Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

takav update ti ne daju ni poznatije firme,a kamoli nove
pogotovo ne za jeftine tablete


izasao je update koji treba da otkloni ghost touch i gps problem i cini mi se da mi baterija bolje drzi posle njega
meni je to sasvim dovoljno

pitanje je kako bi kitkat radio na ovom tabletu,iskreno znam da je bila prica da ce sledeci update biti kitkat,ali verovatno se odustalo od toga
 
Poenta mog posta je da pomenuti update postoji na novim tabletima jos od prosle godine a da ga ZVANICNO na sajtu jos uvek nema.
To za slicne firme ili bolje koje ne prave update za svoje modele za mene nije uteha. Posto se bavim servisom neceg drugog znam da je podrska, za krajnjeg kupca, nekad mnogo bitnija nego sam proizvod. Kad vidis da neko ozbiljno postuje tebe i tvoj novac naravno da ces i sledeci put da uzmes njihov proizvod ma kolika da mu je cena.
Ovo sa zadovoljstvom ispravke bagova novim (za mene starim) update-om je ok mada to ti je kao kad ti gazda smanji platu a ti kazes dobro je da dobijam bilo sta bolje nego nista.
I taj kit kat VEROVATNO je napravljen da bi "nesto" bolje radilo a ne gore pa zasto ti ne bi bio slucaj i sa 785?!
 
Poslednja izmena:
Dobro vece,

Mogu da najavim da smo blizu update-a za 785 na Kitkat 4.4.2
Danas sam ga instalirao kod sebe, jos uvek testiram. Kada bude nekih novosti, javicu. Prilazem screenshot.

Screenshot_2015-05-25-14-32-57.png
 
Ekstra. I dalje ima skrinsot dugme? Steta.
 
ja bas volim to dugme :D
pogotovo me na mobilnom nervira sto moram da pritiskam kombinaciju dugmica da bih uzeo ss
 
Prijatno iznenadjenje! Da li ces smeti da iznese utiske ovde? nema veze sto nije finalna verzija.
 
Ja dugme za screenshot svakodnevno koristim pa i ako ga slucajno pritisnem nema veze imam 500 screnshotova u galeriji,a ove dugmice za pojacavanje i snizavanje tona jedino i koristim one mehanicke gore veoma veoma retko koristim :DD
 
E ovako,iz punog zdravlja,dakle tablet se punio bila je baterija oko 50% kad sam ga zadnji put koristio,uzeo sam ga u ruke pritisnuo dugme za ukljucivanje i nista se nije desavalo,tj pojavila se ona crna slika videlo se da je ekran ukljucen ali nista nisam mogao da uradim jer je sve bilo crno.Probao sam jos par puta i nista.Pritisnuo sam dugme za ukljucivanje i gasenje i zadrzao ga 10-tak sekundi da bi se tablet potpuno iskljucio,nakon toga pokusavsi da ga bootujem opet nista se ne desava i od tada tablet ne daje nikakve znake zivota.Sutra ide na reklamaciju ako se neko cudo ne desi.Da li je neko imao slicnih problema ili slucajno zna kako da resim problem..pozz
 
Prekljuce se tablet pokvario,prestao da radi touch screen. Kad se prikljuci mis preko OTG sve ok.Juce ga odneo direkno u servis (Promobi),danas popravljen i preuzet.U garanciji je.
 
Update na Kitkat ce biti kada ga doteramo i napravimo da to radi kako valja. Vi sve to vec znate, ali ja vam ovo pisem iz najbolje namere da ne ocekujete kako ce se to desiti recimo za pet dana, pa da se razocarate. Postovao sam screenshot u nameri da ukazem na to kako vas nismo zaboravili. Aktivno radimo na Kitkatu za 7.85, ali nismo carobnjaci. Kada bude radilo kako valja postovacu da imamo update istog casa.
 
Sad bi vec mogli direkt na lolipop 5.11 da se ne kasni 2 godine :)
 
Ima, samo se još testira. Kontrola kvaliteta je veoma zahtevna. Zar nisi video onaj screen shoot?
 
Ima, samo se još testira. Kontrola kvaliteta je veoma zahtevna. Zar nisi video onaj screen shoot?
Bolje da stigne kasnije a da je sto vise bug free, nego da se izda sto ranije a sistem ispadne gori od prethodnog, sto inace nije redak slucaj.

Moj Samsung Note 3 Neo je na 4.3 Androidu fenomenalno radio, izasao update na 4.4.2 i sistem je mnogo losiji, bateri ja je dosta losija na njemu, sporiji je ima nekih par iritirajucih bagova itd. Najavljen je za njega i 5.01 ali mislim da necu ga updetovati i kada izadje jer se plasim da sistem je sklepan teko onako cisto da ispune obavezu a plus sto je poznato da Andrid 5.01 ima memory leak bug, tako da sto se tice novog sistema voleo bih da stigne sto pre ali ako je potrebno sacekati duze da bi se dobio dobar sistem bolje je i to nego dobiti po broju noviji sistem a znatno losiji od prethodnog.
 
Rale, ne pratiš temu od početka. Poenta je da od updatea nema ništa. Olako obećavaju iako znaju da nemaju kapacitete da ih ostvare. Od kitketa smo dobili samo jedan ss.
 
Rale, ne pratiš temu od početka. Poenta je da od updatea nema ništa. Olako obećavaju iako znaju da nemaju kapacitete da ih ostvare. Od kitketa smo dobili samo jedan ss.
Od skoro sam vlasnik ovog tableta, tako da nisam od pocetka bas prelistao temu, izvinjavam se.

Ako je dato teko tako obecanje i ne bude nista od toga valjda ce narod znati da kazni proizvodjaca tako sto sledeci a ni savaki drugi put kada kupuju neki proizvod nece uzeti u razmatranje uopste taj brend. Ja sam to uradio sa Alctelom, kakav god proizvod da izbace i po ma kako povoljnoj ceni uopste ga ne razmatram pri kupovini. Hvala bogu ima konkurencije sada na trzistu a sada nije neki problem poruciti sa ebay ili aliexpres-a neki povoljan kineski tablet kao sto je i ovaj.

Drauga stvar, mislim da ljudi koji ovde vise na forumu i raznim drugim forumima ovoga tipa prilicno vise zanaju od obicnog korisnika tako da obicno bivaju pitani za neki savet pri kupovini od prijatelja rodbine itd. dovoljno je od srca dati preporuku da se zaobidje neki brend.

Ako je dato obecanje onda bi trebalo da se ispuni, a ako ne onda je na nama da im pomognemo da obecanja ne daju uzalud ;)
 
Ja se slazem sa tobom da ne treba davati lazna obecanja, ali ne mogu imati isti kriterijum po tom pitanju prema nekoj firmi koja je godinama na trzistu od koje se ocekuje usluga na nivou i prema firmi koja je na trzistu godinu dana i jos pokusava da se probije.
Jednostavno je samo trebalo da se ne pominje nista i da update stigne ili ne stigne, ali ako nisam mrzeo poznate brendove zbog toga sto izbace uredjaj i zaborave na njega, ne mogu mrzeti ni ovaj gde sigurno ne ide sve tako jednostavno i glatko kao ko poznatih brendova.

Do sada je izasao onaj update koji resava ghost touch i jos neki problem koji ja nisam imao. Neki proizvodjaci ne daju ni to.

Svi naravno misle da ja ovde nekog branim, ali upravo su ti ljudi oni koji u glavi imaju usadjeno da sve sto radi domaca firma mora da propadne i nikada nisu pokusali da sagledju stvari malo realnije, jer su zaslepljeni nekom nepotrebnom mrznjom. Umesto da se podrzava to sto neko na trziste plasira solidne uredjaje za cenu koja je manja od konkurentnih, ljudi samo gledaju da to sabotiraju. Ja bih onda sve te ljude mogao da pitam, za koga oni rade i kakav profit imaju od toga, posto mene vrlo cesto pitaju takva pitanja, ali naravno niti ih pitam, niti me zanima.

Morate shvatiti da se u svemu mora krenuti od pocetka. Ni jedan poznati brend nije bio ovakav kakav jeste kada se pojavio. Valjda znate da su pre par decenija Japanci bili ono sto su danas kinezi, a eto, danas imaju izuzetno kvalitetnu robu i poznate brendove.
 
Poslednja izmena:
Ja se slazem sa tobom da ne treba davati lazna obecanja, ali ne mogu imati isti kriterijum po tom pitanju prema nekoj firmi koja je godinama na trzistu od koje se ocekuje usluga na nivou i prema firmi koja je na trzistu godinu dana i jos pokusava da se probije.
Jednostavno je samo trebalo da se ne pominje nista i da update stigne ili ne stigne, ali ako nisam mrzeo poznate brendove zbog toga sto izbace uredjaj i zaborave na njega, ne mogu mrzeti ni ovaj gde sigurno ne ide sve tako jednostavno i glatko kao ko poznatih brendova.

Do sada je izasao onaj update koji resava ghost touch i jos neki problem koji ja nisam imao. Neki proizvodjaci ne daju ni to.

Svi naravno misle da ja ovde nekog branim, ali upravo su ti ljudi oni koji u glavi imaju usadjeno da sve sto radi domaca firma mora da propadne i nikada nisu pokusali da sagledju stvari malo realnije, jer su zaslepljeni nekom nepotrebnom mrznjom. Umesto da se podrzava to sto neko na trziste plasira solidne uredjaje za cenu koja je manja od konkurentnih, ljudi samo gledaju da to sabotiraju. Ja bih onda sve te ljude mogao da pitam, za koga oni rade i kakav profit imaju od toga, posto mene vrlo cesto pitaju takva pitanja, ali naravno niti ih pitam, niti me zanima.

Morate shvatiti da se u svemu mora krenuti od pocetka. Ni jedan poznati brend nije bio ovakav kakav jeste kada se pojavio. Valjda znate da su pre par decenija Japanci bili ono sto su danas kinezi, a eto, danas imaju izuzetno kvalitetnu robu i poznate brendove.
"Ghost touch" update nije izasao zbog korisnika vec zbog firme, ako vec malo razumnije gledamo. 785 je bio pun reklamacija, morali su u zakonskom roku sve da srede ili cak vrate novac ako to kupac zahteva, a tablet je bas izasao u ono vreme promene zakona pa je narod bio dobro upucen. U svakom slucaju im je bilo bolje srediti pa da ne gube na prodaji, a ovaj update na kitkat mogu i da ne objave, nece im opasti prodaja. 90% kupaca tableta ne zna sta je android, sta znaci update itd. Ovo je ipak budget i uglavnom kupuju klincima, ili stariji za prvi put.
Sto se tice brenda ne treba gledati jedan uredjaj i na osnovu njega donosite zakljucke za ostale.
 
Poslednja izmena:
Keva mi se zali, da je wifi u poslednje vreme losiji.

Kod mojih problem sa wifi koji se gasi kad je tablet ode u sleep bez obzira na ppdešavanja, sve isprobano ali problem je prisutan. Tablet je već zamenjen u garanciji zbog problema sa displejom, na starom je wifi funkcionisao normalno. Ne znam da li bi hard reset pomogao, mrzelo me je da se zezam sa time ali je problem zbog skajpa i to me svakako čeka, po nekoj logici softverskije problem...
 
Nuk cini mi se da i ja isto imam taj problem ali mi to ne smeta cinjenica da se tako potrosnja baterije drasticno DRASTICNO smanjuje pa kada uvece ostavis tablet sa 50% baterije ujutro ces ga ukljuciti sa 50% baterije.
A za update nemam komentara,ne znam za vas meni na tabletu koji sam dobio kao nov posle reklamacije pre oko 2 meseca ne radi GPS uopste nisam imao ni prilike da ga koristim i da mi je potreban ali jednostavno tablet nije u stanju da se poveze sa satelitom i posle 60 min. trazenja na otvorenom prostoru.
Ipak tabletom sam prezadovoljan i dan danas ne bih ga menjao.
 
Nazad
Vrh Dno