Šta je novo?

Uber app

Izgleda da kao jedan od 20 "najinteligentnijih" ljudi u Srbiji, sa 50 godina vozis taksi i pozivas na krvave revolucije "preko neta"... tipicno ludilo balkanskog egoizma i virtuelne realnosti u kojoj se tamo zivi. Marxisto priznaj da si upao u bure acida kad si bio mali pa da ti i "oprostimo" ;)
Najgore od svega sto takvim likovima sve to stvarno i "prolazi" jer su uglavnom dobri oratori/demagozi pa ih ljudi smatraju "predobrim i prepametnim u drustvu"... i sve je to u principu super dok ne krenu da baljezgaju "jedan od 20 najinteligentnijih ljudi u Srbiji" i slicne stvari. (a sve to naravno iz cistog inata/"moja mora biti zadnja"/ "tata najjaci" i ostalim infantilnim "stavovima/idealima").
Jedan mozda malo pametniji cika je btw davno rekao da je bolje biti neinformisan nego dezinformisan ;)
 
Pravila su veoma bitna.
Ako je forum 15 godina postovao ista, nece se sad nista menjati.
KO je vredjao dobio je poene. Svako sledece vredjanje, ce biti ban na 7 dana, to je sigurno.
MOze normalno da se diskutuje bez vredjanja drugih ucesnika u diskusiji.
 
marxista MOLIM TE daj broj taksija/koje vozilo/godishte vozila/mob je u pitanju. Evo ja cu prvi sutra da te zovem da me provozas:) Mislim da ce silni pratiti moj primer. Ako se ceo forum bude vozio samo sa tobom, za tebe uber nije nikakva opasnost:)
 
Heh, verovatno nije bilo dobro ni svakom drugom koga su multinacionalne kompanije kostale zivota. Verovatno nije bilo dobro ni malim trafikantima, malim piljarima i slicnima ...ali eto mi taksisti smo neka jogunasta masa ljudi koja ima nacina i ume da se organizuje u zastiti svojih zakonskih prava i interesa pa necemo kao jaganjci ici na klanje vec cemo pruziti otpor.

...tvom ocu ili dedi ovo ne bi bilo cudno ...a to sto tebi jeste cudno mozemo zahvaliti propagandi spoljasnjeg kapitalistickog ZAVOJEVACA.

I nazalost da je tako, nazalost da tebe vise interesuje profitabilnost nekog nemoralnog gika iz San Franciska nego sudbina svog komsije i zemljaka.

Heh da je tako bilo kroz istoriju, jos bi mi svece palili danas :D Industrijska revolucija marksista...industrijska revolucija :D
 
@marxista ti si odlepio. Sa tobom ne moze da se normalno komunicira. Ne mozes da svoje cinjenice potkrepljujes IQ i suzavcem. Mnogi su prosli jos gore stvari u zivotu. Smiri strasti, ovo se nece lepo zavrsiti.

Sto se good old SFRJ tice... jugonostalgicari ODJ***TE. To je prevara od zivota. Koliko god su nasi roditelji "lepo" ziveli, neki drugi su ozbiljno nastradali. Ljudima su otimane firme koje su posle nacionalizacije propale. Gradili su fabrike bez ikakvog proracuna isplativosti. Sta ce kog vraga valjaonica bakra i aluminijuma u Sevojnu kod Uzica? Ima li tamo neki rudnik? Nema. Velika vecina tih fabrika nikada nije poslovala pozitivno. Koliko puta je dinar devalvirao posle WWII? Koliko je 0 obrisano?

Seljacima (oni koji zive na selu od svog rada) nije bilo dozvoljeno da uplacuju za penziju. Kada seljak ostari i ne moze da obradjuje zemlju, brigu preuzimaju deca umesto da covek dobije mogucnost za penziju.

Kapitalizam ovde jos nije ni poceo. Postoji prelazni period izmedju socijalizma i kapitalizma koji se zove "Tranzicija". Taj pojam obuhvata ekonomsko-drustveno-politicke promene. U SFRJ socijalizmu mnogo stvari su bile van pameti i nelogicne. To je preneseno i danas u nasim zakonima.

Ja sada imam 42 godine. Usijane glave su mi oduzele 10 godina. Te usijane glave su dosle iz SFRJ. Niko se 1990 nije dozvao pameti, nego su bili radije za rat, nego za razum.

Tvrdim da kada bi gradjani primali bruto plati i bili u obavezi da sami placaju poreze i doprinose, do rata u SFRJ nikad ne bi doslo. Izgleda da nema veze, ali ako znas sta placas i sta dobijas za to sto si platio i placas ceo radni vek, neces razmisljati o ratu, vec o tome da li je penzioni fond pametno ulozioPink novac i da li je u redu da cekas MR bar 6 meseci.
 
pustite se vi "evropskih kolevki"

Ko to "mi"? Ja nemam dodirne veze sa taksistima, ali odlično razumem situaciju u kojoj se svi mi nalazimo i na čega to može izići i dao Fra primer, a to je ipak jedna ozbiljna i uređena država, bez problema i takozvane "tranzicije" kroz koju mi prolazimo.

