Šta je novo?

Intel Pentium G3258 (Anniversary Edition)

hehe, zaobicicu asusa ovaj put. :)
Ni ne mora Asus.. :d
Kada sam pomenuo Asus-a,mislio sam konkretno na B85-PRO GAMER,jer sam se i sam razmisljao da je uzmem i malo se poigram sa G3258..medjutim,to je bilo krajem prosle god.,kada je pomenuta ploca bila oko 10.000 din.,a cena vidim sada neka suluda.
Sledece na sta bih ja isao je ASROCK Fatal1ty B85 Killer,ima je za 79€. Mislim da kasnije moze posluziti i za nesto ozbiljnije.

edit: I ne zameri umart-u,on je samo malo zaludan..inace nije los covek,hoce da pomogne... :whip:
 
Poslednja izmena:
Ajd da pitam ovde posto ne mogu da nadjem temu za haswell procesore. Da li moram da menjam sistem posle promene procesora. Konkretno sa g3258 na i5 4460?
 
Ne moras, jer ionako samo koriste isti "drajver".
 
Poslednja izmena:
Untitled.jpg

Upravo zavrsih sa montiranjem novog procesora. Racunar se dva puta pre startovanja restartovao i posle toga normalno startovao. Ali me buni malo ovo u task manageru.
 
Mozda neki bug, ne brini. Pogledaj u Device Manager-u ili u CPU-Z.
 
Poslednja izmena:
Untitled.jpgUntitled 2.jpg

Restartovao(stavio bios defaults) i evo slika iz cpu-z i hardware monitora.
 
Pogresio sam gore, kontao da imas i3...

Ne znam zasto ga CPU-Z ne vidi normalno. (2 cores, 2 threads a treba po 4)
Mozda bi update BIOS-a ploce pomogao. Aj vidi sta pise pod tabom Mainboard, za verziju/datum.
 
Poslednja izmena:
Skinuo i instalirao i opet isto -.- jedino da reinstaliram windows. MSI_SnapShot.jpg

Preko live update sam odradio ako to ima neke veze.
 
Poslednja izmena:
Resio problem. Sistem je bio u pitanju -.-
Reinstalirao sam i sad je sve kako treba. Verovatno je sve to i radilo samo je prikaz bagovao. Al ko ce ga znati.
 
Koja je najjeftinija ploca na kojoj moze da se oc? I do koliko moze na njoj?
 
MSI H81M-P33

Zavisi od primerka, recimo da bi 99% mogao na 4.4GHz.
 
Pozdrav, klokujem prvi put, pa imam neka pitanja. Imam konfiguraciju iz profila, i nakon sto i najmanje podignem takt na procesoru (menjan samo CPU ratio), komp se samo restartuje i pre nego sto podignem sistem. Gde gresim? I da li jos neko ima ovakvo ocitavanje napona?
Capture.PNG
 
Ta ploca ti bas i nije OC nastrojena, koji ti je napon u bios-u?
 
Problem je resen instalacijom windowsa 8.1. Trenutno je procesor na 4GHz, 1.075v i temperatura pod opterecenjem je 61 stepen. CPU-Z i dalje ne ocitava napon kako bi trebalo, negde sam procitala da nije bas kompatibilan sa senzorima na h81m-p33 ploci. HwInfo i HWMonitor ocitavaju bez problema.
 
Poslednja izmena:
^ Argh, mislio sam da je ovo tema mITX ploče! Sad vidim, moja greška, izvini. Naravno da možeš obične ploče! :)

Best buy je: Gigabyte GA-B85M-D3H, microATX format, omogućava klokovanje Pentiuma i K-procesora, s novim BIOS-om i regulaciju napona i preko 1,2V, ima hladnjak na naponskoj (jedina u klasi), 1x8pin napajanje (neke imaju samo 4-pin), 4+1 faza, ima hladnjak, 4xDIMM (umesto 2x), 1xPCI-e 16x, 1xPCI-e 4x, 2xPCI.

Evo poređenja sa modelom koji je bio najpopularniji u našim prodavnicama: -HD3:

B85M-HD3: 1x8pin, 4+1 faze naponska, bez hladnjaka, 2xDIMM, 1xPCI-e 16x, 2xPCI-e 1x, 1xPCI
B85M-D3H: 1x8pin, 4+1 faza, ima hladnjak, 4xDIMM, 1xPCI-e 16x, 1xPCI-e 4x, 2xPCI

Ima je u prodavnicama kod nas. Srećno! :)

Imam B85M-HD3 , svuda na netu nalazim da ljudi klokuju ovu D3H :D , da li mogu staviti pentiuma sa mojom plocom makar na 4.2 i da ne razmisljam :D
 
Auto OC na asus gene VII,sa Zero Infinity Free Flow+ hladnjakom,4.5 Ghz,max temp 65 c. 1.282 v .:)
 
Da li se isplati uzeti ovaj za q8400, ako se klokne na 4,2-4,3 ghz? Konkretno za igre kao sto su bf4,lol, poneki multitasking?
 
Za te igre nikako. Tebi se najvise isplati da za 10-20 evra doplate predjes na Xeon E5450 ili neki slican model...
 
Vec sam u jednom postu napomenuo da ne mogu ram vise od 4 gb da nadogradim... a ovako bih mogao da stavim 8 gb na novu plocu i budem miran..stvarno imam los fps sa ovim cpu-om, na 768p,sa r7 260x jedva tera oko 30-40 fps-a na medium ..na netu sam video da je ovaj cpu extra za te pare i trebalo bi da izvuce barem na 60 pri ovoj rezoluciji?? Radicci, evo kako izgleda Gpu i cpu usage kad igram bf4 (a i vecinu novijih igara)

Untitled.jpg
 
Pa nista, onda menjaj.

Mada bih ja pre uzeo Celeron G1820 i skupljao pare za i5.
 
Ne znam sta bih mogao sa tim Celeronom...ovako mogu da OC barem oko 4 ghz, pa da vidim kako ce biti..
losije nece biti sigurno..
 
Uspeo sam da doguram OC na MSi H-81 P33 na 4 ghz ali sve nakon toga mi crashuje... Jel zna neko da mi da detaljna podesavanja biosa da probam da prebacim 4 ghz? Da napomenem da sam vcore stavio na 1,25v ali da ne znam zasto ne mogu dalje...imam i nesto ring ratio i jos neke stvari koje ne znam kako da podesim.
 
Dobro je to na toj ploči a zha više mora i neka skuplja ploča, a još ako je stabilno na 4 GHz ......probaj ako može vcore 1,22-1,23.
 
Planiram ovaj proc da uzmem pa se razmisljam o ploči. Ograničen budzet mi se razmisljam o beki solidnim koliko sam citao nisu lose a to su
MSI MB - SOCKET 1150 - H81M-P33
I ASUS MB - SOCKET 1150 - H81M-C.
Ovaj Asus mi se svidja čisto zbog PCI slota. Al opet koliko sam ukapirao ovaj Asus tj bios treba da se upd da bi podrzao ovaj proc a to nemam kako da uradim, tj nemam trenutno komp.
Hvala.
 
Napisao sam tamo modovanju 775socketa, flesnuo sam bios i vise se ne pali komp. :smash:
 
Skinuo sa onog kineskog sajta bios. Pokrenuo sve preko usb, odradio bez nekog erora. Trazio da res komp, upalio se sve regularno, kada sam ga rest ne reaguje. Samo vent ubrzavaju itd. Kada odradim clear cmos komp se upali ali sa svakim rest svw u krug. Takodje ne prepoznaje mi hdd, kada otkacim cd čitač onda ga prepozna.
 
Nazad
Vrh Dno