Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Ovo bi trebalo svi da probaju, da vide gasi li se gps, cudno mi da kod probotzora radi.Sa opcijom wifi, navigacija radi odlicno i locira skoro odmah, ali kad je samo gps , on se odmah iskljuci.
E da, ovo je neki krpljeni rom, i to nekog fableta ili telefona, posto vidim repove koje nisu disejblovali i sakrili, poput mobile networks i tu se desava kontra stvar od gps opcije.Kad pokusam data usage da iskljucim, samo se opet stiklira.Da ne pominjem opcije roming, apn, networks...ko zna sta su oni tu budzili i kome su to dali da sredjuje.:D
Inace teslu dadoh kevi, prezadovoljna je, posto ima neki stariji komp, pa je ovo dosla kao odlicna alternativa.Baterija joj bas traje.Juce sam ulazio u rikaveri da vidim sta je tu akano(ima samo update via adb, nema opcije update via sd card), ali dotle je imao oko 130 sati rada, i nije za to vreme pokazao bilo kakav problem u radu, sem ovoga sa GPS-om, sto ne bi ni provalio, jer kevi navigacija ionako ne treba.
 
Meni ne radi... Isto se desava kao i kod vas. Tablet je iz ove poslednje serije.
 
Isprobao sam i na fonu, napolju..Doduse kitket je ali ista fora.Kada upalim lokaciju a odbijem ono sto pita za anonymous data, aktivira se samo device only mod, gps i lokaciju ce traziti do nove godine, registrovace ih ali nijedan nece raditi, znaci ista fora kao kod tesle, a kada stikliram agree, aktiviram high accuransy i nadje gotovo odmah(ekvivalent ovoj opciji na tesli-wifi and mobile network...kada trazi da prihvatite uslove), znaci nije u pitanju nikakav bag, ali za Teslu ne znam kako ce raditi napolju.
 
E drugari, stigao mi je tesla sa reklamacije.. Nisu mi dali novi, vec su kolko kaze serviser zamenili zvucnik, mikrofon i plocu?! To mi je cudno ako su plocu menjali kako to da mi je ostala ista wifi adresa upamcena, zar onda ne bi bio novi operativni sistem... Uglavnom radi glasno normalno pretpostavljam kao i vama. Znaci onaj klip sto sam kacio sada mi se kad stavim na 20% cuje kao pre na 100%, tako da sam skroz sad zadovoljan. I jos nesto sam otkrio lepo - nisam gluv! :d


EDIT: ustvari mozda i nije wifi ostala upamcena vec je samo prepoznao ispocetka :)
 
Poslednja izmena:
neko mi je napisao na yt da njemu tesla daje 27000 na antutu o.o
 
Probao, Antutu daje 23K poena. Kupio jedan drugar ovo čudo, pa me zamolio da mu instaliram igo. Znam šta radim, instalirao sam na razne telefone drugarima i nikada nisam ovo video. Znači navigacija radi, al sve cepka ko da je na 100MHz, glas navođenja kasni, pff jedno 5 min čuješ neki slog, pa ništa. Probao i sygic još gora stvar. Ne kontam u čemu je problem, ako već neko zna rešenje nek piše.
 
Evo ja bas sad instalirao i prvi put probao antutu, ako se to pusta po defaultu jer nisam nista podesavao, onda je i moj dobar izgleda.. 26019 :D jel moguce?

EDIT: iz drugog puta jos bolji 26225 :)
 
Poslednja izmena:
Pre dva dana je AnTuTu dobio update i promenjen je način testiranja, a samim tim su se promenili i rezultati. Tako da jeste moguće.
 
Pa valjda bi se onda svima promenio rez.. Ajde updejtujte antutu da vidimo sta kaze :)
 
Moze neko da proba da instalira polyvore aplikakaciju sa play storea, posto na mom nexusu je moze a planiram da djevojci uzmem tablet pa me bas zanima ta app. I kakav je kvalitet wifi signala kada je tab u drugim prostorijama
 
Radi polyvore. Sad sam probao da ne pomisli neko da imam to instalirano, haha. Što se tiče wifi signala, iskreno nisam oduševljen. Recimo na terasi mi je na granici da radi i povremeno se gubi a od rutera je 5-6 metara. Naravno kroz par zidova.
 
Hvala.. hehe i meni je bilo malo gay da pitam za polyvore al haj :)
 
Da li su performanse baterije umanjene ako nisam formirao bateriju odmah po upustvu 4-5 sati? Nisam je formirao jer je sin dobio tablet na poklon u vreme dok je bio u bolnici pa sam mu odmah odneo tablet da se zanima a po startovanju je prikazao punu bateriju,tek kasnije sam video u upustvu da je vazno formirati bateriju,punimo ga sad svaki dan ali sin igra igrice vise sati dnevno.
 
ne moze se formirati litijum jonska baterija
to je vazilo samo za one nikl metal hibrid baterije
 
Pozdrav svima! Evo nedelju dana igranja sa Teslom 7.85 i mogu reci da je ispunio sva ocekivanja. Ostalo mi je samo da istestiram iGo navigaciju. Cele nedelje sam trazio odgovarajucu futrolu i mislim da cu na kraju uzeti univerzalnu koja je oko 1200 dinara i vrlo pristojna za nosenje. S druge strane nisam nigde mogao da nadjem foliju za ekran, a onda sam slucajno video da sa tabletom dolazi folija koja se nalazi na dnu pakovanja ispod garancije i uputstva. Sreci je tu bio kraj posto sam je upropastio losim pokusajima da je montiram i sad samo stoji zalepljena sa 100000 baloncica.

Kako ste se snasli za futrole i da li je neko nasao ok foliju za ekran ili je uspeo svoju da namesti normalno?

Hvala!
 
Folije definitivno nema nigde gde sam ja pokusao da trazim. Najbolje pasuje folija od iPad Mini-ja 1:1 osim sto se dobija dodatna rupica za fizicko Home dugme koje postoji na Mini-ju. Takodje i sve futrole za nosenje pasuju od Mini-ja za Teslu.

Torbica je ovakva *TnB marka*: http://www.ponuda.rs/slike/artikli/421/normalized_/normalized_Futrola-za-tablet-101-THZ33402EU-plava-NOTEBOOK_a3ba0e31.jpeg a unutra ima 4 lastisa koja je drze. Prakticno je za tablete od 7 do 8 inch-a i cena mislim tacno 1290 dinara.

Da li imate resenje gde novu foliju da uzmem i kako ste uspeli da montirate onu uz tablet koju vam je stigla (moguce da uz prvu seriji nije ni dolazila?).

Pozdrav!
 
Ja foliju nisam ni video,tj odmah sam je skinuo sa ekrana. Folija sluzi valjda samo za transport i skladištenje, ovako samo smeta.
 
Folije definitivno nema nigde gde sam ja pokusao da trazim. Najbolje pasuje folija od iPad Mini-ja 1:1 osim sto se dobija dodatna rupica za fizicko Home dugme koje postoji na Mini-ju. Takodje i sve futrole za nosenje pasuju od Mini-ja za Teslu.

Torbica je ovakva *TnB marka*: http://www.ponuda.rs/slike/artikli/421/normalized_/normalized_Futrola-za-tablet-101-THZ33402EU-plava-NOTEBOOK_a3ba0e31.jpeg a unutra ima 4 lastisa koja je drze. Prakticno je za tablete od 7 do 8 inch-a i cena mislim tacno 1290 dinara.

Da li imate resenje gde novu foliju da uzmem i kako ste uspeli da montirate onu uz tablet koju vam je stigla (moguce da uz prvu seriji nije ni dolazila?).

Pozdrav!


e pa to je i moja futrola...oko 1500 je bila
znaci 1300 vrv :D
 
Ja foliju nisam ni video,tj odmah sam je skinuo sa ekrana. Folija sluzi valjda samo za transport i skladištenje, ovako samo smeta.

Ne mislim ja na foliju koja dolazi zalepljena na tablet sa specifikacijom. Ja sam uz tablet, na dnu, pored garancije i uputstva dobio i uredno zapakovanu foliju za ekran.
 
Da, to dolazi sa ovom novom serijom tableta, ta folija koja je na ekranu ima specifikacije tableta na sebi a ima i posebna folija koja dolazi u pakovanju uz tablet, to je druga serija tableta, prva to nije imala.
 
Ta folija je tolka glupost ja ne znam sta su to s**** uopste i stavljali u kutiju. Bolje da su fabricki lepo sami zalepili foliju pa ako nekom treba da skine nek skine, nego sto su nam dali tu potpuno nefunkcionalnu foliju koju nema sanse da zalepis a da nemas sto mehurica... Ja sam prvo bio probao, i onda se navucem i zanesem i pocnem da istiskam te mehurice noktom, i skontam samo mi fali jos da zeznem touchscreen stiskanjem, i momentalno sam skinuo tu foliju i bacio je.
 
Pa da, nije to neka "premijum" folija već je tu čisto onako da odradi posao. Ja je nemam a i ne planiram da je stavljam, ali verujem da može za njega da se nadje dobra folija.
 
Ta folija je tolka glupost ja ne znam sta su to s**** uopste i stavljali u kutiju. Bolje da su fabricki lepo sami zalepili foliju pa ako nekom treba da skine nek skine, nego sto su nam dali tu potpuno nefunkcionalnu foliju koju nema sanse da zalepis a da nemas sto mehurica... Ja sam prvo bio probao, i onda se navucem i zanesem i pocnem da istiskam te mehurice noktom, i skontam samo mi fali jos da zeznem touchscreen stiskanjem, i momentalno sam skinuo tu foliju i bacio je.

Ako ti je za utehu (meni jeste) isto je i kod mene. Daleko najnekvalitetnija folija. Mislio sam prvo da sam deb*l da ne mogu da zalepim foliju (mada sam zalepio xy puta na vise telefona perfektno), ali se slazem da je folija prilicno ocajnog kvaliteta. Ne znam da li bi mogli da je zalepe bolje ovi po prodavnicama opreme. :S:

Planiram da porucim 195 x 132 mm http://img.td-imgs.com/images/26/15/262615_130298470615223670.jpg pa da cekam oko mesec dana kad vec nema ovde adekvatne (ova je 1.6$).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno