Šta je novo?

Novi ASUS Memo Pad 7 (ME176), 64-bitni Android tablet

Vazi :)
 
Bio neki apdejt u medjuvremenu, samo da javim.
 
Bio neki apdejt u medjuvremenu, samo da javim.
Kod mene nista. Koja je verzija sada? Veci ili manji apdejt?

Evo ja da javim za progres ka custom romovima na nas tablet. Dakle, do sada je otkljucan bootloader i postavljen custom recovery (radi se na nacinu da se to izvede lakse, jer u trenutnom stanju je za to potreban usb hub sa svojim napajanjem). To ce uskoro biti gotovo i onda ostaje da cekamo romove. :)
 
130 MB update. Na oko se nista nije promenilo, verovatno sitni tvikovi ispod haube.
 
Jel ovaj tablet otisao u zaborav ?
 
Izgleda da jeste... I ako je pre par dana izasao novi update...
 
Таблет је савршен! Не видим (моје мишљење) за побољшавањем.

А тих пар људи на xda форуму само причају и причају и причају...

Ништа они нису урадили! Нису направили ни нормални recovery, а не нешто што ће да ради.

Ја сам био зависник од инсталације нових система на андроид телефоне, све док нисам узео овај таблет и Windows телефон.
 
Таблет је савршен! Не видим (моје мишљење) за побољшавањем.

А тих пар људи на xda форуму само причају и причају и причају...

Ништа они нису урадили! Нису направили ни нормални recovery, а не нешто што ће да ради.

Ја сам био зависник од инсталације нових система на андроид телефоне, све док нисам узео овај таблет и Windows телефон.
Tablet fe jako dobar, kada se cena uzme u obzir fantastican, ali ipak ima mana na softverskom planu. Najgore je uzasno upravljanje memorijom. A nemoj tako za ljude sa xda. Ima ih dvoje troje koji se poprilicno namucise oko ovoga. Za sad su uspeli da otkljucaju bootloader i instaliraju trajni TWRP recovery. U narednih 7-8 dana ce gotovo sigurno da stigne cm 12.1, i posle toga ce portovanje romova biti lakse. Ovo je poprilicno zaguljen uredjaj za modovanje, tako da je to sto je uradjeno do sad odlicno.
 
Tablet fe jako dobar, kada se cena uzme u obzir fantastican, ali ipak ima mana na softverskom planu. Najgore je uzasno upravljanje memorijom. A nemoj tako za ljude sa xda. Ima ih dvoje troje koji se poprilicno namucise oko ovoga. Za sad su uspeli da otkljucaju bootloader i instaliraju trajni TWRP recovery. U narednih 7-8 dana ce gotovo sigurno da stigne cm 12.1, i posle toga ce portovanje romova biti lakse. Ovo je poprilicno zaguljen uredjaj za modovanje, tako da je to sto je uradjeno do sad odlicno.

Jel stigao CM ?
 
Jel stigao CM ?
Jeste, ali je u alfa fazi i autor ga trenutno deli samo sa par ljudi koji su dovoljno vesti da povrate tablet u slucaju krahiranja. Kada dodje do stadijuma gde vecina stvari radi postavice ga javno. Radi na cm 12.1 i 13, i oba se butuju. Kad cemo dobiti stabilne verzije zavisi od njegovog slobodnog vremena.

Evo prvog screenshota

761e6f8d6f4890d545de3cc08468cd55.jpg
 
Poslednja izmena:
Divno :)
A sta kaze, jel uspeo da izmoduje baratanje sa memorijom ? To je u sustini najbitnije da srede sa nefabrickim romom i da se rese prokletog bloata.
 
Menadzment memorije je vezan za rom, tako da ce to na cm-u da bude mnoogo bolje. Ni bloata nece biti. Doduse, i sada postoji neki zenui light rom na 4pda,ali nije to to. Jedino nije sigurno da li ce na cm sve da radi, recimo kamera i bluetooth, ali ja ni to, ni gps ne koristim uopste tako da mi ne smeta. Videcemo vec. Javljam kad izadje stabilna verzija.
 
Kupio sam tablet u Gigatronu kad je bila akcija pre mesec dana.Nakon mesec dana samo se ugasio_Odnesem ga kod njih na reklamaciju,posle 10 dana mi stize odgovr da je tablet fizicki ostecen.Ima jednu ogrebotinu na plastici koja se jedva vidi ako je ne zagledas.kad sam ga predavao ovi u radnji je nisu primetili.Zovme servis,giagaron jedni prebacuju na druge.Odem po tablet odem kod prvog servisa za telefone poprave mi ga za 700 dinara.NIKAD vise ne kupujem nesto u Gigatronu ili bilo koji uredjaj koji servisira KIMTEC.To je moje iskustvo sa ovim tabletom.Inace nista posebno nije brzi od Lenova koji mi je star dve godine

I da dodam prodavali su tablet sa futrolom koji naravno nisam dobio_Odgvor je da su sve podelili i kao doci ce kasnije.Naravno nakon mesec dana zaboravili su i na to
 
Poslednja izmena:
Menadzment memorije je vezan za rom, tako da ce to na cm-u da bude mnoogo bolje. Ni bloata nece biti. Doduse, i sada postoji neki zenui light rom na 4pda,ali nije to to. Jedino nije sigurno da li ce na cm sve da radi, recimo kamera i bluetooth, ali ja ni to, ni gps ne koristim uopste tako da mi ne smeta. Videcemo vec. Javljam kad izadje stabilna verzija.

Jel ima kakvih novosti ?
 
Gde ima da su kupi baterija za ovaj model i da li lokalni mobil shopovi vrše zamenu ili moram da ga šaljem ovlašćenom servisu? U novembru je istekla garancija.
 
Kolegi crko 176cx, odneo u servis, zamenili maticnu plocu i stavili fabricki android. Kada je dosao kod kuce, upalio ga, stiglo obavestenje za OTA, odradio jedan update, pa drugi, pa stigao treci update... i tu je zaglavio u fastbootu (napise mu Fastboot Startup ... #1, #2, #3) i nema dalje. Sada ga je opet vratio u servis.
Ja sam klincu kupio 180c, za njega nema niti ce biti Lollipop upgrade. Prepun je bloatwarea, sprava za sada radi, ali Asus tablet vise necu kupiti.
 
Da li bi ste danas preporucili nezahtevnom korisniku kupovinu ovog tableta? Surfovanje netom, tapatalk, youtube i fb ce biti korisceni, bez igrica. Za cenu od 13k koliko se prodaje u gg cini mi se da je odlicna ponuda.
 
Још једном, таблет је савршен! Ја нисам држао бржи андроид у руци, осим пре неки дан Самсунг с6. Не знам који је таблет бољи од овог у ценовном рангу и да га има на нашем тржишту.
 
Slabo si ti koristio Android uredjaje ako ti je ovaj toliko brz.
Ima polovan Nexus 7 2013 za taj novac, a brzi je mnogo.
 
Ako cu recimo osetiti dosta vecu razliku u radu u odnosu na sgs galaxy tab 2 p3110
( tft, dual core, 1gb ram... ) bicu zadovoljan. Multitaskinga ili nece biti ili ce biti vezan samo za dve aplikacije istovremeno
 
Ako cu recimo osetiti dosta vecu razliku u radu u odnosu na sgs galaxy tab 2 p3110
( tft, dual core, 1gb ram... ) bicu zadovoljan. Multitaskinga ili nece biti ili ce biti vezan samo za dve aplikacije istovremeno
Осетићеш разлику. Имао сам и sgs tab2, бржи је Асус.
Батак хвала на објашњењу. Првом приликом када нађем Nexus 2013 у радњи, пробаћу да упоредим разлику.
 
Poslednja izmena:
Tesko ces ga naci u radnji, odavno nema nov u prodaji. Pojavili su se skoro bili refurbished na KP po lepim cenama ali ne znam ima li i dalje.
 
Slabo si ti koristio Android uredjaje ako ti je ovaj toliko brz.
Ima polovan Nexus 7 2013 za taj novac, a brzi je mnogo.
Brzi je samo iz jednog razloga - cist android. Nazalost, Intel baytrail uredjaji jos uvek nemaju custom rom podrsku, ali ce je uskoro dobiti. Pre par dana se jos jedan developer pridruzio malenom timu koji radi na tome, tako da bi trebalo da se malo ubrza.
 
Nazad
Vrh Dno