetio tako nesto.

BATERIJA- Da ne bude sve bas idealno, pobrinula se baterija. Ne znam da nisam dobio neki felericni komad, ali dosta mi manje traje nego sto sam ocekivao, uz jace koriscenje izdrzi dan, cini mi se i da softver ne radi statistiku potrosnje kako treba, jer mi najvise trosi stavka "Cell standby" to jest mreza, koja je uvek oko 40%, na drugom mestu je stavka "Phone idle" koja ide oko 30%, a tek na trecem ekran koji ima potrosnju oko 12-13%. Nije mi jasno sta moze toliko da crpi bateriju sto se ove prve stavke tice, da li ima tu neko podesavanje ili je neka aplikacija i pozadinski proces kriv za toliku potrosnju. Dok sam na poslu koristim wireless i iskljucujem mrezni net. Ekran je veliki i sigurno da bi trebao da bude najveci potrosac, ispada da telefon vise trosi i kada je u fazi mirovanja nego ekran. Za ova dva tri punjenja telefon mi je bio ukljcen u proseku 5h (time on), sto je mislim neki prosek ovog telefona. Isto mi je cudno da procenti bas drasticno brzo padaju do nekih 80%, za pola sata-sat vremena umerenog koriscenja telefon je vec negde na 80%. Bas me zanima koliko baterija traje ostalim vlasnicima ovog telefona. Ako je isto kao i meni, onda je to definitivno najslabija karakteristika ovog telefona. Mozda sam ja i malo nerealan, ali baterija na ZTE v967s mojoj sestri traje kao od sale dva dana, a ima ubacene dve kartice, koristi net, a istog je kapaciteta. Ako neko ima neki konstruktivan predlog sta da uradim po ovom pitanju...?

SOFTVER- U pitanju je MIUI baziran na 4.2 androidu. Sistem je dosta lep na oko, poprilicno nasminkan, sa dosta animacija, i mislim da je za ovaj sistem 2GB RAM-a otimum, imam utisam da je poprilicno zahtevan sistem, iskreno nisam se susreo sa nijednim problemom vezanim za njega, ali cu root-ovati telefon cim budem izasao neki kitkat custom ROM. Ne znam sta bih jos napisao o softveru, sve radi fluidno i brzo, ima dosta korisnih precica i resenja, nisam neki poznavalac androida, jer nisam do sada koristio ni jedan android telefon pre njega, pa ne bih da pametujem, sigurno da ce se naci neki mnogo kompetentiji ljudi da me nadopune sto se ovoga tice.

ZVUCNICI-KVALITET SIGNALA Ovo je isto moglo biti bolje odradjeno, jacina zvucnika je po meni poprilicno slaba, postoji i dodatni problem kada je telefon okrenut ledjima, otvor zvucnika biva prekriven podlogom jer je telefon ravan pozadi i to dodatno slabi zvuk. Dakok rece da se sa custom ROM-ovima delimicno resava ovaj problem, a moze se uzeti i futrola koja malo odvaja otvor od podloge na kojoj lezi telefon pa se bolje cuje, ali trebali su zvucnike da stave sa strane, to je sigurno bilo bolje resenje. Sa kvalitetom signala sam zadovoljan, sagovornik se lepo cuje, i to je sigurno u granicama proseka kod vecine telefona. Sa WIFI signalom takodje nisam imao problema. GPS nisam isprobao, ako ima neko da jeste, neka prenese svoja iskustva.

Da ispricam i jednu "anegdotu" od juce. Sedeli smo u kaficu, gleda se fudbal naravno, i uz poneko pivo povede se rasprava o telefonima, jedan moj drug koji zastupa tezu da na svetu postoje samo tri proizvodjaca telefona: HTC, Samsung, LG, je naravno poceo da se podsmeva Kineskim proizvodjacima, moceo je da melje o garanciji, o tome kako to nije provereno, zraci, gomilu gluposti koju i inace mozes cuti od naroda koji je navikao da ga deru na sve strane i kome je logo najbitnija stavka kod telefona. Slusam ga ja i naravno ne mogu da izdrzim i pocnem da se raspravljam, pokusavam da objasnim coveku da moj telefon ima mnogo bolji odnos cene i kvaliteta i da njegov nexus 5 ne opravdava toliku cenu, koja je duplo veca u odnosu na moj telefon. Nema sanse, drvi on i dalje o garanciji, o fiul HD rezoluciji, na kraju i o procesoru, sto je najgore i susedni sto se ukljuci u raspravu i tu nastane zesca prepirka, ja mu lepo pokusavam objasniti da nexus nema, osim podrske, apsolutno nikakvu opipljivu prednost u odnosu na coolpad, predlozi on meni da ih testiramo antutu aplikacijom, hoce da se kladi u turu pica, branim se ja da je to sinteticki test i da ne znaci puno, aha ti ne smes, ajde u turu pica, i tu me iznervira i ja pristanem, e sada ja stvarno nisam znao ko je jaci jer me ti testovi ne interesuju, misio sam da je nexus u nekoj blagoj prednosti, Skinem ja antutu benchmark i u isto vreme pokrenemo test, moj prvi zavrsi i pokaze rezultat 27 040, zavrsava i njegov i taman kada je onako samouvereno hteo da proglasi pobedu izbaci mu rezultat nesto preko 23 000, hahahaahha da ste mu videli facu, suze su mi posle na oci, sladje pivo odavno popio nisam. Ne odustaje on, hoce da uporedi ekrane, skinemo istu sliku, postavimo ekrane na maksimalnu osvetljenost i postavimo ih jedan pored drugog, bas sam pazljivo posmatrao, oba su IPS ekrani, zasicenost boja je na slicnom nivou, osvetljenost isto, ali moram da kazem u cemu se slozila i vecina prisutnih da je ekran na Coolpad-u nekako ostriji i da daje nesto malo kvalitetniju sliku, naravno ovaj to nikako nije hteo da prizna vec je zastupao tezu da njegov ekran ima foliju, moj ne i da je to ta razlika, hahahha nisam hteo vise da ga zezam pa sam popustio jer je bio poprilicno rezigniran posto se zestoko ispalio sa antutu testom.
 
