Šta je novo?

Uber app

Malo offtopica nije bilo strasno, ali ovo se pretvara u politicku raspravu, koja je strogo zabranjena na ovom forumu.
 
Па што ови нису одбили, као што нису одбили ни да направе 27. март? Ко каже да и касније комунисте нису направиле велике силе као зид према Совјетима и неки баланс?

Ја нећу више, о&о. :(
 
Nisam ja uopste promasio link...masis ti izgleda poentu, jer nisi ni procitao sta pise u tekstu ciji sam link postavio..a ovaj tvoj je i dalje demagogija zasnovana na uzetim kreditima


ja sam se otprilike zaustavio na trećoj rečenici, kad je dr/mr profan "liberalnih nauka" rekao, citiram:

"Ako pogledamo i analiziramo ekonomske pokazatelje, moramo priznati da je ideja o robusnosti jugoslovenske ekonomije bila iluzija i da je “blagostanje” o kojem mnogi jugonostalgičari danas govore1 bilo pozajmljeno na račun budućih generacija. "


ma idi! uprla se "inteligencija ekonomska" da objasni "jugonostalgičarima" kako se zapravo danas loše živi jer se onomad živelo na tuđ račun. pa što onda ne krenu od sebe i današnjeg sveta gde se kamatica na kamaticu slaže, dok su međunarodne institucije poput IMF-a paravani i politički instrumenti u rukama najbogatijih?

ne treba biti jugonostalgičar niti dr nauka da bi uvideo koliko se pre bolje živelo nego danas i koliko je sadašnji sistem nepravedniji po običnog čoveka. nisam ja jedan od onih koji živi u prošlosti, naprotiv, ja ću prvi ustati i reći šta tu nije valjalo, ali da mi sad neka balavurdija priča o tome kako se danas uživaju raznorazne slobode...to, što kažu drugovi iz španjolske - neće proći.

nije bilo cementa da se kupi nekoć? nije! morao si da dođeš na red da bi sebi izgradio vikendicu. sada cementa koliko hoćeš, ali džaba kad nema ko i čime da gradi. izvozi zato po bagatelnim cenama onome ko ima: sirovine, resurse i ljude! kao u vreme kolonijalizma, protiv kojeg su narodi sa ovih prostora prvi ustali!

džaba što su sada rafovi puni kada su oni koji to sve mogu sebi da priušte u debeloj manjini! pa samo takvima može "slobodno tržište" biti sinonim za slobodu. o tranziciji, privatazacijama i ostalim državnim i pljačkaškim poslovima bolje da ne govorim! pa ta "demokratska" vlast, taj mix turbo-nacionalizma i pseudo-komunizma je ubijao ljude sistematski devedesetih. mafija obična!

i sad mi te "demokrate" poturaju raznorazne "Ravne gore", i drve o komunizmu kao zlu koje je milione ljudi unesrećilo? oni "diktaturu proletarijata" i 1 partije percepiraju kao jednoumlje, figure poput Tita kao neke Gengis Khanove, a republike kao "satrapije"? pa eto vam sad 50 partija na sceni danas, pa nek mi neko navede po čemu se to one međusobno razlikuju? kakav to oni program politički imaju?

a istina je da je u okviru te 1 partije komunističke sve vrvelo od politika različitih. to je bila 1 reka sa mnogo pritoka, kao što je uostalom bila i čitava Jugoslavija!

...

i onda kada marxista dođe i kaže: "ej, pa čemu ti zakoni i država uopšte služe ako ne štite mene, jednog malog takstistu da radi i prehrani porodicu, nego više brine za nekog tamo Ubera iz San Franciska...opet će krv teći ulicama", ljudi se zgražavaju i to ne odobravaju? misle da se on šali?

pa ne. ali to nije ništa novo. pa bezbroj puta tokom historije se dešavalo da se vlast i elita tako preračunaju, pa da narod preko noći ustane i preuzme stvar u svoje ruke.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Hteo je da kaže da su ga školovali za posao koji im ne treba. Bacili su pare, protraćili vreme, čovek je posle otišao u inostransvo i tamo ko zna šta radi....