[YOUTUBE]gTAY1BQPdJs[/YOUTUBE]
[youtube]gs71xht8dkI[/youtube]

A evo i odgovora ozbiljne države na proteste taksista, prvo suspendovali Uber, a zatim i pohapsili ljude vezane za njega:

http://www.telegraph.co.uk/news/wor...ber-service-to-be-taken-off-French-roads.html
http://www.telegraph.co.uk/news/wor...aken-into-custody-in-France-company-says.html
 
Poslednja izmena:
"Po šumama i gorama, naše zemlje ponosne, idu čete taxista, potoke krvi pronose"

Čitam temu i nikako da skapiram čija krv će biti prolivena. Ko je oponent taksistima? Protiv koga se oni bore? Države, običnog naroda?

Ko uopšte zastupa taj Uber u Srbiji?
 
Niko, to taxisti prete unapred. Ako dodje uber, krv ce liti po ulicama! Cija? Pa kako je marxista rekao, krv uber vozaca, obicnih taksista i naposletku, obicnih gradjana.
 
U tom slučaju, da izvine drug Marksista, to je onda obično laprdanje i politikanstvo. Ne vidim šta to treba jednom taksisti. To je onaj fazon kada se plasira u javnost nekakva pretnja (obično spolja, obično fabrikovana izmišljotina koja služi kao paravan za druge stvari koje se odvijaju u tom momentu) pa političari na vestima pene kako to samo preko njih mrtvih itd. a kada zapravo dođe do stani pani situacije onda se poćute kao da se ništa ne dešava.

Da bi se borio nije dovoljno samo znati zašta se boriš, to je vera u nešto. Da bi se borio moraš znati precizno protiv čega i koga se boriš (jer su uvek ljudi iza cele stvari). Nisu se partizani borili samo za ideju komunizma i protiv fašizma, oni su se borili protiv okupatorske vojske tj. ljudi.

Svi su laprdali protiv Slobe čitavu deceniju pa i mala deca, kako treba ovo ono, kako ćemo ovo ono. Šta je na kraju bilo? Došle strane pare i logistika spolja, organizovala ljude iznutra i ubačene spolja i srušili režim. Nije se srušio sam od sebe tj. spontano. U to samo budale veruju.

Malo je glupo da Marksista kao taksista iznosi pretnje na forumu, ako već postoji neki plan to se radi u tajnosti. Ovako je to samo izraz frustracije i pucanj u prazno.

Iskreno, ma koliko se mnogi sablažnjavali ja zaista nemam problem da nastane frka. Mislim da je najveći problem ove zemlje što frke nema, što je isplanirana i fabrikovana od centara moći. Za frku koju diže običan narod, istinski, sam uvek!
 
Poslednja izmena:
Ko to "mi"? Ja nemam dodirne veze sa taksistima, ali odlično razumem situaciju u kojoj se svi mi nalazimo i na čega to može izići i dao Fra primer, a to je ipak jedna ozbiljna i uređena država, bez problema i takozvane "tranzicije" kroz koju mi prolazimo.

[YOUTUBE]gTAY1BQPdJs[/YOUTUBE]
[youtube]gs71xht8dkI[/youtube]

A evo i odgovora ozbiljne države na proteste taksista, prvo suspendovali Uber, a zatim i pohapsili ljude vezane za njega:

http://www.telegraph.co.uk/news/wor...ber-service-to-be-taken-off-French-roads.html
http://www.telegraph.co.uk/news/wor...aken-into-custody-in-France-company-says.html

Ozbiljna drzava? Jedina stvar koja je ozbiljna u Francuskoj je ta da je u ozbiljnom sosu od imigranata i kriminala. 80% taksista su imigranti, dakle neobrazovan deo naroda koji i jesu skloni pravljenju nereda i primitivizmu.
 
ja sam se otprilike zaustavio na trećoj rečenici, kad je dr/mr profan "liberalnih nauka" rekao, citiram:

"Ako pogledamo i analiziramo ekonomske pokazatelje, moramo priznati da je ideja o robusnosti jugoslovenske ekonomije bila iluzija i da je “blagostanje” o kojem mnogi jugonostalgičari danas govore1 bilo pozajmljeno na račun budućih generacija. "

ma idi! uprla se "inteligencija ekonomska" da objasni "jugonostalgičarima" kako se zapravo danas loše živi jer se onomad živelo na tuđ račun. pa što onda ne krenu od sebe i današnjeg sveta gde se kamatica na kamaticu slaže, dok su međunarodne institucije poput IMF-a paravani i političke i instrumenti u rukama najbogatijih?

Dočim sadašnji sistem nije iluzija a tek što je vrlo održiv
OrgcyMV.gif
. Neko završi u tvorza za sitnicu, a HSBC i slične banksterske ekipice pronevere milijarde, unište živote miionima, i samo plate kaznu i teraju dalje do sledećeg skandala. I tako sve dok kritičnoj masi pripitomljenih ne dogori do nokata.

