Šta je novo?

Novi ASUS Memo Pad 7 (ME176), 64-bitni Android tablet

Zasto tablet nakon nekog vremena u idle-u posle otkljucavanja radi znatno sporije i ima laga?
 
Isti problem sam imao i nisam mogao da nadjem resenje. Zbog toga sam ga i prodao.
 
Ima zaista dosta laga i oseti se da radi sporije nakon otkljucavanja, neko vreme, pa kasnije bude normalno. Da li da reklamiram ili mozda bude neki apdejt za ovo?
 
Kad ce lizalica?
 
Koristim Sygic koji kasni par sekundi pri skretanju. Kako vam rade iGo i ostale navi aplikacije?
 
Juče izašao treći update u proteklih mesec dana...vidno poboljan problem sa lagom pri izlasku iz aplikacija,lag pri uključivanju sistema nakon otključavanja i popravljeni bug-ovi sa aplikacijama D3GO i Asus audio(pre update-a nisu se mogle app koristiti)

Generalno doosta se čini brži i odzivniji tablet.Do duše to nije još na nivou kakav treba da bude ali to je što je..Android :D

Do duše ja imam 8-icu ali oba tableta su ista...osim displeja.
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio samo apdejt za launcher?
Lag i dalje postoji, kad se uključi baš se načekam da postane funkcionalan. Ovako dobra mašina, a ovako glup problem!
 
Meni se vidno popravio sistem...možda za 7-icu izlazi kasnije.
Meni je Kernel 3.10.20-ga94710f i Build ww-3.1.23.189
 
Jel izašao android 5 za ovaj tablet.
Razmišljam da napravim upgrade sa memo pad na ovaj tablet.
 
Прво, није још.
А друго, шта су хтео да кажеш са тим? Шта да урадиш, са чега, на шта? Заиста ми није јасно.
 
imam memo pad 1.
Šteta što nema update na lizalicu. Ako nema do sada vjerovatno neće ni biti.
 
imam memo pad 1.
Šteta što nema update na lizalicu. Ako nema do sada vjerovatno neće ni biti.
Za nas Memo ce biti, samo se oduzi ovo cekanje. Verovatno se muce sa ramom, jer ovaj tab vec sada ponekad (verovatno zbog 'teskog' roma) ima problema sa tim, a lizalica ce biti 64bit sto znaci da ce se to jos malo pogorsati. Da ne pominjem curenje rama na 5.0. Idealno bi bilo da preskoce tu verziju i izbace 5.1, ali mslo verovatno. Cekamo pa sta bude, za ove novce jos uvek ne postoji nista bolje.
 
Jel moze da se rootuje ovaj tablet i da se pobrise bloat ?
 
181c baš ume da štuca kada se iz igrice vraca na home screen. Hw nije loš i baš me čudi zasto se tako ponaša.
 
Kao da ima problema u vremenu podizanja sistema iz sleap moda.Nakon toga radi ok...čak i u odnosu na neke druge android uređaje radi bolje sa 1gb memorije.Ali taj momenat sa vraćanjem iz sleap-a je veliki problem.
 
Stigao Lollipop! Upravo instaliram...
 
Kod mene ništa...
 
Ja sam pratio neku grupu na google+ (link), pa videh da se neki stranci hvale kako je stigao lollipop. Imao sam pre nerutovan 4.4.2 ww-3.2.23.201. i proverio "sistem update" i stigao fajl od oko 580mb za lollipop 5.0. Instalacija je trajala nesto duze, mislim oko 15ak minuta...
Promena ima, pogotovo vizuelnih, a cini mi se da je nesto brzi u radu, mada ne mogu da tvrdim. Kad ga budem vise istestirao, napisacu ovde...
 
Za moju 8-icu još ništa nema...neverovatno,isti uređaji.
 
Pa trebalo bi i za 8-icu da bude uskoro, ipak su to uredjaji iz iste serije...
Sto se tice samog rada na me176cx sa Android 5.0, moja zapazanja, posle 2 sat cackanja, su da je definitivno brzi u radu. Nakon otkljucavanja, uredjaj nije vise usporen i ne laguje. Sve aplikacije rade, tj. one koje sam testirao (WPS office, D3 GO, Viber, Chrome, gmail...) i sa njima nema problema. Dodate su neke opcije koje regulisu pozadinske aplikacije i cini mi se da uredjaj ima vise slobodnog RAMa (Auto-start Manager). Quick settings sada ima duble swap, mada ceo sistem notifikacija je preuredjen i rekao bih unapredjen. Dodata je opcija za search u settings menu-ju, sto je vrlo korisno. "OK google" pretraga radi sa bilo kog ekrana bez predhodnoh pozivanja...
Nedostaci:
Widget za "what's next" koji je bio na lock screen-u, vise nije dostupan, tj. ne moze se postaviti na lock screen verovatno zbog novog sistema notifikacija.
Sistem je izgleda 32-bitni, tj. tako ga vidi Antutu (Software information->Kernel version-> 3.10.20-x86_64_byt). Inace na Antutu testu jutros mi je skor oko 36200, dok je pre 5-6 dana ma KitKat-u bio oko 33500.
Eto, ukratko, to je to. Sve u svemu ja sam zadovoljan.
 
Poslednja izmena:
:) hvala na info-u...čekam,nadam se da će uskoro i kod mene.
 
Nazad
Vrh Dno