Tako je Uruče, vidi se kroz celu temu kakav si veliki znalac. Šta da radim, završio sam neki tamo fakultet, pa sad radim ko zna šta u siromašnoj socijalističkoj Skandinaviji. :D Kamo sreće da sam doktor megatrend nauka, ili neki sličan kadar po meri moderne napredno-demokracke Srbije. Možda bih čak i izvodio političko-cirkuske predstave na Terazijama, i predvodio prosvećenu srpsku omladinu, što kaže zechs.
 
Hrvati a i Slovenci nisu imali svoju drzavu tada i pre toga...Stvaranje Kraljevine SHS-a je prvenstveno imao za cilj pocetak stvaranja samostalnih drzava Slovenaca i Hrvata...to je bila pozadina

Balkanski nacionalisti su zanimljiva sorta. To što ti kažeš Hrvati predstavljaju kao svoju istoriju danas, samo su u oni u glavnoj ulozi. Zato je sve to jedno veliko sviranje onoj stvari, ta "grandiozna" istorija balkanskih naroda pre svetskih ratova.

Komunisti već duže vreme ne pišu knjige iz istorije, niti je predaju. Tu i tamo se zadžao neki udžbenik ali će vam "prosvećeni" profesor/nastavnik skrenuti pažnju na greške. Već više od decenije na fakultetima pa i u srednjim školama nije preporučljivo pominjati tu "komunističku" istoriju, ukoliko želite prolaznu ocenu.

Edit: Nisam video @weasel-ovu napomenu na vreme, pisao sam odgovor na poruku ostavljenu pre.
 
Poslednja izmena:
Ja nacionalista nikakav nisam tako da me dzabe etiketiras..
 
Nema potrebe da zakljucavam temu. Ima onih koji zele da diskutuju o Uberu.
A postoji i warn sistem za ove koji nece da procitaju sta pisem ili ih jednostavno zabole.
 
Posto taksisti prete da ce izaci na ulice u slucaju da uber krene u Srbiji, mene zanima kakve opcije ima drzava u slucaju da se to dogodi ?
 
Batine su iz raja izasle :d
 
Moje mišljenje je da je Uber dobar koncept, ali u ovoj izvedi, čini mi se, nelegalan po našim zakonima. Tj. u nekoj sivoj zoni je. S te strane svako ima pravo da se buni, ali s druge, imajuću u vidu kako se generalno posluje kod nas, Uber je kao i bilo koji drugi biznis. Taksisti imaju pravo da se bune, ali nemaju legitimitet, jer dobar deo njih takođe ne radi sve po zakonu. Slično je i sa GSP-om, autoprevoznicima, pa i železnicama. Jad i beda u vremena krizna
 
kakve opcije ima država? haha, čiju brigu ljudi brinu to mi je uvek bilo fascinantno!

država da bije i povećava cenu komunalija! pa ko ne dobije batine da dobije po džepu!
 
Poslednja izmena:
Naravno da opcija uvek ostaje, ako se zaobiću ovakve takse, kao što su recimo ove vezane za taksiranje, uvek se može povećati cena komunalija ili uvesti nove takse koje se ne mogu zaobići.
 
Korisnici Uber-a bi trebalo da organizuju kontramitinge - taksisti jesu bolje organizovani, taksisti jesu krvolocniji ali mi smo brojniji - People power! :)

Ko nije znao. tehnoloski progres, poput Uber-a, zapravo povecava ukupan broj radnih mesta:

"If new technologies reduced the total number of jobs, we would all be out of work by now"
 
Heh, verovatno nije bilo dobro ni svakom drugom koga su multinacionalne kompanije kostale zivota. Verovatno nije bilo dobro ni malim trafikantima, malim piljarima i slicnima ...ali eto mi taksisti smo neka jogunasta masa ljudi koja ima nacina i ume da se organizuje u zastiti svojih zakonskih prava i interesa pa necemo kao jaganjci ici na klanje vec cemo pruziti otpor.

...tvom ocu ili dedi ovo ne bi bilo cudno ...a to sto tebi jeste cudno mozemo zahvaliti propagandi spoljasnjeg kapitalistickog ZAVOJEVACA.

I nazalost da je tako, nazalost da tebe vise interesuje profitabilnost nekog nemoralnog gika iz San Franciska nego sudbina svog komsije i zemljaka.
 
Marxista, da li si realan? Nebitno da li su taxisti u pitanju ili druga profesija, da li je realno da napišeš "potoci krvi"? Preci, moral, blabla sve to spominješ zbog ubera? U kom veku ti živiš, da neće taksisti da izazovu uber vozače na duel do smrti sabljama? Poslati ih na goli otok?

Ovo da zoveš ljude gamadima neću da komentarišem. Pretpostavljam da ćeš popiti ban, pa ćeš imati više vremena za taksiranje.

Šta sve neću danas pročitati. Tvoj rečnik je, pretpostavljam, odraz tvog obrazovanja, vaspitanja i moralnih normi. Nadam se da ćutiš dok voziš stranke jer ćeš sa takvim rečnikom baš daleko dogurati.
 
EDIT: @ninoslav

Zamisli, moj nivo obrazovanja nije visok. I tada kada je trebalo da biram, birao sam moral. Ono sto ti tvrdim a sto ti mozes da proveris vec 11.07. Na okupljanju jeste to da je moj IQ, IQ genija kakav pored mene ima jos dvocifren broj ljudi u Srbiji ...da sam natprosecno informisan te da nemas nijedan opravdani razlog da me smatras za neravnopravnog sagovornika.

To sto ja radim na ovoj temi je pokusaj jednog ipak iskusnog pedesetogodisnjaka da spreci fizicki a mozda i oruzani sukob sunarodnika. I ako si iole normalna osoba ti mi samo mozes pruziti podrsku za ono sto cinim.

...pusti ti pravila foruma, posebno onda kad taj forum ne postuje zakon svoje drzave!

Mislis li da cu se uzbuditi zbog bana koji sam dobio zastupanjem pravicnosti, zakonitosti, ravnopravnosti ...i svih drugih plemenitih stvari sa kojima je ova tema ortodoksno u sukobu?

Rastite deco i ne iznenadjujte se, oko vas postoje i posteni i cvrsti ljudi. ;)
 
Poslednja izmena:
Marxista, da li si realan? Nebitno da li su taxisti u pitanju ili druga profesija, da li je realno da napišeš "potoci krvi"? Preci, moral, blabla sve to spominješ zbog ubera? U kom veku ti živiš, da neće taksisti da izazovu uber vozače na duel do smrti sabljama? Poslati ih na goli otok?

Ovo da zoveš ljude gamadima neću da komentarišem. Pretpostavljam da ćeš popiti ban, pa ćeš imati više vremena za taksiranje.

Šta sve neću danas pročitati. Tvoj rečnik je, pretpostavljam, odraz tvog obrazovanja, vaspitanja i moralnih normi. Nadam se da ćutiš dok voziš stranke jer ćeš sa takvim rečnikom baš daleko dogurati.

Ne znam zašto ti je nejgov stav čudan, kada u Parizu, evropskoj kolevci ljudskih sloboda, grad gori usled protesta taksista koji su se digli protiv ubera, ne znam šta očekuješ od srpskih taksista :)
 
Zbog ovakvih paljevina sa neta/tastature bih bas voleo da neki npr. visoki sps/sns kadar udje "u pricu" sa uberom pa da stvarno teku potoci krvi... ali vase :) (onako "lepo i udarnicki" titoisticko/slobistickim metodama, gde ste svi cutali ko 'cke i "savijali sipke"... kao sto biste i u navedenoj situaciji) cisto da se ne palite po netu ;)
A znajuci nas mentalitet, ako neko "odozgo" stvarno oseti kes, nadrljali ste :)
Pa posle opet "menjajte uber" umesto onih koje odavno ("pre svih i svega") trebate da menjate :)
 
Zašto ovakav oblik primitivizma obitava na ovom forumu?
Zato sto je vecinski deo drustva vec cetvrt veka upravo takav ;) (ma u kakve se "preposteno/moralno/slobodarske" grudi oni svi lupali ;)) dodao bih mozda i "junacke" ali takvih, na veliku zalost, odavno vise nema... sem naravno na internetu :)
 
Poslednja izmena:
Marxista, da li si realan? Nebitno da li su taxisti u pitanju ili druga profesija, da li je realno da napišeš "potoci krvi"? Preci, moral, blabla sve to spominješ zbog ubera? U kom veku ti živiš, da neće taksisti da izazovu uber vozače na duel do smrti sabljama? Poslati ih na goli otok?

