Šta je novo?

Tesla tablet 7.85

Xiaomi је трећи највећи произвођач мобилних телефона на свету, тако да га ја не бих поредио са Теслом. ;)
 
Znam :)
Ali sam morao da odgovorim na dezinformaciju da nema.boljeg od Tesle i da su svi sa aliexpresa "krs".
 
Далеко од тога да су сви крш, навео си добре примере. :)
 
Pa i ne otpadaju, Tesla je u kategoriji jeftinih tableta do 100e, a Mi pad je srednja klasa tabova, trenutno 230e.Otpadanje usiju je kad je tab 60-100k.[emoji2]
 
Pa i ne otpadaju, Tesla je u kategoriji jeftinih tableta do 100e, a Mi pad je srednja klasa tabova, trenutno 230e.Otpadanje usiju je kad je tab 60-100k.[emoji2]

Mi nije Sony i nikad nece biti... a tableti su vani "debelo" pali i ti segmenti gube smisao
 
Pa zato je i jeftiniji od Sonija.
kada je izasao Z2 bio je oko 600e, a mi pad 270-300.

ne zaboravi da Mi pad ima 2k rezoluciju, 2gb rama i nvidia tegra k1.Prosle godine tablet sa 2k rezolucijom nije mogao da se nadje ispod 400e, tako da i kad je predstavljen bio je jako povoljan za ono sto nudi.
Telsa je ipak mnogo skromniji tablet u odnosu na jedan xiaomi/

Dakle segment jeftine, srednje i visoke klase nikada nece nestati.
 
Poenta je da nemaju nista kvalitetno za 100$... sve plastikaneri sto se kvare do 200$ i navise
Neumesno je porediti Sony i jedan noname u srednjoj visoj kategoriji, takvi tableti se jedino zbog brand-a i prestiza kupuju

Ako zelis trziste da prigrabis i napravis ime prvo treba da imas jeftin kvalitetan tablet bilo dumpingom ili kvalitetom, a to kina ni u najavi nema za sad
 
Pa...koliko para toliko muzike, uvek bilo.A tesla sa starom cenom je nudio ubedljivo najvise za te pare u odnosu na goklevere i ostale koji se ovde daju za do 12.000.

Samo sto gresis debelo ako mislis da je jedan xiaomi noname i da kinezi nemaju kvalitetne uredjaje.[emoji2]
 
Tesla tablet

Наравно да греши. Навешћу само два примера, а има их много, Леново - највећи произвођач рачунара на свету, Xiaomi - као што сам већ поменуо, 3. највећи произвођач телефона на свету. Да не помињем и друге кинеске произвођаче којих има много и који такође имају фантастичне уређаје.
 
Poslednja izmena:
upravo...a tu su i pipo, onda, cube, teclast, sada novopredstavljeni huawei mediapad x2...koliko hoces dobrih tableta.
 
И Хјувеи Х1 је одличан таблет, Х2 би требало да буде само бољи. И то је само што се таблета тиче, да не набрајамо произвођаче телефона... ;)
 
Tako je i tesla ma bio odlican puna 5 meseca, pa raspad sistema, ovih tableta kod nas ima na desetina a reci hvale od preprodavaca koliko oces...
Naravno ne zaboravite cenu i to da nesto slajsti i ima lepo specifikacuju tesla je bas PRIMER kako isto nema veze sa kvalitetom ili nedostatkom istog!
 
Тесла у односу на набројане моделе није ништа ако ћемо искрено. То су све озбиљне, светске компаније.
 
Tako je i tesla ma bio odlican puna 5 meseca, pa raspad sistema, ovih tableta kod nas ima na desetina a reci hvale od preprodavaca koliko oces...
Naravno ne zaboravite cenu i to da nesto slajsti i ima lepo specifikacuju tesla je bas PRIMER kako isto nema veze sa kvalitetom ili nedostatkom istog!

ona serija sa pocetka je i te kako kvalitetna,i evo posle 9 meseci koriscenja,nije zabagovao ni jednom,niti je poceo da laguje

ali smesno je porediti soni sa teslom,ovo sa teslom je tek zalazak firme u neke nove vode i ne moze se ocekivati soni od toga

a sto se xiaomi tice,daleko je od noname
 
Ja sam mislio na 98% kineza da saraju kvalitetom, smesno je sto neko spomene Lenovo i eto kina, nema to veze sa 99.99% ostatkom kine, cak ni HongKong nije klasicna kina... Xiomi je smeno porediti kad je skup i ima dva modela koja su paprena... ostale sam uglavnom vidjao jer me interesuje samo oni ispod 150$ i sve je smejurija gora od Tesle
 
kako je to xiaomi papren?

