Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Citao sam nesto velika je iscitavam je ali sam pitao da li ima nesto novije, prestigio neki ili nesto drugo
 
ja mislim da 7.85 vise ni ne moze da se kupi

trenutno je dobra kupovina tesla m8

bice i l7 quad 3g kad se pojavi
 
Gledam ima ga u CT i na jos nekim mestima. Eh sad kada ga uporedim sa m8... m8 pobedjuje taj deo je resen. Aaa jel ima nesto jos asus neki ili nesto trece sto nisam ni pominjao, a da bi ga vi preporucili
 
pa za te pare jedino asus memo pad 7 od prosle godine, isti je kao tesla m8, samo sto ima 7 inca i asus je ako ti to znaci
 
Crko mi ekran danas...nevidim nesto da pise koliko mu traje garancija...zna li neko?
 
Ako ne piše ništa dodatno u garanciji, tipa "dodatnih godinu dana garancije i slično", a ne piše i sa obzirom da imaš fiskalni račun, garancija je 2 godine.
 
Kako napreduje update na 4.4 .... ili se odustalo od njega, pretpostavljam da jeste. Toliko od održanog obećanja....
 
To smo znali još u januaru. Samo nas je jedan zaposleni iz ct-a i još dvojica sa ovog foruma uveravali u suprotno do skoro. Sreća, pa više ne dolaze ovde.
 
ko ne dolazi?
ja ne znam koji je tvoj problem

ja sam testirao sta sam testirao i to je izbaceno odavno,a secam se da si me jednom prilikom napao i za to i ako je vec uveliko bilo dostupno na sajtu

nista drugo osim toga nisam pominjao, tako da ne znam ko su ta druga dvojica osim predstavnika ct na forumu

mada mi se cini da su ovde rekli sta je problem sa updateom i razjasnili situaciju

ne znam cemu takav stav i tolika mrznja, nije da bi dobio update od bilo kog drugog brenda
pitanje je cak i da li imas ovaj tablet
 
ko ne dolazi?
ja ne znam koji je tvoj problem

ja sam testirao sta sam testirao i to je izbaceno odavno,a secam se da si me jednom prilikom napao i za to i ako je vec uveliko bilo dostupno na sajtu

nista drugo osim toga nisam pominjao, tako da ne znam ko su ta druga dvojica osim predstavnika ct na forumu

mada mi se cini da su ovde rekli sta je problem sa updateom i razjasnili situaciju

ne znam cemu takav stav i tolika mrznja, nije da bi dobio update od bilo kog drugog brenda
pitanje je cak i da li imas ovaj tablet
Дамир и Нина ако се добро сећам.
 
Дамир и Нина ако се добро сећам.

oni su predstavnici na forumu

ne znam samo ko su ta ostala dva clana
doduse predpostavljam da sam ja jedan, jer me deka stalno bode bez razloga

ja sam testirao samo update koji je i dalje bio 4.2 verzija i to je to
sa ostalim stvarima nemam veze
 
Он је сигурно мислио на њих, било их је па се нестали као и апдејт.
 
biće, .....u limburgu mesecu kad se šišaju majmuni. uzeli lovu i pa-pa.
 
biće, .....u limburgu mesecu kad se šišaju majmuni. uzeli lovu i pa-pa.

Uzeli jednom i vise nece.
Kupio sam TT785 doduse preko oglasa za 80e nov nerasoakovan sa gar koji sam reklamirao zbog problema sa touch-em pa dobio mrtav pixel pa sam opet rerklamirao pa dobio ok primerak, za 80e je radio ok i ne vredi vise realno.
Pa sam se nadao posto su imali uspeh sa TT785 za koji su tvrdili da su osmislili dizajn itd, da ce im drugi modeli biti ok za pare za koje se prodaju. Na forumu su pricali iz tog TESLA tima kao rade na dizajnu bla bla.
Kupim ja i nedavno i h890w koji mi se generalno dopao po specifikacijama i ubodem opet ghost touch i neka probijanja na sredini ekrana, reklamacija pare u dzep, i posto mi se uredjaj svideo aj uzecu drugi uleto los primerka pa sta.
Malo cakckam po netu i nadjem kinesku verziju sa malo boljim specifikacijama ima 64gb storage za razliku o domaceg Kineza od 32 i resim da ne kupujem.
TESLA tim ne radi na dizajnu, oni se bave preprodajom. Sto se mene tice od mene vise nece videti ni jedan jedini dinar.
Iskreno svideo mi se dizajn tih uredjaja i mislio sam pozitivno o njima, i naravno bio u zabludi posto nisam znao o cemu se u stvari tu radi.
Propasce vrlo brzo sa ovim nacinoim rada, posto korisnici nisu volovi. U principu razoicaran sam cime se sve sluze i koliko su spremni da baronisu da bi dobili simpatije javnosti.
 
Poslednja izmena:
ja sam kupio tt785 da čitam novine, knjige, stripove… prvi sam vratio zbog ghost touch, drugi sam čak otvarao. kad sam drugu koji inače radi u cc rekao šta sam kupio rekao mi je "ti nisi normalan" i umro od smeha. lično kada bi sad kupovao tablet teslu nebi ni pogledao. uzeo je veselin dosta novca na ovome, a apdejt bolje i da ne rade ako bude bio kao ovo što su puštali.
 
Poslednja izmena:
Otprilike isti slucaj i kod mene.Za godina dana,3 puta sam bio u servisu. 1.put Ghost touch,2. put prestao da radi touch screen i 3.put kad je crkao punjac. Ima manu da prekine bluetooth konekciju sa uredjajima ako je u isto vreme uljucen i wifi. Npr kontroler za igrice se ne moze koristiti ako igra zahteva internet konekciju ili slusalice i internet radio. A o tome kako su nam obecavali update da i ne pricam.Prvi i verovatno poslednji Tesla uredjaj koji sam kupio.
 
pazi, ja podrzavam postojanje neceg takvog na trzistu, ali mi nije jasna ta kontrola kvaliteta
neverovatno mi je da jedan korsnik dobije model primerak i jednog problema, a drugi dobije skroz problematican uredjaj

i onda zbog takvih stvari ne moze da se stvori realna slika o tome kakvi su uredjaji

ja sam moju sliku stvorio na osnovu test primeraka koji su bili svi potpuno ispravni, neko je stvorio sliku zbog uredjaja koji mu je visio na servisu vise nego sto je bio kod njega
totalno nezahvalna situacija i za potrosace, a i za njih...tako se ne moze ustaliti neko misljenje o brendu, jer ce ljudi biti u strahu da li ce dobiti potpuno ispravan primerak ili potpuno neispravan

sto se tice update, ne znam :/
i ja sam cuo iste te price kao i ti, to je bilo samo sto nije i onda je stalo
kako, zasto, pojma nemam, ali mi je krivo sto to nije realizovano, jer i ja imam 7.85 i kitkat bi mi znacio zbog nekih aplikacija
 
Da, al test primerci budu na testu par dana i to je to, cisto da se stekne utisak u radu, a korisnik treba da arci tablet naredne dve godine.
Mojoj kevi je tablet izdrzao malo manje od godinu dana..a nije uopste maltretiran.Samo odjednom nije vise osvetljenje radilo.I primerak koji je dobila u servisu, sada je takodje bez problema..ali ko zna koliko ce raditi tako, kada ni prvi nije izdrzao.Felericnih primeraka ima svugde, i kod mnogo skupljih brendova i proizvodjaca, to ide uz proizvodnju, pitanje su ovi tableti koji su u startu bili dobri.To je problem...ne znas koliko ce raditi i da li ce izgurati garantni rok.Zato je trebalo naci nekog pouzdanijeg OEM-a.
 
pazi, ja podrzavam postojanje neceg takvog na trzistu, ali mi nije jasna ta kontrola kvaliteta
neverovatno mi je da jedan korsnik dobije model primerak i jednog problema, a drugi dobije skroz problematican uredjaj

i onda zbog takvih stvari ne moze da se stvori realna slika o tome kakvi su uredjaji

ja sam moju sliku stvorio na osnovu test primeraka koji su bili svi potpuno ispravni, neko je stvorio sliku zbog uredjaja koji mu je visio na servisu vise nego sto je bio kod njega
totalno nezahvalna situacija i za potrosace, a i za njih...tako se ne moze ustaliti neko misljenje o brendu, jer ce ljudi biti u strahu da li ce dobiti potpuno ispravan primerak ili potpuno neispravan

