Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

А тај софтвер који стављају у сервису, да ли је исти као овај фабрички који се налази на таблету? Да ли стварно решава проблем тзв ghost touch-а?
Није ми баш јасно како софтвер може то све да реши ако је проблем физичке/хардверске природе.

izgleda da problem nije bio hardverske prirode,jer je i meni resio ghost touch

ili ako je bio,smanjena je osetljivost ekrana,mada je meni ekran i dalje isto osetljiv kao i pre
 
Хвала на информацијама. Код мене се не јавља често тај проблем али када се једом појави зна баш да иритира.
Каква је процедура ношења у сервис? Да ли долазе на адресу, покупе уређај, среде га и потом врате или мора да се носи у радњу где је купљен па га они шаљу на сервис?
 
ne znam,ja sam sam uradio update,nadam se da cete uskoro moci i vi ostali
 
Да ли долазе на адресу, покупе уређај, среде га и потом врате или мора да се носи у радњу где је купљен па га они шаљу на сервис?

Nosiš u prodavnicu u kojoj si ga kupio kako bi ga oni prosledili u servis ili ga nosiš direktno u ovlašćeni servis.
 
Bolje sačekaj još koji dan dok ne dođe TESLA ASSISTANT, pa da uradiš sam.
 
aplikacija je bas noob friendly,bukvalno stisnete jedno dugme i sacekate
jedino moze da vam se javi problem oko drajvera,zato preporucujem da drajvere instalirate preko onog programa za root sto sam okacio na yt
 
Чекајте сад, ако сам добро разумео, тај апдејт који имају у сервису би требало да пусте за неки дан?
Мислио сам да се овде говорило о било каквом апдејту па да неће скорије. Али ако је тако, боље ми је да сачекам и сам то одрадим него да чекам да ови из сервиса то одраде па да врате уређај...
 
Poslednja izmena:
Kad smo kod toga, može li se nekako bekapovati sistem (npr. progres u igrama? :D) pre tog fixa koji, cenim, vraća android u početno stanje? Ja sam probao sa nekim programom (ne mogu trenutno da se setim imena) i povezivanjem sa PC-jem ali ga ne prepoznaje. Inače sam instalirao drajvere sa intel sajta.
 
Чекајте сад, ако сам добро разумео, тај апдејт који имају у сервису би требало да пусте за неки дан?
Мислио сам да се овде говорило о било каквом апдејту па да неће скорије. Али ако је тако, боље ми је да сачекам и сам то одрадим него да чекам да ови из сервиса то одраде па да врате уређај...

ne,pustice novi update
 
Па то је овај апдејт о коме причамо, који су обећали још за Нову да ће бити? Има ли неки прецизнији датум или као и обично "за пар дана"? :)
 
Pa dok svi beta testeri ne potvrde da nema nekih problema.[emoji1]
 
Kad smo kod toga, može li se nekako bekapovati sistem (npr. progres u igrama? :D) pre tog fixa koji, cenim, vraća android u početno stanje? Ja sam probao sa nekim programom (ne mogu trenutno da se setim imena) i povezivanjem sa PC-jem ali ga ne prepoznaje. Inače sam instalirao drajvere sa intel sajta.

Sačuvaj foldere igara DATA I OBB iz android foldera(naravno i odgovarajući apk).
 
Sačuvaj foldere igara DATA I OBB iz android foldera(naravno i odgovarajući apk)

Skini Helium apk za tablet i ukoliko nisi rutovan njihovu app za desk da bi to mogucilo backup aplikacija. Imas na netu full verziju apk a desk software ti je free sa njihovog sajta. Naravno na tabletu moras da ukljucis "usb debugging".
 
E taj helium sam probao sve kao što si napisao ali komp jednostavno ne prepoznaje tablet. Ako postoje neki drajveri a da nisu sa intelovog sajta, recite.
 
skini one drajvere iz mog klipa za root

skini impactor program i u njemu ima opcija za instaliranje drajvera
 
Hvala, izgleda da sam uspeo sa ovim impactorom. Nosim ga u ponedeljak u servis, na korak sam da ga razbijem u paramparčad kad krene ghost touch. :D
 
Da li taj novi firmware sadrži u sebi ispravku za ghost touch?

Dobro vece,

Mogu da kazem da update resava problem ghost touch-a. Bilo koja od dve varijante za koju se odlucis (servis ili da cekas Tesla assistant) ce ti pomoci u vezi sa ghost touch problemom.
I uopste vezano za update, sa Tesla assistantom dobicete poslednju verziju firmware-a za svoj 785 tablet. Ukoliko posedujete istu, dobicete takvu poruku i nece biti update-a. Ovo nije Kit kat update.

Ukoliko ima bilo kakvih pitanja, a s obzirom da ja nisam sala kao sto je pitao korisnik u porukama pre, ako budem u prilici da pomognem bilo kome, ja cu to vrlo rado i da ucinim. Zato sam tu.
 
Hvala na odgovoru. Ako će se assistant pojaviti u najskorije vreme (nekoliko dana) sačekaću, u suprotnom nosim u servis.
 
Hvala na odgovoru. Ako će se assistant pojaviti u najskorije vreme (nekoliko dana) sačekaću, u suprotnom nosim u servis.

Ne mogu da kazem tacan datum pustanja asistenta, jer ni sam ne znam, ali cu ja svakako javiti cim se to desi. Ti sam proceni koja ti opcija vise odgovara.
 
Ima li da se kupi za ovaj tablet tempered glass folija? Mislim preko ebay-a ili Ali Expresa. Tražih na njihovim sajtovima ali nisam imao sreće. Ako slučajno neko nađe neka mi pusti link. Hvala
 
Cosmic dawn, da li znate da Tesla ima bug da se bluetooth uredjaj cesto diskonektuje sa tableta dok je ukljucen wifi? Npr kada se igraju igre koje zahtevaju wifi, bluetooth dzojped gubi vezu sa tabletom veoma cesto da je praktično neigrivo. Dzojped sasvim normalno radi kada je wifi isključen. Pretpostavljam da je problem softverske prirode. Da li bi mogao i on biti rešen sledećim updateom?
 
Ja imam kao taj poslednji firmware, mislio sam da ima neki noviji ali za sada nema ni u servisu.
Elem, kod mene ne radi GPS i Flash u Dolphin-u Firefox-u .
Mislim, nije mi mnogo bitno to ali mislio sam da će raditi sa poslednjim softverom.
Ako neko zna neko rešenje bio bih zahvalan :)
 
Cosmic dawn, da li znate da Tesla ima bug da se bluetooth uredjaj cesto diskonektuje sa tableta dok je ukljucen wifi? Npr kada se igraju igre koje zahtevaju wifi, bluetooth dzojped gubi vezu sa tabletom veoma cesto da je praktično neigrivo. Dzojped sasvim normalno radi kada je wifi isključen. Pretpostavljam da je problem softverske prirode. Da li bi mogao i on biti rešen sledećim updateom?

To se i meni desava kada povezem BT slusalicu (dzojped nisam probao). Mozda zbog toga sto ovi moduli na ploci nemaju "rf shield" pa se nekako ometaju kada su oba u pogonu???

Elem, kod mene ne radi GPS

Pokusaj aktivirati GPS pomocu power widgeta, kod mene tako radi.





Ako sam dobro skapirao Taj update bi trebao da azurira verziju kernela dok android ostaje 4.2.2. Da li ce ta nova verzija biti 20140923 ili neka novija? Inace u ovoj verziji je ispravljen ghost touch ali i dalje ima problem sa nemogucnoscu aktiviranja gps iz menija.

Ovo je screenshot prve verzije koja ima problem sa ghost.
 
To se i meni desava kada povezem BT slusalicu (dzojped nisam probao). Mozda zbog toga sto ovi moduli na ploci nemaju "rf shield" pa se nekako ometaju kada su oba u pogonu???



Pokusaj aktivirati GPS pomocu power widgeta, kod mene tako radi.





Ako sam dobro skapirao Taj update bi trebao da azurira verziju kernela dok android ostaje 4.2.2. Da li ce ta nova verzija biti 20140923 ili neka novija? Inace u ovoj verziji je ispravljen ghost touch ali i dalje ima problem sa nemogucnoscu aktiviranja gps iz menija.

Ovo je screenshot prve verzije koja ima problem sa ghost.

Bluetooth/ wifi smetnje između nekih uređaja su karakteristične za 4.2 i 4.4.2 verzije androida opet ne nekim uređajima. Mnogo je o tim problemima pisano po netu, mnogo skuplji uređaja pate ili su patili od toga
 
To se i meni desava kada povezem BT slusalicu (dzojped nisam probao). Mozda zbog toga sto ovi moduli na ploci nemaju "rf shield" pa se nekako ometaju kada su oba u pogonu???



Pokusaj aktivirati GPS pomocu power widgeta, kod mene tako radi.





Ako sam dobro skapirao Taj update bi trebao da azurira verziju kernela dok android ostaje 4.2.2. Da li ce ta nova verzija biti 20140923 ili neka novija? Inace u ovoj verziji je ispravljen ghost touch ali i dalje ima problem sa nemogucnoscu aktiviranja gps iz menija.

Ovo je screenshot prve verzije koja ima problem sa ghost.

ta je verzija
 
Bilo bi dobro kad bismo mogli da kontaktiramo kineze da vidimo za ovaj bluetooth problem.
 
Ja mislim da od kineza nema nikakve vajde i da su oni zavrsili sa podrskom za ovaj model zakljucno sa ovim zadnjim firmwareom. Jos da ovi nasi skontaju tu aplikaciju da moze da se flesuje, makar da ne kuburimo sa ghost touch.
Iskreno sumnjam da cemo dobiti Android 4.3 za Teslu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno