Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Ako odrade update onako kako treba, onda nema veze što čekamo ovoliko. :)
 
Gde ima folija matirana(anti glare) za TT785?
Ima li nsto priblizno sto bi moglo da sluzi za TT785? AKo nema original za njega?
 
Joca-Samsung ,trebalo bi sa govoris samo u svoje ime,kome se ceka neka ceka,iskreno mislim da je obecanje samo ludom radovanje.

Btw da li je neko imao problem sa radom nekih Bluetooth uredjaja dok je upaljen wifi ? Nabavio sam Bluetooth kontroler IPEGA koji odlicno radi sa Teslom kada je iskljucen wifi.Problem nastaje ako igram igre koje zahtevaju konekciju tj wifi,onda se cesto gubi bluetooth konekcija izmedju tableta i kontrolera,skoro da je onda tablet neupotrebljiv za igrice tada.
 
Мени стварно није проблем да чекам јер таблет и са овом верзијом ради одлично. Али ево говорим у своје име, ако стварно пусте тај дуго очекиван и најављиван апдејт и он донесе нека побољшања и/или можда додатно убрза рад таблета, лично мени не би био ни најмањи проблем што сам дуго чекао, само када би се то и догодило. :)
 
Ipak sam bio u pravu predstavljen je novi tesla tablet sa windows 8.1 operativnim sistemom
 
Где постоји та информација? На њиховом сајту још увек нема тог модела.
 
Где постоји та информација? На њиховом сајту још увек нема тог модела.

Na sajtu još nema,ali imaš u video prilogu iznad,nešto više o njemu i naravno kako izgleda.
Edit: Počinje od 1:20
 
Нисам приметио видео, не види се преко ТТ-а. :)
 
Извињавам се на дуплом посту пошто не могу да едитујем претходни. :)
Тек сада сам погледао видео и детаљније спецификације и таблет делује одлично. Баш сам гледао скоро неке Виндовс таблете, у Кини има прегршт јако добрих модела, а и код нас се могу наћи такође јако добри модели, пре свега мислим на Леново. Сада дефинитивно треба сачекати овај модел и видети колика ће му бити цена па на основу ње коментарисати али свакако да је у питању одличан модел, можда и будући бест бај с обзиром на спецификације и валидну гаранцију код нас.
 
Da li uopšte znaš šta znači best baj? Komentarišeš ,a ne znaš cenu. Samo nešto da bi napisao i pohvalio bez argumenata.
 
Не знам да ли си видео спецификацију поменутог модела или не? Јер испада да ти овде причаш напамет. Ако погледаш претходне Тесла моделе, схватићеш о чему причам. Ако буду са овим моделом пратили тренд својих претходних модела, 99% ће бити бест бај таблет у свом ценовном рангу.
 
Ipak ne mozes tvrditi da je nesto "best buy" pre bilo kakve naznake o ceni. Sta ako ga procene na 300 evra?
 
Наравно, са тим се слажем. Рекао сам ако се буду водили искуством претходних модела и њиховом ценом.
Али свакако да прво треба сачекати цену па онда причати.
 
Prethodni modeli su i bili uspešni najviše zbog cene. Minimum 5-oro ljudi u okruženju je uzelo razne modele Tesle, jer nude odličan odnos uloženog i dobijenog. Da je jeftiniji za par hiljada bio neki drugi brend, uzeli bi njega. To isto bi uradilo minimum 80% stanovništva. 25-30k za Tesla tablet je mnogo, jer onaj ko daje tolike pare za tablet je nešto imućniji (po srpskim standardima) i njemu/njoj nije strano da doda još i kupi neki drugi tablet poznatijeg brenda.

