Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

ako neko ne zna,to je iza centra bele tehnike,malo je zavuceno,ne vidi se sa ulice
 
Juče gledam onaj Tesla 785 što sam uzeo u telekomu za matorog, povremeno osvetljenje zatreperi i to baš onako primetno, definitivno mora na servis nego gde da ga nosim, tu na Banovo brdo ili u telekom?
 
Je l' probao neko nokia here mape? Meni neće da pokrene aplikaciju.
 
da li zna neko kao na ovom tabletu da podesim (rasporedim) ikonice?
 
Juče gledam onaj Tesla 785 što sam uzeo u telekomu za matorog, povremeno osvetljenje zatreperi i to baš onako primetno, definitivno mora na servis nego gde da ga nosim, tu na Banovo brdo ili u telekom?

Mislim da ce biti brže ako odneseš u servis.
 
Mislim da ce biti brže ako odneseš u servis.


Tako i ja razmišljam nego me je više bunilo oko same procedure, da li uopšte mogu da nosim direktno u servis. Kontaktirao sam podršku na Tesla sajtu i odgovoriše mi da će me kontaktirati iz servisa
 
Sve cesce kad ispadne iz wifi-a u toku mirovanja i kad treba da se nakaci opet prijavljuje autentification problem.Desava li se jos nekome?
 
Kod mene ne, kada se posle mirovanja opet uključi sasvim se normalno konektuje, bez ikakvih problema.
 
Imam Tesla tablet 7.85. Da li je neko na njega kacio Vipov modem ZTE mf190? Pise da na spisku podrzava taj modem ali ja nikako ne mogu da ga konfigurisem i da se povezem sija crvena lampica. Izbacuje gresku da konfiguracija nije dobra u podesavanjima za usb dongle. Ako je neko probao sa tim modemom da se poveze, neka mi objasni postupak podesavanja. E da rucne apn-ove sam uneo.
 
ja sam uspeo,konfigurise se isto kao i za komp...samo procitas uputstva iz knjizice koja ti dodje uz sim karticu
 
Nisam dobio knjizicu, nego samo modem. Izbaci mi cim prikacim usb dongle konfig. Podesim sve kako treba ali nece da se konektuje.
 
jel imas sim karticu u modemu? dobija se knjizica uz sim karticu i svaki operator ima druga podesavanja
 
Sve cesce kad ispadne iz wifi-a u toku mirovanja i kad treba da se nakaci opet prijavljuje autentification problem.Desava li se jos nekome?

Meni se to javlja i ovako često kad hoću da se nakačim na wifi nevezano za to da li je bio nakačen pa mirovao. Sumnjao sam na ruter ali sada ne znam šta da mislim. Mora ručno nekoliko puta disconnect pa connect sve dok ne uspe.
 
vidi koju karticu imas,uplati kredit na nju i vidi na sajtu od tog operatora podesavanja
 
vidi koju karticu imas,uplati kredit na nju i vidi na sajtu od tog operatora podesavanja

na kartici je bio PIN uključen pa nije mogao da se konektuje. E sad lampica na modemu je sijala crveno a sad sija zeleno što je ok. Mene interesuje kako da sačuvam one parametre APN-ove kada unesem? Nigde nemam opciju sačuvati nego samo mogu da izađem iz editora.
 
U petak uzimam 785,jedva cekam,vrv cu napraviti neki video i tako,
ne rekoh hvala svima jer ovaj forum i ova tema je presudila da kupim ovu tablu :)
 
Pozdrav ljudi, jedno pitanje.

Trebaće mi neki tablet u skorijem periodu, imam dosta materijala u pdf materijalu sa koga trebam da učim. Cenovno sam prilično ogranicen, ali ovaj bih mogao da priuštim.

Šta mislite, da li je dobar za ovo što meni treba, da li će raditi posao? :)
 
ako ti 7 inca nije problem uzmi tesla h7,posto ima bolji ekran

mada ima i onaj acer za 12k isto ima intel procesor i 720p ekran
 
Nije sve u incima, 7.85 ima odnos stranica 4:3, a H7 odnos 16:9, mnogo je manji, za citanje je svakako bolji 7.85.
 
90 % za čitanje, sada razmišljam između h7 ili 7.85. Gledao sam dosta testova na youtubu ( probotzor odgledao sam i tvoje testove, odlični su), nekako više naginjem ka 7.85,
H7 mi ipak deluje nezgodnije za čitanje...
 
Pogledaj negde na licu mesta da uporedis..koji god uzmes radice ti posao.Na 785 jeste veci prikaz, ali na h7 je mnogo ostrija slika, sto nije zanemarljivo za duze citanje.
 
Kompromis je neizbezan, ali H7 ima znatno losiju autonomiju baterije, izmedju ostalog i zahvaljujuci vecoj rezoluciji i vise ppi.
 
A jel ima gde na ebay-u da se kupi silikonska futrola za ovaj tab. Ako ima neka neko pisti link. :)
Mislim na model 7.85
 
E ovako posle 48 sati koriscenja tableta (7.85) ja sam poprilicno zadovoljan.Dakle naravno odziv je odlican munjevit procesor multi tasking bez ikakvog problema.Baterija tu-i tamo nista specijalno drzi po 4-5 sati bez gasenja bukvalno.Za sve one koje zanima kako rade igre:eek:d angry birds to asphalt 8 i realracing 3 sve radi na MAX bez ikakvih problema.Ekran ima dosta dobrih stvari ali i mana.Neki su pricali da je vidljivost pri suncu losa ja nisam imao mogucnosti to da isprobam jer je vreme ocajno i tmurno od kad sam ga kupio ,e sad po kuci na dnevnoj svetlosti ja ne mogu da gledam u tablet sa svetloscu preko 30% jednostano me bole oci.Mane ekrana:nesto losija rezolucija i preciznost,kao i to da imam malu fleku na tabletu kada se emituje crna boja na jednoj ivici tab-a crna je izbledela i vise je siva nego crna,ne znam da li da ga nosim u servis zbog toga medjutim nista strasno i meni nije problem tako da...U gornjem desnom kvadrantu tablet se zagreva poprilicno cemu doprinosi guma i plastika na poledjini zbog koje se toplota siri.Sve u svemu za te pare opet kazem necete naci bolji (tu je i tesla H7)Kamera je dosta losa,zvucnik ocajan kao i mikrofon,medjutim ja sam i na smartfonu kada pricam na skajpu koristio slusalice od neke stare NOKIE tako da eto...nadam se da sam pomogao svima koji se dvoume o kupovini,pozz.
 
Nazad
Vrh Dno