Ovo da zoveš ljude gamadima neću da komentarišem. Pretpostavljam da ćeš popiti ban, pa ćeš imati više vremena za taksiranje.

Šta sve neću danas pročitati. Tvoj rečnik je, pretpostavljam, odraz tvog obrazovanja, vaspitanja i moralnih normi. Nadam se da ćutiš dok voziš stranke jer ćeš sa takvim rečnikom baš daleko dogurati.
Pa gde bre ninoslave ti zivis? Mlad si ti da se secas predivnog jugoslovenskog obrazovanja i "partizanskih sistema vrednosti" ;)
To bre kad' se jednom dozivi i proba, ne menja se sledecih xxx godina (sto je na nasu veliku zalost apsolutna istina).
 
Ne znam zašto ti je nejgov stav čudan, kada u Parizu, evropskoj kolevci ljudskih sloboda, grad gori usled protesta taksista koji su se digli protiv ubera, ne znam šta očekuješ od srpskih taksista :)

pustite se vi "evropskih kolevki"
 
Od tog dvocifrenog broja ljudi, svi su komunisti, pretpostavljam?

Birao si moral a ne obrazovanje? Ta dva pojma se ne isključuju medjusobno, valjda ti je jasno.

IQ čak i da imaš visok, nema veze sa ovom raspravom. Pored IQ postoji i emocionalna inteligencija, koju si lepo prikazao "potocima krvi". Nisi sposoban da kontrolišeš svoje emocije u konfliktnoj situaciji.

I molim te, nemoj da mi govoriš o moralu medju taksistima. Tvoje moralne kolege se već spremaju da klepaju za Exit, uši će da otpadnu.

I još jedno, možda i najbitnije - osoba sa visok nivoom inteligencije kao ti bi već razmišljala o prekvalifikaciji. Nikad nije kasno naučiti nešto novo.

No, bespredmetna je rasprava o uberu i taksiju, nije to hleb ili mleko pa da treba da se brinu ljudi oko eventualnog štrajka.
 
Poslednja izmena:
Ivke76 ti si izgubljen slucaj!

Generacijski se negde preplicemo ali za razliku od tebe ja sam bio sudionik svih onih prica koje ti samo prepricavas i na osnovu kojih palamudis!

Ti nikada nisi golim rukama vracao suzavac ka policiji!
Ti nikada nisi svoj narod voleo kao sto ga volim ja jer ti si POBEGAO!
Tebi je nezamislivo da jedan taksista moze da pljune u lice vlasniku radio centra koji je JUL-ovac i da ljude (naravno besplatno) vozi u Lazarevac ...da bude prvi u redovima pred televizijom i da ga posrnulog od udahnutog suzavca , nasavsi ga pod nekim kolima vadi Sergej Trifunovic pomazuci mu da dodje do daha...

ti samo slusaas sta ti pricaju sudionici i novinari i na osnovu toga izvlacis zakljucke koji nemaju veze niti sa moralom niti sa interesom naroda koga KOBAJAGI zastupas.

Ti si prodana dusa i tebi nema mesta u zivotu Srbije! Zato kus, lizi skute svog poslodavca koii te U POTPUNOSTI IMA!
 
"koii" :) please, tell us more about your exceptional IQ :)

napiši javno ovde br. taksija, samo ćeš ti da me voziš kad dodjem u bg next time :)

Ja toliko, neću da se nerviram :)

"Po šumama i gorama, naše zemlje ponosne, idu čete taxista, potoke krvi pronose"
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno