Šta je novo?

Novi ASUS Memo Pad 7 (ME176), 64-bitni Android tablet

Направио сам снимак још пре неки дан

df883b1b21f13f261481827998d288e2.jpg


Ја ипак немам цурење батерије!
 
Upravo smo dobili informaciju iz servisa da je uzrok problema sa prekomernim praznjenjem bila neispravna baterija. Nema nikakve serijske greske i razloga za paniku :)
Омогућили сте нам овај леп и брз уређај, могли би сте да нам омогућите и додатну опрему за њега!

Ова "кинеска " фолија из 3г продавнице (исекао сам фолију од самсунговог таб-а, цена 600 рсд) за екран је сва изгребана од стилоса. Хранило дете рибице у акваријуму (игрица).

За оне који питају какав ти је то стилос, па исто "кинески" који сам добио када сам поручио "кинеску" футролу!

Хвала Асус Србија!
 
Naravno da uvek moze bolje, ali odredjena ponuda dodatne opreme postoji. Za ME176 mozete kupiti MagSmart Cover koji stiti i ekran tableta. Doduse, ne stiti ga od upotrebe nekvalitetnih stylus-a, ali ovaj uredjaj generalno nije ni namenjen takvoj upotrebi. Za to su nasi Note modeli.
Е то сам видео на Амазон продавници. Цена је била дупло већа него што је сада код нас. Ова кожна "кинеска" футрола је заиста добра и не бих је мењао.

Оно хвала није био сарказам! Заиста вам хвала што сте нам омогућили овај добар уређај! Једина мана је што сам га платио по првобитној цени, али ми није жао!
 
Evo da javim...Preuzeo tablet i nista se nije promenilo.
I dalje sa svim ugasenim (wifi, gps, location itd itd) kad se ostavi na miru 1h on gubi oko 4%.
Dakle, ne znam da li Asus ima neku drugu informaciju ali meni zamena baterije nije pomogla i sto je najgore u kim-tec su testirali novu bateriju i nisu mi prijavili da se isto ponasa kao i prethodna. Na XDA ima dosta ljudi sa istim problemom a neki su dobijali i zamene tableta i nista se nije promenilo. Ono sto mene zanima je da li ce se taj problem resiti sa novim androidom jer je ovako totalno bezveze - nocu se mora gasiti jer ce za 8h da izgubi oko 30% baterije...
 
Evo da javim...Preuzeo tablet i nista se nije promenilo.
I dalje sa svim ugasenim (wifi, gps, location itd itd) kad se ostavi na miru 1h on gubi oko 4%.
Dakle, ne znam da li Asus ima neku drugu informaciju ali meni zamena baterije nije pomogla i sto je najgore u kim-tec su testirali novu bateriju i nisu mi prijavili da se isto ponasa kao i prethodna. Na XDA ima dosta ljudi sa istim problemom a neki su dobijali i zamene tableta i nista se nije promenilo. Ono sto mene zanima je da li ce se taj problem resiti sa novim androidom jer je ovako totalno bezveze - nocu se mora gasiti jer ce za 8h da izgubi oko 30% baterije...

Bedak. Novi android ce gotovo sigurno resiti problem, ali treba ga sacekati. Cak i manji apdejt na kitkat 4.4.4 bi trebalo da ispravi stvar, ali njega verovatno necemo videti. Posto smo poprilicno skoro dobili 182, nova verzija nece da se pojavi bar mesec ipo-dva. Sto se tice androida L, mozemo da ga ocekujemo najranije u januaru ili februaru. Doduse, mozda u medjuvremenu rese problem, ali ja se ne nadam previse.
 
Ajmo tabletomani, kako vas sluze ljubimci ? :)
Ovaj moj radi pa razbija. Nemam ni jednu zamerku.
 
Ajmo tabletomani, kako vas sluze ljubimci ? :)
Ovaj moj radi pa razbija. Nemam ni jednu zamerku.
Sigurno svima rade odlicno, jer tema je mrtva vise od mesec dana. Ovaj moj je 'mixed bag'. Problem sa deep sleep-om jos nije resen, a i imam minorno 'curenje svetla' na jednoj ivici (vidi se samo kad je ekran crn). Sem tih stvari, sve je kul. Jesi li dobio novi update na 191, i kakve su promene. Ja moram da cekam da Asus upload-uje zip fajl na sajt, posto mi ne uspeva OTA.
 
