Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Izgleda ulazi u deep sleep. Ima Note 2 taj problem zbog procesora, pa ima lag pri paljenju ekrana na home/power dugme kada je ugašen ekran 10-20 sekundi (tada ide u deep sleep). Rešenje je da se gasi deep sleep, to može preko par aplikacija ili preko terminala. Čovek ubacuje to u svoje custom ROM-ove na xda i kažu da neznatno utiče na bateriju, a u nekim slučajevima se čak i poboljša.
Nisam pored kompjutera da dam linkove, ali probajte aplikaciju SoftLock, pa ako reši problem, to je to. I vidite kako utiče na bateriju i da li vam se to isplati da radite.
 
Ajde pogledaj u settings-u da li imas opciju da promenis wifi sleep policy.
Ne znam kako izgleda ovaj tablet i kakav mu je interfejs, ali bi trebalo da imas "keep wifi on during sleep" ili tome slicno.
 
Poslednja izmena:
Ima ali isto se pontaša bez obzira što stavim da se wifi ne gasi u sleep-u.
Ova deep sleep teorija ima smisla jer se wifi gasi posle 10-15min od gašenja ekrana tako da ču probati soft lock app prvom prilikom.
 
Kod mojih problem sa wifi koji se gasi kad je tablet ode u sleep bez obzira na ppdešavanja, sve isprobano ali problem je prisutan. Tablet je već zamenjen u garanciji zbog problema sa displejom, na starom je wifi funkcionisao normalno. Ne znam da li bi hard reset pomogao, mrzelo me je da se zezam sa time ali je problem zbog skajpa i to me svakako čeka, po nekoj logici softverskije problem...
Imao sam isti problem naravno u kombinaciji sa jos par :D Meni ništa pomoglo nije pa sam vratio taj let. U servisu kao ništa primetili nisu, a odobren mi povraćaj novca.
 
Pozdrav svim članovima Benchmark foruma,

Ja sam Nina i član sam Tesla Support tima, pa ukoliko Vam budu trebale bilo kakve informacije ili odgovori na pitanja vezana za naše proizvode možete mi se slobodno obratiti bilo direktno na forumu bilo privatnim porukama.
Kolega Damir se sada posvetio novim izazovima, a ja ću se potruditi da Vam izađem u susret u istoj meri i budem tu za sve što Vam je potrebno.
 
Pozdrav svim članovima Benchmark foruma,

Ja sam Nina i član sam Tesla Support tima, pa ukoliko Vam budu trebale bilo kakve informacije ili odgovori na pitanja vezana za naše proizvode možete mi se slobodno obratiti bilo direktno na forumu bilo privatnim porukama.
Kolega Damir se sada posvetio novim izazovima, a ja ću se potruditi da Vam izađem u susret u istoj meri i budem tu za sve što Vam je potrebno.

Ok Nina,dobro nam dosla. Dokle se stiglo sa updateom na 4.4 za 7.85 ?
 
Ok Nina,dobro nam dosla. Dokle se stiglo sa updateom na 4.4 za 7.85 ?

Hvala na dobrodošlici :)
Kao što znate vec duže vreme radimo na update-u za Tesla tablet 7.85, ali nažalost imamo nekih softverskih bagova koje još uvek nismo rešili i iskreno se nadam da ćemo to uspeti u doglednom periodu. Jedan od problema je taj što nemamo zvaničnu podršku za Android 4.4. na toj Intel-ovoj platformi.
U svakom slučaju javljam vam ovde čim bude novosti, a nadam se da će to biti uskoro.
Pozdrav!
 
Trebalo bi da odrese kesu i plate nekog sposobnog majstora. Od ovog prčkanja nema vajde.
 
Za kakvim stavom? Pa damir nam ništa nije pomogao, a ni njegova zamena se ne oglašava. Pošto si ti jedini beta taster koga znamo i prezenter tesla uređaja, mislio sam da ti imaš još neki info. Koga bih još mogao da kontaktiram?
 
pa ne, nego vidim da si u par navrata vrlo sarkasticno pominjao to da uveliko testiram update

ja sam probao onaj sto se stavlja u servisu pre nego sto su ga okacili na sajtu, ali kitkat nisam :/
 
@radovodjen
He he otprilike tako nešto! Verovatno su mislili da je update lak zalogaj za ct stručnjake.
 
asus zenfone 2 ze500cl ima intel atom z2560 i radi na lolipopu
asus zenfone 5 a500cg ima intel atom z2580 kao tesla 785 i dolazio je sa 4.3 u startu, a ima i update za lolipop
asus zenfone 5 a501cg ima intel atom z2520 kao tesla l7 i dolazio je sa 4.3, a ima i update za lolipop
 
evo, imam ovaj tablet par dana i mikrofon mu je očajan,krcka kod sagovornika i zaista je nemoguće voditi komunikaciju. Reklamiraću ga već sutra. Moje pitanje glasi: Kako da testiram mikrofon na licu mesta(nema WiFi konekcije)

Hvala Vam puno unapred

emlook
 
na mom primerku je mikrofon u redu
jednostavno probaj da snimis nesto u diktafon i vidi kako se cuje
 
Crklo osvetljenje na kevinom tabletu...ni godinu dana nije izvukao.
 
Ako si u BG odmah nosi u Promobi. Ja sam 2 puta nosio tablet(za manje od godinu dana) i veoma su brzo popravljali. Bar je servis dobar kod CT-a.
 
Zdravo.

Posto sam od skoro vlasnik Tesla 7.85 tableta interesuje me da li je neko kupio futrolu za isti ali da je knap i kako ste zadovoljni sa njom? Ako moze link sa ebay-a ili aliexpress-a. Hvala unaprijed.
P.S. Znam za konkretno ovu, ali je prevelika jer sam je gledao kod druga.

http://www.aliexpress.com/item/Lower-price-supply-1-pcs-New-Arrival-High-Quality-7-85-inch-Protective-Leather-stand-case/2039013019.html

Ne zamjerite ako je pitanje vec bilo.
Iko?
 
Zamenjeno za nov tablet, nije bio za popravljanje kako kazu, znali su sta je u pitanju, tako da je to osvetljenje cest problem izgleda.Bogami, tamo na servisu, gomila zamenskih uredjaja je poveca, bilo je barem dvadesetak.

Zamenski sam pregledao malo, bolji zvuk ima, prednja kamera je sad u fokusu, manje probijanja ima u odnosu na prosli, firmver je iz januara.Videcemo kako ce se ponasati, za sada je kao onaj stari, pre crkavanja.
Vidim da je booklet sada promenjen, dobija se sa regionalnim jezicima i tu je i neka zastitna folija, ostalo je sve isto kao i na onim prvim modelima.
 
Hvala na dobrodošlici :)
Kao što znate vec duže vreme radimo na update-u za Tesla tablet 7.85, ali nažalost imamo nekih softverskih bagova koje još uvek nismo rešili i iskreno se nadam da ćemo to uspeti u doglednom periodu. Jedan od problema je taj što nemamo zvaničnu podršku za Android 4.4. na toj Intel-ovoj platformi.
U svakom slučaju javljam vam ovde čim bude novosti, a nadam se da će to biti uskoro.
Pozdrav!

Kako nema zvanicna podrska za taj intel, kad ima za lollipop?
 
Ako neko zna, jer moze na tesli da se zameni plomljeni ekran novim .
 
Razmisljam o svom prvom tabletu i cini mi se da su tesle fin izbor kod nas. Eh sad 8 9 inca bi bilo super, ali nisam bas upucen u gomili modela kakva je situacija da li je ovaj 7.85 dobra kupovina ili sada ima nesto bolje?
 
Nazad
Vrh Dno