sto se tice update, ne znam :/
i ja sam cuo iste te price kao i ti, to je bilo samo sto nije i onda je stalo
kako, zasto, pojma nemam, ali mi je krivo sto to nije realizovano, jer i ja imam 7.85 i kitkat bi mi znacio zbog nekih aplikacija
Pa nema, zasto i kako jasno je sve kao dan. Tesla zavisi od toga da li ce KInez izbaciti update ili nece, oni kao "Tim" nemaju apsolitnoi niakakve veze sa update-om. KInez ako odluci da uradi update za sta ga zaboile bice a posto ga zabole nece biti nikada. Baronijama nikada kraja. Ti si na testu imao test primerke koji su radili, pa i toi je jednostavno niko normalana nece dopustiti da na testu primerak ne radi kako treba. U radnje ide sve i svasta i po metodi slucajnog pogadjanja dobices ok uredjaj ili ces dobiti feler. Sta ja treba da pomislim kada iz tri puta ubodem jedan da vlja i opet iz prve ubodem sledeci model koj je falican, ne moze se nista drugo zakljuciti nego da su uredjaji krs i da ne vrede te pare, zar ne?
Kinez je macka u dzaku moze da ti se posreci a i ne mora.
 
Sve u svemu ima dosta nezadovoljnih korisnika a los glas se mnogo brzo siri. Mika, Pera, Laza itd imaju lose iskustvo i prenose dalje. KAo sto ce neko sada citati ove teme i verovatno odluciti da ne treba da razmatra teslu kada kupuje TAB.
Muvanje se nikada ne isplati, laganje se na kraju plati opadanjem prodaje, pa dobro i treba to je selekcija ne moze svako da se bavi tim poslom. Zato postoje forumi i internet.
 
gresis za update
kinezi ne izbacuju update za te tablete nikad

sve sto vidis od update za te uredjaje je pokusaj onoga ko ih plasira na trziste
za 7.85 je bio onaj minoran update koji ispravlja ghost touch, a za l73g je bio onaj los update koji je ubijao uredjaje

naravno da si u pravu da se los glas daleko i brzo siri, ali isto tako dobar glas se ne siri uopste, jer korisnici koji su zadovoljni nazalost nemaju potrebu da to podele sa drugima

ja prvi ovaj tablet nisam dobio na test
cuo sam da se pojavio tablet sa intelom za smesne pare, otrcao odmah i kupio
dosao kuci i bio zadovoljan, jer mi je zapao dobar primerak
onda sam snimao klipove o njemu i pisao utiske, jer nisam od onih koji svoje utiske iznose samo kada su nezadovoljni kao sto to rade ostali, pa se onda ne moze cuti rec od zadovoljnog korisnika

to sto si pomenuo za ubadanje modela koji radi ili ne radi
nisi se pravilno izrazio kada si rekao da su uredjaji krs

uredjaj je krs kada daje lose rezultate na testovima, kada nema dobru izradu, kada je izbacen, a hardver mu je vec zastareo
ovi tableti imaju relativno dobar hardver koji se dobro ponasa na testovima, izrada varira od modela do modela

ono sto si hteo da kazes je da je brend nepouzdan, jer konkretno imas strah od toga kakav ces model ubosti
to nazalost mozemo da vidimo ovde na forumu, i to bi trebalo da se promeni ako se planira uspeh
 
Poslednja izmena:
Nisi bas u pravu, Tesla je bio prilican hit, i moze se videti bas ovde na ovoj temi kako je odjednom krenuo pad kvaliteta (druga serija) i rast reklamacija. Bas zato sto su svi hvalili, izmedju ostalog i ovde, prodaja je isla relativno dobro. Za slicne pare bilo je na nasem trzistu "rumunski" Utok, zasto njemu nije isla prodaja tako dobro?
Nego klasicna srpska prica, take money and run. Cudi me samo da ih je ponelo toliko da su pomislili da ce masa da nastavi da kupuje i dalje, i jos su ubacili i televizore (sa DVB T1!!!) u igru, i to po kojim cenama! Jedino ako je napravljena neka akcija kojim je Veselin veoma sklon - muvanje sa drzavnim firmama. Zna covek gde treba podmazati, pa mozda sve cekaonice po domovima zdravlja (npr.) dobiju televizore umesto medicinske opreme, kao sto u Bg sad imamo autobuse sa internetom, a bez klime.
 
Nazad
Vrh Dno