Ovom ne predviđam prodaju i nametanje bb proizvoda kao što su ostali Tesla modeli uradili, već samo nešto uokvireniju ponudu Tesla tableta.
 
deka je bas hejter u ovoj temi :/

a inace,pomirite se sa tim da ce cena biti veca od 20k din,mozda cak veca i od 25k

postoje modeli koji su za budget segment,vec su predstavljeni,do kraja prvog kvartala je najavljeno da ce izaci novi 785 koji ce vec biti skuplji,ne znam koliko ali bice

ako ste primetili,stari tesla 785 kosta sada 15,5k u gigatronu,a 14k za kes

inace da dodam jos nesto,kakva je razlika izmedju tesle i drugog brenda recimo?

svaki ovaj intel procesor i ploca i sve sto se stavlja u kuciste tableta se pravi u istoj fabrici,da li mislis da je stvarno bitno ko ce da nalepi nalepnicu?
taj isti procesor iz kine je i u tom tesli i u mom aceru,kao sto je bio slucaj i sa onim proslim intel procesorom koji je bio i u acerima i u asuss fonepadu 6 pa su radili odlicno svi
 
Poslednja izmena:
25-30k za Tesla tablet je mnogo,

to vec vise zavisi od specifikacija i od OEM proizvodjaca, nego od Tesle.Acer i Toshiba sa slabijom rezolucijom su po 30.000.Ne moze se takav Tesla prodavati za 9000-15.000 kao oni prvi.Jednostavno, morali bi losiji tablet da ponude, sa okrnjenijom snagom.
 
ma ne mozes ljudima da objasnis -.-

ja imam brdo prijatelja koji kazu kako je ovaj samsung tablet 15k din i tesla isto 15k din to ne sme

a inace je taj samsung 2 puta losiji od tesle

ili kako je ovaj acer samo 12k,sto posto ne valja nista

imaju ljudi neku fiksaciju za cenu i za brend i misle da sta sto je skupo mora i da valja,a hiljade primera dnevno vidjamo gde to nije slucaj,ali svi ignorisu to
 
Ima tu i predrasuda oko samih tableta, mnogi im prilaze sa stavom da to ne treba mnogo da kosta, bez obzira na hardver ...Imam ortaka koji je pljunuo 350e na lg g3, ali mu je zato mnogo za tablet i 17.000, pritom ocekuje specifikacije kao tab s 8.4 i 3g na njemu.:D
 
ako ste primetili,stari tesla 785 kosta sada 15,5k u gigatronu,a 14k za kes

Stari srpski sindrom "aha, ovo ide, daj da dignem cenu ili smanjim kvalitet da nagrnem još para".

inace da dodam jos nesto,kakva je razlika izmedju tesle i drugog brenda recimo?

Kontrola kvaliteta i izrada. Tesle su po ovom pitanju prilično promenljive.

to vec vise zavisi od specifikacija i od OEM proizvodjaca, nego od Tesle.Acer i Toshiba sa slabijom rezolucijom su po 30.000.Ne moze se takav Tesla prodavati za 9000-15.000 kao oni prvi.Jednostavno, morali bi losiji tablet da ponude, sa okrnjenijom snagom.

To se podrazumeva. Ali ne može Tesla za kojeg su kupci bili beta testeri i koji nije premium brend tipa Nexus (ili sličan) da očekuje da im parira sa cenama (ako cena bude paprena).

I da se razumemo, ne hejtujem Tesline tablete (imam i sam Teslin 785 tablet, plus sam ih preporučivao ljudima), ali da bi i dalje ostali nešto što ljudi kupuju, cene moraju ostati srazmerne platežnoj moći kupca u našoj državi.
 
pa ne parira sa cenama,ali ne moze ni da radi na svoju stetu

ako recimo neki lenovo ima isti hardver kao tesla i kosta 40k,zasto tesla ne bi smeo da kosta bar 35k kada nudi identicne delove u tabletu?

ne postoji opcija da ce 9inch windows tablet tih specifikacija kostati manje od 25k dinara

da je samsung u pitanju,cena bi bila bar 50k za ovaj tablet,a svi bi pisali hvalospeve kako je to ultra jeftino i kako je samsung divna firma,a u stvari prodaje krs do krsa i zivi od slave koja se zasniva na flagship modelima koji opet nisu toliko dobri da bi nosili te cene koje nose
 
E fora je sto ni neksus nije premium brend.On je isto spadao u kategoriju pristupacnih tableta(do 300$ se smatra best buy).Premium tableti su 400e pa navise.
Zato kupac treba da pogleda prvo specifikacije, pa onda da odlucuje..Ili da tesla ponudi i neku sakatu verziju sa hd ekranom, giga rama, 16gb memorije za nizu cenu za te koji ocekuju nesto do 15-17k.Jer da bi ostali u cenovnom rangu prethodne generacije, morali bi ponuditi znatno siromasniji tab, a tu onda nema ni napretka ni bolje ponude.
Bez obzira na plateznu moc, kod nas se ipak kupuju i tableti od 5000 i od 100.000 dinara.Znaci pokrivena je i ta niska klasa i premium jer imamo sve u premium ponudi, a ponuda u srednjoj klasi je izuzetno siromasna.Zato verovatno sada pucaju na nju.Mada ne vredi da spekulisemo za sada, dok ne izadju sa cenom.
 
ako recimo neki lenovo ima isti hardver kao tesla i kosta 40k,zasto tesla ne bi smeo da kosta bar 35k kada nudi identicne delove u tabletu?

Pa, napisao sam. Kvalitet i kontrola izrade. Tesla u rukama kad se drži uopšte ne odiše utiskom da se drži iole kvalitetan tablet. Dosta dečjih bolesti oko konektora, delova ekrana gde ne radi touch, bagova oko kamere/zvučnika... Imao sam priliku da koristim i držim sve tri verzije dostupne kod nas i to više pojedinačnih komada, pa sam to mišljenje odatle oformio. Ali, te nedostatke sad u početku nadoknađuje pristupačnom cenom, ali kad/ako izađe tablet od 30 ili više hiljada dinara, tih problema ne sme biti.

Za Samsung deo ne'am komentar. Ne kupujem stvari koje ne predstavljaju dobar odnos uloženog i dobijenog. Brend me tek ne interesuje. Može ga i Žika iz Ei Niša sastaviti/napraviti, ako će to lepo i korektno da radi. :)


Mada ne vredi da spekulisemo za sada, dok ne izadju sa cenom.

I to što kažeš. Cena je ta koja će ovaj tablet da proslavi ili samo poboljša konkurenciju (što nikada nije loše).
 
Poslednja izmena:
ok,slazem se sa time sto si rekao,nadam se da nece imati nikakvih problema,posto stvarno ne bi smelo da ih ima za tu cenu
 
Чекамо цену па се тек онда бацамо на коментаре. ;)
 
Samsung je samsung, Tesla je kinez... win8 tableti u kini su 100$
 
sta znaci samsung je samsung?

los hardver upakovan u fensi pakovanje za veliku cenu? (ne vazi za flaghsip modele)
igrom slucaja sam imao prilike da vidim sta se nalazi u gomili samsung uredjaja koji nisu flagship i zgrozio sam se,a tek kad sam saznao ko ih "pravi"...

samsung se trudi samo oko flagship uredjaja,a eto uvek postoji neki lg i sony koji nudi to isto za manje novca...

a ti win8 tableti u kini su oni sa 1gb rama,16gb emmc i malim rezolucijama
 
@probotzor
Pa pakovanje kod tablet-a i laptopova i jeste najvaznije... tacno samung galaxy je bio debelo precenjen dugo vremena ali od kad su ga spustili na cenu tesle on je bolja kupovina iako nije intel... brand i tradiciju kad stvoris to se placa, nazlost mislim da tesla u time nece uspeti

Ovo kazem zato sto se upucuje da ce ovaj tablet sa win8 kostat, sto ako bude ima de bude cist promasaj
 
Z3735, 2GB RAM, 32GB ROM, 8", 1280x800, a za blisku cenu ima i dual boot Windows 8.1 + Android 4.4.

o pa nisam video to :D
moze link?

@zeljko koji samsung je bolja kupovina od tesle?
http://www.gigatronshop.com/tablet_...b_3_7.0_midnight_black_-_sm-t2100mkasee-28741 ---- ovaj?
http://www.gigatronshop.com/tablet_pc/samsung_galaxy_tab_4_7.0_white_-_sm-t230nzwasee-37311 ---- i ovaj je malo bolja prica od ovog gore

prvi je da prostis smece....los ekran,lose kamere,slab procesor,a cena 14k dinara

kako je pakovanje najvaznije,nece posao da ti radi pakovanje nego hardver...sto se mene tice na tabletu moze da bude nacrtano i *****,bitno da ima dobre karakteristike,jer to se racuna
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno