Šta je novo?

Intel Pentium G3258 (Anniversary Edition)

uzeo sam g3258 da se malo igram, posto vec imam z97 plocu (kupujem i7 4790k) i ovaj pentium ide do [email protected] ,ostalo sve na auto, kada se dize multi na uncore tu vec nastaju problemi sa stabilnoscu. da napomenem da mi je hladjenje evo 212 tako da osim ploce nista nije neki overkill :D ne znam zasto al cim se pocne sa fine tuningom overclocka na ovom procesoru odmah nastaju problemi izgleda da je ovo neki n00b friendly OCer kome ne treba dizati nista osim multi + voltazu xD
 
^ Upravo tako, pravljen je za nas n00b-ove koji to radimo kroz "OC Wizard" a ne vas OC eksperte. :D
 
Moj primerak @1.366V je išao do 80-82°C(jul mesec) u test programima(OCCT i Prime95), isto hlađen sa CM 212 EVO. Verujem da i njegov @1.4V sad ne prelazi 75-80°C.
 
sto nisi isao dalje?sta kaze intel,koje su maksimalne temperature?
 
zyllion:

temperature?

83 core0 , 79 core1 na prime. sad sam vratio 4770k tu su temp tek show :D 4.4 na 1.25 ide do 86 da ne pricam o 4.6 i 1.35 :D zato uglavnom i7 drzim na 4.2ghz @1.1v. dok ne kupim neku top noctuu :D a sto se maks temp tice proc ce poceti da throtluje tek na 95+ stepeni ali ako hoces da ti proc dugo traje najbolje ga drzati na <80 stepeni. i ne mislim na 80 stepeni u stres programima tu cete uvek da dobijate vece temp nego u normalnom radu/gamingu sto znaci ako su temp u prime 86 stepeni ne znaci da cete ikad videti tu temp dok se igrate na kompu vec ce temp vrv biti oko 80.
 
ma sta je tebi,ja prepecam moj 8350,e6600 sam tek prepecao pa nikom nista,ne kazem da se bas siluje napon,ali valjda bar iz tih proceva od 60tak jura nije ludilo da se izvlaci maks,koliko izdura hladjenje.
 
Posto me kopkala optimizacija WoT-a za rad na multi-core procesorima uzeo sam i ugasio dva jezgra na i5-4670K i ostavio klok na 4,4GHz, citsto da vidim hoce li se sta osetiti. I rezultati su zanimljivi. FPS sa nasviranom grafom se vrteo uvek oko 120FPS sa sva 4 jezgra, a sa dva ugasena opet je bio siti FPS. Ni manje ni vise. Vec na jednom jezgru igra malo stuca iako je fps average 66FPS. Iz ovoga sledi zakljucak da ako neko zeli da svrsishodno pravi masinu samo za WoT, onda mu je najbolja kombinacija G3258 na 4,2GHz sa R9 270X ili GTX760 i 6GB rama jer je 4GB postalo realno malo :)
 
Inače, max FPS u WoT-u je 127 koliko znam. Da, G3258 je idealan CPU za WoT mašinu. :)
 
Da R9 270X, sve preko je overkill za ovu igru, nije mogla da optereti 280X više od 80%.
 
zavisno od igre,negde bi bila zgodna i mnogo jaca grafa.trazi bench-eve za konkretne naslove koji te zanimaju,pa preseci sam.ali ono jes',nekako se 270 sa oglasa sama namece kao badzet varijanta,citav komp izadje smesno para a vise je nego relevantan.
 
GTX660/R9 270 su sasvim dovoljne za WoT na max u FullHD u kombinaciji sa G3258, eventualno GTX750Ti.
 
Izvinjavam se zbog off-a, zanima me koliko napajanje bi bilo dovoljno za ovaj kombo - h81 - g3258 4,2 4,4 - R9 270 ili 750ti - 8gb ram?
 
Pozdrav ljudi, da li je ovaj proc kompatibilan sa ASUS H97I-PLUS out of the box? Probao sam da ga stavim na H87I-PLUS ali mi nije davao sliku pa sam od te ploče odustao. Pokušavam da napravim HTPC ali nikako da nađem stvari koje 100% pašu... :(
 
nemeremo znat' sa kojom verzijom biosa ce ploca da dodje.sa druge strane,nista te ne kosta da pitas shop/retailer-a/e-tailer-a da ti nabace zadnju verziju bios-a,ovi ozbiljniji hoce da izadju u susret.a sve i da nece,naci ce se dobra dusa na forumu koja ima neki proc koji je podrzan od prve verzije da pozajmi da se nabaci zadnji bios,samo lepo ugosti i casti coveka.ja na ovom forumu imam samo najlepsa moguca iskustva,momak mi je prosto dao procesor jer nije imao vremena od posla,ljudi su mi i za dz ili simbolicne novce davali stvari itd.umemo da budemo teski na recima i zadrti u stavovima,ali nam se mora priznati da smo tajt banc,spremni stici i uteci i na strasnome mjestu postojati. \m/ rekost ovih dana u svetu,kamoli na internetima.
 
Ne razumem se bas pa da pitam da li je ovaj procesor uz dobru graficku dobar za dotu2? :)
 
CPU.png


voli dota vise thread-ova,pa bih ipak merkao i3 sa hyperthread-ingom bar,tj 4 thread-a.mozda se fx4xxx malkice nasviran lepo uklopi,ako se gleda ta neka cifra.
 
Poslednja izmena:
Je li dobar ovaj procesor LGA1150 Intel® Core™ i3-4130 za dotu2? I jel ovaj LGA1150 daje mogucnost da kasnije predjem na i5 i i7? Hvala :)
 
Uzmi jeftiniji, razlika je neprimetna i nije osetna u igrama. Kasnije u buducnosti kada zatreba uzmes i5 ili i7.
 
Poslednja izmena:
Ali ne kontam to da je 4160 jeftiniji a 200mhz brzi od 4130, bar u winwin.
 
Mozda zato sto imaju na stanju dosta robe ili tako nesto...a i neko mozda ne zna da je ovaj 200Mhz brzi, pa se zaleti i kupi ono sto je skuplje. :d

Imas ga i u prodavnici na E za 12.999din, pa kupi tamo ako placas u gotovini. I tamo je ta cena ista za oba procesora.
 
Poslednja izmena:
Da te pitam jos nesto kad spajam s tim procesorom maticnu, vidim ima mali milion h81 ploca, da pravim izbor po boji, dal su im solid oni kondenzatori il kako, deluje mi da imaju sve iste konektore :D I koja je najpouzdanija marka maticnih, hvala i izv sto smaram. :D
 
U principu, svejedno je. To ti vazi za sve ploce od 40 do 90 evra.

Npr. ova - GA-H81M-DS2, zato sto ima noviji BIOS pa ne treba update za i3-4160. Imao sam takvu, samo H61 za starije procesore.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno