Šta je novo?

COOLPAD F1

Neko je vec pitao koliko izdrzi baterija pod gps-om.
Juce sam ga koristio skoro citav dan. Vozio sam sa grupom biciklista posle neki 5 sati koriscenja vecini su se telefoni pogasili dok je tada na coolpadu bilo 75%.
Ovo je rezultat posle skoro 10 sati. Tada je baterija bila na 63%
83397f82326843d99cf0baccec393eca.jpg
 
Ček, ček, koliko je tu bilo uključenog ekrana?
 
Nema tu ukljucenog ekrana, to nije navigacija vec se telefon koristi za pravljenje trek loga (putanje kretanja, nadmorske visine i brzine)
Koliko sam juce mogao da vidim vecina se ili pogasila ili bila pri kraju sa baterijom samo moj coolpad i xiaomi mi3 su se dobro drzali.
 
Poslednja izmena:
Evo stigla 3 Coolpad F1 telefona u Zrenjanin, cetvrti na putu. Novosadska carina carinila 2100, 3200 i 5200 dinara. Sve razliciti carinici... Procena na 70, 110, 168 dolara... Sve adrese su razlicite. Postavio jonzalvo's PURE AOSP 2.0, instalirao kamere i odoh da testiram :)
 
Koliko su ti zadrzani na carini? Sva tri su u isti dan uruceni?
 
Telefoni su putovali danas BG, sutra NS, prekosutra urucenje u ZR. Sve normalno. Nisu stiglu isti dan, dan za danom kako su i poruceni i placani.
 
Nisi razumeo, pitam te, koliko su ti zadrzani na carini telefoni pre nego sto su poslati. Pitam te za period od kada su usli u zemlju, pa do dana kada si ih preuzeo?
 
Prvi dan usli u zemlju, BG, drugi dan bili u NS, treci dan kod mene... Nisu zadrzani nijedan dan... Samo je jednog uhvatio vikend...
 
A moj od petka na carini, ni danas ne pise da je prosledjen dalje, 6 je dana je puna kapa za moj ukus, sutra ih zovem...
 
Pitao je neko da li može dva dana bez punjenja evo sa nekim laganim korišćenjem ,nije non stop na 3g nego po potrebi, wireless isto tako, poruke i razgovori,15min igrice . Ja ga ne štedim i ovo nije moje uobičajeno korišćenje ali eto ovo je i iznad upotrebe za prosečnog korisnika
4614f885079d908595570fdfb71c6937.jpg

1ca9d531005ca086a6f5fb99dbaa0aba.jpg
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1414002441426.png
    uploadfromtaptalk1414002441426.png
    114.3 KB · Pregleda: 115
  • uploadfromtaptalk1414002455153.png
    uploadfromtaptalk1414002455153.png
    169.3 KB · Pregleda: 115
Poslednja izmena:
Moj je 11 stigao u Srbiju, tek danas je poslat za Novi Pazar, 11 dana, katastrofa, Kinezima tteba otprikike toliko da ga isporuce u Srbiju, a ovima nasima samo da carine paket, i posle se cudimo sopstvenoj propasti. Koliko smeju po zakonu da drze paket na carini, bese 5 radnih dana?
Sutra dobijam telefon, videcemo kako smo prosli ovog puta.
 
Da, po zakonu bi trebalo da smeju samo 5 dana da ga drze, znaci moj bi morao da krene sutra najkasnije ali tesko, moracu da urgiram makar me cimali zbog toga i odrali malo vise, ako me zakaci vikend nece pre utorka stici, mozda i srede!

Risto ja sam pitao jel moze 2 dana solidnog koriscenja, a posle samo u Dakokovom testu za neki komsijski sajt procitao da lagano moze 2 dana ako se ne drzi ukljucen non stop 3G a pogotovo ako se Wi-Fi pali po potrebi, sto inace oduvek radim na ovih par telefona koji su imali Wi-Fi, BT... Samo kad mi zatreba palim, jos imam samo 1 karticu (samo 1 radio je aktivan), ima da gura 2 dana verovatno bez ikakve frke!
 
Jesss

2 dana s oko 3.5 sata upaljenog ekrana. Otprilike...
 
Stigao mi je jutros Coolpad F1. Procenili su mi ga na 100$.
 
Meni stize ujutru, videcemo sta su procenili...
 
Pu maleru jedan!! :(
Znaci jednom recju... STOKA SU!! Procenili ga na trenutno najvecu cenu od bezmalo 150€, iako sam platio 121€, i odrali me 5230 dindzi za dazbine!!
Razmisljao sam da se zalim ali da bih spustio 700 dinara dazbine treba da platim 430 bese, naravno bespovratno, tako da bi mi i da priznaju, kad vratim paket nazad da ceka ponovno carinjenje bar 2 nedelje, opet fakticki samo oko 300 dinara vratili, progutao sam knedlu i platio, Jovanovicu (carinik) i Vucicu, za lekove ih potrosili!!

Inace telefon je AWESOOOOOOME, ekran ludilo, smorio sam se kad sam video da ne mogu moju SIM da secem pa sam morao nazad do poste opet (da sam tad proverio, krastavac) da mi daju novu sa manjim cipom jer je moja praistorijska iz 2003. i evo sad uzivam cackajuci ga...
 
Poslednja izmena:
Evo i prvog nazovi problema, presao sam sa Symbian telefona (N82) na ovaj, kontakti iz imenika su mi u MicroSD kartici, koju sam ubacio u Coolpad privremeno dok ne kupim vecu od 4GB (mada mi i ne treba nego aj ova je Class 4 ili tako nesto), i apsolutno ne nalazim nikakvog nacina da kontakte prebacim u imenik telefona!?

Aj mala pomoc, garant su zapisani u formatu koji Android ne prepoznaje, mada me malo cudi to, kako da odradim onda sinhronizaciju, da li samo preko kompa nakaciti telefon pa rucno prebaciti folder Contacts iz MicroSD u ROM i isti folder (koji je gde tacno), ili sta?

Inace imam Cool UI 5.5 i 2 puta je radio update (036 pa 039), i sad je valjda na 041 softveru, iskreno vise mi se svidjao prethodni (ovom usitnili font i neke opcije razbacane) ali nisam ni znao pa samo lupao accept, a i preeeepun je kineskih aplikacija, mislim da cu preci na AOSP, samo da ga nadjem...
 
Poslednja izmena:
Može sigurno bez problema, ja sam ranije prebacivao kontakte iz E52 u Xperiu, Android normalno čita Nokijin .vcf fajl. Na Huawei koji sad koristim se samo u contact list odabere import contact, from external storage, ponudi izbor na koji nalog da uradi import i to je to...
Ne znam kako nokija čuva kontakte na SD kartici, ali možeš pre toga da uradiš na N82 export to vcf, ili nešto slično.
 
Poslednja izmena:
Prvo sto svakako moras da uradis je da otvoris Gmail nalog. Zatim sa onim Nokiinim Suite-om da eksportujes ceo imenik u fajl.
Logujes se u svoj Gmail nalog preko racunara, naci ces tamo opciju za Import imenika. Izaberes fajl koji si izvadio iz Nokie i gotovi, svi kontakti su vec u Gmail-u.
Kada taj nalog budes sinhronizovao sa telefonom dobices i kontakte.
 
Pozdrav! Korisnik sam Coolpad-a par dana, i zadovoljan sam svim vezano za telefon, samo imam softverski problem, tj. ne mogu instalirati root na telefon.. Koristio sam aplikacije Vroot i Eroot, pratio sam sva uputstva sa Interneta i sa forima ali nije urodilo plodom.. Poslije pokušaja root-ovanja, kad pritisnem dugme za paljenje i v+ dugme, i izaberem root fajl, pise instalation aborted.. Uradio sam i fabrički reset i pokušao poslije toga ali nije bilo efekta.. Ima li neko neki prijedlog kako da uradim root? Takođe, imam još jedan problem.. Svi WiFi-ji mi rade, samo kad upalim kućni WiFi mi se telefon počne restartovati i ne prestaje dok god se ne isključim sa kućnog WiFi-ja.. Neko rješenje?
Unaprijed zahvalan.. Dejo
 
Nešto si pobrkao. Nakon roota ne stiskaš vol+ i power. Nakon roota stavljaš mobileuncle i s njim onda cwm recovery. Ne treba ti ni factory deset.
 
Nema sanse da rutujem telefon, znaci probao sam par programa da skinem, prvo ih Comodo prijavi kao malvare, i obrise odmah, ja ga ugasim i skinem opet i opet samo od sebe nestaje (Vroot recimo)!!
Onda probam drugi program, nesto u vezi Odd Rabbit-a, on skroz na kineskom i nista ne kapiram, kad kliknem na zeleni pravouganik (racunam to je next recimo) izbaci mi neki mali prozorcic opet nesto na kineskom i nemam pojma sta trazi!?
Onda skinuh treci program (RootGenius) ali on se zaglupljuje stalno, na 40% ili 60%, kad se telefon restartuje iznenada i veza pukne pa i root ne uspe!! Ne znam vise sta da probam (ukljucen USB debuging, iskljucen fast boot)...
 
Batalio sam te programe jer ocigledno nesto kod mene zeza na relaciji komp/telefon/antivirus, pa sam preko neko official Cool UI 4.2 & 4.4 patch-a odradio iz recovery-a root...
 
Ubacio PURE-AOSP v2, i prezadovoljan.
Samo jos ovu kameru da sredim, neko uputstvo kako ubaciti onu iz 041?
Gde je taj patch nikako da nadjem
Hvala unapred
 
Evo me na AOSP-u, malo je sirov sto se tice estetike u odnosu na Cool ali laksi za snalazenje, ali imam par sitnijih problemcica pa ako neko zna:
1 - Posle flesa bio je Spanski jezik primarni, prebacio sam na Srpski i promenilo se ALI na home screen-ovima su ikonice i dalje na spanskom, na spanskom treba da nadjem sta mi treba pa kad udjem opcije su na srpskom, wtf i kako srediti???
2 - Kad spustim tray dole da vidim obavestenja, ukljucim data... On je prazan, kasnije primetih mikro ikonicu skroz gore desno gde je baterija koja mora da se pritisne da bi izasle opcije, koji smor jer moram koristiti uvek 2 ruke i korak vise, jel to do opcija podesavanja izgleda (malo iskustva imam sa Androidom) ili cu morati da bockam svaki put nju da bih video opcije?
3 - I kontakte na microSD ne vidi kad sam hteo import, pa sam probao 1 po 1 i onda ih vidi, pa sam po nekoliko (pod jednim slovom) i vidi i tako ALI ako ih nema preko pet, pola sata da se prebaci 200+ kontakata...

@Timberwolf: Ja sam to brate odavde skinuo, a uputstvo je kako je napisao na mislim 38. strani rista, sa system apps remover-om skines galeriju (ne galery2 kao sto pise u postu) pa ides u recovery da flesujes ova 3 fajla! Evo i ja sam upravo seo to da uradim, jutros sam do pola 3 root-ovao i flesovao AOSP pa me mrzelo dalje da cackam, tj nisam video na oci...
https://www.dropbox.com/sh/xkvoh7ouh4biuul/AACP1IGyrfhkYITiTYa28Z8fa?dl=0
 
Poslednja izmena:
Obrisao galery i install sam ova 3 zip fajla, ali ne vidim razlike, cini mi se isto sve sto se tice kamere
 
Trbao si da slikas nesto pre upgrade-a, i posle pa da uporedis, i meni je sve isto, i ikonica i podesavanja koliko videh onako povrsno...
 
Evo me na AOSP-u, malo je sirov sto se tice estetike u odnosu na Cool ali laksi za snalazenje, ali imam par sitnijih problemcica pa ako neko zna:
1 - Posle flesa bio je Spanski jezik primarni, prebacio sam na Srpski i promenilo se ALI na home screen-ovima su ikonice i dalje na spanskom, na spanskom treba da nadjem sta mi treba pa kad udjem opcije su na srpskom, wtf i kako srediti???
Jel si probao samo da restartujes fon?
 
Nazad
Vrh Dno