Just to finish us off, can we have a quick word about the endless compound growth argument? Because as I think you acknowledge in the book, it’s maybe the least well understood, dangerous contradiction; one of the most fundamental contradictions that is built into the workings of capital. What I found inspiring here in the logic of the compound growth argument is that it almost lets us predict, of course not precisely, how the 21st century could possibly pan out, and all the horrors that could be associated with it, simply because capital has to find so many new opportunities to invest its money. It’s almost like a horror story, in a way as you would argue that horror story can’t really be stopped without stopping capital.

Yes, for me the strongest imperative to the anti-capitalist is to say that we cannot sustain compound growth and we have to think about an alternative. When compound growth of 3% was what capital was about, talking about what was going on in Britain and the United States, that’s one thing. We’ve been seeing a huge expansion of the capitalist system after 1970, with the absorption of China into it, the collapse of the Soviet Block and the absorption of India and Indonesia and many other countries. And what we are facing now is a compound growth on top of all of this. I think about what cities looked like in 1970 and what they look like now. I was in Turkey just recently and every city in Turkey had a vast new building project. It’s just astonishing, and you imagine that being compounded upon for the next 30 years, and what will cities look like in 30 years time in terms of density, and sprawl, when 70% of the world is urbanised.

My question would be: can we not foresee a continuation of that ridiculousness for the foreseeable future, where you have one fiction built on another fiction, one crisis to the next?

Yes. I raise that question a bit in the book by saying there are these fictitious forms of capital that can continue to circulate and feed off each other, and they’re all Ponzi schemes, which can sometimes go on for a long time. Yes, there may be some possibility we’re moving into this era of fictitious capital formation and circulation, which is then managed by the central banks because they can just add zeros to the money supply at the drop of a hat, and have been doing so. First off, it seems to me increasingly senseless, and I suspect that people will start to say, well what’s the point of all of this? Secondly, I think the internal contradictions of that are that there’s going to be crashes, but then there have been financial crashes popping off all over the place for the last 20 years and capital has survived. For instance, there’s one in Indonesia, one in Argentina and then there’s one somewhere else. Dubai World goes bankrupt, somebody else goes bankrupt, there are all these asset bubbles popping up all over the place, and maybe we can continue in that vein for a while. But at some point, I think the possibilities will run out.

http://review31.co.uk/interview/view/16/ponzi-scheme-capitalism-an-interview-with-david-harvey
 
Sta ce kog vraga valjaonica bakra i aluminijuma u Sevojnu kod Uzica? Ima li tamo neki rudnik? Nema.

da li znate sta je ovo belo na jugu spanije? (pored Almeria)

https://www.google.rs/maps/place/Sp...m2!3m1!1s0xc42e3783261bc8b:0xa6ec2c940768a3ec

ajmo sad svi stiskajte plusic...

sta je to?

...ok. videli ste sta je...

da li znate ciji paradajz jedete? da li znate koliko je goriva potrebno da se preveze? da li znate kakav uticaj SUS motori imaju ne nase zivote? da li na kraju znate koliko je struje potrebno da taj paradajz dozri pre nego sto ga stave na policu u super marketu...?

...ovakve i slicne gluposti do prekosutra. -- alternativa za paradajz: https://www.google.rs/search?client=safari&rls=en&q=vertical+farm

free market, kapitalizam i "demokartija" ("demokratija" gde npr. 20% glasaca dâ poverenje npr. SNSu i onda oni upravljaju sa 100% gradjana... da, mi to zovemo: "demokratija") - ne moze da bude d3bilnije drustveno uredjenje!


Danas, kada sve moze da se popise, dokumentuje i izracuna, a mi i dalje dozvoljavamo trzistu da odredjuje NASE sudbine i zivote je ravno GENOCIDU!!!
 
Poslednja izmena:
^ tačno tako...ali... paradajz sam proizvodim u svojoj bašti, kao i ostalo povrće.
 
da li znate sta je ovo belo na jugu spanije? (pored Almeria)

https://www.google.rs/maps/place/Sp...m2!3m1!1s0xc42e3783261bc8b:0xa6ec2c940768a3ec

ajmo sad svi stiskajte plusic...

sta je to?

...ok. videli ste sta je...

da li znate ciji paradajz jedete? da li znate koliko je goriva potrebno da se preveze? da li znate kakav uticaj SUS motori imaju ne nase zivote? da li na kraju znate koliko je struje potrebno da taj paradajz dozri pre nego sto ga stave na policu u super marketu...?

...ovakve i slicne gluposti do prekosutra. -- alternativa za paradajz: https://www.google.rs/search?client=safari&rls=en&q=vertical+farm

free market, kapitalizam i "demokartija" ("demokratija" gde npr. 20% glasaca dâ poverenje npr. SNSu i onda oni upravljaju sa 100% gradjana... da, mi to zovemo: "demokratija") - ne moze da bude d3bilnije drustveno uredjenje!


Danas, kada sve moze da se popise, dokumentuje i izracuna, a mi i dalje dozvoljavamo trzistu da odredjuje NASE sudbine i zivote je ravno GENOCIDU!!!

Zato treba ukinuti svaki vid centralizacije vlasti i da svi predlazemo, donosimo i glasamo zakone i odluke putem racunara. Dakle svaki gradjanin preko svog kompa doprinosi upravljanju drzavom, a ne nekih tamo 250 poslanika koji su podlozni korupciji. Ovako se lepo napravi full proof softver i lepo se o svim pitanjima pita narod i odmah iskazuje svoje misljenje putem glasanja od kuce, iz fotelje. Kao sada Grci na referendumu.

^ tačno tako...ali... paradajz sam proizvodim u svojoj bašti, kao i ostalo povrće.

To jedino ako imas dobar plastenik. Meni dok sazri paradajz, moram da ga zalivan svaki dan sa 200 litara vode, a kad sazri, vec se na pijaci gadjaju sa njim i prodaju za 20 dinara kilo.
 
Poslednja izmena:
^ tačno tako...ali... paradajz sam proizvodim u svojoj bašti, kao i ostalo povrće.

i ja pravim svoj paradajz ali nije u to poenta.

- sta ce nam onda drzava ako ce svako praviti za sebe ono sto mu treba?!?

kad sutra stavim solarne panele, "drzava" (sto je = "oni sa" pukasama), ce doci da me operezuje zato sto sam to uradio kao u npr. Ohaju (tamo imaju dodatni porez ako imas solarne panele!)


i pazi sad taj paradoks: pre 100 godina je odluceno da je bolje imati jednu hidro ili termo elektranu koja ce snabdevati milione ljudi sa strujom dok smo danas stigli, "zahvaljujuci" kapitalizmu, da je skoro "jeftinije" da svako ima svoje solarne panele, baterije, kablove... i da svako odrzava citavu skalamiraju (infrastrukturu) za struju jer je u novcima to jeftinije nego da placa centralizovanu proizvodnju i distribuciju struje.


apropo paradajza: najnovija glupost - "organsko _________" (upisati po zelji).
Da li znate koliko je u EU zaposleno ljudi samo da kontrolisu i lupaju etikete da je nesto organsko (sto ujedno znaci i da je 4x skuplje)?

i na kraju, sta realno sta znaci ta etiketa??
imao sam priliku da sedim sa zenom koja je audit za HACCP i koja mi je rekla da ne kupuje nista od mlecnih preradjevina od kada je videla kako se pravi sir, pavlaka, kajmak, jogurt... sve je po HACCPu ali nista od toga ne kupuje. divota.

Zato treba ukinuti svaki vid centralizacije vlasti i da svi predlazemo, donosimo i glasamo zakone i odluke putem racunara. Dakle svaki gradjanin preko svog kompa doprinosi upravljanju drzavom, a ne nekih tamo 250 poslanika koji su podlozni korupciji. Ovako se lepo napravi full proof softver i lepo se o svim pitanjima pita narod i odmah iskazuje svoje misljenje putem glasanja od kuce, iz fotelje. Kao sada Grci na referendumu.
upravo.

sta je drzava?

drzava je moj nepotpisani sporazum sa pravilima koja vaze na geografskoj teritoriji gde sam se radio. wtf??? a kako mogu da promenim ta pravila ako mi se na svidjaju i koja su mi nametnuta: tako sto cu izaci jednom u 4 godine na izbore i glasati za "levo" ili "desno" ili neki treci qrac pa ako on ne prodje onda ce proporcionalno rasporediti moj glas vecim strankama!!
ili, duga opcija, otici u drugu zemlju gde vaze isti principi samo ima vise novca pa mi se j3b3 za glasanje dok ima dovoljno "novca".

a to za glasanje: naravno da treba da bude na mikro nivou jer sta znaci ikome od 24 odbornika u mesnoj zajednici da li treba da se napravi igraliste u nasoj ulici kad pola njih i ne zna gde je ta ulica ali ih to ne sprecava da odlucuju o necemu sto se njih apsolutno ne tice (osim u slucaju kad izvodjac radova o istom trosku npr. nekom odborniku napravi cupriju ili stavi fasadu na kucu).

(ili stave semafor koji ima govorni automat koji radi 24h pa ne mozes da spavas od "mozete preci ulicu...xxx" a da neko od njih zivi na tom cosku u ekspresnom roku bi isprogramirali aparat da izmedju 22h i 07h cuti).

To jedino ako imas dobar plastenik. Meni dok sazri paradajz, moram da ga zalivan svaki dan sa 200 litara vode, a kad sazri, vec se na pijaci gadjaju sa njim i prodaju za 20 dinara kilo.
znaci sa ekonomskog stanovista najekonomicnije je da kupis stampac koji moze da stampa novcanice od 20 dinara :d
ali cekaj(!) - moramo ipak doneti zakon koji ce te staviti u zatvor ako smislis nacin da izigras vec falican sistem koji te sam po sebi vec tera na to da ga krsis.
 
Potrošio sam 150 minuta, da bih pročitao sve postove i sve u svemu, ova tema je ono što Srbija i jeste: katastrofa!!

Da krenem od Uber aplikacije, zbog koje je tema i otvorena a kasnije neko iz NE, IT razloga, dozvolio da se uključe "bradonje" i "crveni".

1. problem naplate poreza evidentan i ovde sam na strani licenciranih taksi vozača.
2. definitivno aplikacija koja je nezakonita zbog razloga 1.
3. trom i neefikasan sistem funkcionisanja države, te samim tim i izmenama zakona u korist građana, koji nisu najvažniji, jer je država iznad svih nas
4. utvrđena cena TAXI usluga, koja po zdravoj logici krši sva ustavna prava korisnika usluga. Konkurentnost je jedino merilo
5. krv u potocima i pozivanje na nasilje, ako se drznete da opravdano kritikujete dokazano NASILNE vršioce taxi usluga. Pozivaju se na zakon samo i ako to njima odgovara, kao u ovom slučaju.
6. u ovom slučaju taksiste brane i neki članovi foruma, za koje sam preko skypa saznao da su vršili određene malverzacije i prevare u temi BTC ili sl, te im takvi nisu na čast, da ih brane.

Dalje: čovek bi stekao utisak da je ZANIMANJE TAKSISTE, Bogom dano i samo to ume da radi!!?? Ljudi se danas bore da rade bilo šta i uče u šezdesetim godinama života novim zanimanjima, dok se ovde zanimanje TAKSISTE, brani potocima krvi, zanimljivo. Da nije smešno, bilo bi žalosno.

Imam dosta drugara koji su taksisti, primarno u BG i drago mi je da uvek, kao i svuda, ima normalnih ljudi i o sličnim temama, često razgovaramo.

Da li ovde neko zna nekoga i van foruma, mene lično ne interesuje, sudim po načinu pisanja. Jasno je o kome je reč: tačka 5.

Kroz priču sa ljudima iz drugih zemalja, koji su posetili Beograd, najviše im je ostalo u pamćenju: davljenje od strane taksi vozača, onog momenta kad su stigli u Bg., autobuska, železnička, posebno aerodrom. Prvo treba počistiti svoje dvorište, biti malo kulturniji, zatim kritikovati tamo neku aplikaciju i tad imate i moj glas. Do tada ste ipak ružnija slika Beograda, na žalost,(da ne kažem: rulja).
 
Poslednja izmena:
Procitah celu temu za 2,3h i veoma mi je drago sto jos postoje ljudi koji shvataju sta je surovi kapitalizam,jurenje para po svaku cenu,vezivanje za kredite dok ne umres,zivot u satro slobodi a ustvari je veci mrak nego za vreme rimskog carstva,zivot gde su zakoni i zatvor napravljeni samo za obicne smrtnike,da je ekonomija jedna izmisljena prevara i nauka,da cista konkurencija ne postoji niti ce ikada postojati itd itd

Istakao bih marxistu ,filipenka,genijalcin@23 i mitra.

Npr ja u svom drustvu ne smem da imam stavove koje vi ovde iznosite ,jasno je onda koliko je sati i sta je sve napravljeno kroz globalisticke medije.

Ovaj post sam manje vise napisao jer sam prijatno iznenadjen vasim pisanjem i da bi mi tema izlazila u tt :)

Sorry za delimican off. Prelazim u stanje citanja i posmatranja :)

Edit: da ne bude totalni off ,veoma dobro znam jednog taksistu koji sam skoluje 2 cerke na fakultetu i koji je u svakom pogledu ljudina. I ja sam o taksistima imao manje vise lose misljenje dok nisam dobro upoznao njega :)
U svakom poslu ima olosa pa tako i kod njih ali bilo bi dobro izbegavati generalizovanje stvari.

Npr ja jos nisam u srbiji upoznao postenog hirurga i lekara a nazalost dosta sam ih video.. Po meni je to mnogo bitnija stvar nego uber i taxi :)
 
Poslednja izmena:
Potrošio sam 150 minuta, da bih pročitao sve postove i sve u svemu, ova tema je ono što Srbija i jeste: katastrofa!!

Da krenem od Uber aplikacije, zbog koje je tema i otvorena a kasnije neko iz NE, IT razloga, dozvolio da se uključe "bradonje" i "crveni".

1. problem naplate poreza evidentan i ovde sam na strani licenciranih taksi vozača.
2. definitivno aplikacija koja je nezakonita zbog razloga 1.
3. trom i neefikasan sistem funkcionisanja države, te samim tim i izmenama zakona u korist građana, koji nisu najvažniji, jer je država iznad svih nas
4. utvrđena cena TAXI usluga, koja po zdravoj logici krši sva ustavna prava korisnika usluga. Konkurentnost je jedino merilo
5. krv u potocima i pozivanje na nasilje, ako se drznete da opravdano kritikujete dokazano NASILNE vršioce taxi usluga. Pozivaju se na zakon samo i ako to njima odgovara, kao u ovom slučaju.
6. u ovom slučaju taksiste brane i neki članovi foruma, za koje sam preko skypa saznao da su vršili određene malverzacije i prevare u temi BTC ili sl, te im takvi nisu na čast, da ih brane.

Dalje: čovek bi stekao utisak da je ZANIMANJE TAKSISTE, Bogom dano i samo to ume da radi!!?? Ljudi se danas bore da rade bilo šta i uče u šezdesetim godinama života novim zanimanjima, dok se ovde zanimanje TAKSISTE, brani potocima krvi, zanimljivo. Da nije smešno, bilo bi žalosno.

Imam dosta drugara koji su taksisti, primarno u BG i drago mi je da uvek, kao i svuda, ima normalnih ljudi i o sličnim temama, često razgovaramo.

Da li ovde neko zna nekoga i van foruma, mene lično ne interesuje, sudim po načinu pisanja. Jasno je o kome je reč: tačka 5.

Kroz priču sa ljudima iz drugih zemalja, koji su posetili Beograd, najviše im je ostalo u pamćenju: davljenje od strane taksi vozača, onog momenta kad su stigli u Bg., autobuska, železnička, posebno aerodrom. Prvo treba počistiti svoje dvorište, biti malo kulturniji, zatim kritikovati tamo neku aplikaciju i tad imate i moj glas. Do tada ste ipak ružnija slika Beograda, na žalost,(da ne kažem: rulja).
Ma nije tako.. čini ti se...
I što se tiče svih 6 nabrojanih tačaka dnevnog reda, a i što se tiče ostalog si potpuno u krivu.


Uber po svojoj prirodi često izaziva priličnu pometnju, i zbog sukoba interesa i zbog mnogo čega drugog.
Nadam se da se svi slažemo bar u tome.

Jedan misaoni eksperiment.
Zamislite ovu temu na na primer nekom Kanadskom IT forumu.
I kako bi izgledala tamo.
I ne, nisu oni savršeni, ne pričam o tome.
 
@marxista:
Sta bi bilo kada bi se nekoliko taksista izdvojilo iz svih udruženja i krenuli da rade sa aplikacijom sličnom Uberu, pa obore cene. Da li bi bilo krvi u potocima?
Podrazumeva se placanje poreza i doprinosa.
 
Naravno da u slucaju koriscenja legalne aplikacije od legalnih taksista ne bi bilo razloga za izlaskom na ulice. Problem u koji bi oni medjutim upali nepostovanjem propisanog cenovnika je ozbiljan ...isto onoliko koliko bi problem bio ozbiljan da ti je naplatio VISE NEGO STO JE PROPISANO.

I pazi sad. Kada su taksisti prevaranti, secikese i lopurde bili tema ja sam ih osudio znatno vise nego vi korisnici, potrudio sam se da vam dam i neke smernice koje bi vam mogle pomoci u zastiti svojih interesa ...dakle jasno je da sam, onda kada ste vi ugrozeni, ja na vasoj strani - a sta vi radite? Izdajete me cim vam neko (takodje protivpravno) ponudi par dinara jeftiniju uslugu.
Jude jedne! [emoji14] (ovo sa Judom nemojte previse ozbiljno shvatiti ...podsecate na njega ali niste stvarno on ;) )

Kakvi ste to ljudi bre? Zar ne shvatate sta cinite? Povika na taksiste zbog povecane naplate gde ste vi zrtve a blagosiljanje (protivpravnog) dampovanja cena gde sam ja zrtva? Dvolicno i nefer, a?

Hocete da kazete da ste toliko glupi da ne shvatate ovu vezu, to da ste u jednom slucaju zrtve vi a u drugom sam zrtva ja? Ili mozda hocete da kazete da sam ja toliko glup da bih trebao da primim ta kukavicja jaja koja mi poturate, da prihvatim poziciju zrtvovanog a sve to kako kako bi neki moji dvolicni oponenti zadrzali u dzepu par novcica?

Kako ne bismo i dalje palamudili o dampovanju cene taksi usluge, hocu jos jednom da pokusam da doprem do vasih mozgova i da vam objasnim da je sasvim prirodno da jedna komunalna delatnost bude regulisana a ne deregulisana, da je sasvim prirodno da cena usluge te delatnosti bude PROPISANA i za svakog gradjanina ista a da je odstupanje od cene dozvoljeno samo prema pripadnicima socijalno ugrozenih grupa i to iskljucivo uz evidentiranje zarad refundiranja od strane drzave.

Sve je ovo u interesu samog gradjanina jer smo vec imali negativno iskustvo slobodnog formiranja cena koje je ONIMA KOJI SU VAM VITLALI TURBINE DAVALO PUNO PRAVO NA TO ...nisu bili u zakonskom prekrsaju i vlast im nije mogla nista. Opasuljite se i shvatite sta je za vas dobro a sta lose.
...i zaboravite na ukrupnjavanje kapitala u taksiju - No pasaran!

@yooyo jeste li razmislili malo ili cete i dalje na ovom forumu propagirati bezakonje i nered? Hocemo li napokon preci na razgovor o legalnoj aplikaciji pintaxi, tehnologijama koje koristi i nacinu implementacije istih ...ili vas vlasnike i urednike ovog foruma, koji bi trebalo da je IT forum, tehnologija uopste ni ne zanima?
 
Otvori slobodno temu o Pintaxi-u.
 
Zabole me da otvaram temu o pintaxiju. Ocigledno je da trazim da se i ova o uberu brise jer je u sukobu sa nekoliko zakona republike Srbije.
...i to trazenje i insistiranje na postovanju zakona nase drzave vec vise puta ponavljam ...a vi, vlasnik i urednistvo ovog foruma ignorisete i mene i zakon ...a pretite mi pravilnikom foruma?! Ste vi iznad zakona? :D
 
A sta mislite o Bla Bla Car? Jel neko to koristio?
 
Zabole me da otvaram temu o pintaxiju. Ocigledno je da trazim da se i ova o uberu brise jer je u sukobu sa nekoliko zakona republike Srbije.
...i to trazenje i insistiranje na postovanju zakona nase drzave vec vise puta ponavljam ...a vi, vlasnik i urednistvo ovog foruma ignorisete i mene i zakon ...a pretite mi pravilnikom foruma?! Ste vi iznad zakona? :D
Onda nemoj da kukas i da ocekujes da ce neko da otvori temu umesto tebe i da naizad predjemo na razgovor o legalnoj aplikaciji pintaxi, tehnologijama koje koristi i nacinu implementacije istih ....

Ova se nece brisati.
Tema nije u sukobu ni sa jednim zakonom republike Srbije. Ne znaci ako je aplikacija u sukobu sa zakonom, da je automatski i rasprava o istoj protiv zakona. Jednostavno nisi strucan da govoris sta je po zakonu, a sta nije.

Ne pretimo nikome pravilima foruma, samo upzoravamo i ista sprovodimo.
Ovde niko nikog nece vredjati, to je sigurno.
 
Poslednja izmena:
...

Kako ne bismo i dalje palamudili o dampovanju cene taksi usluge, hocu jos jednom da pokusam da doprem do vasih mozgova i da vam objasnim da je sasvim prirodno da jedna komunalna delatnost bude regulisana a ne deregulisana, da je sasvim prirodno da cena usluge te delatnosti bude PROPISANA i za svakog gradjanina ista a da je odstupanje od cene dozvoljeno samo prema pripadnicima socijalno ugrozenih grupa i to iskljucivo uz evidentiranje zarad refundiranja od strane drzave.

Sve je ovo u interesu samog gradjanina jer smo vec imali negativno iskustvo slobodnog formiranja cena koje je ONIMA KOJI SU VAM VITLALI TURBINE DAVALO PUNO PRAVO NA TO ...

Ako je ovo u interesu samog građanina, zašto je cena taksi usluge više nego duplo jeftinija u Novom Sadu i Kragujevcu? Dok me grad Požarevac nije zaštitio minimalnom propisanom cenom i brojem taksi vozila, mnogo češće sam koristio taksi. Sad kad sam zaštićen, više ga ne koristim. Hvala im mnogo što su me zaštitili. Samo mi još objasni kako je to u mom interesu? To da ste vi taksisti imali negativno iskustvo, to verujem, jer ste iskusili konkurenciju, a to je nešto što se dešava u svim ostalim delatnostima. Ne vidim nijedan razlog zašto bi taksisti bili drugačije tretirani od pekara, mesara, frizera...
 
@marxista,

Stavovi ovde iskazani su stavovi pojedinca; ne odražavaju stav Foruma/Sajta kao celine, niti pravnog lica iza njega. Moderatori imaju pravo na mišljenje, njihovo lično. To mišljenje nema veću težinu zbog toga što obavljaju i moderatorski posao.
 
@marxista ti si odlepio. Sa tobom ne moze da se normalno komunicira. Ne mozes da svoje cinjenice potkrepljujes IQ i suzavcem. Mnogi su prosli jos gore stvari u zivotu. Smiri strasti, ovo se nece lepo zavrsiti.

Sto se good old SFRJ tice... jugonostalgicari ODJ***TE. To je prevara od zivota. Koliko god su nasi roditelji "lepo" ziveli, neki drugi su ozbiljno nastradali. Ljudima su otimane firme koje su posle nacionalizacije propale. Gradili su fabrike bez ikakvog proracuna isplativosti. Sta ce kog vraga valjaonica bakra i aluminijuma u Sevojnu kod Uzica? Ima li tamo neki rudnik? Nema. Velika vecina tih fabrika nikada nije poslovala pozitivno. Koliko puta je dinar devalvirao posle WWII? Koliko je 0 obrisano?

Seljacima (oni koji zive na selu od svog rada) nije bilo dozvoljeno da uplacuju za penziju. Kada seljak ostari i ne moze da obradjuje zemlju, brigu preuzimaju deca umesto da covek dobije mogucnost za penziju.

Kapitalizam ovde jos nije ni poceo. Postoji prelazni period izmedju socijalizma i kapitalizma koji se zove "Tranzicija". Taj pojam obuhvata ekonomsko-drustveno-politicke promene. U SFRJ socijalizmu mnogo stvari su bile van pameti i nelogicne. To je preneseno i danas u nasim zakonima.

Ja sada imam 42 godine. Usijane glave su mi oduzele 10 godina. Te usijane glave su dosle iz SFRJ. Niko se 1990 nije dozvao pameti, nego su bili radije za rat, nego za razum.

Tvrdim da kada bi gradjani primali bruto plati i bili u obavezi da sami placaju poreze i doprinose, do rata u SFRJ nikad ne bi doslo. Izgleda da nema veze, ali ako znas sta placas i sta dobijas za to sto si platio i placas ceo radni vek, neces razmisljati o ratu, vec o tome da li je penzioni fond pametno ulozioPink novac i da li je u redu da cekas MR bar 6 meseci.

Sve to stoji mnoge gluposti su prosle kroz SFRJ ali reci mi jesu Grci, Spanci, Hrvati, Bugari, Rumuni i Balticke zemlje isto u tranziciji. Vidim neki od WWII ili nekoliko decenija su u toj tranziciji i ne samo da im je bolje nego sve im je gore.
Kako bese ono, Grcima i Spancima je lose jer su LENJI, moraju vise da rade sami su krivi za sve sto im se desava.
Lenj narod pa ne valja. LOL


Mozda mislis da ce ti u kapitalizmu biti bolje i da ces ziveti ko nemac u srbiji i to po automatizmu ako je komunizam bio los onda ovo MORA da bude dobro?
Komunizam i samoupravljanje je bilo lose to jeste nepobitna cinjenica, ali ovo sto nam dolazi ce biti katastrofalno.
Tranzicija od siromanse do bogate i uredjenje zemlje ne mora nikad da se zavrsi nije to proces koji ima odredjen timeframe i na to se i racuna... pa budu zarobljen u limbu tranzicije ne samo ti nego i tvojih 10 pokoljenja.
Kapitalizam uslovljava da imas siromasne da bi bogati mogli da budu bogati. Nisam komunista i socijalista ali to je fact of life.

Table is tilted, game is rigged.
 
Poslednja izmena:
EEIT: @weasel

I sve je to OK ...i zao mi je sto te stavljam u ovakvu poziciju jer znam da si pravican ali nemam izbora, bitnije stvari su u pitanju ...ideali, ravnopravnost, pravednost, porodica, cast, egzistencija ...zato:

Ova tema je ooftopic kada su srpski zakoni u pitanju i ja cu to dokazati sledecim offtopic-om...

- Siledzija X je koristivsi aplikaciju uber (ili neku drugu ...ili bilo sta!) do smrti silovao 13.godisnju Y.
...i ovaj forum raspravlja ispravnost postupka siledzije X, vecina diskutanata na celu sa urednistvom, njegovim postupcima CAK daju legitimitet! ...ovaj IT forum, sa svim svojim ucesnicima ni u jednom trenutku ne pise o primenjenim tehnologijama unutar aplikacije, koriscenom programskom okruzenju, dizajnerskom pristupu... a pise o svemu drugome sto nema veze sa IT ...i pisuci, vecina pokusava da opravda siledziju ...argumentima da to sto oni rade nije u sukobu sa zakonom republike Srbije, vec da je u sukobu sa zakonom sama aplikacija ...te da zbog toga oni imaju pravo da opravdavaju siledziju X i traze njegovo oslobadjanje od gonjenja.

Gledaj, cak i da to sto radite i nije u sukobu sa zakonom republike Srbije - jeste nemoralno i PEDERSKI!
* "opisni glagol" PEDERSKI se tradicionalno u srpskom jeziku koristi kao superlativ za pojmove poput: nekorektno, dzukacki, djavolje, itd. ;)

eto, zavrsio sam ...uz izvinjenje za offtopic na temi o aplikaciji koja je offtopic u odnosu na Srpske zakone ...jer valjda offtopic offtopic-a nije prekrsaj ni po Bench pravilima? Tako bi barem trebalo da bude ako postujemo logicka pravila @bahati i premisu da je negacija negacije afirmacija. ;)
 
I ja sam o taksistima imao manje vise lose misljenje
Hehe, ja ne znam nikoga iz mog okruženja ko ima dobro mišljenje o taksistima. Što se mene tiče, na osnovu dugogodišnjeg iskustva, imam veoma loše mišljenje o velikoj većini taksista (ima i onih OK, ali ja nisam imao previše sreće da me takvi češće voze).

Što se tiče Ubera... tek moram da provalim o čemu se tu radi, ali svakako podržavam jeftiniju, a kvalitetnu uslugu. Ako je Uber zaista protivzakonit, onda treba uraditi sledeće:
a) zabraniti Uber ili b) izmeniti zakon i apdejtovati ga u skladu sa novim vremenima.
 
Nazad
Vrh Dno