skoro su izbacili onaj tablet za malo jace od 200$ ,a druge firme takav tablet nisu imale ni za 400$ u to vreme

a zaboravljas da je tesla bio jaci od svakog tableta do nekih 23k dinara(osim asus memo pad 7) a kostao je 13k,tesko da je to smejurija

smejurija je sto su ti svi tableti poznatih proizvodjaca do 23k dinara losiji od tableta od 13k,a ne sto je tablet od 13k bolji od njih...to samo znaci da te firme boli uvo za potrosace i prodaju gomilu beskorisnih uredjaja,samo zato sto imaju brandname...tesla je dao mnogo vise od svih tih tableta tada i to se nikad ne moze obrisati i zazmuriti na to,cak i ako je ova poslednja serija uzasna i podlozna kvarovima,jer prodavnice verovatno prodaju reparirane i felericne uredjaje kao nove
 
Ja govorim o danas a ne sta je izbaceno ko zna kad, takodje me taj cenovni rang ne interesuje jer su tableti igracke... razumem ko pukne kes na telefon jos nekako ali na tablet nikako!
Inace taj xiaomi ako drzi 0.2% trzista sa tabletima (ne telefonima) ja ga poljubim u guzu :d
 
ako su ti tableti igracke,ne znam sta se oglasavas onda ovde

ne postoji apsolutno nikakva razlika izmedju telefona i tableta osim prakticnosti zbog dimenzija i nemogucnosti nekih tableta da obavljaju funkcije telefoniranja....isti hardver,ista arhitektura,isti os,samo u drugom pakovanju...tesko da je to igracka

a pricam o ranije(ne o ko zna kad,nego o par meseci),zato sto su sad svim uredjajima skocile cene,i ne mogu da trazim cenu i specifikacije svakog uredjaja kao sto sam uradio tada...

sto se tice xiaomi,nije ti dovoljno sto je treci najveci proizvodjac mobilnih telefona? gde su tvoje brandname firme tu? cak i da drzi 0.000001% trzista tableta,xiaomi mi pad je za 200$ davao neverovatan skor na antutu 4 testu,o kom su drugi tableti koji su bili i vise nego duplo skuplji,mogli samo da sanjaju...

to sto ti nisi ili ne zelis da cujes za neku firmu i ignorises njenu poziciju na trzistu je iskljucivo tvoj problem,a ne problem te firme i svih nas

inace,cesto vidim ljude koji ce da daju 400e za telefon,ali im je za tablet i 150e skupo...fuck logic
 
Pa tu se ne slazemo.... meni je tablet malo veci smart phone... za casual upotrebu, pre svega me interesuje cenovni rang 60-130$ i to gledam, tesla je obecavao ali je ispao flop jer kinezi tako posluju, prvo odrade koliko toliko proveru kvaliteta, skart ostave po strani pa ti posle ZAVUKU po kineskom

kad nadjete odlicno uklopljen tablet koji ima 2-3% skarta po ovoj ceni OK, sve ostalo je TRUBA posebno u ovoj temi o Tesli koji je pucao na OVAJ segment trzista
 
ne to je skroz ok sto kazes da je na pocetku bilo dobro,a sad se kvare,to i ja pricam sve vreme

ali sto se tice tog cenovnog ranga,tesko da mozes da kupis bilo sta upotrebljivo za taj novac...

nije pucao na taj segment trzista,vec na segment oko 90-120 e u to vreme sto je bilo oko tih 130$,ali nikako 60....za 60$ od android uredjaja koji mogu da se upotrebe za nesto,mozes da nadjes samo kineski android box,a nikako uredjaj sa ekranom
 
Pa nije bilo, ali se ja licno nadam da ce cene tablet-a pasti, vec ih ima vani za 60$ ali su svi teski plastikaneri
 
plastikaneri su zato sto ne moze neko da ti prodaje tablet po ceni nizoj ili istoj od cene proizvodnje

a specifikacije koje ce imati neki tablet od 150e neces naci na telefonu jeftinijem od 250e...tako da ne vidim logiku u razumevanju da se da vise para za telefon
ok je sto telefon ima funkciju telefoniranja,ali razlika u ceni je prevelika,pogotovo kada se uzme u obzir da je funkcija telefoniranja mizerno mala sitnica,koja isto toliko malo kosta,a naplacuje se papreno

telefon u okviru uredjaja koji se nazivaju mobilnim telefonima nije nista drugo do virtualna masina
 
Poslednja izmena:
Da ali telefon imaju svi.... tablet je prelazno resenje za casual upotrebu
 
Ispade najbolji teslin tablet sa najmanje mana L7. Čudno...
 
Коначно додата ознака 7.85 у наслову теме. :)
 
Pozdrav, planiram da uzmem Tesla tablet 785, trenutno je 16000din, zanima me da li vredi toliko i da li preporucujete. Da li za te pare moze da se nadju bolje perfomanse.

Meni je bitno da je 7+ inca 7 je malo. Da ima dobru rezoluciju, da se lepo vidi, da ima dobar CPU i GPU da moze i neku zahtevniju igricu da pokrene.

Hvala unapred
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno