Šta je novo?

Intel Pentium G3258 (Anniversary Edition)

vladimirdowla

Slavan
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
3,463
Poena
270
Povodom 20 godina postojanja Pentium brenda, Intel je izbacio ovaj Anniversary Edition model sa otključanim multiplier-om.
Sudeći po review-ovima bang for the buck i odličan overclocker.
Čak je i pakovanje cool.

Zna li neko kada će ovo biti dostupno kod nas?

1119927.jpg
 
jos kad bi se neko drznuo da baci neki bench igre koja koristi vise od dva thread-a... :)
 
Meni se jako svideo taj CPU kad sam prvi put cuo za njega, jer sam se odavno pitao zasto intel ne sputi svoju 'K' oznaku u procesore nize klase. Medjutim, veliki problem je sto su ploce na kojima je moguc OC jako skupe, tako da je njegova kupovina neisplativa osim nekim pojedinim entuzijastima.
 
pa kako si se pitao kad si znao zasto. :)
 
Da li će biti dobar za igrice? Jer većina novih igrica traže 4 jezgra. Ili grešim. ..
 
gresis,jos multithread nije zaziveo,pa bukvalno moras da stavljas na listu sta bi igrao pa da se vaga.ali ono sto ostaje fakat je da je proc kao stvoren za npr TES i modove,gde i u starijim igrama mogu konacno da se napumpaju NPC-jevi u gradovima.kapiram da i za wot ce da radi sjajno.ali i dalje ostaje problem skupih ploca koji obesmisljava akciju,sem ako ne naleti nesto polovno povoljno,a koliko viim ovde ljudi nisu nesto raspolozeni za takvu akciju.

ono sto bi intel trebao da uradi je da izbaci otkljucani hajpertredovani i3 za stotinjak evra,koji moze i na z87 plojke. :)
 
Jel je ovo neka ogranicena serija sa odkljucanim mnoziocem ili ce svugde biti odkljucan mnozioc?
 
gresis,jos multithread nije zaziveo,pa bukvalno moras da stavljas na listu sta bi igrao pa da se vaga.ali ono sto ostaje fakat je da je proc kao stvoren za npr TES i modove,gde i u starijim igrama mogu konacno da se napumpaju NPC-jevi u gradovima.kapiram da i za wot ce da radi sjajno.ali i dalje ostaje problem skupih ploca koji obesmisljava akciju,sem ako ne naleti nesto polovno povoljno,a koliko viim ovde ljudi nisu nesto raspolozeni za takvu akciju.

ono sto bi intel trebao da uradi je da izbaci otkljucani hajpertredovani i3 za stotinjak evra,koji moze i na z87 plojke. :)

Gde je 100, tu je i 100 i kusur ;) Nije tema..
 
meni je iskreno citav taj rivju sujmiv iz 100 i jednog razloga,ali fakat ovaj pentium nema sta da trazi u threaded situacijama.zato,kao sto rekoh,za wot je ubica. :)

pega:

100 je bas plafon za takvu varijantu,po meni je i 100 mnogo ako cemo realno,ali to je tek 25ta prica...
 
sve je to fino ali je glupo kupiti hipertritovan procesor samo za igrice ili samo namenski
da je neki jači pa ok da se kaže da će valjati i zza kasnije ali ovako
 
sto je glupo?kapiram da bi sa oc om se bar drzao sa otkljucanim i5 u igrama (sto je jel i razlog sto takav proc necemo ni videti).
 
G3258 je odlican CPU.Fora je izvuci max iz nekog malise kao sto je G3258 :)
 
Poslednja izmena:
Meni se jako svideo taj CPU kad sam prvi put cuo za njega, jer sam se odavno pitao zasto intel ne sputi svoju 'K' oznaku u procesore nize klase. Medjutim, veliki problem je sto su ploce na kojima je moguc OC jako skupe, tako da je njegova kupovina neisplativa osim nekim pojedinim entuzijastima.

Pa nije, baš zato što ASUS npr. ovih dana izbacuje BIOS koji otključava sve LGA1150 ploče za OC. Od H81 modela pa naviše.
 
naleteh skoro na glasinu da i MSi priprema nesto tako.
 
Kad stize u nase shopove? Valjda nece odvaliti cenu tipa 7000+
 
Ja kontam da će biti bar 9000din jer za 7500 već ima jedan Haswell Pentium, slabiji model. Naši su specijalci krastavac.
 
Kupite FX6300 za 10200 ako to "g*vance" bude 9000.
 
na kraju krajeva bice kod madjara za normalne pare.ja planiram da ga zemam za devojku,planirao sam neki pegin ksenon,ali mi je ovo zanimljivije. :) neka jeftina plojka,lep low profile kuler,750 ti,onaj crucial-ov ssd i neko od onih lc mini kucista.bonbonica. :)
 
taman koju je intel i stavio,tih nekih 60tak e.mislim i to je punoako cemo realno,ali je otkljucan,ocigledno moze bar na 4,4 na vazduhu,i s' obzirom da je intel,ti 60e je okej.
 
Da košta 30e opet bi neki rekli da je mnogo.
 
po meni je realno mnogo jer je 2014ta godina i odavno imamo dualkor cpu-eve.tehnologija je tu,izmedju nas i afordbl multihread-a stoji samo intelova beskrajna pohlepa i zelja za monopolom.

ali opet kazem,ako uzmemo u obzir sadasnje trziste i cene,60e je okej cifra za sve sto pruza.
 
Ovaj cpu treba da se nosi sa x4 750k koji kod nas kosta 62eur.
G3258 je 5$ jeftiniji tako da sve iznad 57eur (6500din) je pljacka.
 
to bi bilo sjajno,ali s' obzirom koliku tezinu nosi brend intel u srbadiji,realnije je da nas oderu.

srecom,na bracu madjare covek uvek moze da se osloni. :)
 
Nazad
Vrh Dno