nexus 5 stock treba da ima 27-28k, sa custom kernelima oko 35. ako daje 23k nešto nije u redu.

to za prikaz potrošnje je bug, dešava se kod nekih telefona. meni je alcatel 997 isto tako prikazivao.
 
nexus 5 stock treba da ima 27-28k, sa custom kernelima oko 35. ako daje 23k nešto nije u redu.

Nexus 5 i sa stock kernelom baca 35k, samo zavisi od toga kakva je spoljašnja temperatura, da ne throttle-uje. Čak i u najgorim uslovima, nakon intenzivne operacije, nije mi se dogodilo da ima rezultat ispod 30k. Sve pričam za stock kernel.
Tako da je tih 23k pravi SciFi. :)

i da njegov nexus 5 ne opravdava toliku cenu

A ovo ti uopšte nije trebalo...
 
Poslednja izmena:
Nesto slicno sam ja sa drugom odradio samo on ima S4 kad sam ga dobio na antutu promenio je pricu pisao sam o tome vec.
Nista strasno imaju ljudi predrasude, oni pametni pouste jer vide da nisu u pravu, oni zatucani ne popustaju ni da im vazis zube klestima na zivo.
 
Ma ja se u principu nikada ne raspravljam oko telefona, ali imas toliko ogranicenih ljudi da je to iritantno. Zaboravio sam da napisem da ekran ima oleofobni sloj ili premaz, tako da ne ostaju otisci prstiju.
@Corvus Corax
Ti sinteticki testovi me apsolutno ne interesuju, nisam ni hteo da to proveravam, ali kada je neko dosadan...
Hhahaaha, a citiranu recenicu si malo izvukao iz konteksta, rekao sam da ne opravdava duplo vecu cenu u odnosu moj telefon :).
 
Imam par pitanja u vezi aplikacija?
1. Koja je najbolja aplikacija za slusanje muzike?
2. Koja je najbolja aplikacija za kameru?
Dobio sam slusalice koje sam narucio, soundMAGIC e10, platio sam ih 36USD, carina mi nista nije naplatila :).Zvuk je stvarno dobar, nemam zamerki, cesto volim da slusam muziku preko telefona pa mi treba neki dobar player. A sto se kamere tice, malo kasni za blicem, pa nocne slike izgledaju malo tamnije nego sto bi trebalo.
@OZZY83
Nemam trenutno net, saljem ovo preko telefona, postavicu par slika i video snimaka, ne brini :).
 
Evo moj mali prilog povodom otvaranje teme:

Zbirka kamera (Lenovo,Moto, ZTE Nubia, Huawei, Miui, Google)

Ne žurite, upload je gotov za oko 30 min...
 
Evo da se pohvalim i ja. Stigao mi je telefon, i to od datuma kad su poslali do vrata za tacno 10 dana :) , milina dao 1,5 eura postaru i to je to.
 
Poslednja izmena:
nisi platio ni pdv ni carinu ? nisi iz srbije ?
 
sa Ali-ja narucio , stiglo preko Singapuraca. Da. nista carina i pdv al sam ga narucio u CG.
 
logicno :) jedan od retkih trenutaka kada pozelim da zivim u CG ")
 
Znaci bolje da smo u Crnoj Gori hehehe. Kakvi su ti utisci sto se telefona tice?
 
Pa ne moras biti u CG dovoljno da imas nekog tamo sa karticom.Nisam se puno igrao sa istim jer sam danas bio zauzet, karticu nisam ubacio i cekam jos da mi stigne micro SD kartica.Ono na prvi dodir sto bi se reklo za ove pare ja odusevljen izradom i ekranom mada ne samo ja nego cjelo drustvo iako furaju (e)S-ove 3,4 Sony-je. Bili su u fazonu "nisi ti lud" . Jedino sto sam se smorio a i nasmijao je sto sam dobio silikonsku masku pink boje , ahahha :D Prodavac nigdje nije naveo da se dobija maska nego je cak i bila opcija da se doplati za istu a svakako poslao 1. Da sam znao samo bi napomenuo za crnu boju.

SUAREEEEEEEEEEEZ!!!!
 
Hahaha, sta Suarez ima Coolpad f1 hahaha:). Zanima me koliko ti traje baterija? Jesi li ga root-vao?
 
Ma ja sam ga dobio tek jutros i uspio sam samo da ga raspakujem i na kafi pokazem drugarima posto su bas htjeli da vide tu kako rekose "kinesku sklopociju".Inace telefon je stigao vec root-ovan.A o stavljanju nekih drugih romova cu sacekati dok mi ne stigne sd kartica, a vidim fala bogu ima izbora za iste. Koliko citam Color OS i onaj CoolLife 029 lite cine se zadovoljavajuci.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam da cu tako malo ustedeti na bateriji, doduse, nisam koristio android do sada pa ne znam bas sve cake. Jos neko vreme cu biti na MIUI, pa cu definitivno da zamenim ROM sa nekim custom ROM-om.
 
Isključiš 3G.
 
Posle nedelju dana koristenja da napravim mali presek. Napisao sam da baterija nije jaca strana ovog telefona, ovo moze da se popravi ako se ukljuci automatsko osvetljenje ekrana. Baterija traje duze, a sto se tice samog sistema, ne radi tokiko lose, malo ponekad iz cista mira pojaca osvetljenje ili smanji, ali nista toliko drasticno. Stigla mi je i zastitna maska, uzeo sam skroz providnu, nije losa. Nisam imao nikakvih problema sa telefonom, nije imao neke bagove i slicno. Ali treba menjati ovaj fabricki MIUI, imam utisak da bi baterija sigurno trajala duze. Nisam imao do sada problema sa signalom, isao sam i na selo, koristio tamo 3G signal koji je na 900Mhz. Wifi takodje radi korektno. Zna li neko da li je izasao neki Kitkat ROM za ovaj telefon?
 
Cek kako bre Miui fabricki? Zar nisi dobio CoolLife UI?
btw. Ja sam stavio CoolLife 029 Lite i prezadovoljan sam za sad.
 
Poslednja izmena:
Moja greska, ja sam mislio da je ovo MIUI. Cek, ti imas isto coolpad?
 
Reci mi, kako si zadovoljan telefonom generalno? Koliko ti traje baterija, mislim na time on, posto je to neki, recimo, realniji pokazatelj?
 
Veljkoka, probaj isključit wifi dok ga ne koristiš - dobit ćeš preko 25% više trajanja baterije...
 
To i radim, imam oko 5:30h time on ekrana. Nisam impresioniran baterijom, napisao sam detaljnije na pocetku teme o trajanju baterije kod ovog telefona. Postoji li neki metod kalibracije baterije, i da li to moze da produzi trajanje baterije?
 
Ja sam telefonom prezadovoljan, s obzirom sta sam mogao za 130 evra da kupim kod nas. Ja sam bar jedno 2 mjeseca prije kupovine istog studirao temu "kineskih telefona". I drago mi je odma da kazem sto nisam bio taj koji ce poslusat preporuke koje masovno ljudi daju za neke modele koje nikad nisu ni vidjeli uzivo a kamoli imali ili pak pristrasne komentare nego fino kineske sajtove pa sta tu oni (kupci koji se mjere u hiljadama) da kazem ocrne ili pak pohvale to je to.Takodje da zahvalim Dakoku na njegovom doprinosu sto se tice informacija za kineske telefone generalno. Inace procitao sam negdje da je kitkat u planu.
Baterija mi traje oko 2 dana. Mada ja wifi i nepalim sem po potrebi sto je za mene normalno. Mislim da je 5:30h SOT-a prosjecno dobro, za taj kapacitet baterije. E sad imas dosta romova pa mozes probati i neki drugi ako te stock smara. U svakom slucaju na ovom Sajtu ako ti engleski nije stran imas mnogo informacija za isti telefon.
 
Na ZTE v987 sam imao isto toliko - 2 dana uz 5h ekrana. Mislim da i ne može bolje od tog za 5" i 2500mAh.
Ja sam zadovoljan...
 
Ljudi stoji mi tel na 021 verziji, jel da ga apdejtujem na zadnju? 029? Jel ce moci tada rut? Sta mi treba da bih ubacio guglove aplikacije?
 
Jeli mu pada cena, na to2c je 135$?
 
Nazad
Vrh Dno