Šta je novo?

COOLPAD F1

Neki problemi za sad? Video sam da si u komsiluku pisao da rade obavestenja i da je kamera odlicna, a rece bateriju i jos nesto treba da proveris tek, i mora naknadno (i malo komplikovano) da se instalira Gravity box...

Ovaj Greenify je izgleda neko tesko sr... jer otkako sam ga instalirao i ukljucio da radi svoj posao satire mi bateriju kad sam na netu, na primer u nedelju sam otisao u ribolov sa 98% baterije, samo par poziva na kratko i poruka poslao za ceo dan i dosao kuci sa 91%, a juce zvrjao po kuci i do uvece mi satrlo od 72% do 12% vec oko 18h!
Sta cu, ukljucim da se napuni, skinem ga sa punjaca, i vec posle sat vremena opala skoro 20%, pred spavanje opet dopunim do 100%, jutros pogledam ima tek par % manje, samo sam ukljucio wi-fi i tek nekoliko poruka razmenio preko Vibera, i evo posle 4h vec otislo na 67%, do veceri nece ostati puno vise nego sinoc, maltene na dnevnoj bazi mora da se puni!?

Jel kapira neko sta moze biti problem i zasto se samo ukljucivanjem wi-fi-a cak i ako se isti jako slabo koristi i telefon je u stand-by rezimu najveci deo veceri baterija samo tako curi!?
 
Gravity box se lako instalira i na ovom romu sve radi, da se ne ponavljam kompletno upustvo ti je na komšijskom forumu .
 
Zdravo svima,
imam Igo Primo instaliran na sd kartici i ti je radilo ok.
U medjuvremenu sam napunio sa mapama (1 giga je kartica) i hteo bih da prebacim na internu memoriju.

Prebacio u download folder memorije telefona i kaze @insert your iGO SD card@...

Neka pomoc, sta (sve) radim pogresno ?

Hvala unapred
 
Mislim da neces moci tako, da si ili podesio Igo da drzi (i trazi kad mu zatrebaju) mape na SD-u ili da to fabricki tako mora, davno sam se jos petljao sa tim, proveri prvo podesavanja da vidis mozes li da mu promenis putanju da "pokazes" na mape, ako ne onda moras da ih stavis na SD, a za smesne pare imas da kupis znatno vecu, moje zence za 800 dindzi kupila neku znj 8GB i radi u tabletu godinu dana vec!

Inace ili zbog koriscenja Nokia kabla pre pa vracanja sad na oridjidji (ionako mi prekratak za punjac), ili zbog instaliranja Coolpad Download Menadzera, ja vise problema sa konekcijom nemam, sve fercera samo tako...
 
Poslednja izmena:
prebacis na internu memoriju folder igo -ne u neki folder vec direktno ,stavi da je primarna interna emorija i opet instaliraj aplikaciju.ende
posalji mi link za igo moze i na pm ja sam imao za manju rezoluciju
 
Poslednja izmena:
Prebacio u internu,obrisao cashe i onda radi !
Hvala Lomnica_city i rista1 ...
 
Jel zna neko ili može da pogleda ako koristi stock rom coolui, kako se zove tastatura?
 
sada sam instalirao ovaj ruski 023 ,pocetni ekran na ruskom promena jezika- engleski,boot logo android l,ima gapps,ima hendcent sms i poruke i notifikacije led RADE i na stock app ,ima i hendcent sms app za sada je odlican i ekran na automatski nije taman
https://yadi.sk/d/i9lN6lOadUCBd hvala rusima,mora da se flesuje super su,android l tastatura
 
Poslednja izmena:
sada sam instalirao ovaj ruski 023 ,pocetni ekran na ruskom promena jezika- engleski,boot logo android l,ima gapps,ima hendcent sms i poruke i notifikacije led RADE i na stock app ,ima i hendcent sms app za sada je odlican i ekran na automatski nije taman
https://yadi.sk/d/i9lN6lOadUCBd hvala rusima,mora da se flesuje super su,android l tastatura
SMS od banke isl? Je li i to OK ili mora izokola kao na ostalim CoolUI? Poz
 
Proverio sam sa propuštenim pozivima i radi a to su slične poruke, fora je da mora da radi hendcent sms i preko njega salješ samo sa prve kartice a sa stock sms možeš da biraš, onda sam zamrznuo hendcent sms i ponovio postupak i nije dobijao poruke, onda odmrznuo i opet dobija poruke. Ne znam šta je radeo sa romom ali sada sve radi i blinka led i ništa ne mora da se muti samo omogući handcent kao glavnu i uzivaj a kada hoćes da salješ sms i sa druge kartice koristi stock sms app,super su mora da flesujes i to je to izgleda sada odlično. Ja sam se navukao na ovaj aosp maucat i vratio se ali vredi rom ko voli coolui najbolji je za upotrebu do sada..
 
Poslednja izmena:
Ja sam flešovao 2.16 i posle se udejtovao bez problema
 
meni se zacas skinuo danas prepodne ,probaj ujutru
 
Dobar je ovaj novi maucat AOSP, učitava kontakte sa SIM-ice i radi lokacija :)
 
Ja sam na infocus maucat i skroz mi je OK osim baterije. Izgura od zraka do mraka ali slabije nego recimo jonzalvo pure 4.2.2 na kojem sam bio zadnjih 3 mjeseca. Vidio sam da mi je Wi-Fi radio u pozadini non-stop pa ću danas vidjet kako se ponaša. Dvije sim kartice, 3 g uvijek, Wi-Fi kad sam doma pa što battery stats kaže. Inače, ROM je mnogo fin, nijesam primijetio neki problem, zadržao bih ga ako se baterija bolje pokaže
 
Na maucat aosp-u imam prosječno preko 5 sati SOT uz non stop uključen wifi :)
 
Pošto sam sve podesio na ovom novom aosp maucat mogu reći da jeste poboljšan. Apex je novija verzija, kamera bolja, fluidniji je ,dpi je 290 a na prošloj verziju je 280,antutitu je 30500 ali na cooliu 023 je 28700.Bateriju će se tek pokazati.Jedino mi ne radi copilot apk i to pretpostavljam zbog 290 dpi u odnosu na 320.Inace ima android l tastaturu,android l boot animaciju,sve jezike itd
U vezi 023(ruski) i poruka jedina je zezancija sto poruku koju primite morate otvoriti i u stock apk inace ce i dalje pokazivati da je niste procitali
sve ostaloje ok ,a to je samo jedan korak vise
 
Poslednja izmena:
Koji novi maucat, ja sam pre 4-5 dana skinuo neki odnekud od 228MB ali nisam stigao da flesnem, jel moze link ako je noviji od tog?
 
Ovaj je bolji, kamera itd link je isti oko 250mb
 
Pošto sam sve podesio na ovom novom aosp maucat mogu reći da jeste poboljšan. Apex je novija verzija, kamera bolja, fluidniji je ,dpi je 290 a na prošloj verziju je 280,antutitu je 30500 ali na cooliu 023 je 28700.Bateriju će se tek pokazati.Jedino mi ne radi copilot apk i to pretpostavljam zbog 290 dpi u odnosu na 320.Inace ima android l tastaturu,android l boot animaciju,sve jezike itd
U vezi 023(ruski) i poruka jedina je zezancija sto poruku koju primite morate otvoriti i u stock apk inace ce i dalje pokazivati da je niste procitali
sve ostaloje ok ,a to je samo jedan korak vise
Imaš li caller ID da je skroz crn kad te neko poziva? Meni se danas više puta pojavio
 
Moraš da ubaciš gravity box i u opcijijama -phone tweaks ideš u full screen caller photo i štikliraš -full i nečeš više imati problema
 
Ljudi koji rom bi mi preporucili a da rade sms poruke i signalna lampica za iste?
 
Nazad
Vrh Dno