Ih taj tvoj bas pravi probleme.
Apdejt je odradjen, ali neke bitne promene nisam uocio. Nema zakucavanja i sl. Radi lepo. Mislim da mu se i baterija pri surfovanju dosta poboljsala.
 
Ja sam mojim prilicno nezadovoljan. Povremeno se cuje neko pucanje iz zvucnika, volume dugmici nekad registruju dupli klik (kliknem jednom), desi se da zablokira, i najgore od svega je to sto nakon otkljucavanja radi katastrofalno nekoliko desetina sekundi. Apdejtovan je, vracan na fabricka i nista nije pomoglo. Kao da procesor ne moze da podigne takt odmah. Stvarno sam razocaran.
 
Ја сам са мојим презадовољан! Урадио обнову система, root остао. Видим да смо добили нови кернел. Како сам људима рекао на XDA немојте брисати Асусове апликације и лепо ће радити.

Први разлог је, да приликом освежавања система врши проверу инсталираних апликација, па када (ако) прође, онда инсталира скинути фајл.
Други разлог је што су све Асусове апликације "везане". Не могу то да докажем, али је стварно тако. Нпр. када се покрене апликација за мејл, одмах се покрећу контакти, do it later... Уклањањем било које апликације, па приликом покретања исте, па ако је нема, уређај остаје будан. Мало је компликовано, али је тако.
 
Ја сам са мојим презадовољан! Урадио обнову система, root остао. Видим да смо добили нови кернел. Како сам људима рекао на XDA немојте брисати Асусове апликације и лепо ће радити.

Први разлог је, да приликом освежавања система врши проверу инсталираних апликација, па када (ако) прође, онда инсталира скинути фајл.
Други разлог је што су све Асусове апликације "везане". Не могу то да докажем, али је стварно тако. Нпр. када се покрене апликација за мејл, одмах се покрећу контакти, do it later... Уклањањем било које апликације, па приликом покретања исте, па ако је нема, уређај остаје будан. Мало је компликовано, али је тако.

Pretpostavio sam nesto slicno. Posle zadnjeg update-a nista nisam brisao, vec samo freeze-ovao, pa odradio unfreeze pre pokusaja da predjem na 191, medjutim dzaba. Ne smeta mi da sacekam par dana, tako da mi nije problem. Da nisu mozda popravili problem sa ART-om, puno bi nam pomoglo. Zadnji put sam probao na 161, bez uspeha. Ako neko uskoro planira factory reset bilo bi lepo da testira to (kada ne uspe prelazak na ART, mora da se radi factory reset)
 
Desava li se jos nekom problem da nakon otkljucavanja laguje pa se posle unormali?
 
Meni se to desava. Ali traje mozda 3-4 sekunde. Nista strasno, posto ga u toku dana otkljucavam mozda 4-5 puta. Bitno je kako radi kad je otkljucan, a radi super. :)
 
Meni to traje dosta duze plus me zvucnik zeza. Ide na reklamaciju pa cemo videti dalje.
 
Novi update
 
Ja sam bio na verziji 182, i juče su mi stigla 2 update-a. Prvi na 191, a drugi na 199... Ne vidim neke bitnije promene, osim što sada dual apps postoji i u notifikacijama, tj. u onom kratkom meniju.
 
Asus MeMo Pad 7 ME176C-1C048A se ugasio i ne pali se, ne daje nikakve znake zivota, posle 5 dana koriscenja

reklamcija ili moze nesto da se proba ?
 
Jesi li ga punio dok je bio ugasen ?
 
da
 
Danas sam prvo dobio apdejt na 191, a onda na 199. Imao sam problem sa ''curenjem'' baterije u stand by režimu, nadam se da će ovime biti rešeno.
Da li će biti aparat na Loli pop?
 
Izašao update ww-3.2.23.201.
Nisam primetio koliko je "težak", ali se veoma brzo instalirao, tako da verujem da su u pitanju neke manje promene (jer ih ja za sada ne primećujem).
 
Већи је мало више од 4mb. Ништа посебно, мало освежење постојећих апликација.
 
Nazad
Vrh Dno