Šta je novo?

COOLPAD F1

Vrlo moguće ,napuni drugim punjačem poželjno je da ima izlaz 1A(1000mA) i izmeri na 100% koliki je napon i kada se skoro isprazni
 
Pozdrav,
Moze li auto focus da se nekako disable kad snimam video?
Mnogo smara stalno izostravanje...
 
Aosp v2.0 jonzalvo, al sam ubacio onu app za kameru sto je bila u temi ranije kao najbolja, sig se secas.
Pokusavao u opcijama nikako da nadjem
 
druze probaj neku drugu aplikaciju za snimanje ,uglavnom ti preporucujem sa needroma:
xiaomi-miui-hellas-4.4.2_coolpad-f1_GTV-5.9.17 ,vrlo lep rom ima srpski i updejtuje se svake nedelje a pise i postupak na sajtu,
za AOSP : AOSP 4.4 Nitro v3
 
Ljudi, imam jedno pitanje. Primetio sam da mi telefon polako usporava u odnosu na pre. To vidim kroz svakodnevni rad sa aplikacijama gde ne radi fluidno kao pre. Jos nesto me iritira, naime kada skrolujem strane sa slikama, npr preko tapatalka, pa dodjem npr na dno stranice i vratim se na vrh gde hicu ooet da vidim sliku koju sam vec jednom video, telefon je opet ucitava. Isto to i sa imenikom i slikama kontakata. To me bas iritira. Imam neku aplikaciju z ciscenje kes memorije, ali ni to ne pomaze. Ima li neko neki predlog, kako mogu da rifresujem sistem?
 
druze probaj neku drugu aplikaciju za snimanje ,uglavnom ti preporucujem sa needroma:
xiaomi-miui-hellas-4.4.2_coolpad-f1_GTV-5.9.17 ,vrlo lep rom ima srpski i updejtuje se svake nedelje a pise i postupak na sajtu,
za AOSP : AOSP 4.4 Nitro v3

Probao sam par njih i nikako da iskljucim taj glupi auto focus...
Mnogo smara kad krenem da snimam, i on na svake 2sec fokusira sam...
Neki predlog?

Ne bi sad da menjam ROM, sa ovim sam zadovoljan

hvala unapred
 
Nisam krastavac evo skidam od pre tri sata i piše još 15h kao nekada davno je brzina(9kb/s) a inače skidam 1Mb/s pa ako neko može brže neka skine.Prvi put da kažu da je dobar rom no videćemo .mislim da je problem na njihovom serveru
 
Odlicno sada je na 1Mb/s super.Nisam hteo da se registrujem jer vise ne znam gde nisam registrovan :)
 
coolui-069 sa ruskog foruma:
plus:
kamera extra + za selfi ima i odlicne opcije ,ima 13mp preko celog ekrana
ima instaliran xposed ,viper ,gravity-nije bas funkcionalan itd
ekran izgleda odlicno
zvuk je glasan i cist
radi coolshow(teme i ostalo)
ima gplay i super su
poruke rade odlicno(banka i propusteni poziv)
auto osvetljenje nije mnogo tamno sto je plus
nema onu security apk koja je bila na kineskom iako prebacis na engleski
zvuk u slusalici glasan i veoma cist
prvi gps fix i to bez agps i bez apk gpsfix ravno 7s i vidi 14 satelita a 10 satelita u upotrebi (bolji gps do sada nisam video)
ima i brzo podesenje za dugu upotrebu gde je crno beli ekran i par opcija
ima c-button sto je vrlo korisna precica
antutu -31412 vrlo dobro
kernel verzija je novija :3.4.67 system4@ubuntu #2 30 jul 2015 tako da je moguce da je mnogo bolja baterija

minus:
nema svetlosne notifikacije sem za propustene pozive i poruke(mozda neko ovo moze da sredi)
prelom texta i dalje hoce da zeza u porukama
jezik ruski,kina i engleski
splitscreen ne radi i to veovatno zato sto je izbacena aplikacija security

ovo sa svetlosnim notifikacijama je veliki problem a prelom texta moze i da prodje.Sve u svemu kome treba odlicna kamera i GPS preporuka za ovaj rom.
 
Problem je bio do punjača. U poslednjih nedelju dana sam se malo igrao sa romovima i probao AICP 10, 360 mini i 069 sa yandex-a. AICP je veoma nestabilan, često baguje, loše mu je urađen dual-sim pa je gotovo neupotrebljiv. Kod druga dva rom-a mi se ne sviđa deo sa notifikacijama i muzička aplikacija pa sam trenutno na MIUI v6 Multi. Trebao bi mi savet kako za svagda da se otarasim nepoželjnih aplikacija tipa: Apus, Omni Swipe, Perfect Cleaner...
 
Instaliraš titanijumu i zamrzneš te aplikacije. Punjač treba da bude 1A i kabla da nije ona tanka.
 
Dobio sam link za Titanium ali sam u procesu izgubio root pristup. Probao sam da povratim Framaroot-om ali ne uspevam.
 
Ideš u apk sigurnost/dopuštenja/root i čekiraš titanijum
 
Ja se nažalost opet ne snalazim.
 

Prilozi

  • Screenshot_2015-10-08-23-51-46.png
    Screenshot_2015-10-08-23-51-46.png
    56.3 KB · Pregleda: 59
  • Screenshot_2015-10-08-23-49-51.png
    Screenshot_2015-10-08-23-49-51.png
    179.1 KB · Pregleda: 71
034409595478a8f01c15e75ec6c594b4.jpg
42b748e20f8045ce036bf7df3718f70e.jpg
 
imam problem sa telefonom kad ga stavim na punjac ugasi se i nece da ga puni,zna li ko dta je u pitanju?
 
Poceo je da mi brljavi jonzalvo, restore nije hteo jer mu kao fali neki fajl, pa sam probao ovaj hellas MIUI, i moram reci da sam prilicno zadovoljan vecinom stvari mada neke bas kvare dozivljaj!
Onaj padajuci meni gde aktiviramo ovo i ono kad zovnem ikonicu su mizerno malene i necitke, iako su polja velika, ponekad mi uopste ne stigne obavestenje za novi SMS, kamera je losa jer je zrnasto-razmazana slika ma koliko pazio, ali ono sto najvise nervira je kad mi zvoni telefon ekran ne svetli uopste i ne vidim ko me zove, kad na power dugme osvetlim ekran pobegne mi ono za odgovor na poziv skroz gore u jednu malenu trakicu sa 2 malene ikonice...
Ima li leka icemu od ovoga ili da prepeglam opet sa jonzalvom (jel izbacio noviju verziju od lane?) jer bas nervira!?

Od dobrih strana svakako je tu oooodlican battery life, kad je jonzalvo poceo da mi brljavi imao sam isti problem kao varalica ali mozda je to samo do promene punjaca bilo, ugasi se kad stavim da se puni a ne puni se, ali poceo i sat da mi kasni, alarm ne zvoni, a baterija posle 2h screen on-a odeeee... Mozda bio neki virus ali stvarno sam njime bio najzadovoljniji.
 
Sta bi sa onim lolipop updateom? Poj'o vuk magarca
 
zemo ti si cudo pa ja sam i zaboravo na tog jonazla:).Za ove ikonice je stvar navike a ja koristim temu high life i to mi je ok.Sa sms nisam imao problema cak mi dolazi i mms.Ovo za pozive je tacno i meni ponekada kada zazvoni ne osvetli ekran odmah ali posle neke sekunde da i mislim da je to sa novijim update a vec dolazi stable verzija (pitacu grka za ovo ionako se cujemo na viberu),kamera je ok ,da li si stavio na high rezoluciju slike.Sve u svemu MIUI je najkompletniji rom a ima i drugih solidnih i ako volis AOSP dobar je a310 v3 imas na needromu .
Zvanican android 5 nece biti za F1,ima dosta romova imitacija i ima na ruskom forumu portovan ali dosta stvari ne rade kako treba.
 
Samo kameru sam sredio, ovo ostalo se ne da, a setih se i jos par sitnica, koji god font da podesim sem onog najmanjeg, koji je bas sitan u p.m. iako imam odlican vid (ali necu uvek da gledam telefon sa pola metra da bih mogao da procitam) na aplikacijama tipa Viber i Fejs je font ogroman!? To smeta prilicno recimo kod Vibera jer mi onda ime kontakta pokrije ono ispod "zadnji put na mrezi pre x minuta/dana", pa samo pise gornje 2/3 teksta "zadnji put na mre" i to je sve sto vidim kad je font na M, wtf sa tim da radim?

Takodje, nesto se zeznulo sa slotom za drugu karticu koji mi je prazan i do skoro je to i pokazivalo gore, kao i procenat baterije, ali sad nju ne pokazuje, sto mi se svidja, ali kad god povucem obavestenja dole stoji mi MIUI greska SIM kartice (ima jos teksta koji se prekida), a to obavestenje ne mogu da ubijem nikako, dok se ovo za procente baterije izgubilo i samo desno imam onu mikro trakicu, koja isto pokazuje i kad ima 40% baterije i 30%, sto je meni bitna razlika kad izlazim iz kuce na x sati...
 
Ja koristim velicinu S i meni je ok ,a probao sam M i sem toga na viberu gde se ne vidi pre koliko vremena je bio na mrezi ostalo je ok i face itd pa idi iznad gde odabiras velicinu fonta imas font sistema i skini neki drugi a ima ih dosta pa u kombinaciji vrsta fonta/velicina odaberi sta ti se svidja.Koju verziju korisis od grka jer na zadnjoj je ok.U opciji baterija i perfomanse imas opciju tri nacina pokazivanja preostalog nivoa baterije pa to pogledaj.Kada povuces na dole preko ekrana pa dobijes obavestenja iznad imas jedan precrtani krug i klikni na njega i stikliraj to obavestenje -da nemas drugu karticu i nece ti se vise pojavljivati.Na 30 posto baterije ako ne igras igrice i ne arcis ima baterija da traje jer je MIUI tu dosta dobar.
 
Nazad
Vrh Dno